Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2015., 23:51   #2611
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
a jeste babe.. sad se i ja moram umjesat
covjek ima svoje razloge sta vas to muci.. ..ali ono sto je bitno da ipak komentira sa argumentima, navlacio ili ne ..

i ja vise volim amd i radeone, pa sam eto spao na intela i nvidiju.. ali i dalje vidim hrpe ljudi koji grijese u osnovnoj premisi a to je jedini problem.. u startu cim kupuju kazu zelim intel zelim nvidiju..
zasto to govorim.. pa zato jer se sad mozda hawker sveti hehe ..
tu nikad nitko nista ne komentira iako postoje kontraargumenti kad netko kaze zelim intela, zelim nvidiju..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2015., 12:38   #2612
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
a jeste babe.. sad se i ja moram umjesat
covjek ima svoje razloge sta vas to muci.. ..ali ono sto je bitno da ipak komentira sa argumentima, navlacio ili ne ..

i ja vise volim amd i radeone, pa sam eto spao na intela i nvidiju.. ali i dalje vidim hrpe ljudi koji grijese u osnovnoj premisi a to je jedini problem.. u startu cim kupuju kazu zelim intel zelim nvidiju..
zasto to govorim.. pa zato jer se sad mozda hawker sveti hehe ..
tu nikad nitko nista ne komentira iako postoje kontraargumenti kad netko kaze zelim intela, zelim nvidiju..
Problem je i u wannabe tech siteovima kao sto je Techspot koji koriste lazne info koje manje tehnicki potkovana ekipa upija ko spuzva.

Evo jedan primjer s tog smijesnog Techspota,
kad su pokusavali prodat naivcima da je i3 brzi od FX8350 u Handbrakeu.
Lijepo su uzeli konverziju DVDa za test. (480p)
Kad sa FX pokusas konverziju npr,480p u 240p program angazira 12 threadova koji nemaju posla pa se FX utilizira 30% dok dualcorac ima 100% utilizacije.
To je Techspotova demonstracija pobjede i3 nad FX8350 u handbrakeu.
ocito je Techspot otkrio HD u 2015. godini. S obzirom na njihovu strucnost ne bi se cudio.

Ili kad su pokazali test di im 8350 ocito throtla na 4,7ghz i ima slicni rezultat kao stock 8320E.
I njihov zakljucak da OCani FX ne cini razliku.

Ocito su im intelektualni kapaciteti slicni tehnickim,ali ljudi ih citaju pa onda prenose njihove budalastine okolo po forumima.

I onda to ekipa pokupi kao spuzva i distribuira okolo naivcima,a mene razapinju kad im skrenem paznju da nije sve bas tako kako kojekakvi wannabe tech siteovi pisu.

EDIT: Naravno,posto pisu ocite gluposti,ili je tehnicko neznanje ili placeni oglas.
Hawker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2015., 13:37   #2613
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova

I onda to ekipa pokupi kao spuzva i distribuira okolo naivcima,a mene razapinju kad im skrenem paznju da nije sve bas tako kako kojekakvi wannabe tech siteovi pisu.

EDIT: Naravno,posto pisu ocite gluposti,ili je tehnicko neznanje ili placeni oglas.
Kod mene u firmi ljudi i dalje zaziru od AMD-a jer njima otpadne hladnjak pa se samozapale, a ne znaju da je ta dezinformacija (ili zlonamjerno plasirana informacija, kako ko gleda) potekla od zubara
segregator je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2015., 14:07   #2614
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Problem je i u wannabe tech siteovima kao sto je Techspot koji koriste lazne info koje manje tehnicki potkovana ekipa upija ko spuzva.

Evo jedan primjer s tog smijesnog Techspota,
kad su pokusavali prodat naivcima da je i3 brzi od FX8350 u Handbrakeu.
Lijepo su uzeli konverziju DVDa za test. (480p)
Kad sa FX pokusas konverziju npr,480p u 240p program angazira 12 threadova koji nemaju posla pa se FX utilizira 30% dok dualcorac ima 100% utilizacije.
To je Techspotova demonstracija pobjede i3 nad FX8350 u handbrakeu.
ocito je Techspot otkrio HD u 2015. godini. S obzirom na njihovu strucnost ne bi se cudio.

