Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2017., 09:18   #31
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Planiraš prodavat usluge ili robu? I pazi: napravit nešto korisno i to isto naplatit da pokriješ cijenu vremena uloženog te da ostane još u firmi su dvije različite stvari.
Za početak razmisli da li ti stvarno treba lokal?
Prodaja IT opreme, servis, održavanje i web dizajn..kaj se tiče lokala..mislim da mi je neophodan, jer čim imaš vani reklamu, izloženu robu, automatski si ozbiljan u svojoj namjeri..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 09:42   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Prodaja IT opreme, servis, održavanje i web dizajn..kaj se tiče lokala..mislim da mi je neophodan, jer čim imaš vani reklamu, izloženu robu, automatski si ozbiljan u svojoj namjeri..
Iz svega navedenog "lokal" ti je potrevan samo za maloprodaju robe fizičkim osobama, razmisli isplati li se to. Koliko ima sličnih trgovina / posla u okolici?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2017., 09:45   #33
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Jesi ti siguran da ćeš u svojoj sredini moći živjeti od tog posla? Ja baš nisam 100% siguran u to pa bi ti preporučio da jako dobro promisliš prije otvaranja.
Što se tiče lokala, mislim da ti on i nije neophodan. Jedino ako ćeš ga dobiti džabe. Amazon dila hrpu robe, zarađuje hrpu love, a nemaju nijednu fizičku prodavaonicu tako da je 'imati lokal' prilično upitna stavka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 09:55   #34
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jesi ti siguran da ćeš u svojoj sredini moći živjeti od tog posla? Ja baš nisam 100% siguran u to pa bi ti preporučio da jako dobro promisliš prije otvaranja.
Što se tiče lokala, mislim da ti on i nije neophodan. Jedino ako ćeš ga dobiti džabe. Amazon dila hrpu robe, zarađuje hrpu love, a nemaju nijednu fizičku prodavaonicu tako da je 'imati lokal' prilično upitna stavka.
Ajmo ovako pogledati situaciju..u Zaboku postoje 4 prodavaonice IT opreme koje rade u mjesecu promet od 65.000 kn prometa, nekad više nekad manje..znači ajmo uzet neki prosjek..a u Bedekovčini di ja planiram otvoriti ne postoji ni jedna takva prodavaonica..znači svi iz toga mjesta idu naravno u Zabok..rizik? Možda da..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:04   #35
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Ajmo ovako pogledati situaciju..u Zaboku postoje 4 prodavaonice IT opreme koje rade u mjesecu promet od 65.000 kn prometa, nekad više nekad manje..znači ajmo uzet neki prosjek..a u Bedekovčini di ja planiram otvoriti ne postoji ni jedna takva prodavaonica..znači svi iz toga mjesta idu naravno u Zabok..rizik? Možda da..
65000 kn prometa je jako malo. Uz profit od 10% što je jako puno pitanje je koliko se pokrivaš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:07   #36
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Vezano za prodaju, dobro ali dobro prouci poslovni plan i kalkulacije.
65.000kn mpc prodane robe je dobar minus u konacnici.
Pdv je tu 13k kn. Ostaje ti 52k i ako ti imas i 10% marze, to ti je nes manje od 5k kn.
Iz toga moras brutto placu napraviti + ostala davanja....ukratko, ides lagano u minus.

Eto na grubo kalkulacija, bez uracunatih naplata usluge kojih neznam koliko mozes odradit.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:20   #37
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Čak i ako dobije đabe lokal, šta je sa robom koju će izložit? Ako nema nekog dobavljača koji bi mu izašao u susret (da se tako izrazim) ili neće sam uvozit ...

Na stranu s tim: imaš određenu količinu ljudi na određenom području i on imaju određeni kapital - problem sa inf. Opremom - neće oni to stalno kupovat ....
Servis kad postaviš cijenu sata firme upitno je tko će bit spreman to platit.

Planiraš otvorit: obrt, jdoo, doo ? Sustav PDV.a - da ili ne? - eto ti još par početničkih pitanja .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:29   #38
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Čak i ako dobije đabe lokal, šta je sa robom koju će izložit? Ako nema nekog dobavljača koji bi mu izašao u susret (da se tako izrazim) ili neće sam uvozit ...

