Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2021., 20:44   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
HT - prijenos sa pokojnika - nebuloze

Dakle nigdje baš ne piše po netu što se zbiva pa da se zna procedura.

Kažu da ponesete:
Smrtni list
Vaša osobna (pokojnikovu nisu tražili)
Račun zadnji (u pravilu ne treba)


Nikakva ostavina, ništa. Samo dođete i kažete osoba više nije sa nama i priložite Smrtni list i kažete ja sam nova platežno odgovorna osoba.

E sada HT gluposti.
Dakle na moju pokojnu majku je glasio telefon, MAX TV, Internet i dodatni paketi.
OK, rekao ja ću preuzeti na sebe plaćanje da mogu u aplikaciju od HTa (MojTelekom) ubaciti i tu uslugu i da mogu sa broja otkantati one kupi prodaj nešto. Ne živim na toj lokaciji, već sestra ali sve OK to nije problem. ALI ! Oni će sve što imamo tamo ugasiti !!! I onda dolazi tehničar da uzme modem/router, Max TV uređaj i donese NOVI !!! (Dakle netko mora biti fizički prisutan na lokaciji !) i onda će sve to ukopčati, ja dobijam ugovor bez ikakvih pogodnosti (čisti cijenik telefon + TV + internet BEZ dodatnih paketa) ali kada oni sve to spoje onda će oni aktivirati sve što je bilo prije po istoj cijeni kolika je bila na pokojnu majku, aj da to vidim, javim kada se odluče to napraviti. Bio danas, 20.12.2021. u 13:00 u HT centru.

Mislim to je suludo, to je kao da će mi sada plinara, HEP i vodovod doći odnijeti plinomjer, brojilo i vodomjer jer eto promjenila se platežno odgovorna osoba i privremeno mi iskopčati plin, struju i vodu, ne vdim smisao te radnje HTa sa gašenjem, ukapčanjem i odnošenjem opreme i donošenjem iste takve.

Dakle da se ne iznenadite imat će te prekid usluge na neki period i dobiti će te novu opremu.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 20.12.2021. u 20:50.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 21:33   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ako ti nije bitan broj, kao novi korisnik možeš dobiti Max3 za 209kn
Možeš dobiti na temelju smrtnog lista raskid ugovora i gašenje bez naknade
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2021., 21:36   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Ali zašto samo ne nastavite plaćati po starom?
I mi, I frend, napravili isto dok nam je trebala usluga. Kasnije su fantazirali oko raskida ugovora u 3pm pa smo samo prestali plaćati. Nakon x godina je dug pao u zastaru i samo smo na istoj liniji ukopcali novog korisnika.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 23:00   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja još ranih 90-ih bio u Zg plinari za pokojnika iz 82-ge..
Probo tri četri puta, nosio SVE
Odusto
Dan danas je na računu osoba koja je umrla prije skoro 40 godina.
Tak to ide u rvata.
Ne vrijedi trošit živce.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 23:03   #5
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
to ti više neprolazi jako brzo ako ne plačaš predaju odvjetničkom uredu za ovrhu pa te oni ganjaju,a to financijski nemre biti u tvoju korist
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 23:15   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Ali zašto samo ne nastavite plaćati po starom?
Zato što sam "certificirani" državni službenik Austro - ugarskog kova dok su stvari još funkcionirale i zakoni koliko toliko poštovali i sve mora biti po PSu i iz mog iskustva 99% problema je do korisnika jer ne rade sve kako trebaju i u rokovima i kako piše u zakon, nego kako su oni mislili da bi trebalo biti i kako je rekao susjedov susjed koji ima tetka i 1% je radi tupavosti sistema, barem je tako kod mene. Valjda su zato svi ovi milijunski iznosi u mom TDU kod mene pa se svi brinu kada sam na godišnjem, da li sam dobro i slično (čitaj ne punim novinske stupce) i nemamo žalbi.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ja još ranih 90-ih bio u Zg plinari za pokojnika iz 82-ge..
Probo tri četri puta, nosio SVE
Odusto
Dan danas je na računu osoba koja je umrla prije skoro 40 godina.
Tak to ide u rvata.
Ne vrijedi trošit živce.
Čekaj, di je to. Majka je preminula 28.11. mrtvozornik je došao doma tek 29.11. u podne, ukop je bio 04.12. misli su me prvo prebaciti na 08.12., ali su je ipak ubacili u subotu 04.12., Smrtni list sam dobio tek 09.12., ostavina će biti "jednog" dana kada zaprimimo poziv ... di je još naš vrli ZG holding, plinara, HEP, HRT, ... to još ni ne znam što sve trebam popuniti donijeti poslati, ...

