Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2021., 10:24   #2581
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Nismo to mi citirali niti izmislili već su nam tako poslali iz Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, a oni su nadležni za Zakon o zaštiti potrošača, te se mi toga pridržavao dok se isto eventualno ne izmjeni
Pa lijepo vam piše.

Da pojasnimo:

Naručen s weba, plaćen u poslovnici i preuzet u poslovnici - nije ugovor na daljinu.
Naručen s weba, plaćen preko weba i preuzet u poslovnici - Ugovor na daljinu.

Naime, Sklapanje ugovora je ponuda i prihvaćanje iste (u ovom slučaju je to uplata). Isporuka artikla je samo izvršenje obveza iz tog ugovora.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 12:32   #2582
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Ja isto mislim da je tako, ali oni iz protisa to tumače drugačije.

Ponuda mi je prihvaćena nakon plaćanja preko neta, a to i jest ugovor (na daljinu).
To što se ti trebaš potpisati da si preuzeo artikal nije ugovor.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 12:34   #2583
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma nije meni vrag dao mira, jučer sam se ja malo raspitao po ovim krugovima odvjetnika i zakonadavlja.

Protis takve gluposti piše da je to čudo.

Pozivaju se na prijedlog izmjene Zakona, to je prvo.
Drugo, i da je prijedlog prihvaćen, opet je to ugovor na daljinu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 13:26   #2584
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Nema drugo nego ih prijavit ako ne prate zakon a onda jos obraza doc ovdje i lagat.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 13:27   #2585
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
treba im zaspamat gugl rivjuove sa našim iskustvima, to ljudi gledaju, pcekspert se ne gleda
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 23:46   #2586
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Takvo tumačenje sam ja dobio davno od ministarstva. Ako je prihvaćeno plaćanjem smatra se ugovorom na daljinu. Da ne budemo zlonamjerni recimo ovako - jedan inspektor je dao krivo tumačenje jer nije dobro skužio o čemu se radi, što ne znači da kad vi prijavite da će biti tako.
Dakle prijava i svakako poslje riješenje da vidimo hoće li Protis ili neće vratiti pare.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 08:48   #2587
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
treba im zaspamat gugl rivjuove sa našim iskustvima, to ljudi gledaju, pcekspert se ne gleda
+1

mislim da nas dosta u ovoj temi ima jedan ili više neugodnih susreta s njima i imamo materijala za nešto napisati.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 10:45   #2588
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Evo mali update moga slučaja:

Protis mi je vratio novce.

Tumačenje: Radi se o ugovorima koji su sklopljeni putem organiziranog sustava prodaje i tada imam pravo na jednostrani raskid ugovora.

Oni su sada tražili dodatno tumačenje toga, ali su mi svejedno vratili novce.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 14:15   #2589
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
S obzirom na svo Protis kukanje, evo da ja dam jedan (vrlo pozitivan) osvrt.

Poslao mail s upitom za dobavljivost relativno opskurnog proizvoda. Dobio odgovor za 3 minute, nakon jos jednog maila s moje strane, ponudu ponovno za 3 minute.

Proizvod je bio isporucen tocno kada su rekli da ce biti (za 2 dana, s time da objektivno, moglo je biti i "treci" dan s obzirom da je ponuda placena izvan rada platnog prometa lijepe nase).

Sve u svemu, cisto, jednostavno, lako, brzo i bez previse tlake. Nota bene, proizvod je bio ~200€ jeftiniji nego u prvoj sljedecoj trgovini na Nabavi.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 14:47   #2590
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
nitko nije imao problem sa kupovinom tamo, nego post kupovinom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 15:50   #2591
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Misliš? Neodgovaranje na upite preko mailova, nejavljanje na telefon itd.
Možda su se popravili
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 09:10   #2592
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
https://www.protis.hr/products/detai...t--4-gb/187306

Ajde ispravite opis i izbacite 6600 XT iz naziva. Nova vrsta navlakuše za klikanje?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 15:33   #2593
riba2233
Registered User
 
riba2233's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Još jedno "dobro" iskustvo s protisom, grafa objavljena sa cijenom od 7999kn, drugi dan dobivam ponudu na 8989...


https://imgur.com/a/g52yGlZ


Zvao sam ih ali ništa, kao da nema šanse da ide za manje, da im je mala marža itd. Uglavnom trebao sam biti pametan i odmah platiti visom, lekcija za drugi put.
riba2233 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 16:05   #2594
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
lijepo sliku ovu + sliku ponude pošalji na http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 16:16   #2595
riba2233
Registered User
 
riba2233's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
lijepo sliku ovu + sliku ponude pošalji na http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp



