Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2011., 15:50   #1111
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
1v@n - ako sam dobro shvatio on sad ima Canon5D tijelo i sad trazi objektive/opremu tako da ovo sa SONYem mislim neigra ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 16:01   #1112
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Za pireve dosta preporuka su pokupila ova dva objektiva
http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
ja imam ovaj drugi pa ako ti treba koja slika za primjer javi.
Takoder kad san kupova 70-200 procita san punooooo reviewa i 70-200 4.0 IS je uvik bila bolja sto se tice kvalitete slike od 2.8 (osim ove zadnje serije IS USM II koja dode oko 16000kn). Al na kraju to ispande osobni izbor kao i za vecinu drugih stvari...4.0 IS vs 2.8 bez IS...neverending story...

Sto se tice ovih kinsekih gripova triggera i slicnih stvarih nebih ti ih preporucija. Isto tako san narucija kineski grip za 50D i vidi cuda nije se moga ugasit (onaj lcd ekran) i nakon par dana je odapea...kao i remote trigger za isti aparat. Sad imam orginale i rade savrseno (da kucnem u drvo). Za blic prijatelj je ima slican onome sta si napisa i taj je takoder crka nakon nekoliko tjedana. Takoder imam orginalni canon blic 580 EXII i savrseno radi (da opet kucnem u drvo).

Na kraju svu moju opremu san duze vrime kupova i skuplja za nju tako da san za svaku kompomentu dobro promislija sta cu uzet. Pogotovo nakon onih kineskih razocaranja. I da ...opremu nisan ni blizu isplatija sto se tice novaca...ali tu je ono nesto sto se ne moze kupit novcem (zbog cega vecina ljudi uopce pocme slikavati). Na toj strani san u debelom plusu.
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2011., 16:12   #1113
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
1v@n - ako sam dobro shvatio on sad ima Canon5D tijelo i sad trazi objektive/opremu tako da ovo sa SONYem mislim neigra ?
Ne znam kako i zašto, ali mi se učinilo da sam vidio da je i 5d u toj cijeni. Prebrzo prolazim kroz tekst očito.
Tim gore. Za te novce stavi na taj 5d neki kvalitetan zoom, uzme tog Sonya s nekim širokim primeom i flashom i opskrbljen je za svaku situaciju. Nema mijenjanja objektiva i gubljenja vremena, samo šalta aparate.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 17:07   #1114
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne znam kako i zašto, ali mi se učinilo da sam vidio da je i 5d u toj cijeni. Prebrzo prolazim kroz tekst očito.
Heheh, malo bi mu bilo 19k da je i 5D u cijeni, skoro toliko kosta samo on .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 21:18   #1115
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Sutra idem po Tokinu 70-210 OM i adapter sa potvrdom fokusa.
Jedva čekam, baš me zanima što može
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 00:48   #1116
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Sutra idem po Tokinu 70-210 OM i adapter sa potvrdom fokusa.
Jedva čekam, baš me zanima što može
kul. stavi fotke kad stigne.

ja razmisljam o nabavi nekakvog portretnog objektiva za neku sicu pa da ga isprobam preko adaptera. Neki od Heliosa imaju zanimljiv bokeh, a cijenom su dosta prihvatljivi.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 09:48   #1117
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Imam Helios 44M2 koji daje dosta dobre rezultate no fokus mu je izveden tako da i nisam nešto brz s njime tako da mi je pr. djecu u trku dosta teško fokusirati.
Evo jedna sa Heliosom i nećakinjom
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 13:04   #1118
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Imam Helios 44M2 koji daje dosta dobre rezultate no fokus mu je izveden tako da i nisam nešto brz s njime tako da mi je pr. djecu u trku dosta teško fokusirati.
Evo jedna sa Heliosom i nećakinjom
taj sam i ja pikirao. 58mm, f/2.0 ?
Koliko si ga platio?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 14:23   #1119
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Nisam ga ništa platio. Stari ga je kupio prije 30ak godina, možda i više.
Ima dosta dobre fotke ali i svoje prednosti i nedostatke.
Fokus ima dosta okreta za fino ugađanje. To mu daje dosta preciznosti ali ga usporava.
U svakom slučaju, vidim ih po oglasniku za male novce. Ako naletiš na uredan primjerak, mislim da ćeš biti zadovoljan.

Od ostale starije opreme imam i MIR-10A 3,5/28mm, dosta dobar objektiv (njega koristim češće nego kit Zuiko 14-42) i Jupiter 11-A 4/135mm (najbolji za kombinaciju sa prstenovima, ne moraš se nabiti na kadar, najbolji sa tripoda).

