Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2023., 14:03   #1
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Problemi sa pokretanjem igara

Pozdrav
Imam problem sa pokretanjem igara na win 11.
Naime kupio Dead Space 3 , instalirao preko steam-a , pokrenuo i javlja slijedeće: Directx function "FindClosestMatchingMode" failed with DXGI_ERRO_NOT_CURRENTLY_AVAILABLE ("The requested functionality is not supported by the device or the driver."). GPU: "NVIDIA Geforce RTX 3080" , Driver: 52756. Ok probao riješiti problem , nisam uspio , pa odustao. Mislim si problem je u igri.
Ali probao odigrati malo Overwatch 2 i javlja: No compatible graphics hardware was found. (0xE00701B0).
Slična stvar sa Total War: Warhammer III , pokrenem igru , ekran se zacrni i samo izađe van u windowse bez ikakve greške.
Zadnje pokrenem Cyberpunk 2077 i on radi bez problema.
Ja takav problem još nikad nisam imao niti na jednim windowsima od win 98.
Probao sam sa instalacijom novog direct x , vredist i novih nvidia drivera sa ddu deinstalacijom te zadnjih drivera za koje mislim da mi je sve radilo ispravno.
Ne pada mi više ništa na pamet nego format C: i friška instalacija.
Pa ako tko zna što bi moglo biti ili ima nekakvu ideju. Hvala unaprijed.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 16:11   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Nisam baš više toliko efikasan s novijim hardwareom. Pretpostavljam da taj CPU ima integriranu grafiku, možda se tih par igara zbuni pa koriste integraranu intel grafiku. Jesi li recentno mijenjao hardware na tom računalu? Možda ne bi bilo zgorega jedan BIOS/UEFI reset napraviti ili eventualno vidi kakva je situacija s verzijom biosa, ima li štogod novog.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2023., 16:20   #3
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Citiraj:
Nisam baš više toliko efikasan s novijim hardwareom. Pretpostavljam da taj CPU ima integriranu grafiku, možda se tih par igara zbuni pa koriste integraranu intel grafiku. Jesi li recentno mijenjao hardware na tom računalu? Možda ne bi bilo zgorega jedan BIOS/UEFI reset napraviti ili eventualno vidi kakva je situacija s verzijom biosa, ima li štogod novog.
Mijenjao sam grafičku prije skoro 3 godine , stavio u 7 mjesecu win 11 na win 10. BIOS je najnoviji i nema više upgrejda.
Procesor je 8700K
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 19:41   #4
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Dakle, ćorak.

Na više strana sugeriraju da može problem biti s rezolucijom. Ako već nisi na toj rezoluciji, probaj privremeno staviti 1080p pa vidi čini li to kakvu razliku.
https://steamcommunity.com/app/16939...0614223513325/

Također, ljudi spominju da mogu igru pokrenuti ako ne koriste full screen, jedino što će onda uključivanje borderless windowa ovisiti od igre do igre, u nekima se može direktno postaviti u config fajlu u drugima ne. Neke igre to uopće ne podržavaju.

Također, klasični Nvidia fix je napraviti rollback drivera. Ako dobro razumijem. već si probao i zadnji driver i onaj prije toga?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 20:08   #5
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Dakle, ćorak.

Na više strana sugeriraju da može problem biti s rezolucijom. Ako već nisi na toj rezoluciji, probaj privremeno staviti 1080p pa vidi čini li to kakvu razliku.
https://steamcommunity.com/app/16939...0614223513325/

Također, ljudi spominju da mogu igru pokrenuti ako ne koriste full screen, jedino što će onda uključivanje borderless windowa ovisiti od igre do igre, u nekima se može direktno postaviti u config fajlu u drugima ne. Neke igre to uopće ne podržavaju.

Također, klasični Nvidia fix je napraviti rollback drivera. Ako dobro razumijem. već si probao i zadnji driver i onaj prije toga?
Napravio reinstall win 11 i sad sve normalno radi. Malo je trajalo koja 2 sata , ali više nije to problem kak je nekad bilo.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 22:22   #6
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Ali je zato windows sam po sebi veći problem nego je bio

Bitno da si riješio.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 18:38   #7
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ali je zato windows sam po sebi veći problem nego je bio

Bitno da si riješio.
Ma da. Bio je upgrade na win 10 kojeg sam već imao 4 godine. Bilo je i vrijeme
Lepac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na