Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2021., 08:28   #31
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Na slabijem paketu guraju uređaj sa FastEthernet portovima, SoC jedva izgura bidirekcionalno 100/50, nema nikakav horsepower za neku iole prihvatljivu VPN ulogu.
Jači model je znanto potentniji po svemu gore navedenom, ali ako želiš više kontrole investiraj u svoj vlastiti router.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 10:49   #32
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Na slabijem paketu guraju uređaj sa FastEthernet portovima, SoC jedva izgura bidirekcionalno 100/50, nema nikakav horsepower za neku iole prihvatljivu VPN ulogu.
Jači model je znanto potentniji po svemu gore navedenom, ali ako želiš više kontrole investiraj u svoj vlastiti router.
Koji router se preporuča. Hvala.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 12:53   #33
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
TP Link se prilično dobro isprofilirao u društvu daleko poznatijih DLink i Asusa.
Po meni, za plug&play i rješenje na duži period je model Archer AX-50. Pokriva zadnje instance WiFi standarda (što bi se moglo prevesti kao prednost u odnosu na susjede koji imaju stariju opremu i novi kanali im nisu dostupni), ispeglan firmware i sasvim pristojnu VPN podršku (openVPN).

Ja osobno koristim malo kompleksniju konfiguraciju, industrijski miniPC (quadcore Celeron 4125) s 4 Intelova NIC-a na kojem leži OpnSense firewall distribucija. Možda više prikladno za one kojima su kontrola mrežnog perimetra i VPN protokoli poznatije teme.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 14:43   #34
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
TP Link se prilično dobro isprofilirao u društvu daleko poznatijih DLink i Asusa.
Po meni, za plug&play i rješenje na duži period je model Archer AX-50. Pokriva zadnje instance WiFi standarda (što bi se moglo prevesti kao prednost u odnosu na susjede koji imaju stariju opremu i novi kanali im nisu dostupni), ispeglan firmware i sasvim pristojnu VPN podršku (openVPN).

Ja osobno koristim malo kompleksniju konfiguraciju, industrijski miniPC (quadcore Celeron 4125) s 4 Intelova NIC-a na kojem leži OpnSense firewall distribucija. Možda više prikladno za one kojima su kontrola mrežnog perimetra i VPN protokoli poznatije teme.
Hvala. Vidim da je u Protisu 627 kn.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 09:25   #35
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Na slabijem paketu guraju uređaj sa FastEthernet portovima, SoC jedva izgura bidirekcionalno 100/50, nema nikakav horsepower za neku iole prihvatljivu VPN ulogu.
Jači model je znanto potentniji po svemu gore navedenom, ali ako želiš više kontrole investiraj u svoj vlastiti router.
A ja čekam na prvoj stranici odgovore i čudim se ko pura dreku zašto nitko ne odgovara.
Znači uzimam fiber 200, nije da mi nešto treba ali osiguranje barem neko za ubuduće. Za fiber 200 daju Icotera i4850, tako su mi odgovorili. Nemogu nigdje naći manual za njega pa ako netko zna. Imam datasheet.

Zadnje izmijenjeno od: yossariane. 11.12.2021. u 09:44.
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 15:33   #36
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Ima neka dobra duša da mi kaže kolika je veličina ONT uređaja kojega instalira Rune?
Dali je potreban el.priključak na mjestu instinstaliranog ONT-a? Htio bi to postaviti na tavan
pa da se malo pripremim.
hvala
Da odgovorim samome sebi, instaliran mi je INNbox G21
dimenzije 125x90x32
više detalja na
http://www.iskratel.com/en/files/def...tasheet-EN.pdf
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 17:00   #37
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Da odgovorim samome sebi, instaliran mi je INNbox G21
dimenzije 125x90x32
više detalja na
http://www.iskratel.com/en/files/def...tasheet-EN.pdf
I kod mene danas isti. E sada moram još čekati Fibernet da me pusti u pogon. E koliko ću ga čekati ne znam. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 20:57   #38
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
3-5 (radnih) dana. Pošalji im mail pa će ti možda ubrzat, pogotovo ako im kažeš da ćeš koristit svoj router - velika je nestašica oba modela routera i ako ispred sebe imaju korisnika koji ima svoju opremu, sredit će ti to ekspresno.
Dobiješ username/password za PPPoE konekciju i VLAN ID za konfiguraciju.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 07:29   #39
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
3-5 (radnih) dana. Pošalji im mail pa će ti možda ubrzat, pogotovo ako im kažeš da ćeš koristit svoj router - velika je nestašica oba modela routera i ako ispred sebe imaju korisnika koji ima svoju opremu, sredit će ti to ekspresno.
Dobiješ username/password za PPPoE konekciju i VLAN ID za konfiguraciju.
Hvala. Ali nemam svoj router a mislim da ni neću kupiti, dostatan će biti i ovaj njihov. Čujem da je i HT potpisao s Rune pa se neću previše žuriti. Vidjeti ćemo što će oni nuditi. Lp
Doveli kabel od stupa do kuće i po kući sve spojili a na stupu šipak. Sad treba čekati da dođu spojiti na stupu. Fibernet mi odgovorio čim Rune pusti signal da i oni dolaze.

