Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2014., 10:08   #1
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
Fritz!Box 7360

Pozdrav ekipa!

Imam jedno pitanje, nabavio sam si gore navedeni modem no imam jedan problem neznam mu šifru za pristup. pokušao sam sve i svašta ali nemogu pogoditi. inace uredaj je od telekoma slovenije navodno ali tamo samo stoji za password user sto mi ne prihvaca. molio bi pomoc ako ima itko bilo kakvu ideju kako da mu pristupim.
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 10:12   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
I na slo forumu kazu da je korisnicko ime i password = user/user.

Pokusaj ga resetirat.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2014., 10:19   #3
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
probao ga i resetirat zaboravio napomenuti ali i dalje nista. a ono sto je najbolje ni ne trazi me username samo password
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 10:51   #4
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Password ti je avm
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 11:08   #5
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
nazalost ni s time mi ne prolazi
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 11:21   #6
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Ja sam ga neki dan spajao, ali u h1 paketu, prvo spojiš telefon na njega, držiš tipku dect na routeru, zatim dignes slušalicu i utipkas 0000,zatim ukucas avm u polje za password
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 11:22   #7
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Citiraj:
Autor jura_19 Pregled postova
Ja sam ga neki dan spajao, ali u h1 paketu, prvo spojiš telefon na njega, držiš tipku dect na routeru par sekundi , zatim dignes slušalicu i utipkas 0000,zatim ukucas avm u polje za password
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 12:51   #8
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
nazalost ni ovo ne pomaze. s time da moram napomenuti da nije nista ni konfigurirano na njemu
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 15:31   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Na kojoj je ip adresi sada ?
Ako je unutra origigi fw i postavke onda bi trebao biti na http://fritz.box ili na http://192.162.178.1
Default Password:admin
Default Username:fritzfonbox

evo ti procedura za factory reset preko telefona:
- uštekaj tel sa tonskim biranjem u Fon1
- upali uređaj i sačekaj da se inicijalizira
- podigni slušalicu i sačekaj par sec., trebao bi dobiti "dial tone"
- otkucaj "# 991 * 15901590 *"
- spusti slušalicu
Nakon toga bi uređaj trebao odraditi reset i factory reset.

Evo još jedne varijante preko browsera i druge ip adrese:
- Set your IP manually to something in the 169.254.1.x range (169.254.1.3)
- Unplug the router and wait 10 seconds Plug it back in
- Open a command windows (cmd) and do ping 169.254.1.1 -t
- As soon as you get reply's go to the webinterface at 169.254.1.1
- You have a option 'click here if you forgot your password' (click on here)
- Then click 'Restore factory settings' (This option disappears after about 10 minutes)

Za žuntu evo ti manual > http://www.avm.de/en/service/manuals...TZBox_7360.pdf
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 11:01   #10
zeljko2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Vtc
Postovi: 25
Fritz!Box 7360

Pozdrav svima.
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje za fritzbox 7362 sl. Kako preko ftp-a sa Total commanderom ući u root kao admin.
Zahvaljujem

Zadnje izmijenjeno od: zeljko2. 13.12.2015. u 23:10.
zeljko2 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 15.12.2020., 17:58   #11
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Da ne otvram novu temu pišem ovdje. Davno prije kad sam bio na H1 dobio sam Fritz 7360 ruter. Nakon prelaska na Optimu oni su mi rekli da Fritz nije kompatibilan s njima i dali su mi Innox V45 tako da je Fritz završio u ladici.

Prije par dana mi je palo na pamet da ga osposobim kao repeater na drugome katu. Spojim ga na svoj PC žično, ulogiram se u njega, nađem repeater opciju ali on tamo vidi popis wifi mreža i ne može se nitijedna od njih označiti. Mislio sam da je problem što je prije bio spojen na nazive tih mreža pa sam učinio factory reset. Kad se resetirao više nema opcije repeater a verzija firmwarea je 6.20. Na fritzbox stranici može se skinuti 6.85 koja bi trebala vratiti stvari na staro je jer changelog od moje do te verzije jako dugačak. Na Fritz stranicama postoje upute kako to staviti offline ali meni nema te opcije, mogu ga updejtati samo ako je spojen na internet, a to moj u ovoj situaciji ne može.

Postoji li još neki način da se na njega pomoću usb sticka instalira taj najnoviji firmware jer nije moguće da on supostavi online vezu na Optimi?