Ili kad su pokazali test di im 8350 ocito throtla na 4,7ghz i ima slicni rezultat kao stock 8320E.
I njihov zakljucak da OCani FX ne cini razliku.

Ocito su im intelektualni kapaciteti slicni tehnickim,ali ljudi ih citaju pa onda prenose njihove budalastine okolo po forumima.

I onda to ekipa pokupi kao spuzva i distribuira okolo naivcima,a mene razapinju kad im skrenem paznju da nije sve bas tako kako kojekakvi wannabe tech siteovi pisu.

EDIT: Naravno,posto pisu ocite gluposti,ili je tehnicko neznanje ili placeni oglas.
Niš novo.

Donedavno su "superiornost" Intela dokazivali koristeći isključivo single thread aplikacije ili single thread testove u multi thread aplikacijama.

I ekipa to puši. Tam ideš kad se trebas dobro nasmijeti.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2015., 22:22   #2615
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Niš novo.

Donedavno su "superiornost" Intela dokazivali koristeći isključivo single thread aplikacije ili single thread testove u multi thread aplikacijama.

I ekipa to puši. Tam ideš kad se trebas dobro nasmijeti.
A vidi ove genijalnosti s tog intelshill.net sitea:

http://www.techspot.com/review/1087-...cpu/page3.html

Ostavicu ovdje samo kao primjer zalosne kvazi novinarske pisanije.
Dno dna.
I onda ce mi neka ekipa linkat ove rezultate i pricati pricice naivcinama koji ce to popit kao spuzve.

P.S. Ako se neko imalo upucen upusti u analizu mudroserina sa ovog linka bice mu jasna strucnost tih nounara.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 00:58   #2616
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nebih sad bashao techspot kao portal općenito (ne čitam tamo recenzije, samo gaming bencheve pogledam), ali ovo je zanimljivo - samo 6 dana nakon famozne recenzije "best-buy" procesora i ubojice svih fx-eva na istom portalu (star wars game)





Naravno do ovakvog scenarija neće doći na mainstream gpu (testirano sa 980Ti), a i fps je dobar, ali zanimljivo za vidjeti u svakom slučaju, pogotovo jer su athlon i i3 clock per clock.

E sad dotični je kod nas 1200+ kn, a ovi amd quadovi su pecto-šesto. Best buy? Pa i ne baš blago rečeno. Kao što sam jednom rekao - sa dual core (pa makar i sa brutalno jačim jezgrama i hyperthreadan) ulaziti u 2016 je kao kurac plašiti golom guzicom. Naravno uvjek će tu i tamo isplivati single core hungry igra kao fallout 4 čiji engine vuče korjene iz 1997

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 09.12.2015. u 01:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 10:14   #2617
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ja ljudima preporučujem ili slabije celerone ili početne quad i5, ovo između stvarno nema smisla.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 10:42   #2618
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ma meni je super ekipa koja komp koristi za igranje pa onda mjenja fx83x0 za i5, ili i5 za i7...
Iznimka su ljudi koji stvarno obožavaju neku igru/igre koje su neoptimizirane do bola pa im stvarno veliku ulogu igra brža intel jezgra - u tom slučaju, ako imaš financijske mogućnosti i ovo te veseli, apsolutno ok odluka.

A valjda 95% igara nema neke značajne promjene. Ja se na svom (sad već 6 i pol godina tehnološki starom) phenomčetu igram kao veliki
U zadnjih godinu dana sam prošao masu novih AAA igara, i niti jedna jedina osim GTA V (koji mi isto ide jako dobro, ali u nekim situacijama se ipak zna vidjeti pad fps-a) mi nije zakinuta zbog procesora, uvijek prikoljem 290tku do kraja sa grafikom i tako igram na 2560x1440.
Većina igara, u većini slučajeva, mi ide konstantno preko 60fps-a, a povremeni padovi se uglavnom zaustave na 40ak fps-a i onda brzo vrate na +60.