Na stranu s tim: imaš određenu količinu ljudi na određenom području i on imaju određeni kapital - problem sa inf. Opremom - neće oni to stalno kupovat ....
Servis kad postaviš cijenu sata firme upitno je tko će bit spreman to platit.

Planiraš otvorit: obrt, jdoo, doo ? Sustav PDV.a - da ili ne? - eto ti još par početničkih pitanja .
Jdoo..pa postoje trgovina i servis 50 metara udaljeni..i rade već 5 godina tako..ni jedan nije zatvorio..pa ne pada mu lova sa neba valjda..nekako opstaje..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:43   #39
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Jdoo..pa postoje trgovina i servis 50 metara udaljeni..i rade već 5 godina tako..ni jedan nije zatvorio..pa ne pada mu lova sa neba valjda..nekako opstaje..
Ista vrsta posla?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:43   #40
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Slab ti je poslovni plan ako j.d.o.o. otvaras. Baci na pm ime ili oib te trgovin/servisa da vidimo kako stoje u registru.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2017., 10:49   #41
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Jdoo..pa postoje trgovina i servis 50 metara udaljeni..i rade već 5 godina tako..ni jedan nije zatvorio..pa ne pada mu lova sa neba valjda..nekako opstaje..
kad ides u biznis, nemoj se vodit emocijama i zeljama, tipa uvijek sam htio imat svoju firmu, uvijek sam htio imat svoj servis, kafic itd, samoodrzivi odnosno profitabilni posao je jedno, želje su drugo, po meni, napravi plan, dugorocan, srednjorocan, kratkorocan, za pocetak smanji troskove maksimalno, kao sto vidis da kolege kazu, trend je takav da je sve manje poslovnica, a vise se ulaze ui web shopove i smanjuje maksimalno fiksni trosak, a ti prvo sto bi napravio je uzeo u zakup poslovnicu, pazi ako tako nastavus, da ne zaglibis prije nego pocmes, ako si vec napravio neki plan, razradio sve scenarije, imas neki pocetni kapital, radije plati nekom da ti napravi web, pocmi od svoje garaze kuci, osnuj jdoo u sebe kuci i izbjegni taj najam, pa lako ti kad tad otvoris/zakupis poslovnicu ako ti zatreba prostora

sjećam se prije godinu dana, pored linksa se u zadru otvorio instar i zakupio poslovnicu od doslovno 6 kvadrata i stavio jedan komp unutra i zaposlio jednog decka i ja ga pitao, zasto nemate nista u skladistu, kaze da je onako politika firme, i da ako netko nesto treba naruce i dode sutradan, ali pogodi sto... nakon 6 mjeseci zatvorili su i taj prostor
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:52   #42
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Što se tiče financija..ima sve razrađeno..ono što me može ubijati za početak je cijena najma lokala kojeg sam si zacrtao..
Nemaš. Uvijek će biti neki trošak kojeg ne očekuješ, to se zove biti privatnik.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Slab ti je poslovni plan ako j.d.o.o. otvaras. Baci na pm ime ili oib te trgovin/servisa da vidimo kako stoje u registru.
Ovo. Nažalost, pokazalo mi se u konačnici da mi je možda nekada pametnije izbjegavati raditi sa firmama koje imaju jdoo. Obično otvaraju ljudi koji su napravili raspašoj sa doo pa idu musti dokle god ide sa jdoo. (Dobro, imam sestru koja ima jdoo, a stvarno radi i trudi se.).