Zadnje izmijenjeno od: HAL 9001. 15.12.2020. u 18:25.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 18:20   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
openwrt perhaps?
https://openwrt.org/toh/avm/fritz.box.wlan.7360

izgubiš dect, ali ako ga za to ne koristiš, rokni gore openwrt slobodno.
ja sam to napravio na 7362sl jer ne kužim njemački i đabe mi fritzos kad je sve na španski - i fino radi.

modem ti tada ujedno postaje "univerzalan" pa radi na bilo kojem operateru, a može ti bit i repeater.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 22:10   #13
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
openwrt perhaps?
https://openwrt.org/toh/avm/fritz.box.wlan.7360

izgubiš dect, ali ako ga za to ne koristiš, rokni gore openwrt slobodno.
ja sam to napravio na 7362sl jer ne kužim njemački i đabe mi fritzos kad je sve na španski - i fino radi.

modem ti tada ujedno postaje "univerzalan" pa radi na bilo kojem operateru, a može ti bit i repeater.
Hvala. Djeluje mi malo komplicirano, nisam nikad nešto ovako radio ali probati ću. Ako nešto krivo stavim da li je mogući povratak na stare postavke?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 06:56   #14
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Ja sam ima 7360 I na optimi I na iskonu sada. On ima u softwareu za staviti jeli annex a ili b ako se sjećam dobro. Podrzava oba.

Ja sam ga flashao na internacionalni firm i radi mi super. Tu ti je na forumu moj post za firmware i onda je kolega uploadao alat za flashanje koji se prestao razvijati pa ga nije bilo nigdje za naći više.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 09:20   #15
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Da ne otvram novu temu pišem ovdje. Davno prije kad sam bio na H1 dobio sam Fritz 7360 ruter. Nakon prelaska na Optimu oni su mi rekli da Fritz nije kompatibilan s njima i dali su mi Innox V45 tako da je Fritz završio u ladici.

Prije par dana mi je palo na pamet da ga osposobim kao repeater na drugome katu. Spojim ga na svoj PC žično, ulogiram se u njega, nađem repeater opciju ali on tamo vidi popis wifi mreža i ne može se nitijedna od njih označiti. Mislio sam da je problem što je prije bio spojen na nazive tih mreža pa sam učinio factory reset. Kad se resetirao više nema opcije repeater a verzija firmwarea je 6.20. Na fritzbox stranici može se skinuti 6.85 koja bi trebala vratiti stvari na staro je jer changelog od moje do te verzije jako dugačak. Na Fritz stranicama postoje upute kako to staviti offline ali meni nema te opcije, mogu ga updejtati samo ako je spojen na internet, a to moj u ovoj situaciji ne može.

Postoji li još neki način da se na njega pomoću usb sticka instalira taj najnoviji firmware jer nije moguće da on supostavi online vezu na Optimi?

Prije nego išta kreneš, trebaš "view" prebaciti na "advanced". Resetiranjem te prebacilo na "basic". Na početnom prozoru u donjem dijelu je opcija "view". Piše sitnim slovima.


Fritzbox 7360 koji je davao H1 je FB7360 V1 (stariji/slabiji model). V2 ima firmware 6.85 koji ti gledaš. Za V1 zadnji firmware je 6.33 i možeš ga skinuti ovdje:
https://download.avm.de/fritzbox/fri...ther/fritz.os/


Moguće ga je instalirati offline. Radio sam to i negdje na ovom forumu sam i opisao postupak. Skineš firmware sa gornjeg linka na računalo i fritza updejtaš offline. Valjda znaš pronaći opciju za offline update. "Sistem>Update>Update from fritzos file" ili tako nešto.

A možeš ga i debrandirati sa rukerneltool-om. Ako trebaš link, javi
Samim debrandiranjem ne dobijaš ništa. Samo će se maknuti H1 oznake koje možeš i ručno maknuti.


Što se tiče repeter funkcije. Opcija repeater ti nije nestala. Nema je zbog "view>basic". Prebacivanjem na "advanced" se pojavljuje. Nemožeš označiti nijednu mrežu jer nije od drugog fritzboxa. Repeater funkcija radi samo u kombinaciji sa drugim fritzboxom-mislim. Imam kombinaciju friz-fritz i radi savršeno već godinama.


