Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.08.2008., 15:00   #1
zvonjola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kutina
Postovi: 45
Moje kućište

INTEL C2D E6600 2.4 OC NA 3.0 GHZ,GIGABYTE P965 DQ6,4X1GB KINGMAX 830 MHZ,GAINWARD 8800 GTS 512 700/2000/1650,MAXTOR 320 gb,MAXTOR 250 gb,SEAGATE 120 gb,TAGAN 530W,LOGITEC G5,BENQ 19"LCD

thermaltake sonic tower sa 2 thermaltake 13 cm ventilatora( za sonic tower),dodana originalna bočna stranica sa prozorom ,unutrašnjost ofarbana u crno,izrezana rupa na dnu kučišta za 12 cm vent,izrezana zadnja mrežica za ventilator na kučištu,dodane metalne mrežice na ventilatore,cijela unutrašnjost obložena spužvom,plave neon lampe,zalman fan controler s kojim se kontroliraju svi ventilator.komentari i prijedlozi poželjni!lsike su dosta male,pa je dodan link gdije se mogu pogledati u većoj rezoluciji.

link:http://www.techpowerup.com/gallery/1213.html
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	__1.jpg‎
Views:	345
Size:	83.7 kB
ID:	8743   Click image for larger version

Name:	__2.jpg‎
Views:	369
Size:	89.7 kB
ID:	8744   Click image for larger version

Name:	__3.jpg‎
Views:	285
Size:	94.2 kB
ID:	8745   Click image for larger version

Name:	__4.jpg‎
Views:	313
Size:	89.4 kB
ID:	8746   Click image for larger version

Name:	__5.jpg‎
Views:	299
Size:	95.4 kB
ID:	8747  


Zadnje izmijenjeno od: zvonjola. 02.08.2008. u 15:11.
zvonjola je offline  
Staro 02.08.2008., 15:27   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
zar se nisi vec pohvalio na bugovom forumu ?!
nick praskaton je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2008., 15:35   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor zvonjola Pregled postova
............
Da i?

Btw kakvi su ti to 13cm ventilatori, vidio sam 12cm tj 120mm i 14cm tj 140mm ali 13cm tj 130mm bogami nisam...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 02.08.2008., 15:42   #4
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zvonjola Pregled postova
INTEL C2D E6600 2.4 OC NA 3.0 GHZ,GIGABYTE P965 DQ6,4X1GB KINGMAX 830 MHZ,GAINWARD 8800 GTS 512 700/2000/1650,MAXTOR 320 gb,MAXTOR 250 gb,SEAGATE 120 gb,TAGAN 530W,LOGITEC G5,BENQ 19"LCD

thermaltake sonic tower sa 2 thermaltake 13 cm ventilatora( za sonic tower),dodana originalna bočna stranica sa prozorom ,unutrašnjost ofarbana u crno,izrezana rupa na dnu kučišta za 12 cm vent,izrezana zadnja mrežica za ventilator na kučištu,dodane metalne mrežice na ventilatore,cijela unutrašnjost obložena spužvom,plave neon lampe,zalman fan controler s kojim se kontroliraju svi ventilator.komentari i prijedlozi poželjni!lsike su dosta male,pa je dodan link gdije se mogu pogledati u većoj rezoluciji.

link:http://www.techpowerup.com/gallery/1213.html
issss, kako kul!
nesto ovako dobro nisam dugo vidio.

jesi ti to sam slagao i kolko ti je trebalo? kolko dodu oni ventovi "original" za ST?

(sarkazam mod=0)

Kak ti se dalo tak glupav naslov staviti?

I sto si ti to tocno na kucistu napravio da je to casemod? Nema nikakvog log-a, kako zasto si sto radio, ama bas nista. Samo slike. I naslov.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 02.08.2008., 16:52   #5
zvonjola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kutina
Postovi: 45
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
zar se nisi vec pohvalio na bugovom forumu ?!
jesam,ali gdije piše da ne mogu i ovdije!

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da i?

Btw kakvi su ti to 13cm ventilatori, vidio sam 12cm tj 120mm i 14cm tj 140mm ali 13cm tj 130mm bogami nisam...
imaš u ve-mulju thermaltakeovi su i imaju rupe za standardne 12 cm,ali same lipatice su 13 cm po diagonali.