Znači govorimo o procesoru koji ima tržišnu vrijednost od nekih 300kn! Pa mi dođe netko i kaže da ide mjenjati naklokani 2500k za 6600k jer će vidjeti pomake

EDIT: i čisto da napomenem još jednom, apsolutno se ne dotičem ljudi koji igraju praktički isključivo MP naslove gdje žele imati zilijun fps-a jer im to nešto znači, ili ljude koji igraju određene "World of" igre koje su neoptimizirane do bola pa ti treba procesor koji košta kao i cijeli ostatak kompa.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 09.12.2015. u 10:49.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 11:47   #2619
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ja se opet ne slažem sa tobom,imao sam Phenom i živo *ranje za današnje igre od Dragon age inquisitiona,Dying lighta i GTA 5,imao sam ga sa r9 280x i Dying light primjerice nije htio preko 30 FPS nikako,na 1680*1050 rezoluciji,Dragon Age Inquisition isto,tu me Mantle izvukao dok npr.sa i5 2400 i R7 265 na istoj rezoluciji i postavkama imao 40-50 FPS i nema padova ispod 30,a Phenom II x4 svakih 10s ispod 30 FPS.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 12:06   #2620
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Majket', kao da pričamo o totalno 2 različita procesora Ne znam u čemu je bila stvar kod tebe.

Dragon age nemam neku namjeru igrati u dogledno vrijeme, ali Dying Light imam pa ću baš vidjeti. GTA V mi je u početku igranja išao bolje (nisam još skontao zašto) nego kasnije, ali i ovo poslije mi je ok samo što sam počeo dobijati primjetnije padove fps-a u nekim situacijama. Sve da ću nabaciti preko afterburnera praćenje fps-a i zauzeća CPU jezgri i GPU-a pa nikako, ali napravim to uskoro.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2015., 12:13   #2621
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
ja sam vidio veliki pomak kad sam presao sa x4 965 na fx6300 pogotovo u igrama.
mislim da je stvar u tome sto ne percipiramo isto fps-e pa je nekome 30 fpsa dobro a nekome lose tj neigrivo.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 12:18   #2622
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor scarzz Pregled postova
ja sam vidio veliki pomak kad sam presao sa x4 965 na fx6300 pogotovo u igrama.
mislim da je stvar u tome sto ne percipiramo isto fps-e pa je nekome 30 fpsa dobro a nekome lose tj neigrivo.
Slažem se, ali mamu mu nekako računam da bi skontao da imam 30fps-a, no nikad ne znaš
Ovaj vikend ću si uzeti za misiju drmnuti 5-6 AAA naslova i odraditi po turu dvije igranja sa uključenim praćenjem, da više vidim što je to meni ok a da možda drugima nije.

Ove neke igre koje sam provjerio za fps su stvarno većinom iznad 60fps-a (npr Tomb Raider ili Far Cry 3), a kad padnu padnu na eventualno 40ak fps-a.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 09.12.2015. u 12:25.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 12:38   #2623
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ja igram moddirane Total War-ove koji totalno zakolju proc sa par desetaka tisuća jedinica na ekranu, pa sam zato prešao sa i5 na i7. Intel obavezno, Warscape engine jako ovisi o single core performansama.

Naprosto, postoji broj igara koje nisu CPU bound (naročito Tomb Raider je poznat po tome da radi isto na procu od 250 i 3500kn), i one koje jesu (uz Total War i druge strategije naprimjer Watch Dogs ).

Recimo, ne mogu saznati koja je grafička u igri, ali intrigantan graf.

http://www.hardware.fr/articles/940-...ar-rome-2.html
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 12:56   #2624
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Vjerujem da ti par desetaka tisuća jedinica kojima CPU računa AI (i što god još) može zatući procesor

I kažem, u takvim situacijama ako ti je neka takva igra gušt i imaš financijske mogućnosti zamjeniti i5 sa i7 - apsolutno go for it, tvoj gušt tvoj novac, nitko ti nema tu što prikenjati.
Moj originalni post se odnosio na nekog prosječnog gejmera, kakvih u krajnju ruku ima i najviše. I takvi ljudi zbog nabrijanog hajpa, reklame, fanboyeva i čega sve ne, misle da moraju mjenjati svoje fx83x0 za i5 ili i5 za i7, te pri tome bezveze potroše pare, a čemu?

