Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2021., 08:12   #1
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Popravak headseta s 5-žilnim kabelom

Imam HyperX-ov Cloud headset kojem je crkao kabel. Točnije čini mi se da je došlo do kratkog spoja negdje unutra između lijevog i desnog kanala jer se stereo zvuk cancel-outa. Kabel se rastavlja na 2 odvojena 3.5mm konektora za stereo + mic.

Rastavio sam sluške i kabel definitivno ima problema s kontinuitetom.

E sad, mogu nabavit standardnih 4-žilnih audio kabela no već sam se 2x opekao sa headsetom koji je imao TRRS konektor i drugi su čuli moj audio output kad su imali zajednički ground (ne znam HR terminologiju jer sam priučen. Nula?). Čak i njegov volume control extender mi je stvarao probleme jer ih interno spoji na Y. Tako da i dalje želim 2 odvojena jacka (imam konektore)

E sad nemam blage veze gdje nabaviti 5 žilni kabel koji je dobar kao audio kabel, dakle da je savitljiv ali da ima i čvrstu košulju. 2x sam naručivao sa aliexpressa i dobio prvo 5 žilni kabel debljine 1.5mm, a drugi je bio daleko prečvrst da bi bio dobar odabir za headset, skoro kao UTP kabel.

A najgluplje mi je kupovati novi headset, tako da bih bio izrazito zahvalan na savjetima ili ako netko ima za prodati

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 05.08.2021. u 13:50.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 11:22   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Hm, da, danas sve živo treba nabavljati iz vani,

sami kabel je priča za sebe,
ako tražiš da bude robusniji / dugotrajniji onda je obično automatski deblji i krući ...

Možda ovako neko rješenje, modifikacija na konektor > https://www.youtube.com/watch?v=g9BxVVf5zP4

evo i ovdje sa bojama / funkcijom int. žica > https://www.reddit.com/r/HyperX/comm..._for_cloud_ii/

mada nisam pristalica jer obično i je najveći problem na mjestu savijanja (na izlazu iz slušalica ili na drugom kraju kod konektora).
Imaš i linkove na potrebni materijal.

Ako ideš na varijantu sa odvojenim konektorima na kraju (Ear / Mic) onda izbjegavaš veselja sa 4-pin TRS konektorom tj. koji std. koristi koja oprema.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2021., 13:33   #3
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Već sam upoznat sa tim linkovima

Problem sa ovim modifikacijama na konektor je ta da pretvaram 5 pinova u 4 što mi provjereno stvara probleme. Već sam kupio na aliexpressu 4-pin kabel i jack, zalemio i naravno — sugovornici čuju moj output. Apsolutno mi je nejasno kako je to još uvijek standard: https://electronics.stackexchange.co...dset-crosstalk

Ostaje pitanje gdje nabaviti takav kabel koji je originalno korišten, ili bar nešto slično.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 13:56   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Preslušavanja nebi trebalo biti ako se koristi 3 + 2 pin kabel, a pronaći ga je prava muka.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 14:04   #5
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Ma bude jer đabe ti 2 3.5mm konektora i 3+2 kabel ako na kraju to spojiš na 4-pinski detachable konektor.

Čak sam na ebayu gledao prodaje li netko stare strgane sluške pa da izvadim kabel. Dem na reddit pitati isto.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 18:20   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Pa i mislio sam da izbjegneš konektor na strani slušalica, kabel direkt unutra.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na