Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2011., 21:37   #121
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
A00, a moze se i pogorsat sa novim revizijama
rjeđe nego poboljšat...bar kod della
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 22:06   #122
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
...............................
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2011., 12:40   #123
ubik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: here
Postovi: 20
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
A00, a moze se i pogorsat sa novim revizijama
ako si ga sad kupio, cudno je da je stara verzija, ili je to ono, salji stare verzije na manje zahtjevna trzista
ubik je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 13:36   #124
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor ubik Pregled postova
ako si ga sad kupio, cudno je da je stara verzija, ili je to ono, salji stare verzije na manje zahtjevna trzista
kolko čujem dolazi novi batch u HR a trenutna verzija je A02 (bar po drugim forumima tako pišu)...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 13:59   #125
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ja isto imam A00, Made in China (ako to išta znači). vidjet ćemo što će biti sa novim batchom. ukoliko netko ima problema zamjenit će za novu reviziju i sve pet
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 14:57   #126
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ja isto imam A00, Made in China (ako to išta znači). vidjet ćemo što će biti sa novim batchom. ukoliko netko ima problema zamjenit će za novu reviziju i sve pet
ako ti naše lopine po raznoraznim shopovima uvaže reklamaciju....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 17:47   #127
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
Mozemo biti sretni da je bar nesto doslo do nas
ocekivao sam na monitoru sitne defekte, cak mi nesmeta ni crni pixel
ali ovaj primjerak sam morao vratit, jer nisam mogao gledati u njega

Zadnje izmijenjeno od: skybyte. 11.10.2011. u 17:55.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 18:41   #128
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Vratio si ga i uzeo novac natrag ili čekaš zamjenu za drugi primjerak?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 19:40   #129
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
uzeo sam ga prije 15 dana, tako da ne mogu trazit novce
nego sam samo poslao paket natrag sa opisom kvara i ostalim papirima
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2011., 19:53   #130
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ako ti naše lopine po raznoraznim shopovima uvaže reklamaciju....
ja osobno nikad nisam imao problema sa reklamacijom nekog hardwarea. nije da sam često vraćao nešto ali onda kada jesam defekat je bio očit i nije bilo problema. isto tako je bitno i gdje se kupuje

mislim da ako netko ima problema sa kvalitetom slike na U2412 da može bez problema reklamirati, pogotovo u prvih tjedan dana.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2011., 21:28   #131
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
ja osobno nikad nisam imao problema sa reklamacijom nekog hardwarea. nije da sam često vraćao nešto ali onda kada jesam defekat je bio očit i nije bilo problema. isto tako je bitno i gdje se kupuje

mislim da ako netko ima problema sa kvalitetom slike na U2412 da može bez problema reklamirati, pogotovo u prvih tjedan dana.
istina u zadnje vrijeme se to malo reguliralo..ali prije...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 08:07   #132
Bittersweet
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: -
Postovi: 2
********************
E sad i da pitam ovo za monitor...pročitah da određeni korisnici imaju problema prilikom rada sa tekstom (a to je i meni bitno)...Skybyte je naveo problem belog fonta na crnoj pozadini...sad se ja pitam da li je taj problem rada sa tekstom jednako izražen i u slučaju crnog fonta na beloj pozadini?