Ovo je ISP, dakle samo HT, da ljudi znaju kako ide kada ide po "regulama"
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako ti nije bitan broj, kao novi korisnik možeš dobiti Max3 za 209kn
Možeš dobiti na temelju smrtnog lista raskid ugovora i gašenje bez naknade
Mislim da je tako nešto i bilo, malo više jer ima dodatne kanale, neke crtiće i dokumentarci (penzići ) i neke filmske. A broj je isti, još od tamo kada je iz 6 znamenki išao u 7 i sestra živi na toj lokaciji i mobitel se koristi "samo u slučaju krajnje nužde" (isto je penzić ). Tako da može sve nestat ali broj mora biti isti ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 20.12.2021. u 23:36.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 01:04   #7
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Pusti njih neka pričaju šta oče u t-centru, pošalji im mail da želiš prijenos vlasništa i dokumentaciju i pozovi se na članak 19 stavak 5 općih uvijeta:
Citiraj:
U slučaju smrti Pretplatnika, Hrvatski Telekom će na zahtjev njegovih nasljednika ili članova obiteljskog domaćinstva izvršiti izmjenu naziva u naslovu Pretplatnika i prijenos Pretplatničkog ugovora u roku od tri (3) radna dana od zaprimanja potpune dokumentacije.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 07:25   #8
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Sva prava i sve obaveze prelaze na nasljednika(e) tek s okončanom ostavinskom raspravom.
Tek tada se legitimno može raspolagati imovinom, računom u banci pa tako i vršiti promjene u pretplatama i ugovorima.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 20:44   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2022., 19:18   #10
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Update.
Dakle situacija je ovakva. Nije nitko došao i odnio opremu, ostala je sva na lokaciji (kolegica sa posla ostala u šoku, njima su odnijeli i staru i donjeli novu u listopadu kao i kolegi u kolovozu prošle godine , valjda su skužili koliki je to idiotizam.)

Ali ... normalno da postoji ali ... za prosinac sam dobio dva računa koja nemaju veze sa mozgom, pola po nekoj tarifi do trenutka kada sam prebacio na sebe sa Mame i pola po nekoj drugoj tarifi.
Sada sam dobio račun za siječanj po FULL cijeni za MaxTV, Internet i telefon ... uglavom 30% veći račun nego je bilo dogovoreno.
Ispričavaju se, budu popeglali, budu stavili kako je dogovoren, neka se javim za 10 dana da provjerim da su oni sve popravili pa neka tražim povrat toga što sam preplatio ili umanjenje računa u ožujku za veljaču ... čekamo ožujak za nastavak
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2022., 19:25   #11
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako ti nije bitan broj, kao novi korisnik možeš dobiti Max3 za 209kn
Možeš dobiti na temelju smrtnog lista raskid ugovora i gašenje bez naknade
cak ne mora ni to, sestra je prebacila max3 sa pokojnog dede direkt na sebe max2 za 149kn, javila im se na chat, trazila prijenos vlasnistva i odmah naglasila koju tarifu zeli i po kojoj cijeni, iz prve sve dobila
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 13:00   #12
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Popeglali račune
U aplikaciji mi iskočio račun za veljaču. Umanjen za sve što su extra naplatili u prosincu i siječnju. Sada je valjda to to ... nije upalilo sve iz prve, bilo je malo reklamacija, ali svaki put su reagirali promptno i popravili. Tako da ne mogu reći da sam nezadovoljan, ali bilo bi lijepo da sve uspije od 1x, a ne od 2x
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 13:33   #13
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
čekaj sljedeči mjesec
pre rano si se poveselio
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na