Phenom sam naveo samo kao primjer da se primjerice ja još uvijek igram kvalitetno (čak) i na njemu, nisam u postu rekao da nema smisla zamjeniti prastarog phenom-a za neki i5/i7/fx83x0 (iako u mojoj situaciji još uvijek čak ni to nema smisla)

EDIT: ovaj link što si stavio... za muku
i5 4670k 35 fps-a... i7 5960x 40 fps-a, ne znam što bi rekao kad vidim tako nešto. Ali ono što se vidi je da tu očito nema normalnog gameplaya bez i7 6700k, što je brat bratu žalosno.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 09.12.2015. u 13:06.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 13:27   #2625
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ja igram moddirane Total War-ove koji totalno zakolju proc sa par desetaka tisuća jedinica na ekranu, pa sam zato prešao sa i5 na i7. Intel obavezno, Warscape engine jako ovisi o single core performansama.

Naprosto, postoji broj igara koje nisu CPU bound (naročito Tomb Raider je poznat po tome da radi isto na procu od 250 i 3500kn), i one koje jesu (uz Total War i druge strategije naprimjer Watch Dogs ).

Recimo, ne mogu saznati koja je grafička u igri, ali intrigantan graf.

http://www.hardware.fr/articles/940-...ar-rome-2.html
Prešao sam COH 2 u singlu već 5 puta mislim,sa otprilike 40 FPS.Ne pada mi na pamet da kupujem proc i grafu za soma eura ukupno barem...da dobijem 50,60 FPS jer to ja osobno ne primjećujem niti mi baš utječe na skill...
Isto tako od kada je ekipa sriktala stvari oko Assetto Corse sa updateom enginea više nema nebuloznog 100% CPU warringa,već proc ima zauzeće cca 30% cijelo vrijeme...da ne pričam o volanu od par sto kuna polovni koji dere razne Fanatec i ThrustMaster setupe od soma eura
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 09.12.2015. u 13:33.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 14:20   #2626
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
EDIT: ovaj link što si stavio... za muku
i5 4670k 35 fps-a... i7 5960x 40 fps-a, ne znam što bi rekao kad vidim tako nešto. Ali ono što se vidi je da tu očito nema normalnog gameplaya bez i7 6700k, što je brat bratu žalosno.
Vrlo jednostavno - single core performanse

Sa i5 4670 na i7 4790K dobije se 800mHz u turbu (sa 3.6 sve jezgre na 4.4 sve jezgre) i to se u toj igri osjeti...

Ali inače, slažem se sa onim što si ranije napisao, upgrade zbog obijesti, a ne zbog potrebe, je bačen novac. Treba znati čitati grafove!
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 15:44   #2627
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
a kaj, lik pita za gaming konfu od 600$ a ekipa odma "obavezno i5 i ploča od 100$"

I onda za grafu ostane drek. jel ono gore košta 300-350$.

Je, ak uzimaš grafu za 1000$, prilično je preporučljivo uzet proc od 350$.

Al pogledaj si steam stats i prilično je jasno da su i i5 i fx-83xx overkill. jedino kaj je Fx-8300 jeftiniji od i3 pa beš i nema smisla uzimati dual core, jer ga fx vrlo lako pretekne u multithread igrama, kojih će biti sve više i više.

