Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2018., 17:35   #901
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Općenito je od izlaska Coffee Lakea pravilo... bilo koji novi procesor iz dućana koji je Intelova 7xxx serija ima kriminalno lošu isplativost i... nemoj kupiti.

Polovno već da ako se nađe solidan deal i zaglavljen si na socketu ko što je kolega spomenuo.
Smartic je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 02:36   #902
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Prva stvar ta dva procesora nisu isti socket, tako da pazi što radiš, ili imaš jedno ili drugo.

Druga stvar je da drugi ne vrijedi ni kune više jer je također quad i na starijem stocketu. Treća stvar i3 8300 nema smisla pored i3 8100, a ni i3 8100 nema smisla otkako je poskupio sa 850kn na 1350kn, osim samo ako imaš ploču pa si isuđen na isti
Pa koji onda ima smisla?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 02:42   #903
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Od Intela trenutno, jedino 8600K u konfama od 9-10K. AMD sve ostalo, R5 2600 u Uzishopu ili 1600X+hladnjak u HGSpotu/ADMu/Futuri.

EDIT:

Zadnje izmijenjeno od: Smartic. 24.10.2018. u 02:50.
Smartic je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 02:45   #904
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Od intela eventualno i5 8600K (2300kn cca), računaj da ti treba i Z370 ploča i aftermarket cooler jer dolazi bez istog. Od amd-a R5 1600X (1160kn u hg spotu), također treba cooler, ploča B350/B450 ili X370/X470

Edit

smartic lol
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 12:30   #905
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Od intela eventualno i5 8600K (2300kn cca), računaj da ti treba i Z370 ploča i aftermarket cooler jer dolazi bez istog. Od amd-a R5 1600X (1160kn u hg spotu), također treba cooler, ploča B350/B450 ili X370/X470

Edit

smartic lol
Sad usporedi cijenu i3-8300 (kuler uračunat u cijenu) s pripadajućom matičnom, s i5 8600k + kuler + matična itd. i reci da ne podjebavaš.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 13:21   #906
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne podjebavam , nego ti kažem što jedino kolko tolko ima smisla uzeti od intela po trenutnim cijenama.

Inače možda ne znaš, ali svi cpu-i su im značajno poskupili zbog manjka proizvodnih kapaciteta, tako da se nijedan baš "ne isplati" po novim cijenama

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2364

Platit i3 8300 više od R5 1600X po trenutnim cijenama je za zatvor, a ne dobar deal . Pričamo o 4c vs 6c12t. Do "jučer" se razlika između takvih plaćala u tisućama kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 13:14   #907
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Nisam pratio neko vrijeme...sto se desilo sa cijenama?! Van svake pameti
Gledam si i5-7600T no cini mi se da cu ostati samo na gledanju.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 15:08   #908
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Nisam pratio neko vrijeme...sto se desilo sa cijenama?! Van svake pameti
Gledam si i5-7600T no cini mi se da cu ostati samo na gledanju.
Tu je negdje počelo:

http://forum.pcekspert.com/showthrea...30#post3229030
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 19:07   #909
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Super..ne znam dal da se smijem ili placem
Pocetkom godine me znoj oblio zbog memorije a sada proc...izgleda da ce sastavljanje compa biti prava avantura kao i kupovina mobitela kojima takodje cijene odose u nebo.
Ode spavati zimiski san posto mi se ne isplati prodavati mbo, ram....
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 20:40   #910
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Ako ništa drugo, barem su se cijene grafi totalno srozale
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 21:24   #911
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ako ništa drugo, barem su se cijene grafi totalno srozale
Da, sad dobis bolji gaming komp za iste novce. Ustedis na procu, ubodes bolju grafu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 02:28   #912
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Super..ne znam dal da se smijem ili placem
Pocetkom godine me znoj oblio zbog memorije a sada proc...izgleda da ce sastavljanje compa biti prava avantura kao i kupovina mobitela kojima takodje cijene odose u nebo.
Ode spavati zimiski san posto mi se ne isplati prodavati mbo, ram....
Pa ako si voljan pogledati preko grade cijene procesora nisu nikad bile bolje. R7 1700 i 1700X su u par shopova krenuli po 1600kn itd. Ram je pojeftinio, ssd je pojeftinio, grafe su pojeftinile, čak ni turing nije toliko skup koliko se digla hajka, isplativiji je od novog pascala u dosta slučajeva. Ponajbolje vrijeme za uzeti pc u nazad par godina. Barem ako si se voljan maknit od intela
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:01   #913
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Ne isplati mi se prodavati mbo i cpu. Htjeo sam samo kupiti i5 7600(t). Imam itx mbo koja je bila skupa u startu tako da prodajom ne bih dobio nista.