@osnivač teme

Evo par stvari koje se moraš zapitati:

1. Lokal

Ako ćeš imati prostor, moraš obratiti pozornost na;

  • Režije - struja, voda, komunalije (komunalije ćeš vjerojatno platiti minimum 105 kn mjesečno)
  • Izložena roba - ako nemaš neki dogovor sa dobavljačem (nisam u toj vrsti posla, pa ne znam, to vjerojatno Nino zna) ti moraš nabaviti robu koja će biti u izlogu da privuče kupce. A to znači monitori, GPU, CPU, usb gluposti, kućišta, printeri.
  • Reklamiranje - Ovo je trošak od sigurno barem 1000 kn, a nije mala stvar. Trebaš neke flyere da ljudi vide, vizitke da mogu ljudi uzeti. Osim toga, i naljepnice na lokal da ljudi znaju. Pogotovo ako radiš velike reklame. Well, scratch it, dodaj prije 1500-3000.
  • Inspekcije - dobro došao u našu državu. Očekuj inspekcije (pogotovo jer postaješ konkurencija ostalima u gradu) za software, sanitarna, što sve ne.
  • Radno vrijeme - ako misliš raditi sam, kako si to zamislio? Pošto će biti i servis, i IT, ne možeš raditi od 8-16 ili 10-18. Mislim možeš, ali 8-20 je neko OK vrijeme. A ako ne misliš raditi sam, moraš nekoga zaposliti, čime automatski moraš i tu osobu plaćati.
2. Financije


5000 kn je ništa. Moraš napraviti plan, jer napočetku imaš više troškova nego što ćeš imati zaradu. I to je lako moguće da ti bude prvih 6-12 mjeseci.

Ako naplaćuješ sat servisa, vjerojatno nećeš moći naplaćivati kao što si naplaćivao dok radiš u fušu, jer inače lako moguće da će ti biti neisplativo. Pitanje je koliko si naplaćivao prije, jel. Nino ti je dao dobru kalkulaciju iz glave, ti sada razmisli o tome. Jebeš i promet od 100 000 kn ako je tebi zarada 5000 kn. Ne pokriješ ni svoju bruto plaću.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 10:59   #43
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Ono što mi treba za početak je napuniti dućan sa soma eura vrijednosti. Govorim većinom o periferiji: miševi, tipkovnice, boje, toneri, napajanja, memorije...bla bla..što se tiče konfiguracija, manje više sve po želji, znači ne u brajam na policu..što se tiče najma..najam je 1700 kuna + 300 kuna režije..radno vrijeme: 09.00-17.00..radim u prodaji i servisu..+ izrada web stranica koje radim usput (hvala Bogu ovu godinu sam napravio 4, još imam dogovoreno 4)..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 11:12   #44
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
300 kn režija sigurno nije za prostor gdje ti je upaljeno svaki dan računalo od 09-17. Što spada u tih 300 kn režija?

Moraš imati i printer za račune (jedino ako ne misliš biti u sustavu PDV-a, ali morati ćeš jer ćeš prijeći granicu u roku par mjeseci ako misliš raditi tako kako si zamislio). Ja sam imao obrt godinama, a isto tak i doo godinama. Ono što ti savjetujem - nemoj otvoriti obrt nikako.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 12:50   #45
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Ono što mi treba za početak je napuniti dućan sa soma eura vrijednosti. Govorim većinom o periferiji: miševi, tipkovnice, boje, toneri, napajanja, memorije...bla bla..što se tiče konfiguracija, manje više sve po želji, znači ne u brajam na policu..što se tiče najma..najam je 1700 kuna + 300 kuna režije..radno vrijeme: 09.00-17.00..radim u prodaji i servisu..+ izrada web stranica koje radim usput (hvala Bogu ovu godinu sam napravio 4, još imam dogovoreno 4)..
Ako ćeš i ići u tom smjeru (što ne bi preporučio), nemoj trpati tonere, memorije i slične stvari koje mogu godinama stajati na lageru, a modela i vrsta ima milijun.
Iskreno ti lager vjerojatno ni ne treba u startu, neke stvari možda (kao osnovne vrste napajanja, miševa, tipkovnica i slično što "brzo ide") bi možda i mogao nabaviti, samo vidi kako (kupovati i stavljati na lager je suludo).
Režije će ti biti više, poslovnog plana još ne vidim, imaš li već kakve dogovore s distributerima? Koliko u ovom trenutku imaš ugovorenog mjesečnog prihoda? Imaš li računovođu / knjigovođu (i ne spominji "mogu to sam").
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 16:14   #46
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Ajmo ovako pogledati situaciju..u Zaboku postoje 4 prodavaonice IT opreme koje rade u mjesecu promet od 65.000 kn prometa, nekad više nekad manje..znači ajmo uzet neki prosjek..a u Bedekovčini di ja planiram otvoriti ne postoji ni jedna takva prodavaonica..znači svi iz toga mjesta idu naravno u Zabok..rizik? Možda da..
Trziste na koje se pokusavas ugurati doslovno ne postoji. Da ova 4 shopa u Zaboku koji su vec kolko-tolko etablirani i 15 minuta voznje udaljeni od Bedekovcine sutra propadnu i da ti ostane cijelo lokalno trziste to bi jos uvijek bio rizik. Ovako... Boze sacuvaj.