I naravno, postoje neke specifične igre gdje je Intel bolji i preporučljivo ga je uzeti.

generalno:

http://www.pcper.com/reviews/Systems...ou-Really-Need

pa spariti logično proc s grafom.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 20:41   #2628
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Igorr tebi se sa tom grafom isplati upgrejdat phenoma (ovisno što igraš)

http://forum.pcekspert.com/showpost....74&postcount=5

Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ja se opet ne slažem sa tobom,imao sam Phenom i živo *ranje za današnje igre od Dragon age inquisitiona,Dying lighta i GTA 5,imao sam ga sa r9 280x i Dying light primjerice nije htio preko 30 FPS nikako,na 1680*1050 rezoluciji,Dragon Age Inquisition isto,tu me Mantle izvukao dok npr.sa i5 2400 i R7 265 na istoj rezoluciji i postavkama imao 40-50 FPS i nema padova ispod 30,a Phenom II x4 svakih 10s ispod 30 FPS.
Problem je što si ti imao neki underclockani phenom ako se ne varam, a on fura 955, još na 3.8ghz, to nipošto nisu slični scenariji. Vidi i ovdje stock vs OC

https://www.youtube.com/watch?v=45-Mhn5hPUM

U igrama na 1:40, 3:00, 3:12, 4:00 je razlika bolesna, dupla +

Drugi razlog je što si ti furao 1680*1050, a on na 1440p, na manjoj rezoluciji više cpu dolazi do izražaja, dok se na većoj rezoluciji razlika između procesora se smanjuje nekad i potpuno marginalizira, te skoro postaje (ovisno igri) isključivo gpu bound.

http://www.techspot.com/review/921-d...rks/page6.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 23:25   #2629
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
I još jedan vrlo informativan test, Witcher 3

Najzanimljivije od 3:30 (CPU zahtjevni dio) nadalje, uz latencije i kako se ponaša dual core spram 4-6-8 jezgri.

I kako g3258 na 4,5 GHz nemože pratiti niti i3

https://www.youtube.com/watch?v=Rutk9ErhKG4
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 10:03   #2630
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Igorr tebi se sa tom grafom isplati upgrejdat phenoma (ovisno što igraš)
Sve znam, ali jednostavno mi trenutno nema smisla.
Imam još dosta igara koje želim odigrati (npr. mass effect trilogiju, za samo nju ću zbog nedostatka slobodnog vremena i same trajnosti igre trebati bar 6 mjeseci da ju dovršim) a u kojima mi ne igra apsolutno nikakvu ulogu da li imam ovog phenoma unutra ili nešto puno jače.
Tako da je takva akcija u mom slučaju bacanje para.

Krajem iduće godine ću vjerojatno promjeniti i procesor.
Taman će se znati situacija sa (napokon) novim AMD procesorima pa ću ili zamjeniti matičnu i proc i preći na njega ili ista stvar ali pak sa intelom ili pak samo zamjeniti proc za neki polovni fx83x0.
Otvoren sam za što god mi bude predstavljalo neki best buy na neke srednje do duže staze
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 11:29   #2631
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Dakle, za moju matičnu kupit ću najjači procesor koji po ASUSu ide unutra, FX-8350.

Ili ipak unutra može i neki jači od toga?
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 11:36   #2632
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Sve znam, ali jednostavno mi trenutno nema smisla.
Imam još dosta igara koje želim odigrati (npr. mass effect trilogiju, za samo nju ću zbog nedostatka slobodnog vremena i same trajnosti igre trebati bar 6 mjeseci da ju dovršim) a u kojima mi ne igra apsolutno nikakvu ulogu da li imam ovog phenoma unutra ili nešto puno jače.
Tako da je takva akcija u mom slučaju bacanje para.

Krajem iduće godine ću vjerojatno promjeniti i procesor.
Taman će se znati situacija sa (napokon) novim AMD procesorima pa ću ili zamjeniti matičnu i proc i preći na njega ili ista stvar ali pak sa intelom ili pak samo zamjeniti proc za neki polovni fx83x0.
Otvoren sam za što god mi bude predstavljalo neki best buy na neke srednje do duže staze
Isto i kod mene, osim što mi zna štekat u GW2, al preživit ću još par mjeseci...a ME sam odigrao i sve radi savršeno na Phenomu
segregator je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 11:53   #2633
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Isto i kod mene, osim što mi zna štekat u GW2, al preživit ću još par mjeseci...a ME sam odigrao i sve radi savršeno na Phenomu
Izdrzace to do Zena
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 12:22   #2634
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Problem je što si ti imao neki underclockani phenom ako se ne varam, a on fura 955, još na 3.8ghz, to nipošto nisu slični scenariji. Vidi i ovdje stock vs OC

https://www.youtube.com/watch?v=45-Mhn5hPUM

U igrama na 1:40, 3:00, 3:12, 4:00 je razlika bolesna, dupla +

Drugi razlog je što si ti furao 1680*1050, a on na 1440p, na manjoj rezoluciji više cpu dolazi do izražaja, dok se na većoj rezoluciji razlika između procesora se smanjuje nekad i potpuno marginalizira, te skoro postaje (ovisno igri) isključivo gpu bound.

