Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2009., 15:08   #61
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
evo ja uzeo doticni prije par dana..
prvo hvala za review, nigdje drugo nisam vidio da daju zidovi samo vga kabel.... a ni kabel za struju mi nije radio, cim bi tako monitor, on bi se ugasio..al za tu pi**ariju mi se neda reklamirat... zanima me nes drugo..
jel se moze kak namjestit da se mon pali s kompom (dvi)? neda mi se stalno palit monitor pjeske jer imam i u win namjesteno da se gasi mon nakon 15min idle-a, samo se sad ovaj ne pali kad maknem mis, a na starom crt-u je to radilo odlicno.
inace sam prezadovoljan. sve radi dobro. tv hvatam digitalno hrt, rtl, novu, i slovence, sa ribljom kosti.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 20:42   #62
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
moze sad slike? pliz pliiiiz

@rodney, hoćeš reći da nisi dobio DVI kabel? gdje si kupio monitor?
borisko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2009., 01:02   #63
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
diskont 24.
nisam dobio dvi.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 18:30   #64
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Destroyjeru, možeš li sad do slika?

btw. imam jedno pitanje. Recimo da želim snimiti TV program, to sa ovim tunerom ne mogu, ha?
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 21:15   #65
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
moze sad slike? pliz pliiiiz

@rodney, hoćeš reći da nisi dobio DVI kabel? gdje si kupio monitor?
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Destroyjeru, možeš li sad do slika?

btw. imam jedno pitanje. Recimo da želim snimiti TV program, to sa ovim tunerom ne mogu, ha?
Ne dobiješ dvi kabel.

Slike imam, bit će sutra navečer, ne stignem danas.

LP.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 00:06   #66
Torcida@1950
Premium
 
Torcida@1950's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 107
Ja se dvoumim dali da uzmem ovaj model 2333HD pošto kupujem monitor za sljedećih nekoliko godina pa ne smije biti greške.Imam neki ENOX lcd 43cm šrot monitor na kojem se vide dupla slova i sjene kad surfam netom i to nemogu popraviti nikako.Treba mi monitor sa digitalnim tunerom e sad neznam dali je to mana ako se uzme monitor sa i bez tunera.Namjena je prvenstveno surfanje i gledanje Hd materijala sa neta i HD Dreamboxa 800 a tu itamo koju igru 2-3 godišnje.Ovaj monitor nisam imao prilike vidjeti uživo ali sam vidio u jednom prodajnom centru 10-15 monitora sa i bez tunera i vrtile su se neke fotografije koje su izgledale dosta mutno i neprirodno na monitorima marki philips,lg,samsung ali na dva 22 inčna monitora AOC te fotke su izgledale stvarno fantastično a i monitori su se sjajili kao na plazmi.Čitao sam malo karakteristike tih AOC monitora da imaju glare panel pa me zanima koje su razlike u odnosu na ostale monitore na kojima su te fotke izgledale kao slikane aparatom od 2 mpixela a ovaj jedan AOC od 8 mpixela a jedan kao od 10 mpixela??Dali ostali monitori možda nisu idealno podešeni ili ovi AOC monitori stvarno toliko odskaču od ostalih?Pošto kupujem monitor volio bi imati tako bolesno dobru sliku samo što nisam našao ni jedan AOC sa digitalnim tunerom.Može li se Samsung 2333HD nositi s njima?Da nisam vidio kako to izgleda na tim AOC monitorima odmah bi preko neta naručio Samsunga na neviđeno samo na osnovu preporuka ljudi sa foruma ali sad nisam baš siguran da ne dobijem opet nešto ružno i mutno kao što sada imam??A ujedno me zanima mogu li upogoniti normalno taj monitor sa tom konfiguracijom pošto mi igre baš nisu skoro ni bitne prvenstveno HD?
__________________
AMD64 3000+Venice@2.4Ghz 1.4v E6
DFI NF4 Ultra
2x512mb Twinmos 400mhz
ATI 3870HD 512mb
Hitachi 320mb
Hyper 435W
LG prža i sranje od monitora
OS Windows 7 Ultra

Zadnje izmijenjeno od: Torcida@1950. 22.09.2009. u 12:27.
Torcida@1950 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 02:09   #67
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ne dobiješ dvi kabel.