Zadnje izmijenjeno od: tor. 14.10.2011. u 10:37.
Bittersweet je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 13:37   #133
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Bio sam danas u kodeksu....spojili su mi monitor i nije bilo tamnih pixela (provjereno) niti je bilo teško išta za čitati...ali opet, ja sam se naviknuo na IPS panele. Revizija je bila A00 a na pitanje koji su (koja rev.) na skladištu na žalost nisam mogao dobiti odgovor. Vani već idu A02 i navodno su bolji (prema stranim forumima) pa bi molio one koji sada kupe monitor da nam vele koja je revizija (piše iza na monitoru). Nove pošiljke stižu od jednog zastupnika idući tjedan a tjedan poslije stižu u Kodeks i mislim da bi to trebale biti bar A02 revizije. Inače samo postolje i okvir su prilično solidno napravljeni a oni "klasični" gumbi uopće ne djeluju jeftino. Također nisam primjetio neku drastičnu razliku sa osvjetljnjem monitora, obzirom da je to prvi LED monitor s kojim se susrećem (naravno, osvjetljenje u dućanu je jače nego kod mene doma ali nije prejako tako da se neka usporedba ipak može napravit).
Moj savjet je pričekati još malo da vidimo kakve su ove nove revizije.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 17:37   #134
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
@Bittersweet
moj primjerak je bio totalno neispravan, mozes zanemariti sve sta sam pisao
ako mi posalju novi napisat cu review

@gnomisa
navikao sam i ja na ips i tn i crt jos uvjek koristim tu i tamo
ovo sa revizijama mi nije palo na pamet da se tako brzo mjenjaju, gdje si bio ranije, sta nisi to napisao u prvom postu

Zadnje izmijenjeno od: skybyte. 14.10.2011. u 17:47.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 20:10   #135
Bittersweet
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: -
Postovi: 2
@skybyte
Hvala ti na odgovoru.
Nadam se da će ti poslati neki koji valja


Znači, čekati neku noviju reviziju...valjda ću je i dočekati :P
Bittersweet je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 22:13   #136
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
navikao sam i ja na ips i tn i crt jos uvjek koristim tu i tamo
ovo sa revizijama mi nije palo na pamet da se tako brzo mjenjaju, gdje si bio ranije, sta nisi to napisao u prvom postu
na temama o drugim dellovim modelima pišemo već godinama o tim revizijama
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 18:57   #137
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
čist informativno, cijena ovom monitoru je pala ispod dva soma kuna, čak. definitivno best buy. zna li netko da li je to možda stigao batch sa novom revizijom? moram priznati da sam se požurio s kupnjom ovog monitora baš iz straha da mu cijena ne skoči nakon velike potražnje, ali izgleda da piči samo dolje. no ne želim, radi dobro i prikaz je dobar a nisam još uzeo vremena ni izkalibrirati ga kak valja.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 19:47   #138
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
čist informativno, cijena ovom monitoru je pala ispod dva soma kuna, čak. definitivno best buy. zna li netko da li je to možda stigao batch sa novom revizijom? moram priznati da sam se požurio s kupnjom ovog monitora baš iz straha da mu cijena ne skoči nakon velike potražnje, ali izgleda da piči samo dolje. no ne želim, radi dobro i prikaz je dobar a nisam još uzeo vremena ni izkalibrirati ga kak valja.
nešto bi navodno trebalo stići za tjedan dana ali javim još....a cijena mu je i prije bila oko 1950 kn. Inače razlika između revizija može biti veća a može biti i zanemariva. Bumo vidjeli.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 21:52   #139
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
pa ne znam baš :/ kad je stigao nije ga bilo ispod 2100 (ja svog platio 2150 čini mi se). dobro, nisu to neke velike razlike u cijeni ali i psihološki je drugačije kad stoji 19xx nego 2xxx zar ne zapravo sam se bojao da cijena neće skočiti na gore nakon prvog vala (kao što je recimo bio slučaj sa HPovim ZR24w modelom). u svakom slučaju veseli vidjeti da pada. ako se za pola godine pokaže jednako dobrim možda si ubodem još jednoga
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 21:54   #140
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
ja sam se isto zaletio odmah jer sam ocekivao da je kasnije veca vjerojatnost da ti uvale neispravan primjerak, jer na kraju uvjek ostane skart, valjda
nije mi palo na pamet da dolaze stalno nove revizije, ali isto se stare revizije moraju prodat nekome ?
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 00:21   #141
Storm-
Registered User
 