Edit:
Tokina je ok objektiv no mislio sam da će najvećoj fokalnoj duljini ipak imati zrno dublji fov dok je blenda otvorena, dakle, kada skroz zumiram, moram ju malo pritvoriti.
Ovo ostalo moram danas isprobati, mislim da će biti dobar objektiv.
Objektiv radi posve normalno, štoviše, izgleda kao da je potpuno novi, 91. je proizveden. Jedino što nisam odmah primjetio kada sam ga uzimao je da kada ga zatreseš, u njemu neto malo zvecka, kao da ima par zrna pijeska u njemu, to me malo zabrinjava..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: housel. 27.11.2011. u 10:27.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 20:14   #1120
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Fokus ima dosta okreta za fino ugađanje. To mu daje dosta preciznosti ali ga usporava.
U svakom slučaju, vidim ih po oglasniku za male novce. Ako naletiš na uredan primjerak, mislim da ćeš biti zadovoljan.
ma ne brine me dugi hod, ne bih ga koristio za pokretne motive, tak da nije bad. vidio sam par primjera na netu, zanimljiv bokeh i solidna ostrina, cak i na 2.0

Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Tokina je ok objektiv no mislio sam da će najvećoj fokalnoj duljini ipak imati zrno dublji fov dok je blenda otvorena, dakle, kada skroz zumiram, moram ju malo pritvoriti.
mislis dof?

Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Jedino što nisam odmah primjetio kada sam ga uzimao je da kada ga zatreseš, u njemu neto malo zvecka, kao da ima par zrna pijeska u njemu, to me malo zabrinjava..

nadam se da nije nista strasno.
reboot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2011., 21:53   #1121
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Da, mislim na dof, pogreška.
Na Tokini nije ništa strašno, nije listić od blende, mislim da su prstenovi između ogledalaca.
Evo došao sam i do Coranara 3.5/200mm.
Objektiv je potpuno nov, star 30ak godina a još nije korišten. Čak je i ona -passed- naljepnica još na njemu. U orig. kutiji je stajao sve ove godine, imam kompletan bundle
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 13:22   #1122
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova

e sda što se kratkoga objektiva tiče nemogu se odlučiti između ova 2:
Objektiv Canon EF 17-40mm f/4.0 L USM
http://www.optimum-online.hr/detalji...4-0-l-usm.aspx

i ovoga:
Objektiv Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
http://www.optimum-online.hr/detalji...-8-is-usm.aspx
Izbor je dosta jednostavan, bitno je samo koji aparat imaš. Ako imaš 5D onda 17-55 ne možeš koristiti na njemu jer EF-S objektivi ne idu na fullframe aparate. U tom slučaju uzimaš 17-40. Ili ako budžet dopusti 16-35 f/2.8L II.

Ukoliko imaš APS-C aparat (60D,7D,600D,...) onda uzmeš 17-55. Kao prvo oštriji je od 17-55 (imao sam oba i prodao 17-40 kad sam ih usporedio), drugo ima blendu više, pri uvjetima slabog osvjetljenja jako bitno. I treće ima IS, koji će još pomoći u dobijanju oštre slike pri sporijim brzinama okidanja.

No pri uvjetima baš slabog osvjetljenja je bolje ići na 50mm f/1.4, 28mm f/1.8 i 85mm f/1.8, jer primaju bitno više svjetla. Ta sva tri skupa dobiješ za nekih 6500kn.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 15:13   #1123
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
evo ubo si na 5D 17-40. 4.0 L i 70-200. 2.8 L prezadovoljan :S

i više nego prezadovoljan zapravo
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 09:32   #1124
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Bome i ja bi bio
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 19:28   #1125
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Sinja san akciju besplatnog ciscenja senzora za Canon aparate (u Zg)... pa ako kome treba evo link
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 21:37   #1126
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
ovaj 17 40 je stvarno bolest objektiv,iznenadio me više nego 70 200...od 70-200 sam očekivao da bude j**** što i je..ali ovaj mali me zbilja iznenadio:
http://i41.tinypic.com/29px2it.jpg

http://i40.tinypic.com/2uyrwr5.jpg

http://i44.tinypic.com/rax43l.jpg
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 12:32   #1127
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Zanima me ima li tko iskustva ili zna je li išta dobar canon 1100d? To bi mi bio prvi dslr, pa molim nekakva mišljenja, iskustva i slično, isplati li se na kraju omjerom cijene i kvalitete, itd... Znam da je to najjeftiniji početni dslr, i da nije neka savršena kvaliteta, ali me zanima je li baš tako loš kako ga neki pljuju po forumima.
Hvala.
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 12:50   #1128
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor DarkGuard Pregled postova
Zanima me ima li tko iskustva ili zna je li išta dobar canon 1100d? To bi mi bio prvi dslr, pa molim nekakva mišljenja, iskustva i slično, isplati li se na kraju omjerom cijene i kvalitete, itd... Znam da je to najjeftiniji početni dslr, i da nije neka savršena kvaliteta, ali me zanima je li baš tako loš kako ga neki pljuju po forumima.
Hvala.
možda 450D ?