Slike imam, bit će sutra navečer, ne stignem danas.

LP.
Odlično, hvala ti puno
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 20:26   #68
groc
Premium
Moj komp
 
groc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: kašina,zagreb
Postovi: 37
Ja sam isto zapeo za taj monitor...jel moze ko reci koja je razlika između t220hd i njega?I jel moze moja konfa gurat igrice na njemu
groc je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 20:37   #69
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ne dobiješ dvi kabel.

Slike imam, bit će sutra navečer, ne stignem danas.

LP.
ajmo slike
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 22:50   #70
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Evo dečki, 19. post refreshan, dodane fotkice.

Uživajte!

viper, de čovječe, relax
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2009., 21:58   #71
komsija12
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 1
2333hd

Pozdrav svim članovima foruma

Imam gore navedeni monitor i imam problem koji glasi ovako: Kada postavim rezoluciju na 1920x1080 na lijevoj strani monitora mi nema nista samo crno nekih 7-8 centimetara dok je na ostalim rezolucijama sve uredno. Spojen je sa dvi-vga kablom. OS Widows Vista x64 grafa gtx275

Molim za pomoć

Hvala
komsija12 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 16:30   #72
deksi
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Solin/Zagreb
Postovi: 4
Pozdrav, mislim kupiti ovaj monitor i zanima me:
-hoće li uredno raditi na intergiranoj graf od HP (GMA 4500MHD) - planiram ga spojit na 6730b
-jedan post je rekao da ne preporuča ovaj monitor (jer je 16:9) za surfanje, programe (konkretno to bi bili matlab i sl.)

I koji bi bio izbor: T220HD vs. 2333HD (osnovne razlike mozda, osim sto je manji skuplji )

Hvala!
deksi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 16:45   #73
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor komsija12 Pregled postova
Pozdrav svim članovima foruma

Imam gore navedeni monitor i imam problem koji glasi ovako: Kada postavim rezoluciju na 1920x1080 na lijevoj strani monitora mi nema nista samo crno nekih 7-8 centimetara dok je na ostalim rezolucijama sve uredno. Spojen je sa dvi-vga kablom. OS Widows Vista x64 grafa gtx275

Molim za pomoć


Hvala

Probaj sa auto adjustom preko daljinskog.

Ako ne uspije, dokupi si dvi-dvi kabel. U tome je onda problem.


Citiraj:
Autor deksi Pregled postova
Pozdrav, mislim kupiti ovaj monitor i zanima me:
-hoće li uredno raditi na intergiranoj graf od HP (GMA 4500MHD) - planiram ga spojit na 6730b
-jedan post je rekao da ne preporuča ovaj monitor (jer je 16:9) za surfanje, programe (konkretno to bi bili matlab i sl.)

I koji bi bio izbor: T220HD vs. 2333HD (osnovne razlike mozda, osim sto je manji skuplji )

Hvala!

1.) trebalo bi normalno raditi, meni radi na laptopu preko dsub konektora analognog sasvim u redu.


2.) photoshop, surfanje i programi najnormalnije izgledaju, ne znam u čemu je problem sa dotičnom osobom...

2333HD svakako, t220 je dosta stari model i počeli su po nekim informacijama stavljat lošije matrice u njega, dok u 2333 dobiješ inč veću dijagonalu i full hd te samsung matricu u 99% slučajeva.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 18:14   #74
deksi
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Solin/Zagreb
Postovi: 4
jeli imas neku graf u laptopu ili je integrirana?

puno hvala!
deksi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 18:24   #75
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor deksi Pregled postova
jeli imas neku graf u laptopu ili je integrirana?

puno hvala!

nevidia 7300go. Sada.

Prije mjesec dana sam imao MSI wind koji je imao integriranu gma950 i također je perfketno radilo.

Nema beda
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2009., 22:42   #76
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Za početak, hvala De5tr0yer za recenziju i slike. Evo, monitor je naručen(2333SW), tv tuner mi ne treba, tak da mi ovo sasvim dovoljno.

Ovako, interesira me u kojoj mjeri se može pomaknuti tilt monitora, znam da ne puno, okvirno 5 stupnjeva?