Storm-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: HR
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
pa ne znam baš :/ kad je stigao nije ga bilo ispod 2100 (ja svog platio 2150 čini mi se). dobro, nisu to neke velike razlike u cijeni ali i psihološki je drugačije kad stoji 19xx nego 2xxx zar ne zapravo sam se bojao da cijena neće skočiti na gore nakon prvog vala (kao što je recimo bio slučaj sa HPovim ZR24w modelom). u svakom slučaju veseli vidjeti da pada. ako se za pola godine pokaže jednako dobrim možda si ubodem još jednoga
Mislim da kad se nešto brzo rasproda onda cijene idu gore na novoj pošiljci da se zaradi na nečemu šta očito ljudi kupuju bez obzira na to je li 100-200 kn skuplje. Inače kod monitora bolje je čekati da se srede kojekakve mušice kroz raznorazne revizije nego kupovati odmah. Ali to ne mora značiti ništa, može biti bilo koja revizija i svejedno imati neke greške.

Ja sam iz MagazinRS-a naručio prije par dana i sad čekam dostavu, mislim da su dobili novu pošiljku jer je prije toga pisalo da je rasprodan pa je bio skroz maknut sa cjenika. Nadam se ver. A02 ali koja bude bude, glavno da nema nekih očitih defekata.

Tamo je odmah koštao 2050 kn tako da vjerujem da sve ovisi o dućanu gdje ga kupiš, nije sad nešto previše skuplji/jeftiniji. I sad je otprilike toliko.
Storm- je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 20:52   #142
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
odapeo jedan...2 dana star.....

http://hardforum.com/showthread.php?t=1645807
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2011., 22:11   #143
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
hehe, super mi je ovaj komentar sa linka

Citiraj:
My grandfather used to complain about how they don't make things like they used to.

It's only gone downhill from there.

One day, someone decided that plastic was as good as metal, no item needs to last more than two years, and having to exchange something three times was perfectly acceptable.

Welcome to the world of the 21st century schizoid man.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 10:43   #144
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Ja sam svog na kraju vratio Dellu natrag. Kombinacija lošeg protu-odsjajnog premaza, te preupadljivog titranja slike bila mi je nepodnošljiva.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 14:44   #145
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Ja sam svog na kraju vratio Dellu natrag. Kombinacija lošeg protu-odsjajnog premaza, te preupadljivog titranja slike bila mi je nepodnošljiva.
možda da si probao zamijenit....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 15:34   #146
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Sumnjam da se radilo o defektom primjerku, vjerojatno mu jednostavno ne odgovara. Ja osobno nemam primjedbi na ijedno. AG premaz je jedan od manje agresivnih LG-ovih općenito sa minimalnim kristaličastim efektom. Titranje primjećujem tek na najnižim vrijednostima svjetline, meni neupotrebljivim u ičemu osim mraku.

Definitivni best buy za ovu cijenu. I ja gledam da si uzmem još jednoga nešto kasnije.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 16:55   #147
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Sumnjam da se radilo o defektom primjerku, vjerojatno mu jednostavno ne odgovara. Ja osobno nemam primjedbi na ijedno. AG premaz je jedan od manje agresivnih LG-ovih općenito sa minimalnim kristaličastim efektom. Titranje primjećujem tek na najnižim vrijednostima svjetline, meni neupotrebljivim u ičemu osim mraku.

Definitivni best buy za ovu cijenu. I ja gledam da si uzmem još jednoga nešto kasnije.
Imam jednu molbu, zamrači sobu (al da nije potpuni mrak, da bude neko lagano svjetlo), namjesti svjetlinu na 25, i reci mi jel primjećuješ titranje. Odn. na kojim vrijednostima svjetline primjećuješ titranje.