Bok, thnx, misliš da imam osnove? Na njihovim stranicama piše jedino ovo, po meni ta razlika ne spada pod značajnu:


Citiraj:
U slučaju tehničke greške koja je poremetila funkcioniranje internet stranice i pri tome prouzročila kupnju s greškom što uključuje ili ne ograničava se na pogrešnu cijenu iz koje je jasno vidljivo da je maloprodajna cijena bila značajno manja od uobičajene za tu vrstu proizvoda.
riba2233 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 16:29   #2596
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor riba2233 Pregled postova
Bok, thnx, misliš da imam osnove?
Normalno da nemaš, imaju pravo mijenjati cijenu kad žele, a ti nisi ništa platio unaprijed pa ne vidim na šta bi se žalio.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 14:38   #2597
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Znači kupio na webu, platio karticom, predomislio se prije nego što su mi poslali za Rijeku, poslao mail da im uštedim poštarinu da ni ne šalju, kažu ne može, oni su već naručili artikl.

Da bi zakon o zaštiti potrošača funkcionirao, da li moram primiti stvar pa odmah neraspakirani poslati nazad ili mogu jednostavno ne primiti isporuku od Overseasa i riješeno?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 14:45   #2598
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma pošalji im mail da raskidaš ugovor sklopljen na daljinu i da nećeš preuzet paket i bok.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 14:47   #2599
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Pa jesam, pitanje je da li to može, pošto ugovor još tehnički nije ni sklopljen, odnosno počinje teći tek od isporuke uređaja (14 dana za povrat vrijedi od isporuke uređaja, ne od dana kupovine)...

Pa je pitanje da li moram primiti uređaj da bi se mogao pozvati na taj zakon ili mogu jednostavno ne primiti.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 14:49   #2600
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa jesam, pitanje je da li to može, pošto ugovor još tehnički nije ni sklopljen, odnosno počinje teći tek od isporuke uređaja (14 dana za povrat vrijedi od isporuke uređaja, ne od dana kupovine)...

Pa je pitanje da li moram primiti uređaj da bi se mogao pozvati na taj zakon ili mogu jednostavno ne primiti.
14 dana od preuzimanja ili njihova dobra volja.

Ako se rade grbavi, preuzmi, vrati.

Citiraj:
Rok počinje teći dan nakon datuma preuzimanja artikla. Jedini trošak koji tereti potrošača u vezi s odustajanjem od ugovora je trošak povrata artikla.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 14:51   #2601
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
To je to. Još i raspakirati i probati da li radi i kako radi.. 14 dana sasvim dovoljno za sve isprobati. Mislim da je njima u interesu da se artikl ne vadi iz originalne ambalaže, veća je šansa da će se prodati.

Inače me živo zanima što bi se desilo da se ne preuzme uopće. Bila bi 2-3 pokušaja dostave, a onda? Da je plaćanje pouzećem, nikom ništa. Ali ovako mogu držati uplaćenu lovu zauvijek...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 14:58   #2602
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ja nema šanse da bih preuzeo taj paket. Pa onda moram plaćati da ga vratim natrag, je kak da ne. Jednostavno im pošalji ispunjen onaj njihov obrazac za raskid i nemoj prihvatiti paket. Nakon 14 dana fino ispunis prijavu na mingo i za mjesec dva dobis lovu.
Koja je to sado/mazo ekipa koja nakon svih sranja sa njima i dalje kupuje kod njih, to mi nikad nece biti jasno.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 15:05   #2603
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Nisam čitao ovu temu do narudžbe, a onda me kolega forumaš uputio na ovaj thread

Što je tu je sad, kažem ako se ne primi paket tek onda mogu nastati problemi, jer nisi dobio račun pa se nemaš ni na što pozvati za jednostrani raskid ugovora. Kad ugovora tehnički ni nema! To bi bio još veći prekršaj od kršenja zakona o zaštiti potrošača i tu nebi MINGO pomogao, eventualno porezna bi, ali bi se procedura rastegnula na mjesece ako ne i godine.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:12   #2604
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
tadaa
lijepo sam ti rekao
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:12   #2605
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
tadaa
lijepo sam ti rekao
Jeeeesiiiiiii.......
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 21:36   #2606
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ma ja vas ne kužim, vi mislite da su neki zlikovci i vanzemaljci iza tih shopova u kojima kupujete, pa odmah, nakon vašeg osobnog zajeba vi krenete prebacivati lopticu njima da bude njihov trošak i još ih prcate sa ministarstvima?

