Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2021., 18:50   #931
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prije će biti da Kinez nije poslao to. Provjeri težinu na paketu i stvari koje si dobio

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk



Kinez je poslao što sam naručio jer ima 11 paketa na izboru. Kako je u paketu ostao 1 od dva ključa za bravu?


Do sada na preko 600 paketa nikada nisam dobio krivo od onoga što sam naručio?


I ono što je zanimljivo carina ide otvarat paket vrijednosti 13 EUR samo zato što je težina veća od paketa te veličine, naravno kada ima puno metalnih djelova.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 20:22   #932
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Srećom da te nisu više opelješili. Iako slažem se da je to stvar principa, ali za pretpostaviti je i da su na carini počeli svašta zapošljavati.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 12:16   #933
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Srećom da te nisu više opelješili. Iako slažem se da je to stvar principa, ali za pretpostaviti je i da su na carini počeli svašta zapošljavati.



Naravno da jesu, jer od kada su to sve preselili u Veliku Goricu, dobar dio službenika na pošti pa tako i na carinarnici je dao otkaz jer im se ne putuje svaki dan u Veliku Goricu, pa su očito morali zaposliti nove ljude.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 06:08   #934
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Stigao odgovor od pošte

Obavještavamo Vas kako je internom provjerom utvrđeno da je predmetna pošiljka prispjela u Republiku Hrvatsku dana 14.01.2021. godine i uručena je primatelju dana 15.01.2021. godine, te prilikom uručenja predmetne pošiljke nije bilo prigovora od strane primatelja na umanjenje sadržaja iste.

Način podnošenja prigovora korisnika poštanskih usluga, reguliran je odredbama članka 54. Zakona o poštanskim uslugama (NN144/12, 153/13, 78/15; u daljnjem tekstu: ZPU), prema kojima prigovor zbog oštećenja ili umanjenja sadržaja poštanske pošiljke treba biti podnijet odmah pri uručenju.

Slijedom navedenog Vaš se prigovor odbacuje kao nepravovremen.

U slučaju neslaganja, obavještavamo Vas da u HP - Hrvatskoj pošti d.d. djeluje Povjerenstvo za pritužbe potrošača pri HP-Hrvatska pošta d.d., Poštanska 9, 10410 Velika Gorica, kojem se u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka ovog odgovora možete obratiti radi zaštite svojih interesa, sukladno odredbi članka 54. stavka 5. Zakona o poštanskim uslugama (NN 144/12, 153/13, 78/15, 110/19), kao i na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr




Da bi podnio prigovor odmah pri uručenju, poštar bi trebao kao prvo izgubiti 5 minuta vremena samo da otvorim paket i usporedim sa naručenim sadržajem, a nakon toga još dodatnih 15 minuta na pisanje zapisnika. S obzitom na praksu poštar jedva ima vremena da uruči paket, jer kada bi se radilo po ovom pravilniku poštar ne bi uručio niti jednu trećinu paketa, a kamoli i redovnu poštu koja mu je osnovni zadatak.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2021., 22:31   #935
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ja sam bio par puta u situaciji da dodje oštećena kutija (ili da imam razloga sumnjati u sadržaj) i tada bih tražio kurira do ostane dok otvorim i pregledam. Doduše to nije nikada bila pošta u pitanju, uvijek se radilo i cca 30 sekundi i nikada nisam imao prigovor na sadržaj.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 15:30   #936
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 15:34   #937
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Hvatska pošta od 1. srpnja uvesti naknadu za kontrolu svih pošiljaka koje dolaze iz trećih zemalja a sadrže robu. Uvedene naknade, kazao je, reflektirati će troškove koji su nastali zbog promjene procedure. U prvom redu, naveo je, to je trošak rada jer će se operativno provoditi složenija kontrola, a uvodi se i novi informatički sustav. Za pošiljke do 150 eura naknada će iznosit 18,50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1.000 eura naknada će biti 37 kuna.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 16:59   #938
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Trebam poslati nešto van EU na reklamaciju. To sam kupio van EU i već jednom sam platio porez na to.
Koja je procedura, kog trebam kontaktirati, što trebam ispuniti ili što već trebam napraviti da kad mi oni to budu slali nazad, da ne moram ništa placati?

Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 14:34   #939
DarkKnight
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1
Zanima me da li šalju pismo za dostavu računa ako se račun nalazi u paketu, tj. ako se paket šalje EMS-om u Hrvatskoj
DarkKnight je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 14:30   #940
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Frend iz USA bi mi poslao nesto, rabljeni elektronicki uredjaj, stvar velicine sake.

Kako izbjeci da me nasi ne carine na cijenu novog uredjaja?

Je li dovoljno da on deklarira vrijednost uredjaja ili ce se naci netko pametan i ustvrdit da je to laz i da moram platit carinu na cijenu novog?
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 14:38   #941
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Nemoze on deklarirati. Vjerojatno će tražiti račun, bez obzira na sve.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 14:55   #942
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nemoze on deklarirati. Vjerojatno će tražiti račun, bez obzira na sve.