Je li zamjetna razlika u slici kada je monitor spojen preko standardnog vga kabla, u odnosu na dvi, pošto će biti spojen sa laptopa, preko standardnog vga.

Offtopic, ali eto.... zna li netko u koliko je rata moguće platiti American Express Start Card karticom, bez kamata naravno? Trgovina je Optimum računala.

Hvala...
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2009., 23:15   #77
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Za početak, hvala De5tr0yer za recenziju i slike. Evo, monitor je naručen(2333SW), tv tuner mi ne treba, tak da mi ovo sasvim dovoljno.

Ovako, interesira me u kojoj mjeri se može pomaknuti tilt monitora, znam da ne puno, okvirno 5 stupnjeva?

Je li zamjetna razlika u slici kada je monitor spojen preko standardnog vga kabla, u odnosu na dvi, pošto će biti spojen sa laptopa, preko standardnog vga.

Offtopic, ali eto.... zna li netko u koliko je rata moguće platiti American Express Start Card karticom, bez kamata naravno? Trgovina je Optimum računala.

Hvala...
Nekih 10° tilt ima.

Zamjetna je slika, jako jako puno

Imao sam ga spojenog u početku na laptop, slika mi je bila odlična, pa na kompu dvi->hdmi kabel i nisam primjetio odmah razliku, al kad sam opet laptop spojio, bilo mi je jako mutno.

Isprobavao sam opet, i DA, slika je oštrija na dviju.

OT ne znam
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2009., 12:34   #78
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Odlično za tilt.
Što se tiče vga, bude stolni stigao za godinu-dvije, pa ce se iskoristit dvi, zasad nek ide na vga.
Hvala..
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 01:07   #79
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Evo stigao ekrančić, prezadovoljan sam. I da, ipak je riješen 2333HD, nije bilo SW verzije nigdje.

It's huge!
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 01:30   #80
Wrbhhh
Registered User
Moj komp
 
Wrbhhh's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Evo stigao ekrančić, prezadovoljan sam. I da, ipak je riješen 2333HD, nije bilo SW verzije nigdje.

It's huge!


Nisu u Optimumu uspjeli nabavit SW? Ili su mogli, ali se dugo treba čekati? Htio sam kod njih kupit ovih dana, ali HD mi je malo preskup...
__________________
"Israel Pulls Out of Gaza, Gaza Not Pregnant"
_____________________________________

Pita mali Ivica tatu:
- "Tata, kad ćemo kupiti Golfa peticu?"
- "Kad izađe Golf devetka!"

Wrbhhh je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 02:18   #81
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
It's huge!

Meni je premalen postao... Računam kolko mi treba da kupim 30"
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 10:27   #82
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Imaš problema sa pozadinskim osvjetljenjem? Možda sam preskočio čitajući stranice i review,ako imaš,jesi uspio ikako to kalibrirati,i na koji način samo brightness/contrast/gamma? Ili ?

Jel se da to ikako softverski srediti,bar malo,jer je dosta iritantno kad probija sa svih uglova ekrana..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 10:31   #83
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Imaš problema sa pozadinskim osvjetljenjem? Možda sam preskočio čitajući stranice i review,ako imaš,jesi uspio ikako to kalibrirati,i na koji način samo brightness/contrast/gamma? Ili ?

Jel se da to ikako softverski srediti,bar malo,jer je dosta iritantno kad probija sa svih uglova ekrana..
Ako je spojen na dvi ili hdmi imaš opciju Backlight. Meni stoji, ovisno o dobu dana na 1 (najmanje, noću), 3(uvečer uz pozadinsko svjetlo) i 5 (preko dana) od mogućih 10.

Ako se ne varam preko dsub ima neku čudnu dynamic contrast kalibraciju...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 10:44   #84
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ne znam imam li to na svom ipak starijem TN mamutu,spojen je na DVI potražiti ću,Backlight kažeš. Dosta mi je tog sivila u svakom ćošču,ne mogu to gledat dok čitam knjige po noći naročito,ili gledam neki film,počelo mi je smetat,za grafove da ti i ne govorim.