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 02.08.2008. u 22:53.
zvonjola je offline  
Staro 02.08.2008., 16:59   #6
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
I cuju im se lezajevi kao i svim TT ventovima...
__________________

Rino je offline  
Staro 02.08.2008., 17:00   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor zvonjola Pregled postova
jesam,ali gdije piše da ne mogu i ovdije!
nigdije.
syss je offline  
Staro 02.08.2008., 17:08   #8
zvonjola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kutina
Postovi: 45
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
issss, kako kul!
nesto ovako dobro nisam dugo vidio.

jesi ti to sam slagao i kolko ti je trebalo? kolko dodu oni ventovi "original" za ST?

(sarkazam mod=0)

Kak ti se dalo tak glupav naslov staviti?

I sto si ti to tocno na kucistu napravio da je to casemod? Nema nikakvog log-a, kako zasto si sto radio, ama bas nista. Samo slike. I naslov.
koliko vidim nisi ni ti nešto posebno moddao!ofarbo si kučište ,dodao koji ventilator i to je sve!zašto onda meni takva kritika(iako prihvaćam sve
kritike).sorry, ali nisam znao da se moram tebi pravdat!poz!


Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
I cuju im se lezajevi kao i svim TT ventovima...
za sada ne,ali vidjet ćemo!

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 02.08.2008. u 22:54.
zvonjola je offline  
Staro 02.08.2008., 17:16   #9
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zvonjola Pregled postova
jesam,ali gdije piše da ne mogu i ovdije!
gdje i ovdje. bez ije.

Citiraj:
Autor zvonjola Pregled postova
koliko vidim nisi ni ti nešto posebno moddao!ofarbo si kučište ,dodao koji ventilator i to je sve!zašto onda meni takva kritika(iako prihvaćam sve
kritike).sorry, ali nisam znao da se moram tebi pravdat!poz!
Ja svoje kuciste nisam niti spomenuo. No, s druge strane, ja sam bar sav svoj rad (koji se onda i vidi da je moj) popratio slikama.

Prije nego ides ovako komentirati da sam samo ofarbo kuciste i dodao ventilator, procitaj sve kako treba. Kao i svima poznata pravila ovog foruma. Ovo se prvenstveno odnosi na tvoj prekrasan naslov.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 02.08.2008., 17:21   #10
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
@Fleks di si ? Sad zbilja mislim da je onaj upitnik prije registracije novih usera fakat bila dobra ideja


@zvonjola

Mislim da će se većina složit ako napišem da je nama zbilja drago što ti imaš novi komp i tako to ali čovječe...
Kad bi za svaku složenu konfu osvanuo thread pa gdje bi stigli ??
stuc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2008., 17:23   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
svakome se drugacije svida, i tako svatko dozivljava mod drugacije. da se ovo kuciste moze usporediti recimo sa nekim modom od omege, uf, nebo i zemlja.
ono sto recimo ja priznajem da su kablovi i opcenito stanje unutar kucista jako dobro sredeni. nije idealno, ali je 4 i nesto od 5.

a sto se tice samog moda, nhf, ali uzeo si vece kuciste u koje stane svasta, i nablekao unutra vizualno atraktivne stvari. mod? meni osobno nije, ali to je moje misljenje .

da mi se svida ovako kako izgleda, ok je. ali je moglo bolje uz ideju i rad .
Burko je offline  
Staro 02.08.2008., 17:26   #12
zvonjola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kutina
Postovi: 45
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
gdje i ovdje. bez ije.



Ja svoje kuciste nisam niti spomenuo. No, s druge strane, ja sam bar sav svoj rad (koji se onda i vidi da je moj) popratio slikama.