7390 i noviji modeli imaju mogućnost WAN-a preko wifi-ja. Neznam za 7360 V1. Pogledaj pod "Internet options" pa pod način spajanja bude opcija "internet connection via wlan". Tako bi ga mogao koristiti kao AP.


Ili instaliraj neki "alien" os kako je netko već savjetovao. Samo pazi na V1 i V2. Hardverski se razlikuju pa bi moglo biti problema ako apliciraš V2 na V1.

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 16.12.2020. u 11:05.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:17   #16
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Zaboravio sam na tu settings:advanced opciju, sad sam je promijenio i ima opcija za repeater ali opet je nemoguće tu ništa mijenjati. Probao sam opet update i kad se tu klikne on automatski traži update i kad to završi neuspješno tek tada se pojavi back opcija gdje se može browse firmware sa kompjutora tako da sam uspješno stavio zadnju verzija. Sad mi piše da je 6.86 verzija, s njom je puno brže i fluidnije sučelje. I moj ima straga oznaku V2 international edition.

Potvrđujem i da ne može raditi sa drugim ruterima kao repeater

https://en.avm.de/service/fritzbox/f...less-repeater/

"The FRITZ!Box cannot be used as a wireless repeater with a router from another manufacturer."

Sad mi znači ostaje da stavim ovaj gore OpenWrt ili da ga u ovom stanju nekako onesposobim da radi na Optimi.

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja sam ima 7360 I na optimi I na iskonu sada. On ima u softwareu za staviti jeli annex a ili b ako se sjećam dobro. Podrzava oba.

Ja sam ga flashao na internacionalni firm i radi mi super. Tu ti je na forumu moj post za firmware i onda je kolega uploadao alat za flashanje koji se prestao razvijati pa ga nije bilo nigdje za naći više.
Možeš li naći link za taj frimware koji si spomenuo? Moj Fritz ima opciju annex a ili b.

Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
7390 i noviji modeli imaju mogućnost WAN-a preko wifi-ja. Neznam za 7360 V1. Pogledaj pod "Internet options" pa pod način spajanja bude opcija "internet connection via wlan". Tako bi ga mogao koristiti kao AP.
To misliš da ga spojim lan kabelom na postojeći Innbox V45 pa onda će biti kao AP?

Oprostite malo na noobovskim pitanja nisam baš u tim mrežama nešto posebno potkovan.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:59   #17
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova

To misliš da ga spojim lan kabelom na postojeći Innbox V45 pa onda će biti kao AP?
Ne, spojiš ga wlanom na Innbox i onda imaš AP.
Neznam ima li tvoj tu opciju. Provjeri.
Nisam znao da je H1 davao i V2 verziju. Susreo sam se sa par komada i svi su bili V1.


Imaš li podatke za spajanje na Optimu? Koristiš li iptv i voip? Multiannex je i podržava vdsl2 pa nema razloga da ne radi. Samo ovi iz optime su loši po tom pitanju. Jednom sam tržio da mi stave ruter u bridge. Sugovornik sa druge strane nije znao o čemu govorim pa je na kraju rekao: "Nemože"(vojkoV)

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 16.12.2020. u 13:06.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 13:11   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Za repeter funkciju lakše ti je uzeti neki drugi uređaj, ima po susjednim temama pa potraži.
Ako možeš nekako provući Lan kabel od gl. routera (Innox V45) do lokacije (šta bliže) gdje trebaš WiFi onda se može upotrijebiti Fritz u AP + switch varijanti, sve odradiš u 5 min.
Najvažnije, tada ne treba cijela gnjavaža o kojoj se govori, a rezultat je bitno bolji.

Rekao si da imaš Innox V45 na Optimi, koje sve usluge imaš ?

Ima ona tema sa procedurom kako iz Innox V45 izvući konfig i dekriptirati ga.
Po otkrivenim podacima bi trebalo podesiti Fritz - a, najveća gnjavaža je sa VoIp - om jer ima dosta parametara.