http://www.techspot.com/review/921-d...rks/page6.html
Probao sam ga u meduvremenu prije prodaje frendu overclock-ati na 3.5 GHZ i malo se stanje popravilo,ali ne znacajno,igre poput Dying Light nisam nikako mogao natjerati da idu dobro na Phenomu,a Crysis 3 mi bio slideshow,moguce jer je AMD graficka jer one imaju puno vise DX 11 overhead.

Probao sam 1080p rezoluciju na TV,meni nikakvog efekta na CPU skaliranje nije bilo i to kad je bio overclockan,cak fps opao jos vise

Yebiga,ako je traziti 30 fps na 1680x1050 sa tad upper mid-tier grafickom bilo previse i to na low-end detaljima ( Dying Light,AC Unity,Crysis 3 ),ne znam sto je previse,a i kad spominjes overclock racunaj da treba dobar cooler da ohladi na 4 GHZ i jos dobra ploca sto je trosak +300 kn minimum i ono koliko primjeraka ide na te frenkvencije ?

Eto samo za kraj presao sam na i3 2120 i sa R7 265 sam ugodno igrao Dying Light na medium-high postavkama bez overclocka,tvornicko cooler kao i AC Unity na 1680x1050.

No dobro,da se ne misli da poticem flame war,meni je Intel bio preporod iako nisam vjerovao u to,a trosak prodaje Phenom II + hypertx3 me ispao za polovni i3 2120.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 13:15   #2635
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Može malo ontopik?

Šta bi preporučili kao isplativ upgrade nakon Phenoma 955? Od AMD-a naravno. Kolegi krepala matična, ali lako za to, on bi i malo bolje performanse u BF4. Ima R9 270X grafičku
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 13:20   #2636
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Citiraj:
Autor Bodisson Pregled postova
Dakle, za moju matičnu kupit ću najjači procesor koji po ASUSu ide unutra, FX-8350.

Ili ipak unutra može i neki jači od toga?
FX 8320E i podigni ga na 4GHz, ali čudno da ga nema na CPU support listi s najnovijim BIOSom... svejedno bi trebao raditi, to su isti čipovi.

@Dac

FX 8320E + Asus M5A97 R2.0 - dižite na 4-4.2GHz, koje napajanje ima?
Može se i i5 4460+Asrock H81M-HDS za 200kn više, no i5 nije bolji u BF4, dok bi u nekim drugim igrama bio malo bolji.

Zadnje izmijenjeno od: Smartic. 10.12.2015. u 13:25.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 13:28   #2637
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ne znam točno za napajanje, Fortron nešto u rangu 600W, par mjeseci staro. Nema problema sa time. Hvala na savjetu
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 13:33   #2638
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Sve znam, ali jednostavno mi trenutno nema smisla.
Imam još dosta igara koje želim odigrati (npr. mass effect trilogiju, za samo nju ću zbog nedostatka slobodnog vremena i same trajnosti igre trebati bar 6 mjeseci da ju dovršim) a u kojima mi ne igra apsolutno nikakvu ulogu da li imam ovog phenoma unutra ili nešto puno jače.
Tako da je takva akcija u mom slučaju bacanje para.