Gledao sam i suprotni tabor no za njega gotovo da i nema dobre itx mbo sa spdifom.

Strpljen spasen...vec ce uletjeti i5 po dobroj cijeni, nije sila
robee je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 00:09   #914
mad9max
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Imam matičnu asus h270 prime plus i msi gtx 1070.
Koliko vidim i5 7400 bi bio ok izbor.
Nije problem u nadoplati parsto kunelića ako se stvarno isplati.
Komp je prvenstveno za igranje i tu i tamo obrada videa.
Savjeti?
mad9max je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 00:18   #915
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
bilo bi dobro da ideš na max koji je moguć (i7 tj, 4 jezgre + HT) jer će ti dobro doći i za jedno i za drugo. Nažalost cijene nisu bajne
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 02:31   #916
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Još mu se više isplati uzeti 1600X + basic B350 ploču pa prodati H270 ploču i procesor ako ga ima, nego s1151 i7 koje ne vidim za manje od 1500kn
Smartic je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 02:37   #917
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Istina, 1151 socket je dead end, hyperthreadan quad platiš kao bubreg
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 09:16   #918
mad9max
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
To sam baš jučer kombinirao prije spavanja.
Mislim da je izgledno da uzmem Ryzen 2600 a ako budem dobro raspoložen možda i Ryzen 2600X + B450 matičnu.
mad9max je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 09:36   #919
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
2600 i b450 je odličan kombo, preporučio bih to svakako prije Quada 1151.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 10:22   #920
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mad9max Pregled postova
To sam baš jučer kombinirao prije spavanja.
Mislim da je izgledno da uzmem Ryzen 2600 a ako budem dobro raspoložen možda i Ryzen 2600X + B450 matičnu.
Ne treba ti X ako je razlika veća od 200 kn i ako ćeš ručno OCat CPU na 4+ GHz. Bolje cooler neki uzet za razliku u cijeni ako se kuburi s budžeti.
Ako ne, onda 2600X, neku B450 bolju ploču i bog da te vidi.

I ako ideš na AMD, bilo dobro da odemo u AMD teme jer je ovo Intel podforum

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2018., 11:40   #921
mad9max
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Preusmjerili me forumaši na amd na brzaka....evo odoh u AMD grupu
mad9max je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 21:19   #922
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Od Intela vrijedi kupiti kineske (iz malih tvrtki...) replike ili dogradnje koje se na npr. alibabi mogu nekada naći za cca 100$...

Priča u informatičkim krugovima (kada sam bio u Rusiji...) ide da sami Kinezi imaju spremne procesore za stolna računala , ali još uvijek poštuju patentna prava(iako je to otvoreno pitanje što se sve može zaštititi, nemožeš npr. zrak i x86 instrukcije zaštiti po meni...) i dogovor sa Amerima. Jedno vrijeme su htjeli uzeti AMD , Amerikanci dekretom zabranili prodaju - toliko o tržištu...

Samo kako vidimo po razvoju situacije u svijetu , preći će njima preko glave američka bahatost te bi ubrzo mogli imati odlične jeftine procesore...

Tko nije vidio video , neka pogleda sve će biti jasnije

https://www.youtube.com/watch?v=tvXfgdyQxPQ

Intel i manjim djelom AMD nažalost deru ljude zadnjih 5 godina , kao što ih je svojevremeno derao Apple, a ni NVidia nije jalna na to... Da sada izbace Kinezi procesore 20% ljudi bi odmah prešlo na njihova rješenja... , a vjerojatno Windows bi odmah bacao zakrpe oko blokiranja tih procesora

JA ne razumijem Zapad (iovako su se mnogima ogadili...) toliko su prokleti za čistim profitom i isplatom ogromnih nagrada da se jednostavno time uništavaju...
  Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 23:30   #923
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne bih se nadovezivao na ove rantove o svjeckoj pravdi i nepravdi, ali koja je fora sa tim "kineskim" procesorom?