http://snapsort.com/compare/Canon-11...Canon_EOS_450D
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 13:15   #1129
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor DarkGuard Pregled postova
Zanima me ima li tko iskustva ili zna je li išta dobar canon 1100d? To bi mi bio prvi dslr, pa molim nekakva mišljenja, iskustva i slično, isplati li se na kraju omjerom cijene i kvalitete, itd... Znam da je to najjeftiniji početni dslr, i da nije neka savršena kvaliteta, ali me zanima je li baš tako loš kako ga neki pljuju po forumima.
Hvala.
Za ulazak u DSLR svijet sasvim dobar, nakon compacta ce ti ionako biti WOW neko vrijeme . Bolje tkao pa vidit jel ti to stvanro treba nego kupit skupu opremu za hobby upotrebu koja onda stoji sa strane i neradi nista.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 14:23   #1130
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Ok, hvala vam. E sad me još samo zanima koja je razlika između ovoga modela i ovoga?
Vidim da je razlika u objektivima, ali što točno znači ova razlika između objektiva EF 18-55III i EF 18-55II, dakle 3 i 2?
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 15:14   #1131
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Ovaj III je nova verzija i trebao bi bit ostriji od staroga.
Evo sa wikipedije jer nisan nasa nikakav review za njega:
"Canon released a new version of the non-stabilized EF-S 18-55 f/3.5-5.6 III lens in line with the new stabilized EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS II, the non-stabilized with likely to come on future lower-end "Rebel" models and higher-end "Rebel" models. The new version of the non-stabilized lens is much sharper than the older version, very similar to the new IS II version, only not having Image Stabilization"
Ali nije mi jasno zasto je onda jeftiniji nego stari (bar sa ova dva linka sta si stavija). Uglavnom sve je to plastika i ako se zakacis za fotografiju ocekuj da ces ubrzo minjat i aparat i objektiv. Ali ako ne onda nisi previse potrosija.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 18:04   #1132
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Ovaj III je nova verzija i trebao bi bit ostriji od staroga.
Evo sa wikipedije jer nisan nasa nikakav review za njega:
"Canon released a new version of the non-stabilized EF-S 18-55 f/3.5-5.6 III lens in line with the new stabilized EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS II, the non-stabilized with likely to come on future lower-end "Rebel" models and higher-end "Rebel" models. The new version of the non-stabilized lens is much sharper than the older version, very similar to the new IS II version, only not having Image Stabilization"
Ali nije mi jasno zasto je onda jeftiniji nego stari (bar sa ova dva linka sta si stavija). Uglavnom sve je to plastika i ako se zakacis za fotografiju ocekuj da ces ubrzo minjat i aparat i objektiv. Ali ako ne onda nisi previse potrosija.
Aha, a onda prema ovome što piše dvojka bi trebala biti sa stabilizacijom a trojka bez stabilizacije slike. E sad kolika je ta razlika "sa" i "bez" stabilizacije? Ako uzmem ovaj kit sa jeftinijim objektivom III bez stabilizacije, što mi to donosi i koliko je lošije od objektiva koji ima stabilizaciju, odnosno ovaj objektiv II?
Pomagajte tko zna, jer meni (još) sve to nije baš najjasnije. Hvala.
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 19:00   #1133
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Prvo nisam siguran da ovaj II ima stabilizaciju, ali moguce je da su krivo napisali. Jer postoje verzije sa i bez stabilizacije (bar za ovaj II). Najbolje da pitas njih za svaki slucaj.
Nevirujem da ti ima neke velike razike sta se tice kvalitete slike izmedu ta dva objektiva. IS je odlicna stvar, ali ti nece puno pomoc ako imas pokretne objekte koje trebas snimat u slabom osvjetljenju...tu ti vec treba dosta brzi (skuplji) objektiv. Ali posto tek pocinjes sa tim, sve ovisi sa kolikim parama raspolazes, koliko te ovo stvarno zanima i sta planiras slikavat. Usput moga bi malo napisat koji su ti planovi.
Odma moras znat da su to najjeftiniji aparat i objektiv tako da se ne iznenadis kad za koji misec pocmes trazit "vise/brze/bolje" (opet u zagradama PUNO skuplje).

