Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2021., 17:16   #241
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Baš tako. U kupaonicu i nakon tuširanja kad se sve lijepo zamagli pusti onda ljutu makinu.Ili u dnevnu + veš na štriku kroz noć
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2021., 23:45   #242
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Dobro je, skupio je vode u wcu, i to. u 2 sata sa 80 spustio na 40 ocito nema sta kupit kad je bura u akciji
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 00:03   #243
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ostavi ga upaljenog na 60% u nekoj sjevernoj i/ili slabo luftanoj prostoriji bar koji dan. Povuc ce ti i iz zidova vlagu ako je ima.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 01:21   #244
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dobro je, skupio je vode u wcu, i to. u 2 sata sa 80 spustio na 40 ocito nema sta kupit kad je bura u akciji
Pa kod tebe suho da možeš pršute objesiti
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 09:00   #245
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Izgleda, nisam ni ja to ocekiva
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 09:14   #246
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Kad sam kupio odvlazivac, dnevno sam preko 10 litara vode bacao iz njega
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 09:49   #247
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Izgleda, nisam ni ja to ocekiva
Čekaj kad dođe južina i preko zime bude tjednima ružno i kišno. Imati ćeš vlage sasvim dovoljno
Ja sam se slično "zeznuo" i prvi trotec kojega sam kupio je bio negdje u proljeće, krenule one marčanske bure pa ljeto i ništa od toga. Riješio ga se, ali sam nabavio vlagomjer. Došla jesen i zima i tek sam onda vidio pravi % vlage. Nakon toga kupio drugi odvlaživač i taj mi sad stoji veći dio godine, ali preko zime je itekako koristan. Treba sušiti robu od djece, vani kišno 3 tjedna u komadu, sušilica odradi većinu, a za onu delikatnu robu koja ne ide u sušilicu, samo izbaciš u neku prostoriju i pustiš odvlaživač, do jutra suho i litra vode u kanti
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 13:51   #248
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Dada susenje robe je jedan od razloga zasto sam ga uzeo.

Meni je problem sjeverni zid, koji je napravljen od betonskih blokova, na njemu obicna bijela fasada nema izolacije nikakve, i kad pada kiša bitće blokovi usišu svu tu vodu i onda naravno dođe pljesan. Do sad sam gurao TTE 10 al on je slabo radio, bar sam ja mislio, ali ocito je i on dobro sve to posušio, jer plijesni nema, a prosle godine je bilo nenormalno puno ali i vlaga na tom zidu iza kuzine je bila 95%+

Moja armada vlagomjera:
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 08:32   #249
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
uzeo sam Trotec TTK68 jer 69 više nema. Ja sam imao preko noći u sjevernoj sobi (kuća izgrađena ove godine) 80+% zračenje je pomoglo ali ne puno jer pred spavanje ne možemo zračiti jer imamo malu bebu. Pljesan se sakupljala u čošku gdje se zid nakon gletanja nije osušio do sredine travnja. Nakon mjesec dana odkako imamo trotec vlaga ne prelazi 55% preko dana a noću oko 65-70% što je woow. Vjerovatno mi se ni zidovi nisu osušli od gradnje. Fasada je rađena prošle godine u 12mj i hrpa vode je ostala zatočena u zidovima. Veš neću spominjati jer je ajme stvar za to za 2h osuši veš full mokar bolje radi od sušilice.


Isto tako topla preporuka za xiaomi senzor za vlagu i temperaturu super se vidi vlaga i temp u sobi i može se fino popratiti kad je najveći problem da se upali odvlaživač
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 08:57   #250
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
To mi se čini jako puno vlage, ako je vlagomjer donekle točan.
Zar je moguće da se zidovi nakon gradnje tako duge ne osuše?
Ili ti možda vuče vlagu odnekuda?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 09:03   #251
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Moguće je. Natopljeno je sve a nije se moglo zbog fasade osušiti prema van nego vlaga ide unutra.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 14:55   #252
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U ovih 4 i pol godine imam hrdje i ta hrdja mi jedino isprlja kanalicu/posudu. Zasad je sve oke, odvlazivac je skoro pa svaki dan u funkciji, ljeti malo rijedje. Do kad ce, ne znam. Vec se isplatio
Da li smijem sa WD40 malo tu hrđu pošpricat ili da kistom namočim pa pređem po tom dijelu di se nakuplja čisto da malo bar zaštitim. Prije bi posušio i malo očetkao to četkicom nekom.