Krajem iduće godine ću vjerojatno promjeniti i procesor.
Taman će se znati situacija sa (napokon) novim AMD procesorima pa ću ili zamjeniti matičnu i proc i preći na njega ili ista stvar ali pak sa intelom ili pak samo zamjeniti proc za neki polovni fx83x0.
Otvoren sam za što god mi bude predstavljalo neki best buy na neke srednje do duže staze
Imaš dobru ploču i sve, sada lako uzmeš fx 8300 za 1000kn, popraviš performanse u igrama, bez obzira ako su ti u planu za odigrati starije igre gdje nije toliko bitno, i na godinu ga lako promjeniš ako ces htjeti ZEN-a, jer 1000kn je ruku na srce mali iznos, a imaš i mogucnost ostaviti taj fx 8300, pa na godinu umjesto nove platforme samo uzeti neku poštenu grafu...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 14:59   #2639
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Probao sam ga u meduvremenu prije prodaje frendu overclock-ati na 3.5 GHZ i malo se stanje popravilo,ali ne znacajno,igre poput Dying Light nisam nikako mogao natjerati da idu dobro na Phenomu,a Crysis 3 mi bio slideshow,moguce jer je AMD graficka jer one imaju puno vise DX 11 overhead.

Probao sam 1080p rezoluciju na TV,meni nikakvog efekta na CPU skaliranje nije bilo i to kad je bio overclockan,cak fps opao jos vise

Yebiga,ako je traziti 30 fps na 1680x1050 sa tad upper mid-tier grafickom bilo previse i to na low-end detaljima ( Dying Light,AC Unity,Crysis 3 ),ne znam sto je previse,a i kad spominjes overclock racunaj da treba dobar cooler da ohladi na 4 GHZ i jos dobra ploca sto je trosak +300 kn minimum i ono koliko primjeraka ide na te frenkvencije ?

Eto samo za kraj presao sam na i3 2120 i sa R7 265 sam ugodno igrao Dying Light na medium-high postavkama bez overclocka,tvornicko cooler kao i AC Unity na 1680x1050.

No dobro,da se ne misli da poticem flame war,meni je Intel bio preporod iako nisam vjerovao u to,a trosak prodaje Phenom II + hypertx3 me ispao za polovni i3 2120.
Znam da je taj dying light i cpu i gpu hog, ali opet mi zvuči preloše da na 1050p i low nisi mogao imati 30 fps. Možda ti je throttlao (pogotovo ako si imao lošu mbo). Također jesi li uopće patchirao tu igru? Znam da je imala ram leak, također su u jednom patch logu naveli poboljšanja za amd procesore

Citiraj:
Framerate Re-tested V1.4 (Medium/High):
Min: 22
Avg: 41
Max: 78

Framerate V1.2 (Medium/High):
Min: 18
Avg: 38
Max: 79

PC Specs:
AMD Phenom II X4 945 3.0 @ 3.71 1.475V
4x2 gb GSkill DDR III 1318 CL8
Asus M4A785TD-M Evo
Gigabyte HD 7850 OC 2Gb (975/1200)
WD Blue 500Gb
Corsair TX-650W

https://www.youtube.com/watch?v=fjcwGhJDuK0
Opet budimo realni cpu je 6 godina stariji od igre, koja uz to i poprilično neoptimizirana.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.12.2015. u 15:08.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 09:09   #2640
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Imaš dobru ploču i sve, sada lako uzmeš fx 8300 za 1000kn, popraviš performanse u igrama, bez obzira ako su ti u planu za odigrati starije igre gdje nije toliko bitno, i na godinu ga lako promjeniš ako ces htjeti ZEN-a, jer 1000kn je ruku na srce mali iznos, a imaš i mogucnost ostaviti taj fx 8300, pa na godinu umjesto nove platforme samo uzeti neku poštenu grafu...
Ne razumijem tvoj odgovor Pogotovo jer si i quoteao upravo ono zbog čega neću tako postupiti.

Dakle taj fx 83x0 mi trenutno apsolutno ne treba, a moći ću ga kupiti i za godinu dana, makar i polovnog ako ih u tom trenu nema novih, i to za manje para nego danas.

I što po tebi fali mojoj grafičkoj kartici da ju ne smatraš poštenom?
Ne isključujem mogućnost da se našikam i radim haos, pa me zasvrbi i kupim i novu grafičku dogodine, ali generalno ju nemam namjere mjenjati još neke 2 godine.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na