Zadnje izmijenjeno od: afterburner. 04.12.2011. u 19:09.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 09:54   #1134
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Ma ovo je katastrofa sa ovim specifikacijama, ovaj objektiv, onaj objektiv....ovako onako... Meni treba fotić koji može napraviti fantastičnu fotografiju (oštru, kvalitetnu). Nikakvi stativi, bjesomučno mijenjanje objektiva, pokretni objekti, ovaj ima brže okidanje za 0,00001 sekundi i slično... 1100d mi se učinio da bi mogao dati dosta dobre fotografije s obzirom na cijenu.

Ili da ipak idem na ovako nešto?

Ne znam ni sam više. Joj što ne volim ovakve odluke!
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 11:25   #1135
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Ovisi sve što želiš i što ti treba. Iako su i Canon 1100d i ovaj gore navedini Sony, oba fotoaparati, to su dva potpuno drukčija uređaja. Ako si baš zagrijan za fotografiju, možda ti se dogodi kao i meni. Kada sam kupovao aparat, imao sam istu diobu kao i ti i ipak sam se odlučio za kompakta, kao taj bridge super zoom aparat. Kako sam samo bio nestrpljiv da dođe, dogovorio se sa vozačem Overseasa da se nađemo na jednom parkiralištu i letio kao manijak tamo da ga što prije uhvatim u ruke. Problem je bio taj što onog trenutka kada sam ga uzeo, shvatio sam da to nije ono što želim, pogotovo kada sam pogledao kroz tražilo a ono mali monitor umjesto klasičnog tražila. To je samo moja situacija što ne znaći da će biti isto kod tebe. 3k kn je poprilično puno za takvu vrstu aparata.
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 11:36   #1136
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da iskreno jedino kaj ti može biti "uvjet" kod odabira je veličina foticha. Ako možeš preći preko veće veličine DSLR-a idi na njega. Sam fotich i sve opcije ćeš pohvatati u mjesec dana i to je to. Što se cijene tiće. 1100D je stvarno jeftin u paketu sa kit lećom i definitivno nećeš pogriješiti ako ga uzmeš!
  Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 11:46   #1137
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Daj prvo napisi sta ti zelis slikavat... drugo... sa koliko para raspolazes.. i na kraju jel ti je stvarno napeto slikavanje ili ti je ono jedna on prolaznih faza.
Ja otkad znan za sebe volin slikavat, ali do nedavno nisan ima mogucnosti (prvenstveno financijske) da se ozbiljnije sa time bavim.
I ja san pocea jos na onim jednokratnim aparatima sa filmom. Pa san posudiva digitalne kompakte, pa san kupija kompakt...i na kraju san uzea dslr. I otkad iman njega... pocea san trosit ozbiljnije pare
Kazes zelis kvalitetnu i ostru fotografiju, to mozes odma zaboravit sa kompaktima (bar po mom amaterskom standardu kvalitetne i ostre fotografije). E i ako mozes postaj koju sliku sta si dosada napravija..cisto me zanima u kojem smjeru ides
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 14:08   #1138
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Ma užas. Znam da je ovaj dslr a ovaj kompakt. Samo ja neželim stalno mijenjati objektive. Ono što slikam je specifično i nema smisla da sad tu objašnjavam jer bi predugo trajalo.
No da se vratim na 1100d. Provjerio sam. Kit EF 18-55 DC III nema stabilizator i jeftiniji je, naravno, dok kit EF 18-55 IS II ima stabilizator! Što sad ipak na kraju?
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2011., 19:42   #1139
Trotter IT Co
Premium
Moj komp
 
Trotter IT Co's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VG
Postovi: 165
Citiraj:
Autor DarkGuard Pregled postova
Ma užas. Znam da je ovaj dslr a ovaj kompakt. Samo ja neželim stalno mijenjati objektive. Ono što slikam je specifično i nema smisla da sad tu objašnjavam jer bi predugo trajalo.
No da se vratim na 1100d. Provjerio sam. Kit EF 18-55 DC III nema stabilizator i jeftiniji je, naravno, dok kit EF 18-55 IS II ima stabilizator! Što sad ipak na kraju?
Uzmi si ti fino onaj Sony koji si gore naveo, jer po tvom pisanju mi se čini da ti DSLR ne bi pasao... 1100D je def bolji od tog Sony-ja... al je definitivno i jedan od lošijih ulaznih DSLR-ova...
Trotter IT Co je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 22:46   #1140
DarkGuard
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: .
Postovi: 52
Taman si jučer htjedoh naručiti canon-a, kad mi frend stavi bubu u uho za sony nex5k. I eto me sad opet na početku. Ima li itko nex-a ili ga je imao prilike koristiti, i koliko je taj hibrid zapravo dobar s obzirom na cijenu koja mi se čini nije mala.
DarkGuard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na