Nisam nikad bio ultra zahtjevan user po pitanju monitora,ali kako sve više moram buljit šta zbog posla koji nosim kući često,šta zbog PDS-a,volio bi riješiti to pozadinsko probijanje.

Već sam potražio pomoć i na 24 monitor temi,i raspitao se za Della U2410, ako mi pukne film,odo po njega u Protis,dosta mi je TN-a.

Ne znam samo dal je taj backlight bleeding specifikacija svih LCD monitora, pa kako te,psere..ili je karakterističnija ovisno o matrici..da ne bi Dell bio još gori.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 11:03   #85
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne znam samo dal je taj backlight bleeding specifikacija svih LCD monitora, pa kako te,psere..ili je karakterističnija ovisno o matrici..da ne bi Dell bio još gori.
to ti nema veze sa matricom...meni na dellu SIPS ima backlight bleeding ali nije jako..navodno na apple LED cinema 24 ne bi trebalo bit,doce mi danas pa ću vidjet.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 11:05   #86
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne znam imam li to na svom ipak starijem TN mamutu,spojen je na DVI potražiti ću,Backlight kažeš. Dosta mi je tog sivila u svakom ćošču,ne mogu to gledat dok čitam knjige po noći naročito,ili gledam neki film,počelo mi je smetat,za grafove da ti i ne govorim.

Nisam nikad bio ultra zahtjevan user po pitanju monitora,ali kako sve više moram buljit šta zbog posla koji nosim kući često,šta zbog PDS-a,volio bi riješiti to pozadinsko probijanje.

Već sam potražio pomoć i na 24 monitor temi,i raspitao se za Della U2410, ako mi pukne film,odo po njega u Protis,dosta mi je TN-a.

Ne znam samo dal je taj backlight bleeding specifikacija svih LCD monitora, pa kako te,psere..ili je karakterističnija ovisno o matrici..da ne bi Dell bio još gori.

Šparaj novce za što bolju matricu, ips like or something, i za što veću dijagonalu...

Vjeruj mi znam što pričam...

Dijagonale mi fali, ali sa TNom bi dobio pucanj u prazno da uzmem veći.

Pozadinskog probijanja i nemam baš, al na knap bi mi stao još jedan 23 colni...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 15:25   #87
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Nažalost nema 2333SW, nisam pitao u Protisu, ali ipak sam se odlučio zbog tv tunera, ne gledam puno tv, tu i tamo...ali razlika u konektorima je pozamašna, tak da..

Što se tiče probijanja, osobno ga ne vidim nigdje, slika mi je super.
Stavio sam contrast 95, brightness 70, sharpness 85. Mislim da mi tako najbolje odgovara.

Na laptopu(Toshiba A210) sam bio super zadovoljan s ekranom, jednostavno odlicna slika s obzirom da se zna kakve matrice stavljaju na prijenosnike.

Jedina, ali stvarno mala zamjerka ide bojama koje su nijansu prezasićene, ali to je stvarno tak, na razini cjepidlačenja.
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 16:07   #88
Wrbhhh
Registered User
Moj komp
 
Wrbhhh's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
nisam pitao u Protisu
Jel uopće radi taj Protis? Imaju na sajtu 3 telefona i Skype. Pokušavam ih dobit na sve to i nigdje se nitko ne javlja. A radno vrijeme im je danas do 20:00...
__________________
"Israel Pulls Out of Gaza, Gaza Not Pregnant"
_____________________________________

Pita mali Ivica tatu:
- "Tata, kad ćemo kupiti Golfa peticu?"
- "Kad izađe Golf devetka!"

Wrbhhh je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 16:31   #89
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Ne bi znao, ali bila je tema o iskustvima s njima tu na forumu, većinom su ljudi napisali pozitivno..
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2009., 05:51   #90
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Wrbhhh Pregled postova
Jel uopće radi taj Protis? Imaju na sajtu 3 telefona i Skype. Pokušavam ih dobit na sve to i nigdje se nitko ne javlja. A radno vrijeme im je danas do 20:00...
Klasika kod njih. Ne javljaju se ni na što, a kad zajebu i ne naruče ti robu, a kažu da sutra iza 17h bude kod njih onda se prave mutavi da ih nisi uopće kontaktirao...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na