Zanima me i dali smijem ona perca šta su iskriveljna na saćama ispraviti sa pincetom jer su dosta iskrivljena.


EDIT:
Evo reko idem ja to sredit danas pa sam napravio sljedeće. Posušio i pošpricao prvo sa izopropilnim alkoholom mjesto di je hrđavo nakon toga sam sa štapićima za uši počistio dobro i malo sa pincetama ostrugao koroziju nakon toga sam počistio opet dobro to mjesto i našpricao WD40 pustio sam da odstoji 10ak min da natopi malo koroziju i nakon tog opet ponovio sa čišćenjem i bome je sad sve fino čisto i nema tragova korozije. Nadam se da sam uspio zaštitit bar neko vrijeme da se ne stvori opet.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 26.12.2021. u 19:09.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 11:22   #253
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Uzeo bi odvaživač Gorenje za kuću, ima ga u pevexa u zadru, zato mi je on zapeo za oko.

jeli bi bilo moguće snjim sušiti više prostorija u isto vrijeme da ga recimo stavim u hodnik ili je bolje seliti ga iz sobe u sobu?
Imam 3 sobe iz kojih bi trebalo vlagu izvačiti, stim da su na dvije etaže...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:15   #254
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Kad je na etazama bolje ti je iz sobe u sobu. Meni iza kuhinje osusi zapadni dio na 40%, a na istocnom je vlaga 80%


Mozda uz dodatne, obicne, ventilatore bi to moglo funkcionirati ali pazi na kvadraturu, a jos bitnije kubikazu

primjer izracuna sa troteca
podobno za veličine prostorije s površinom do 45 m2
podobno za veličine prostorije sa volumenom do 110 m3
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:59   #255
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kod mene ttk 69e stoji u hodniku i isusuje povezanu sobu, kupaonu i dnevni/kuhinju (50m2). Sad ovih zadnjih dana kad je uzasno vlazno vlaga ne prelazi 55%. Prostor je jednoetazni i nesto iznad specifikacija kubikaze. Ne bih se kladio da ce jednako dobro raditi na 2 etaze.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 18:45   #256
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dada susenje robe je jedan od razloga zasto sam ga uzeo.

Meni je problem sjeverni zid, koji je napravljen od betonskih blokova, na njemu obicna bijela fasada nema izolacije nikakve, i kad pada kiša bitće blokovi usišu svu tu vodu i onda naravno dođe pljesan. Do sad sam gurao TTE 10 al on je slabo radio, bar sam ja mislio, ali ocito je i on dobro sve to posušio, jer plijesni nema, a prosle godine je bilo nenormalno puno ali i vlaga na tom zidu iza kuzine je bila 95%+

Moja armada vlagomjera:
Jeli ti povezan na Shelly?
U potrazi sam za odvlaživačem za vikendicu na otoku. Bitno mi je da ga mogu automatizirati, kontrolirati na daljinu na neki način i da ga mogu spojiti na odvod. Vikendica ima 36m2 sa otvorenom galerijom, cca 140m3. Imate preporuke?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 20:47   #257
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Jap jap na Shelly Plug S, ali gasim ga samo kad se temp popenje preko 30 na H&T. Jednom do sad samo mislim da se ugasio upalio, ali radi ok. Stanje kako radi vidim po potrošnji (20w samo. ventilator, 150w kompresor)
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 22:49   #258
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Zasto ti nije povezan sa vlagom na H&T?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 23:22   #259
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
A trotec ima svoj po kojem pali gasi kompresor , a svejedno mi slabo ventilira di triba pa mi ne smeta da vent stalno radi.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 14:46   #260
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Apropo ove bure vani i vlage u zraku... ne treba ovih dana nikakav odvlaživač više
Kako je lijepo i sunčano vani, ugasio grijanje u spavaćoj i otvorio prozor na kip da se malo prozrači. Par sati kasnije unutra temp 21°C i vlaga 30%
Otvorim jedno krilo prozora, nakon niti 10 min vlagomjer prikazuje 26%.
Vani je trenutno na mojoj lokaciji u Istri cca 20% vlage i temp 12°C.