Divota


A ako ja to kupim od njega preko eBaya?
U tom slucaju imamo racun.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 14:59   #943
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Svakako ti dolazi izvan EU i ide na carinu. Lako i oni mogu provjeriti vrijednost uređaja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 15:05   #944
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Divota


A ako ja to kupim od njega preko eBaya?
U tom slucaju imamo racun.
Opet ako misle da muljate, mogu procijeniti po svom nekom cjeniku. Nek ti donese kolega kad bude dolazio u hr Lakše je tako.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 15:08   #945
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Svakako ti dolazi izvan EU i ide na carinu. Lako i oni mogu provjeriti vrijednost uređaja.

Ma to i ocekujem, ali po ovom sto ti kazes, na svu rabljenu robu bi trebao platit PDV i carinu kao da je nova, ako se tako cariniku sprdne, sto mi nema smisla?


Ili nam je tako jednostavno grah pao?



Ja ne pokusavam izbjeci davanja, vec samo ne zelim placati kao da je stvar nova.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 15:41   #946
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Ne postoji katalog rabljene robe kao sa autima npr.

Nego, da ne zaboravis, davanja idu na ukupnu cijenu, sa postarinom. Koja vjerujem nije mala.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 18:06   #947
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Logika je tu po meni jasna: kada nešto od vrijednosti dobivaš u svoje ruke, ekipica se želi malo nahapati PDVa. Tako da su tu makar dosljedni, neovisno o stanju datog predmeta. Naravno, to što stavljaju PDV na cijenu s shippingom je odlična fora.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 19:25   #948
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Porez se naplacuje na robe i usluge.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 09:24   #949
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Hvatska pošta od 1. srpnja uvesti naknadu za kontrolu svih pošiljaka koje dolaze iz trećih zemalja a sadrže robu. Uvedene naknade, kazao je, reflektirati će troškove koji su nastali zbog promjene procedure. U prvom redu, naveo je, to je trošak rada jer će se operativno provoditi složenija kontrola, a uvodi se i novi informatički sustav. Za pošiljke do 150 eura naknada će iznosit 18,50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1.000 eura naknada će biti 37 kuna.

Evo upravo poštar donio račun na kojem je "uplata carinskog terećenja" = 10,95kn
I "kontrolni pregled vr. do 150€ H7" 18,50kn

Prvi put čujem za ovo, baš sam se neugodno iznenadio. Riječ je o maski za mobitel vrijednosti 50kn.

Naplaćuju li sve pošiljke iz Kine ovako, imaju mi doći još dvije sa kaljenim staklima, isto vrijednost do 50kn?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:31   #950
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ne sve
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 18:35   #951
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Kakve si sreće, neke Overseasom dođu bez ikakve naknade. S Alija došle mi maske i kaljena stakla.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 12:37   #952
Sandra Nezic
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
carina

Dobar dan, vidim da svi imate problema sa carinom i dostavom dotičnih paketa.
Čekam paket koji je došao iz USA u Zagreb 06.05.2022. Koliko vidim po broju za pračenje pošiljke paket se nije maknuo iz Zagreba 3 tjedna. Na telefon se naravno nitko ne javlja. Molim pomoć
Sandra Nezic je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 13:11   #953
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nema šta previše.

Doći će ti doma s poštom ili paket ili papir da dostaviš račun ili nešto slično.

Na žalost, čeka se dosta, da.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 09:25   #954
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Kako stoji kupovina iz Švicarske u Hrvatsku ? Plaća li se PDV i ostala davanja ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 10:15   #955
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Yep
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 11:36   #956
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 871
Pozdrav, kolegica nesto narucila iz turske neki ducan, nakit u vrijednosti 200e, i sad od DHLa stize poruka da treba to cariniti, na sto je ona rekla da je to kao poklon na neciju preporuku, ne moju, i sad dhl trazi da se objasni tko sto i zašto salje.
Sto je sad najbolje činiti . Vjerojatno iskreno reci da ipak nijenpoklon i poslati racun od nakita

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 25.08.2022. u 11:44.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 11:37   #957
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa dobro jutro Još će platiti i špediciju i obradu DHL-u.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2022., 11:39   #958
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Bez obzira bio poklon ili ne, carinu nažalost to ne zanima, ocarinit će kako god. Ili će poslati račun sa iznosom, ili će carina sama svojim postupkom procjeniti vrijednost i na temelju toga izračunati carinu.

Ako odbije postupak carinjena, vratiti će paket nazad pošaljitelju.

Edit: Ovo što kolega @Pupo kaže, još će dodati troškove špedicije i ležarine
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 16:35   #959
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 05:43   #960
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Internetski trgovci koji su registrirani u sustavu Posebnog postupka oporezivanja (IOSS) nude mogućnost plaćanja PDV-a prilikom naručivanja robe. Iznos PDV-a je u tom slučaju uključen u konačnu cijenu i na carinskoj deklaraciji pošiljke ili na računu bit će naveden IOSS broj. Ukoliko je elektronički podatak o IOSS broju ispravan, pošiljka će primatelju stići bez naplate dodatnih troškova, jer za takve pošiljke nema javnih davanja kao ni troškova zastupanja pri izradi kontroli carinskih deklaracija.
Pa zar do sada nije bilo isto tako formulirano pa su ipak haračili napaćeni narod?
kopija je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na