Ako dobro vidim, to nije kineska replika nego je to orginalni Intelov procesor, dakle Intelova jezgra. Mobile procesor kojeg su kinezi prepakirali tako da bude kompatibilan na desktop sistemima.

Nadalje, nipošto nije isplativ. Košta 100 i kusur dolara, boosta jedva na 3.4GHz. Istu lovu vrijedi svaki drugi lockani i7 za socket 1150 s kojim nema potencijalne zejebancije kao sa ovim procesorom.

Na kraju Linus je i sam to zaključio. Not recommended.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 00:36   #924
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne bih se nadovezivao na ove rantove o svjeckoj pravdi i nepravdi, ali koja je fora sa tim "kineskim" procesorom?

Ako dobro vidim, to nije kineska replika nego je to orginalni Intelov procesor, dakle Intelova jezgra. Mobile procesor kojeg su kinezi prepakirali tako da bude kompatibilan na desktop sistemima.

Nadalje, nipošto nije isplativ. Košta 100 i kusur dolara, boosta jedva na 3.4GHz. Istu lovu vrijedi svaki drugi lockani i7 za socket 1150 s kojim nema potencijalne zejebancije kao sa ovim procesorom.

Na kraju Linus je i sam to zaključio. Not recommended.

Sent from Usreo Mobara

Linus je zaključio jer ne smije drugačije zaključit! Baš bi ga gledali na youtube.com prije na sudu...

U kojem svijetu živimo , zapadnom. Sve da i valja nešto drugo ne smiješ to javno reći (ajmo reći da neka javna osoba u SAD ne smije doslovno braniti Huawei i njihove mobitele...), posebno ovako problemna stvar.

4770K = 1300-1800 kn na njuskalu POLOVNI
4720 kineski = 100 $ i poštarina , a vidi se da radi...

Razlika u perfomansama 10-20% stvarno vrijedno je dati 700-1000 kn više...

PS. nisam htio stavljati video uratke sa replikama nema smisla (oni to pripremaju ne samo iz razloga zarade, nego iz mogućeg razloga podjele svijeta koju vodi SAD kako bi zadržali primat broj jedan ...) , ovo je prepakiran procesor.

Htio sam ukazati na banalnost cijena Intelovih perjanica. Nažalost previše uzimaju i pravili su od ljudi ovce, nešto kao i Apple zadnjih godina dok nije krenulo pucati...

Ispravio sam malo post, jer ne zelim prozivati, prepirati se samo propitkivat.

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 01.02.2019. u 01:08.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 14:39   #925
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
nemožeš npr. zrak i x86 instrukcije zaštiti po meni...
Srecom, po tebi, koji evidentno ne razumijes puno toga, a kamo li intelektualnu zastitu, i to necega kao sto je set procesorskih instrukcija.

Citiraj:
Da sada izbace Kinezi procesore 20% ljudi bi odmah prešlo na njihova rješenja...
Sto smo vidjeli kako je uspjesno islo, redom ovako iz glave: IBM, Cyrx, Centauru, VIA-i, Riseu/DM&Pu, Transmeti...

Hmm - not.

Citiraj:
JA ne razumijem Zapad (iovako su se mnogima ogadili...) toliko su prokleti za čistim profitom i isplatom ogromnih nagrada da se jednostavno time uništavaju...
Pa jel tebe netko puskom tjera da kupujes ista "sa zapada"? Imas OpenPower (prljavi zli zapadnjacki IBM kapitalisti), OpenSparc (prljavi zli zapadnjacki Oraklo kapitalisti), uzmi pa lemi!

Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Linus je zaključio jer ne smije drugačije zaključit!
Sine, jesi ti na nekim ozbiljnim drogama ili sto?

Kinez uzeo hrpu laptopa ili embeded uredjaja, odlemio chip s PCB-a, napravio za par kuna novu LGA kompatibilnu plocicu i prodaje sad budzasto jer nema previse muke i pameti.