Od prodavanja ethernet kablova, praznih DVD-ova i USB stickova kupcima koji ce ti zalutati sa ceste neces se ni pokriti, a kamoli ista zaraditi. A nista skuplje neces prodati jer ti se ne isplati drzati na lageru.

S jedne strane si previse skroman (ciljas na premalo trziste da bi posao bio isplativ), a s druge preoptimistican (jer mislis da ce to funkcionirati).
nex je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 18:38   #47
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Hmm..i koja je onda opcija ili rješenje?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 19:49   #48
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ciljaj da prodaješ uslugu a ne robu.

Ako si mlađi od 30 godina, možeš dobiti 35.000,00 kn nepovratno od države, možda nešto i od grada za samozapošljavanje.

Otvori obrt sa sjedištem u svojoj kući, paušalno oporezivanje da ne trebaš knjigovođu i deri sa izradom web stranica.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 11.03.2017. u 19:59.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 19:52   #49
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ciljaj da prodaješ uslugu a ne robu.

Ako si mlađi od 30 godona, možeš dobiti 35.000,00 kn nepovratno od države, možda nešto i od grada za samozapošljavanje.

Otvori obrt sa sjedištem u svojoj kući, paušalno oporezivanje da ne trebaš knjigovođu i deri sa izradom web stranica.
Slijedeći vikend 30.. ..zaposlen sam ali o plaći da ne pričam..i nije mi to to..nisam zadovoljan..nije mi to domet..i ambicije su mi puno veće..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 19:58   #50
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Možda uskoro promjene zakon i za starije pošto se dovodi u pitanje ustavnost zakona.

Dobro razmisli što sve znaš, istraži tržište. Recimo web stranice i servis nije loše za početak. Znam da je long shot, ali recimo bilo bi super da dobiješ ugovor o održavanju opreme u općini/gradu, pa onda lako sa strane nešto ubodeš. Iako i sam znaš da se tenderi uvjek pišu u nečiju korist. Jbg.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 20:04   #51
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Možda uskoro promjene zakon i za starije pošto se dovodi u pitanje ustavnost zakona.

Dobro razmisli što sve znaš, istraži tržište. Recimo web stranice i servis nije loše za početak. Znam da je long shot, ali recimo bilo bi super da dobiješ ugovor o održavanju opreme u općini/gradu, pa onda lako sa strane nešto ubodeš. Iako i sam znaš da se tenderi uvjek pišu u nečiju korist. Jbg.
Problem je taj da ne mogu otvoriti obrt jer nemam kvalifikacije za popravak i servis..zato sam ciljao jdoo...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 21:55   #52
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa za j.d.o.o. ti nisu veliki troškovi, ali onda se to otvara u prostoru koji si iznajmiš u vlastitoj kući od svojih da smanjiš troškove.
Zaradu od prodaje u početku zaboravi u trgovini jer kako ćeš ti konkurirati cijenom tim već postojećim shopovima?

Ako si već u izradi WEB stranica - jel ih radiš po principu ključ u ruke ili ih treba kasnije i održavat? Šta je sa hostingom jel ti se isplati (pre)prodavat hosting tim klijentima i brinut o njima?
Servis - za pravne ili fizičke osobe ?