Darjan, ti si tu 20 godina, poznaju te mnogi imenom i prezimenom, i spominješ prijavu poreznoj i ministarstvu gospodarstva. Mene bi osim srama i stida, moju grešku prebacivati drugima da je ispravljaju bilo i moralno upitno.

Zamisli da netko ide tebe prijaviti poreznoj jer rudariš kriptovalute i trguješ a nisi platio kune poreza i propadne ti investicija od nekoliko stotina tisuća kuna jer ti porezna odrapi kaznu, zapljeni opremu i ti ostaneš kratak.

Meni je jasno da protis ima takvu politiku, njih boli klinac za kupca, zarade 50 kn na nekom laptopu/kompu ili 20 kn na monitoru, nije im bitno ništa osim da zarade tu siću i ko zadnji klošari spuštaju cijene na nabavi za 1 lipu.

Ali budi iznad njih, priznaj da si pogriješio, pošalji nazad, izgubi 30-40 kn i budi faca.

Generalno svim shopovima se to događa, ekipa naruči i pravi se grbava onda te ko zadnje pice trče državi pod suknju tražiti zaštitu.

Sorry na OT, neka mod obriše, u biti sam ću si prijaviti post pa ako nije na mjestu će već netko ga obrisati.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 21:41   #2607
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
U ovom slučaju se slažem, tj. samo si rekao ono što mnogi misle. Post je temi o Protisu ali odnosi se na sve trgovine.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 22:25   #2608
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
@tskarda .. u pravu si, ali zakon je takav kakav je... i zakon kaže da imam pravo vratiti robu u roku 14 dana. Htio biti fer pa da ni ne šalju, da ne moraju plaćati "pola sata servisa" (kako su gore odgovorili nekome) radi ispitivanja opreme da li je ispravna.

Dobio odgovor da ne može. OK, onda šaljite pa ću ja vama nazad, što je tu je. Sve ostalo je nepotrebno diskutiranje.

Pred 20 godina nije bilo takvog zakona i bila je dobra volja trgovca da uzme proizvod nazad, to se sada promjenilo u korist kupca i odjednom se trgovci žale. A gdje su bili kupci onda? Samo kažem.

A što se tiče Protisa, uljudno sam pitao da li mogu otkazati narudžbu koja nije poslana... Da su uljudno odgovorili da je moraju isporučiti prije nego je smiju uzeti nazad, nikom ništa. Nego iz ovog sve ovdje napisanog i njihovog direktnog odgovora da nema povrata "jer su oni naručili robu", odmah mi se dlaka na kosi diže jer znam na što ciljaju - ciljaju na to da sam neinformiran i da ne znam za svoja prava.

To mi je zasmetalo, sorry, a ne 30-40 kn poštarine, da se razumjemo. Da pratiš ISP temu vidio bi da sam već naručio i drugi i treći i četvrti router.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 24.05.2022. u 22:33.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 22:56   #2609
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Neuljudnost nije za prijavu inspekciji. Kad i ako te prevare, onda se ide inspekciji. Naručio si, prihvati i vrati u zakonskom roku na svoj trošak. To je sve što je kolega htio reći. Iako zakon nije baš dobar za nikoga i ima puno mana ( npr kupnjom wifi routera fizički u trgovini ne dobiješ pravo povrata ako ti se ne sviđa iako ga ne možeš probati kao što ne možeš probati isti taj router kupnjom preko neta. U prvom slučaju ide kupcu na štetu, u drugom prodavaču).
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 00:10   #2610
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Istina, nije zakon dobar, ali što je tu je, tako je kako je. Zeznuo se jesam, ponavljam mislio sam samo skratiti proceduru i sebi i njima da ni ne šalju. Stave u trgovinu na policu, netko će već kupiti.

Ovako kad ga već moram primiti onda ću ga i istestirati, da vidim kako drži liniju, pa nakon 10 dana vratiti, ne navodeći razlog. A na njima je da ga zapakiraju ili vraćaju proizvođaču ili što već ne.

Fer nije, ali nisam ja donio taj blentavi zakon. A mogli su izaći u susret na obostrano zadovoljstvo.
dakky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na