Kakve mrtve kineske replike, kopije ili bakarači.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 15:46   #926
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kinez uzeo hrpu laptopa ili embeded uredjaja, odlemio chip s PCB-a, napravio za par kuna novu LGA kompatibilnu plocicu i prodaje sad budzasto jer nema previse muke i pameti.

Kakve mrtve kineske replike, kopije ili bakarači.
Programeru vidim ja da se ne mogu nadmetati sa programerom par exellence, stručnjakom na svim poljima , jer tipično po "moderno, prozapadno" krene se vrijeđanjem...

PS. vrlo lako zato ti slobodno to uradi kada si toliko sposoban i zaradi.

Ja iznesem čitajući malo , ono što sam saznao na sastancima koje ti u životu nećeš po meni vidjeti. Možda sam neuk i nisam dorastao viziji tvojoj, ali jako dobro znam kako su krenuli se probijati kineski mobiteli i jako dobro znam da prioritet kineske Vlade postaje proizvodnja mikorprocesora za stolna računala , ako se Ameri ne dovedu sami u red.
  Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 14:20   #927
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Programeru vidim ja da se ne mogu nadmetati sa programerom par exellence, stručnjakom na svim poljima , jer tipično po "moderno, prozapadno" krene se vrijeđanjem...
Znaci, seres bez veze i nemas sto pametno za reci, sto je bilo jasno cim si poceo s pricom "zemlja nije ravna ploca, vise izgleda kao Pentium 3, onak, s malom izbocinom jezgre na sredini".

Citiraj:
vrlo lako zato ti slobodno to uradi kada si toliko sposoban i zaradi.
Vidim da je retorika tvojih sastanaka po Rusiji bila uvjetovana kronicnim alkoholizmom.

No, da cujemo, urotnice, kako je to "lako" kada svi koje sam ti nabrojao nisu polucili nista osim kratkotrajnog mikro-proboja na x86 trziste?

Citiraj:
Ja iznesem čitajući malo , ono što sam saznao na sastancima koje ti u životu nećeš po meni vidjeti.
U pravu si, zatvorene grupe sa psihijatrom obicno nisu dostupne za nikoga osim pacijente ili kolege psihijatre.

Citiraj:
Možda sam neuk
To se za sada pokazalo poprilicno ispravnom konstatacijom.

Citiraj:
ali jako dobro znam kako su krenuli se probijati kineski mobiteli
I kakve to veze ima s x86?

Citiraj:
i jako dobro znam da prioritet kineske Vlade postaje proizvodnja mikorprocesora za stolna računala
Usudim se reci da ti jako slabo znas prioritet sobe institucije iz koje dolazis, a kamo li kineske Vlade.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 15:21   #928
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
@ Bubba - Ti bi trebao pisat scenarije...

@ Busola - za x86 instrukcije vidi LINK. Za zrak ima puno patenata pa ne znam koji link da ti tu stavim...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 16:19   #929
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
@ Bubba - Ti bi trebao pisat scenarije...
Meni je samo super zabavno kada Pernar wannabe dodje na forum i onda tvrdi da se od tvrdog kurca dobiva rak na maternici. Uvijek bude lijepo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 18:47   #930
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
@ Bubba - Ti bi trebao pisat scenarije...

@ Busola - za x86 instrukcije vidi LINK. Za zrak ima puno patenata pa ne znam koji link da ti tu stavim...
Ako imaš hrabrosti stavi 100 eura u okladu pa pristajem kako kinezi već imaju svoj procesor sa x86 instrukcijama.

Inače ne da mi se raspravljati sa limitiranim ljudima tipa ovaj buba... Nema tu rasprave sa limitiranim ljudima, vrlo ograničeni ljudi koji spominju Pernara i što već ne..., valjda se nadajući kako će tako ispasti pametniji kao možda Plenković i slični. Stvarno smo se usrećili sa ovakvim likovima kao buba ...

Dajem za kraj link , pa vjerujte u svoje bajkice...

https://www.youtube.com/watch?v=pBPGyw0WQJQ&t=111s

Molim neki smješak još da vidim koliko ste pametni. Neuki, bez znanja i izrazito bahati - tipični glasači i uhljebi današnjeg modernog društva Hrvatske HDZ-SDP bande, kada se vrijeđamo evo malo u stomak ...

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 02.02.2019. u 18:59.
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na