Ne znam kolika ti je plaća - ali navikni se da ćeš u startu vjerojatno biti na minimalcu ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 22:28   #53
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Problem je taj da ne mogu otvoriti obrt jer nemam kvalifikacije za popravak i servis..zato sam ciljao jdoo...
Sada ću ti dati jedan primjer; Otvorio si obrt. Dođe ti inspekcija da vidi software, ti nemaš original neke stvari, a slučajno ti nađu Photoshop/Corel ili tako nešto u tom rangu. Opale ti kaznu. Ti nemaš para za platiti, ali pošto je obrt, legnu ti na privatne račune. Bolje otvori jdoo

Da ne bi bilo da ti govorim, ja sam mali poduzetnik, a i radim u drugoj firmi. Ovu koju ja vodim (žena je na papiru direktorica ) ima 5 radnika i godišnji promet od 1.8 - 2.2 mill godišnje, u što ne ubrajam jednu mjenjačnicu i lutriju. Jako pazim u što bih uložio novac, a u ovo što ti govoriš nikako. Prodaje usluge? Da. Prodaje robe? Ne.

Koliko sam pročitao/čuo/pričao marža u IT je smiješna. Ako ne radiš puno, nećeš nešto uspjeti, a pad u svakom poslu je ružan. Dapače, ako ga ne osjetiš jednom, nisi poduzetnik

Nisi ti nikakve troškove stavio na papir, jer da jesi bi shvatio da su dosta veći nego što ti misliš. 300 kn za režije bih potpisao bilo gdje do kraja života
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 22:33   #54
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ciljaj da prodaješ uslugu a ne robu.

Ako si mlađi od 30 godina, možeš dobiti 35.000,00 kn nepovratno od države, možda nešto i od grada za samozapošljavanje.

Otvori obrt sa sjedištem u svojoj kući, paušalno oporezivanje da ne trebaš knjigovođu i deri sa izradom web stranica.

Za mjeru za samozapošljavanje nije propisano da mora biti mlađi od 30 godina.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 23:09   #55
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Hmm..i koja je onda opcija ili rješenje?
Moj savjet je da se tu javiš http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=70 i da tu lovu lupiš u Mining jer je 10x sigurnije + Radiš neki posao + Radiš doma webstranice dok gledaš kako Majneri zarađuju pare ...

Ovo što ti planiraš nemoj to raditi...pogotovo ne s time što ti planiraš, jer si u 2017 god a danas sve više i više ljudi kupuju online u većim trgovinama kojima ti ne možeš nikako konkurirati. Jedino što ćeš nešto zaraditi je servis, ali to je ništa.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2017., 23:34   #56
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
@ Mr.Black

Još jedna dodatna napomena vezana za planirane troškove ako ćeš otvarati trgovačko društvo tj. d.o.o. ili j.d.o.o.
Za sve direktore društva od 01.012017. minimalna plaća tj. osnovica za plaćanje doprinosa za puno radno vrijeme ne može biti niža od 5.030,35 kn. Isto tolika je osnovica i za doprinose za obrt. Naravno dok si zaposlen kod nekog drugoga poslodavca ne moraš se dodatno zapošljavati i u svojoj firmi te plaćati doprinose.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 10:02   #57
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Kad čovjek radi za 2600 razmišlja o svakakvim solucijama..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 10:12   #58
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Bolje 2600 da su sigurni nego ići u nešto što ti može cijeli život uništiti

Kako si mislio financirati otvaranje trgovine? Kreda ili imaš ušteđevine?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 10:15   #59
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Bolje 2600 da su sigurni nego ići u nešto što ti može cijeli život uništiti

Kako si mislio financirati otvaranje trgovine? Kreda ili imaš ušteđevine?
Ušteđevina..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 10:23   #60
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Ušteđevina..

Jako dobro razmisli. Ako radiš stranice i servis, već vjerojatno ovako zaradiš više nego da radiš kod nekoga drugoga. Ideš u jako rizičan posao, pogotovo kada ti to govori ekipa sa ovog foruma, koji su više manje u toj branši. Ja znam da ne bih ušao u to nikako, a opekao sam se u poslu više puta i znam otprilike procijeniti. Nino ovdje je vlasnik UziShopa, znaš koji je to shop, pa ga bolje pitaj za koji savjet, nego uletiš grlom u jagode? šparuge? koprive?!
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na