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 15.12.2021. u 11:02.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 15:10   #40
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Hvala. Ali nemam svoj router a mislim da ni neću kupiti, dostatan će biti i ovaj njihov. Čujem da je i HT potpisao s Rune pa se neću previše žuriti. Vidjeti ćemo što će oni nuditi. Lp
Doveli kabel od stupa do kuće i po kući sve spojili a na stupu šipak. Sad treba čekati da dođu spojiti na stupu. Fibernet mi odgovorio čim Rune pusti signal da i oni dolaze.
Porazgovarao sam sa majstorima i oni predpostavljaju da bi RUNE to mogao brzo spojiti pošto su napravili dosta priključaka po Grobniku. Poslao mail sa upitom pa ćemo videt bi rekli slipi
Ja bježim od HT-a jer dobivam urtikariju od njihovih automata i neiformifanih studenata na podršci. Pomoglo je i to što su mi smanjili upload.
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 15:18   #41
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Porazgovarao sam sa majstorima i oni predpostavljaju da bi RUNE to mogao brzo spojiti pošto su napravili dosta priključaka po Grobniku. Poslao mail sa upitom pa ćemo videt bi rekli slipi
Ja bježim od HT-a jer dobivam urtikariju od njihovih automata i neiformifanih studenata na podršci. Pomoglo je i to što su mi smanjili upload.
Znači i kod tebe i kod drugih nije spojeno na stupovima. I to su isto čorava posla. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 16:33   #42
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Znači i kod tebe i kod drugih nije spojeno na stupovima. I to su isto čorava posla. Lp
Koliko znam razvod mreže rade podizvođači, za spajanje ipak treba pristup mreži i vjerovatno konfiguriranje priključka. Neznam detalje ali i kod žice pristup centralama imaju samo direkti nosioci.
lp
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 18:40   #43
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Nekad su imali takvu podjelu, no od početka ljeta svi rade sve. Nemaju dovoljno timova za pokriti kućnu instalaciju, stup (odnosno popularno - dron) i zadnju milju do centrale (sekundar). Da su imali veću reklamu, raspali bi se ko kokica. HT i A1 također hapse iste ljude tako da je tu potpuni kaos.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 19:29   #44
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Znate kako se kaže strpljen spašen samo do kada. Dok mi puste signal proći će i ova godina. Sada kada je predračun plaćen nema povratka. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 13:00   #45
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Nekad su imali takvu podjelu, no od početka ljeta svi rade sve. Nemaju dovoljno timova za pokriti kućnu instalaciju, stup (odnosno popularno - dron) i zadnju milju do centrale (sekundar). Da su imali veću reklamu, raspali bi se ko kokica. HT i A1 također hapse iste ljude tako da je tu potpuni kaos.
Ne govorim o postavljanju mreže već o pristupu centrali ili kako se to već zove.Hod mene je mreža postavljena još ovo ljeto.
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 20:33   #46
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Vod od stupa do centrale nazivaju sekundar. Da su to spojili, nema šanse da već ne bi odradili puštanje signala na trasu i finalna mjerenja (greške). Negdje do centrale vlakno visi, nije gotova cijela trasa. Kolega s posla, živi na Čavlima, od prije 2 tjedna spojen - znači Fibernet je ušao u Centralu.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2021., 08:02   #47
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Smile

Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Vod od stupa do centrale nazivaju sekundar. Da su to spojili, nema šanse da već ne bi odradili puštanje signala na trasu i finalna mjerenja (greške). Negdje do centrale vlakno visi, nije gotova cijela trasa. Kolega s posla, živi na Čavlima, od prije 2 tjedna spojen - znači Fibernet je ušao u Centralu.
Kod mene nije spojeno na stupu jer vidim kroz prozor a dali je spojeno na razvodnom ormaru na vodu koji vodi do centrale i to je pitanje jer su kabel vukli po ulici par dana prije nego su mi postavili kućnu instalaciju. Najbolje kad Rune pusti signal vidiš po ONT uređaju, kad pozelene sve četiri lampice. Fibernet mi rekao da kad Rune pusti signal da će u najkraćem roku u centrali aktivirati moj profil. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 15:39   #48
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Kod mene nije spojeno na stupu jer vidim kroz prozor a dali je spojeno na razvodnom ormaru na vodu koji vodi do centrale i to je pitanje jer su kabel vukli po ulici par dana prije nego su mi postavili kućnu instalaciju. Najbolje kad Rune pusti signal vidiš po ONT uređaju, kad pozelene sve četiri lampice. Fibernet mi rekao da kad Rune pusti signal da će u najkraćem roku u centrali aktivirati moj profil. Lp
Evo da dodam danas mi Rune pustio signal. Sada čekam Fibernet. Lp. Evo javili se dolaze početkom drugog tjedna.