Prije nego ides ovako komentirati da sam samo ofarbo kuciste i dodao ventilator, procitaj sve kako treba. Kao i svima poznata pravila ovog foruma. Ovo se prvenstveno odnosi na tvoj prekrasan naslov.
znam da nisi spomenuo svoje kučište,ali prije mog odgovora pogledao sam tvoj rad(i sviđa mi se što si napravio).neznam šta bi sad trebao cijeli komp rastavit i slikat se uz svaku sliku da bi ljudi vidjeli da je to stvarno moj komp i kako sam radio!ne znam jel naslov "moja kanta"nekoga uvrijedilo,ako je ispričavam se!ne kužim što ti ne paše u naslovu i čime se tu krše pravila foruma.
zvonjola je offline  
Staro 02.08.2008., 17:36   #13
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja i dalje ne vidim svrhu ovog threada, postoji thread di se postaju ovakve slike caseova i to je više nego dosta uz instituciju gumba u sigu u kojem se može opisati što je sadržaj...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 02.08.2008., 17:37   #14
zvonjola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kutina
Postovi: 45
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
@Fleks di si ? Sad zbilja mislim da je onaj upitnik prije registracije novih usera fakat bila dobra ideja


@zvonjola

Mislim da će se većina složit ako napišem da je nama zbilja drago što ti imaš novi komp i tako to ali čovječe...
Kad bi za svaku složenu konfu osvanuo thread pa gdje bi stigli ??
sorry nov sam na forumu,nemojte uzet za zlo!

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ja i dalje ne vidim svrhu ovog threada, postoji thread di se postaju ovakve slike caseova i to je više nego dosta uz instituciju gumba u sigu u kojem se može opisati što je sadržaj...
oprosti pogriješio sam!zadovoljan?

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 02.08.2008. u 22:56.
zvonjola je offline  
Staro 02.08.2008., 17:45   #15
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Onda editiraš svoj zadnji post i napišeš da si pogriješio jer nije dozvoljeno postati poruku iza poruke ako je tvoja

Dakle, opet se vraćamo na pravila foruma, trk prouči i dobro došao na forum
stuc je offline  
Staro 02.08.2008., 18:01   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zvonjola Pregled postova
znam da nisi spomenuo svoje kučište,ali prije mog odgovora pogledao sam tvoj rad(i sviđa mi se što si napravio).neznam šta bi sad trebao cijeli komp rastavit i slikat se uz svaku sliku da bi ljudi vidjeli da je to stvarno moj komp i kako sam radio!ne znam jel naslov "moja kanta"nekoga uvrijedilo,ako je ispričavam se!ne kužim što ti ne paše u naslovu i čime se tu krše pravila foruma.
Pa eto, nije potrebno onda raditi log. Al kao sto je rekao kolega iznad mene, postoji thread di smo svi stavljali slike svog kompa, ukoliko nam se dalo, jel.

Naslov bi po meni trebao biti (kad bi vec morao otvoriti temu): Moja kanta: termaldrek sh1tex xxy.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 02.08.2008., 18:01   #17
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
A jeste čopor vukova. Dajte dečku mira ipak mu je prvi post, prvi mačići se u vodu bacaju. Ima tu puno većih spamera a i shvatio je poantu.
MIK je offline  
Staro 02.08.2008., 18:43   #18
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
iiiii slozio si komp ! svaka cast sigrno si se puno namucio
bas se vidi kako si dobro modao PC ... Isuse Boze... :S
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline  
Staro 02.08.2008., 18:46   #19
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor MIK
A jeste čopor vukova. Dajte dečku mira ipak mu je prvi post, prvi mačići se u vodu bacaju. Ima tu puno većih spamera a i shvatio je poantu.
Da. I btw na forumu uopće ne postoji (koliko mi je poznato) galerija slika kućišta nego samo kabljovinja.

Inače dosta dobro sređeno, jedino što ti dampening spužva (izolacija) i TT ventovi ne idu baš zajedno. Drugo poništava prvo.
tutix je offline  
Staro 02.08.2008., 19:33   #20
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Kao što je tutix rekao funkcionalnost ovog PC-a nije baš na uzornoj razini...

1)Na sonicu ostavi samo 1 vent (između tornjeva naravno)
2)eliminiraj onaj vent na dnu kućišta...samo proizvodi buku i shebava protok zraka
3) makni spužvu sa kaveza za disk iz razloga kao i pod 2)
4)Nadam se da su svi ventovi @5V...iako uz 3 diska nisam siguran koliko ima svrhe stavljat ih na 5V...

