Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2008., 21:15   #1
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
RAZLIKA CIJENA I MODELA NEKIH LAPTOPA KOD NAS I VANI

molio bi vas objašnjenje zašto npr. TOSHIBA radi različite modele za naše tržište za razliku od onih vani i jeli to slučaj s ostalim proizvođačima i zašti ti isti modeli vani koji su po mom mišljenu bolji od naših koštaju manje nego u nas slični ili lošiji modeli???
Konkretni primjeri: njemačka: http://at.computers.toshiba-europe.c...RIES_ID=149804
ove sve modele također možete dobit po želji i sa core2duo procesorima
ovo su samo neki mogu navest još neke npr: http://at.computers.toshiba-europe.c...RIES_ID=149757

pogledaj te ovog prvog jeli to isplativa ponuda Satellite P300-1AO 910EUR

evo link pa usporedite komponente pojedinih i mislim da za te cijene nemožete ništa slično naći kod nas za te novce a ni tih modela nema kod nas također ptobao sve moguće tražilice.!?

u hrvatskoj: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=7635&catid=28

komentari poželjini pa navalite
Hvala!
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 21:22   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
i drugi proizvođači prodaju više modela prijenosnika pod istim imenom, najčešće je razliak u ugrađenom disku i RAMima, ako si na to uopće mislio...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2008., 22:44   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
1. bez deranja plz

2. mwst je manji od pdv, mala razlika, ali i dalje razlika - 2% ak se ne varam.

3. razliciti modeli su prilagodeni razlicitim trzistima i ne prodaju se svi na svakome, a usporedbe radi npr za p300-11b za austrijsko trziste toshiba preporuca cijenu od 1010 eura, laptop je vrlo slican nasem p300-135, osim sto svabski ima 2 diska (disk dodatni kosta ~500kn) i 128 mb vise memorije na grafickoj, a doticni kod nas kosta 6200kn, dakle 826 eura, ako mu dodamo jos i disk neki recimo jos 200gb pa da mogu cak i u raid to je jos uvjek ispod 900 eura. Tako da razlike u cijenama i nisu nesto prevelike. Ti si uzeo novi model u obzir, toga vjerojatno ni kod njih nema jos u prodaji, ista stvar ce biti i kad se novi modeli za nase trziste pojave, kostat ce manje od cak nekih slabije opremljenih starih. nist novo.

jos jendom napominjem, to su toshibine preporucene cijene, ne nesto sto toshiba direktno prodaje.

a da, jos i nasi trgovci imaju solidno velike marze za razliku od stranih pa i tu nastanu neke razlike u cijenama. ali di je to od vremena kada su vani laptopi bili po 20 i vise % jeftiniji nego kod nas.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 00:43   #4
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
2. mwst je manji od pdv, mala razlika, ali i dalje razlika - 2% ak se ne varam.

Citiraj:
Mehrwertsteuervergleich A-L

Deutschland (bis 31.12.2006)
16.0 %
Deutschland (seit 01.01.2007)
19.0 %
3% točnije
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 09:31   #5
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
oprostite na deranju
i hvala na odgovorima ali ja još mislim da su dosta jeftiniji je prilično svi dolaze sa dodatnim diskom i imaju vise rama nego naši(od 3-4GB) standarno skoro svaki i bolje grafe. i još oduzmite tax free -19% i to je nekih 150-170eur pa onda bud lijepa cifra. oni od 900eur padne na 730eur nije loše!

još jednom hvala!!!
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 09:51   #6
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor branuschi Pregled postova
i još oduzmite tax free -19% i to je nekih 150-170eur pa onda bud lijepa cifra. oni od 900eur padne na 730eur nije loše!

još jednom hvala!!!
Nećeš sa tax free dobiti svih 19% nego oko 12-15%.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 10:12   #7
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
i kad još platiš pdv na grani (carina se ne plaća) ispada ti mala razlika nego da ga tu kupiš.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 11:47   #8
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
zbog čega plaćat pdv to je tvoja osobno računalo otkud da carinik zna kad siga kupio moga bi ga onda plaćat svaki put kad prelaziš granicu s nečim što si vani kupio
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 11:50   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Zato jer ga NOVOGA uvoziš u HR. Osim toga, vidjet će te (a i javit će mu Slovenci) da potvrđuješ potvrdu za povrat MwSt.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 11:54   #10
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
ne želim se prepirat ali jednostavno nije istina više puta sam pronosio neke stvari za osobnu upotrebu i nikad nisam ništa platio npr.:mobitele,roba itd...
branuschi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2008., 11:57   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Nitko ti ne brani da i lap tako doneseš, ali ako te uhvate, onda si nahebo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 11:57   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor branuschi Pregled postova
ne želim se prepirat ali jednostavno nije istina više puta sam pronosio neke stvari za osobnu upotrebu i nikad nisam ništa platio npr.:mobitele,roba itd...
Pa zna se da manji iznosi od 500€ mogu i proc, ali za prebacit nesto vrijednije od 500€ tesko da ce proc bez prijave slovenaca ili se nadat sreci.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 12:01   #13
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
pa valjda znam o čemu govorim svaki mj. sam preko grane bar 2 puta ali nema veze pustimo sad to samo me zanima jel ovo dobra ponuda: http://at.computers.toshiba-europe.c...hibaShop=false
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 18:51   #14
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Kakva je procedura ako bi laptop prenosili u avionu? Recimo kupim laptop u Portugalu za 1000 eura i tražim povrat poreza i nakon što ga dobijem dali će oni to prijavljivat carinicima u Frankfurtu ili na Zagrebačkom aerodromu?
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 14:08   #15
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ovjeravnje racuna vrsi se na izlazu iz EU jer medju njima nema carine.Znaci kada izlazis iz EU moras ovjeriti racun.Povrat novca mozes izvrsiti direktno u ducanu u kojem si kupio ili putem banke uz proviziju.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 14:17   #16
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Kakva je procedura ako bi laptop prenosili u avionu? Recimo kupim laptop u Portugalu za 1000 eura i tražim povrat poreza i nakon što ga dobijem dali će oni to prijavljivat carinicima u Frankfurtu ili na Zagrebačkom aerodromu?
Ako se radi o tax free shopingu (imaš u trgovini naznačeno - na ulazu u trgovinu, blagajni nalazi se naljepnica tax free) - u trgovini uzmeš lap i na blagajni kod plaćanja tražiš tax free - blagajnica ispuni formular (trebaš imati putovnicu sa sobom!) - lovu možeš podići odmah na aerodromu (u Portugalu ili Frankfurtu jer se podiže lova pri izlasku iz EU) - trebala bi biti označena trgovina u kojoj se to radi. I to je to
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 14:27   #17
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Da. Moj je otac podiago lovu na Portugalskom aerodromu i sve ovo što si rekao stoji. Samo me zanima dali oni prijavljuju veće iznose od 500 eura kao što to rade ne cestovnim graničnim prijelazima.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 14:52   #18
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
To ne mogu sa sigurnošću reći je mislim da moja kupovina nije nikad iznosila više od 500 EUR (obleka, role i sl.).

Pretpostavljam da ne bi trebao imati problema.
flajpan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na