Stvano je vani za pršute objesiti
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 16:33   #261
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ovisi kako di



Neki dan sam tutnio usisavač ispod kuhinje da posauga to, pa sam smanjio do 50%, al cim sam ga iskljucio vratilo se na 80
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 17:11   #262
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ovisi kako di



Neki dan sam tutnio usisavač ispod kuhinje da posauga to, pa sam smanjio do 50%, al cim sam ga iskljucio vratilo se na 80
Sa čime to pratiš?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 17:13   #263
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Shelly H&T
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 21:10   #264
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Lokacija Dalmacija, pa kako mos sad imat toliku vlagu a buretina vani?
Or i'm missing something?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 22:44   #265
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Iza kuhinje je, kuhinja je komplet zatvorena sa maskama i gore i dolje, pa valjda zrak ne cirkulira, iako sam jedan element otvorio, izrezao ono zada i tu stavio odvlazivac zraka, svejedno ne dolazi do drugog kraja kuhinje 3m dalje. Pričao sam sa ljudima iz Draco kazu kondenzacijska vlaga. Ja misim. da mi se zidovi nasupaju vode kad pada kisa i onda to izbacuju na kuhinju. Sjeverni zid, fasada obicna bijela na kamenim blokovima, nema izolacije...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 10:58   #266
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ae, to je vec zajeb. Ja bi rastvoria tu kuhinju cilu noc da stoji otvorena sad na buri.

Zatvoris vrata prema hodniku/sobama ,a u kuhinji promaja
Zalipi fasadu, bar taj sjeverni zid, mos i sam, nije raketna znanost. Osim ako ti triba gadna skela (3.+ kat), onda jbg
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 13:05   #267
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
A stan u kuci, ruzno bi bilo da samo svoj kad fasadiram ali ocu ako bude tribalo, a izgleda da oce. 1 kat je moj od
sad ne zelim rastvaraz nista zbog tromjesecne bebe al. tribalo bi rastvorit i ventilator upalit na najjače da sve to osuši. Bilo je realno previse kisnih dana u zadnje vrime.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 16:50   #268
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Imali smo sličan problem s vlagom tj. imamo ga i dalje, ali u manjem obliku jer koristimo Trotec TTK 60 E. Stan je 80 m2, problem je samo u jednoj sobi od 25m2. Sjeverna je strana, poslje svake kiše ili vlage se zid nakvasi, i bude problem. Dok je bio ormar na tom zidu, ušlo je kroz ormar i napravilo gadne probleme iznutra. Dobar dio stvari je popljesnivio i završio u smeću.

Rješenje: prije krečenja premazao s nekim čudom u spreju protiv vlage što smrdi 3 dana klorom. I naravno svakih nekoliko dana se pali Trotec. Kada su suhi dani, nema toliko vlage i problema, nema odakle doći, ali čim se zarosi vani ili pojavi magla, vlaga dođe do 80%. Sa Trotecom se smanji do 35%. Ovo je nažalost većini jedino rješenje dok se fasada ne riješi. Budući da mi je to spavaća soba, probao sam ne grijati nikako, ili grijati maksimalno, rezultati su bili vrlo slični.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 10:48   #269
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Da li netko zna kako se trajno riješiti one hrđe na TTK68 u kutevima kod onih željeznih držača ispod saća. Ja svaki mjesec ju počistim ostružem sa pincetom i našpricam nekim sredstvom protiv hrđe i ostavim tipa dan bez da palim Trotek. Da li netko ima kakvo možda bolje rješenje za to ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2022., 10:12   #270
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da li bi jeftini odvlaživači iz Linksa (npr ovo ili ovo) mogli riješiti vlagu u prostoriji od cca 9m2 (ili ti 20-25m3)?

Imam dvije sobe koje su do pola u zemlji i radi temperaturne razlike vanjskog toplog i unutarnjeg hladnog zraka (od zida koji je u zemlji) dolazi do povećanja vlage i nakon nekog vremena i plijesni. Problem s plijesni bi privremeno tako riješio dok majstori ne izađu na teren i vide što dalje.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na