Fibernet pustio profil:https://www.speedtest.net/result/12637445446

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 20.01.2022. u 18:45. Razlog: Dodatak
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 11:31   #49
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Fibernet pustio profil:https://www.speedtest.net/result/12637445446
Lijepa cifra Ja sam na 200/100
https://www.speedtest.net/result/12655185705
znači brže oko 10%
Ja imam problem jer nemogu spojiti ništa preko wifi-ja. Pokušavam od petka sve moguće što mi pada na pamet ali ništa ne uspjeva. Pokušavam zvati podršku, ne javljaju se, telefon zvoni u prazno. Pomalo razočaran.
Možeš pogledati u router koje koliko je sati (Current time), meni pokazuje 1970/01/02 00:10
update
Uspio dobiti podršku, došli doma zamjenili router i sad konfiguriram mrežu po svom ukusu. Router je xiaomi AX1800. Na prvi pogled slična kvaliteta, manjka usb, ali to mi i nije tako važno.

Zadnje izmijenjeno od: yossariane. 24.01.2022. u 21:15.
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 20:34   #50
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Lijepa cifra Ja sam na 200/100
https://www.speedtest.net/result/12655185705
znači brže oko 10%
Ja imam problem jer nemogu spojiti ništa preko wifi-ja. Pokušavam od petka sve moguće što mi pada na pamet ali ništa ne uspjeva. Pokušavam zvati podršku, ne javljaju se, telefon zvoni u prazno. Pomalo razočaran.
Možeš pogledati u router koje koliko je sati (Current time), meni pokazuje 1970/01/02 00:10
update
Uspio dobiti podršku, došli doma zamjenili router i sad konfiguriram mrežu po svom ukusu. Router je xiaomi AX1800. Na prvi pogled slična kvaliteta, manjka usb, ali to mi i nije tako važno.
Kod mene isti Router xiaomi AX1800 radi bez greške.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 21:42   #51
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Kod mene isti Router xiaomi AX1800 radi bez greške.
Po mrežnim karakteristikama su gotovo isti. Ista brzina i slabo pokrivanje wifi-ja. Icotera je imala 4 porta za mrežu i dva porta za VOIP plus 1USB3 i 1USB2.
Ovdje su mi obećali VOIP dodatak tako da će mi ostati samo jedan slobodan port. Sreća da imam switch. Vjerovatno ću dokupiti Access point ili možda bolji
router.
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 00:44   #52
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Ljudi, ne znam što očekujete od routera kojeg Fibernet nabavlja za 50 USD. Kakav beam-forming signala je moguće izvući iz tog groznog dizajna, to može korektno raditi samo većoj prostoriji i ako u zidovima ima barem malo armature, tu priča prestaje.

Koliko para toliko muzike i slobodnog vremena.
Složiš jedanput mrežu kako treba i onda zaboraviš da postoji koliko je stabilna, za signal prodorna i (možda) sigurna.


Opcija A - DIY, slažeš komponente sam, više elemenata rješenja
Industrijski miniPC (Amazon.de, 230-280 EUR)
Intel Celeron J4125 ili bolji, 4GB DDR4 SODIM keks, 60GB mSATA miniPC sa 4 Intelova GBit porta; podržava PFSENSE, OPNSENSE, UTM, UNTANGLE, OPENWRT...štogod ti padne na pamet. Biraš rješenje prema preferencijama (OpenVPN, Wireguard za VPN), bez problema podržava Gigabit fiber s i bez VPN enkripcije.

Ubiquity AC Lite Wifi AP 5G (Amazon.de, cca. 100 EUR)

Opcija B - off-the-shell
Synology RT2600AC router + MR2200AC Mesh AP
Firewall, router, wireless AP, mesh, VPN server, IPS/IDS

Naravno, uvijek preostaje izlet do Linka i uzeti super glossy Asus/Netgear/Dlink/TPlink za možda trećinu iznosa bilo koje od gornjih opcija, ali sigurno i za 3x manje fleksibilnosti.
Set&forget.

Zadnje izmijenjeno od: Njinsa. 25.01.2022. u 01:14.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 07:27   #53
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Njinsa Pregled postova
Ljudi, ne znam što očekujete od routera kojeg Fibernet nabavlja za 50 USD. Kakav beam-forming signala je moguće izvući iz tog groznog dizajna, to može korektno raditi samo većoj prostoriji i ako u zidovima ima barem malo armature, tu priča prestaje.