Just my 2c...
tomek@vz je offline  
Staro 02.08.2008., 19:37   #21
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Da. I btw na forumu uopće ne postoji (koliko mi je poznato) galerija slika kućišta nego samo kabljovinja.
To je ista stvar, osim ako ti znaš kako poslikati kablove u caseu bez da se poslika ostatak onoga što je u njemu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 02.08.2008., 21:06   #22
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
tema suxa, ako si kupil novi komp, kaj mislis da nas boli kita kaj sve imas (osim ako radis neki mod, a to kaj si ti napravil to nije mod )
ti si samo nakrcal neonku, ventove i spuzvu, kablove si dobro sredil

imal sam jedan tt vent na 5 volti, koristil sam ga 5min i zatim izvadil iz case-a jer to sranje ima fakat zakurac lezajeve.

btw. taj proc moze raditi na 3.2-3.6ghz 24/7
domis je offline  
Staro 02.08.2008., 21:48   #23
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
To je ista stvar, osim ako ti znaš kako poslikati kablove u caseu bez da se poslika ostatak onoga što je u njemu...
Kako je to isto? U kabljeving đob se slika samo ono što je unutra. Znači samo to. Nemamo pravu galeriju slika na forumu i to je to.

Meni je ova tema bolja od pola ATI series 4 i series 3, nVidia series 8 i series 9 izdrkavanja i otvaranja tema za svaki pojedini model koji se pojavi. EOD

Da je mod smatrao da ova tema nije po pravilu već bi ju lockao.
tutix je offline  
Staro 02.08.2008., 22:11   #24
zvonjola
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kutina
Postovi: 45
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
tema suxa, ako si kupil novi komp, kaj mislis da nas boli kita kaj sve imas (osim ako radis neki mod, a to kaj si ti napravil to nije mod )
ti si samo nakrcal neonku, ventove i spuzvu, kablove si dobro sredil

imal sam jedan tt vent na 5 volti, koristil sam ga 5min i zatim izvadil iz case-a jer to sranje ima fakat zakurac lezajeve.

btw. taj proc moze raditi na 3.2-3.6ghz 24/7
komp je star 2 godine(osim grafičke),ventilatori se zasada ponašaju ok jer ih kontroliram sa zalmanovim potenciometrom, a što se tiče proca radio je na 3.4 jedno vrijeme bez dizanja voltaže

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Kao što je tutix rekao funkcionalnost ovog PC-a nije baš na uzornoj razini...

1)Na sonicu ostavi samo 1 vent (između tornjeva naravno)
2)eliminiraj onaj vent na dnu kućišta...samo proizvodi buku i shebava protok zraka
3) makni spužvu sa kaveza za disk iz razloga kao i pod 2)
4)Nadam se da su svi ventovi @5V...iako uz 3 diska nisam siguran koliko ima svrhe stavljat ih na 5V...

Just my 2c...
1)bio je 1 ovako se pokazalo bolje
2)ovaj vent ne može shebat protok zraka jer ga u ovom kučištu uopće nema,a pošto mi smete kavez za diskove i ne mogi stavit vent na prednju stranu kučišta,vent na dnu je bila jedina opcija

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 02.08.2008. u 22:57.
zvonjola je offline  
Staro 02.08.2008., 22:19   #25
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
daj korist tipku edit..Nekulturno je stalno raditi double post.

EDIT:
Zvonjola, al stvarno bi mogao naučiti za što služi EDIT tipka kao i princip funkcioniranja Multiquote-a.
Za edit tipku se ne mora ništa govoriti (pretpostavljam), a "vodič" za multiquote imaš na forumu, potraži pod threadovima koje je Jelc otvorio (mislim na podforumu "Komentari i prijedlozi").

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 02.08.2008. u 23:00.
srale7 je offline  
Staro 02.08.2008., 23:39   #26
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Kao prvo, malo lakše. Napali ste čovjeka kao da vam je pivu iz usta uzeo...Ok, hoće se pohvaliti kućištem, malo je fulao pojam "modanje" no nemojte odmah teško topništvo na položaje.
A što se teme tiče - sory, ali stvarno nepotrebna. Nit si modao, nit je neš posebno. Predstavio si to što si imao, no kako je krenulo ovaj thread će biti samo još jedan u nizu s nepotrebnim komentarima.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na