Ima x mogućih kombinacija (kako je realizirana usluga od Optime) pa se ne može unaprijed predložiti / pisati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 13:41   #19
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Moja verzija je: FRITZ!OS: 06.86
ime filea: FRITZ.Box_Fon_WLAN_7360-06.86.image LINK

mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 15:38   #20
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
mann - ima li negdje international fw i za fritza 7362sl?
tnx
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 15:47   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Po ovom linku gore (web - ftp) izgleda da ima samo deutchland > https://download.avm.de/fritzbox/fritzbox-7362-sl/
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 17:39   #22
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,146
Sto je meni znano taj link direkt na avm je uvijek bio glavni repozitorij. Postoji i dio tog repozitorija koji se zove archive ali ni tamo nema 7362 koliko vidim.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 18:41   #23
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
tja, onda na mojem ostaje openwrt do daljnjeg.

nije da s njim ima nekih problema, već čisto jer je originalni fritzOS zgodan, ali pod uvjetom da je na engl.

imam 2 fritza, i po pitanju pokrivanja wifijem tek su mrvu slabiji od tplinkova koje imam/sam imao, a zauzimaju drastično manje kubikaže.
c60 mi je posebno bio trn u oku zbog 5 velikih antenčuga.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 20:13   #24
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor frezer Pregled postova
Ne, spojiš ga wlanom na Innbox i onda imaš AP.
Neznam ima li tvoj tu opciju. Provjeri.
Nisam znao da je H1 davao i V2 verziju. Susreo sam se sa par komada i svi su bili V1.
Gledao sam sad postavke u Fritzu i ne vidim tu opciju.

Citiraj:
Imaš li podatke za spajanje na Optimu? Koristiš li iptv i voip? Multiannex je i podržava vdsl2 pa nema razloga da ne radi. Samo ovi iz optime su loši po tom pitanju. Jednom sam tržio da mi stave ruter u bridge. Sugovornik sa druge strane nije znao o čemu govorim pa je na kraju rekao: "Nemože"(vojkoV)
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za repeter funkciju lakše ti je uzeti neki drugi uređaj, ima po susjednim temama pa potraži.
Ako možeš nekako provući Lan kabel od gl. routera (Innox V45) do lokacije (šta bliže) gdje trebaš WiFi onda se može upotrijebiti Fritz u AP + switch varijanti, sve odradiš u 5 min.
Najvažnije, tada ne treba cijela gnjavaža o kojoj se govori, a rezultat je bitno bolji.

Rekao si da imaš Innox V45 na Optimi, koje sve usluge imaš ?

Ima ona tema sa procedurom kako iz Innox V45 izvući konfig i dekriptirati ga.
Po otkrivenim podacima bi trebalo podesiti Fritz - a, najveća gnjavaža je sa VoIp - om jer ima dosta parametara.

Ima x mogućih kombinacija (kako je realizirana usluga od Optime) pa se ne može unaprijed predložiti / pisati.
Par puta sam i prije zvao Optimu i čim ih nešto kompliciranije pitam pogotovo ovo u vezi Fritza odma kažu da nije izvedivo.

Imam od Optime običnu uslugu telefona i interneta. Piše mi na računu INT TEL Super bit.

Lan kabel ne mogu provući na drugi kat jer bi mi to uzelo previše vremena i nije baš tako jednostavno.

Proučit ću vaše savjete i pogledati te druge teme pa ću sigurno pokušati nešto sa Fritzom, ako to ne uspije uzeti ću neki repeater.

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Moja verzija je: FRITZ!OS: 06.86
ime filea: FRITZ.Box_Fon_WLAN_7360-06.86.image LINK

Onda je to ova ista verzija što ja sad imam.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 20:23   #25
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Gledao sam sad postavke u Fritzu i ne vidim tu opciju.

Evo kako bi trebalo izgledati. Kod mene je 7490.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 21:05   #26
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Gledao sam sad tu i nemam tu opciju
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 21:10   #27
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
A jeli struja na istom mjerilu ili kat ima svoje ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 21:38   #28
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A jeli struja na istom mjerilu ili kat ima svoje ?

Misliš na powerline?

Sa gornjeg kata iz razvodne kutije je provučena kabelom struja na donji kat u razvodnu kutiju. Gornji kat ima starije strujne instalacije, dvožilni kabel mislim, bez uzemljenja, donji kat je rađen prije koju godinu pa ima to sve modernije riješeno.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 23:03   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Da, mislio sam na PowerLine.
Znači, donji kat nema posebno mjerilo ?
Ako je tako, probaj negdje posuditi PowerLine par i testirati jeli radi.
Ne zaboravi da ako je u igri trofazni priključak da trebaš pogoditi istu fazu odnosno više pozicija "gore i dole".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 14:17   #30
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Donji kat nema posebno mjerilo, a priključak je dvofazni. Pokušati ću nešto od ovoga gore što ste svi napisali, pa se javim povratno.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na