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 24.10.2011. u 17:01.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 18:10   #148
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Imam jednu molbu, zamrači sobu (al da nije potpuni mrak, da bude neko lagano svjetlo), namjesti svjetlinu na 25, i reci mi jel primjećuješ titranje. Odn. na kojim vrijednostima svjetline primjećuješ titranje.
Teško je reći kad točno prestajem/počinjem primjećivati titranje ali na 0 brightness definitivno primjetim. U perifernom vidnom polju se lako vidi kako puna bijela pozadina titra. Već na 10 je puno mirnija slika. Na 25 iskreno ne vidim problem sa titranjem. No to je naravno sve subjektivno jer teoretski svaki LCD titra samo je pitanje na kojoj frekvenciji to prestajemo uočavati. Za usporedbu, ja vidim CRT flicker na 85Hz. Iako prihvatljiv, preferiram 100Hz. Plazma TV negledljiva na 50Hz, na 100Hz svjetle scene uočljivo titraju. Moglo bi se reći da sam iznadprosječno osjetljiv na flicker i mišljenja sam da za većinu ljudi to neće biti problem na ovom monitoru. Na svjetlini 0 da, ali nisam imao nijedan LCD do sada koji ide nisko do 50cd/m2 tako da ne znam kako se ostali ponašaju u tim uvjetima.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 21:05   #149
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Teško je reći kad točno prestajem/počinjem primjećivati titranje ali na 0 brightness definitivno primjetim. U perifernom vidnom polju se lako vidi kako puna bijela pozadina titra. Već na 10 je puno mirnija slika. Na 25 iskreno ne vidim problem sa titranjem. No to je naravno sve subjektivno jer teoretski svaki LCD titra samo je pitanje na kojoj frekvenciji to prestajemo uočavati. Za usporedbu, ja vidim CRT flicker na 85Hz. Iako prihvatljiv, preferiram 100Hz. Plazma TV negledljiva na 50Hz, na 100Hz svjetle scene uočljivo titraju. Moglo bi se reći da sam iznadprosječno osjetljiv na flicker i mišljenja sam da za većinu ljudi to neće biti problem na ovom monitoru. Na svjetlini 0 da, ali nisam imao nijedan LCD do sada koji ide nisko do 50cd/m2 tako da ne znam kako se ostali ponašaju u tim uvjetima.
hvala na malom testu...rezultati su u skladu s onim što sam očekivao....ovaj monitor inače ima dosta velik raspon svjetline pa tako (barem prema hardforumu) vrijednost od 25 odgovara vrijednosti od 10 kod nekog drugog IPS-a. Znači 25 sasvim dosta za rad u zamračenoj prostoriji (većina niti ne ide tako nisko) a titranje (kao što si rekao) ne primjećuje svatko. Iako imam odličan vid a imam 50hz plazmu ne kužim neko titranje, odn. ne toliko da bi mi to bio problem.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 23:15   #150
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
hvala na malom testu...rezultati su u skladu s onim što sam očekivao....ovaj monitor inače ima dosta velik raspon svjetline pa tako (barem prema hardforumu) vrijednost od 25 odgovara vrijednosti od 10 kod nekog drugog IPS-a. Znači 25 sasvim dosta za rad u zamračenoj prostoriji (većina niti ne ide tako nisko) a titranje (kao što si rekao) ne primjećuje svatko. Iako imam odličan vid a imam 50hz plazmu ne kužim neko titranje, odn. ne toliko da bi mi to bio problem.
Čak i na svjetlini postavljenoj na 0, titranje je neusporedivo manje nego recimo plazma na 100Hz. Vjerujem da se ne moraš onda brinuti po tom pitanju. Iskreno, na otprilike jednakoj svjetlini, ja ne vidim nikakvu razliku u treperenju u odnosu na recimo ZR24w ili stariji Samsungov PVA. Štoviše, rekao bih da mi je Dell najugodniji za oči od ta 3 jer ZR24w praktički moraš držati na svjetlini od 0 a tamo su vidljivi bljeskovi, poput rainbow efekta sa DLP-a. Ni Dell ne bih mogao korisitit dugo na minimalnoj svjetlini ali to je za mene pretamno, nikada ne radim u potpunom mraku.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na