Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2010., 18:52   #1
pitanje
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 16
MikroTik i dchp

Kako napraviti da ne traje samo 3 dana? Pa druga se adresa dobije..kako da bude staticna adresa kad ju jednom da nekom klijentu da je stalno ista. hvala
pitanje je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 20:06   #2
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
DHCP server-->odaberes taj dhcp, kliknes 2puta i 4 stavka ti je lease time...pise 3d, to probaj promjeniti u 365 ili kako vec
-->
u winboxu...
IP-->DHCP server-->odaberes taj dhcp, kliknes 2puta i 4 stavka ti je lease time...pise 3d, to probaj promjeniti u 365 ili kako vec
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2010., 20:17   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,617
Da, i zašto ne staviš fixne ip adrese na kompove ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 20:41   #4
pitanje
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 16
/probao sam staviti ovo za dchp da traje vise od tri dana ali onda mi samo ispise status kao na cekanju i nista ne ocitava,ali sve radi..pa onda nisam siguran jel dobro ili ce za tri dana opet druga adresa

/to sam nesto citao da stavim staticnu adresu,al nisam skuzio?kako to ako vam nije problem reci
*i da dali je moguce mozda to ovako da ja stavim kao pool listu u dchp npr.par adresa i da on njih vrti i daje korisnicima..a u ques tu istu listu adresa limitiram? iako bi radije nekako napravio staticne pa da znam ko je ko
pitanje je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 21:55   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,617
Lipo se prošetaš od kompa do kompa i udri na svakom manualne postavke, nosiš list papira i odma upišeš da znaš tko je tko.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 00:10   #6
pitanje
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Lipo se prošetaš od kompa do kompa i udri na svakom manualne postavke, nosiš list papira i odma upišeš da znaš tko je tko.
a jel moze ono preko pool za dchp sto sam napisao. i ne kuzim ovo za drese znaci odem do kompa i vidim koju mu je dao dchp ili ja na svaki komp unesem neku adresu iz tog opsega?nisam bas skontao na sto mislis jer dchp ih promjeni svaka tri dana. hvala
pitanje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 00:27   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,617
Koliko je kompova u igri?
Napravi sam raspored, mislio sam da na kompovima sam postaviš. Obično se razdvoje tj. postaviš da se ne preklapaju adrese šta ih dodjeljuje DHCP server i ove fixne manualno definirane.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 01:52   #8
pitanje
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Koliko je kompova u igri?
Napravi sam raspored, mislio sam da na kompovima sam postaviš. Obično se razdvoje tj. postaviš da se ne preklapaju adrese šta ih dodjeljuje DHCP server i ove fixne manualno definirane.
ma zasad je tri kompa u igri i sve radi samo je problem kad dchp da nove adrese za tri dana,onda svi dobivaju max adls brzinu i internet steka. ali u planu je 10 tak kompova.Pa sam zato mislio dali je moguce da ja u dchp stavim npr. 10 adresa koje moze on davati kompovima i te adrese iste ogranicim i onda mi svejedno ako je to moguce? a za koji je koji komp mogu preko mac adresa vidit to sam sad skuzio , pa ako moze malo savjeta ili ako znate jer se konkretno moze na onaj nacin sto sam napisao ili ako vi znate neki drugi da budu adrese od dchp fiksne ili da ih ne promjeni tako brzo.
pitanje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 02:02   #9
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
DHCP server-->odaberes taj dhcp, kliknes 2puta i 4 stavka ti je lease time...pise 3d, to probaj promjeniti u 365 ili kako vec
ili 0?
-->
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
u winboxu...
IP-->DHCP server-->odaberes taj dhcp, kliknes 2puta i 4 stavka ti je lease time...pise 3d, to probaj promjeniti u 365 ili kako vec
ili 0?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 02:55   #10
pitanje
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: hrvatska
Postovi: 16
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
ili 0?
sa 0 ne znam dali radi ali sa više dana provjereno radi,isprobao sam na 2 god i sve je ok tek 2012 ce trebati sve ponovo...armagedon xD

/a sto se tice dchp stavio sam 10 tak adresa da koristi i njih rucno dao svakom kompu po jednu i sa ques limitirao brzinu..a sa acess list(ili kako se vec pise) sam ogranicio preko mac adresa korisnike i zasad sve radi

/e sad imam novih pitanja,kako na postojecu konfiguraciju dodati jos jednu pristupnu tocku mislim povezati ih..zasad samo informativno me zanima..i kako server staviti na wlan mrezu preko mikrtoika (zasad ima jedna lan i 1 wlan kartica) znaci treba samo jos jedna lan kartica ili?
pitanje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na