Koliko para toliko muzike i slobodnog vremena.
Složiš jedanput mrežu kako treba i onda zaboraviš da postoji koliko je stabilna, za signal prodorna i (možda) sigurna.


Opcija A - DIY, slažeš komponente sam, više elemenata rješenja
Industrijski miniPC (Amazon.de, 230-280 EUR)
Intel Celeron J4125 ili bolji, 4GB DDR4 SODIM keks, 60GB mSATA miniPC sa 4 Intelova GBit porta; podržava PFSENSE, OPNSENSE, UTM, UNTANGLE, OPENWRT...štogod ti padne na pamet. Biraš rješenje prema preferencijama (OpenVPN, Wireguard za VPN), bez problema podržava Gigabit fiber s i bez VPN enkripcije.

Ubiquity AC Lite Wifi AP 5G (Amazon.de, cca. 100 EUR)

Opcija B - off-the-shell
Synology RT2600AC router + MR2200AC Mesh AP
Firewall, router, wireless AP, mesh, VPN server, IPS/IDS

Naravno, uvijek preostaje izlet do Linka i uzeti super glossy Asus/Netgear/Dlink/TPlink za možda trećinu iznosa bilo koje od gornjih opcija, ali sigurno i za 3x manje fleksibilnosti.
Set&forget.
Ma ne očekujem nešto previše, kao što nisam ni do sada od drugih operatora. Uspoređujem Speedport plus koji sam imao do sada i AX1800. I nema pre velike razlike osim mrvicu jači wifi. Meni ne treba više od dva lan porta jer sve drugo je na wifi. Po cijeloj kući imam dovoljno signala za gledanje IPTV i na terasi imam dvije crtice i piše signal dobar. A za po vrtu i prije sam koristio Wifi Extander. Za sada neću ništa kupovati, možda tamo na ljeto. Nijansa vidim da se ti puno više razumiješ u to pa se nadam da ćeš pomoći. Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 09:02   #54
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Ofkors, pomoć je najmanji problem.
Njinsa je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 15:32   #55
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Po mrežnim karakteristikama su gotovo isti. Ista brzina i slabo pokrivanje wifi-ja. Icotera je imala 4 porta za mrežu i dva porta za VOIP plus 1USB3 i 1USB2.
Ovdje su mi obećali VOIP dodatak tako da će mi ostati samo jedan slobodan port. Sreća da imam switch. Vjerovatno ću dokupiti Access point ili možda bolji
router.
Evo samo da dodam. Mjereno na laptopu preko wifi u dnevnom boravku, router je u hodniku dijeli nas zid. Dok je bio spojen seedport plus od Ht išlo je sporije valjda su smetali jedan drugom. Sad sam malo po cijeloj kući gledao signal od wifi i od kad nema više routera od HT po svuda se poboljšao signal. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 09:57   #56
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
IPV6

Izgleda da podrška za IPV6 postoji, ali nije dozvoljena običnom puku
http://test-ipv6.com
Tako je na mome routeru, može netko provjeriti svoju vezu da vidim jeli krivnja do kineza ili do mene.
lp
https://imgur.com/NyEOkjp

Zadnje izmijenjeno od: yossariane. 30.01.2022. u 10:06. Razlog: proba dodavanja slikice
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 16:02   #57
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Izgleda da podrška za IPV6 postoji, ali nije dozvoljena običnom puku
http://test-ipv6.com
Tako je na mome routeru, može netko provjeriti svoju vezu da vidim jeli krivnja do kineza ili do mene.
lp
https://imgur.com/NyEOkjp
I kod mene IPV4 nema 6. I kad uđem u router ima opcija za uključiti IPV6 ali mi kaže da kontaktiram davatelja usluga. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 22:05   #58
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Ne znam da itko u HR nudi IPv6 pod normalno. Iskon je prije par godina imao ali to je bez glasa i došlo i prošlo.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 13:23   #59
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Xiaomi AX1800

Router svakih 8 sekundi poziva
api.miwifi.com
Kolko sam uspio pohvatati zove nepostojeću mobil aplikaciju
svakih par minuta zove
api.ad.intl.xiaomi.com
plus brdo nekakvih ad i tag adresa, čak zove i
nativemedia.rs
Naručio novi ruter u nadi da moj pi-hole se neće morati toliko mučiti sa prometom
lp
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 13:42   #60
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor yossariane Pregled postova
Router svakih 8 sekundi poziva
api.miwifi.com
Kolko sam uspio pohvatati zove nepostojeću mobil aplikaciju
svakih par minuta zove
api.ad.intl.xiaomi.com
Koji q? To sa original firmware-om?
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na