Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2023., 21:48   #1
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Krivo očitanje temperature procesora

Prilikom nadogradnje RAM -a morao sam skinuti hladnjak jer je bio sasvim iznad utora. Ujedno sam i promijenio termalnu pastu.
Nakon što sam sve spojio pokrenuo sam burnin test, da vidim dal' je ok sjelo ali sad vidim da krivo očitava temperaturu. Neko vrijeme bila je 11 stupnjeva, a pri najvećem opterećenju nije prelazila 45. A samim time nisu se ni ubrzali ventilatori, a temperatura je sigurno bila blizu 70 jer ne inače dostizala te vrijednosti. Jel ima procesor još kakvo termičko osiguranje ili bude pregorio dok se zagrije previše? Proc je iz profila, AMD fx8320...
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 13:07   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Prostoseljački bih kazao da treba resetati procesor i hladnjak jer to u pravilu rješava čudne situacije. A ovo se čini kao dosta čudna situacija. Pretpostavljam da je prije navedene radnje očitanje bilo OK?
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2023., 13:22   #3
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Sa čim mjeris temperaturu? Probaj na dodir dal je cooler topal, 70c ce se osjetit. Ja sa hwinfo pratim temperature, cini mi se da najvise informacija daje

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 19:17   #4
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Prostoseljački bih kazao da treba resetati procesor i hladnjak jer to u pravilu rješava čudne situacije. A ovo se čini kao dosta čudna situacija. Pretpostavljam da je prije navedene radnje očitanje bilo OK?
A zadnji put sam testirao prije koju godinu. Malo je pasta bila možda presuha pa je možda do toga. Budem probao staviti novu.
Inače temperatura skače, gledao sam u biosu 32, pa 36 pa 39 pa opet 32, nije tu bilo neko opterećenje...gledao sam s više programa,svugdje je manje više isto. Na dodir na vrhu je hladan, pošto je ogroman nisam ni probao kako je kod procesora. Inače ima 2 ventilatora na hladnjaku od kojih jedan nije bio prašnjave, znači da dosad nije ni radio. Sad rade oba
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 14:16   #5
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Nemojte zamjeriti što je mrvicu offtopic, ali kako ne znamo koji je hladnjak u pitanju ne znamo u principu ništa. Evo ja probao kod sebe, ne prelazi 45 u opterećenju.

Nego, na autu sam imao dobar stari hladnjak koji je bio 99% hrđa. I tako on meni pukne i voda se izlije van.
I odoh u trgovinu kupio hladnjak, 99% sjajni prekrasni metalni novi, i ugradim i vozim se kad ono temperatura mi 70 stupnjeva (vozim na plin pa hladi i tu), a prije je bilo 90. I ne kužim kako to, kad padne mi na pamet da imam sada bolji hladnjak koji radi svoj posao kako spada

Tolko o tome.

Inače metoda prsta na hladnjak i malo zdravog razuma ne bi škodilo.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 20:36   #6
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Da li je temperatura motora bila 11°C? Ukoliko nije, ne vidim poveznicu jer je tolika bila mjerena temperatura na procesoru.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 22:05   #7
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova

Nego, na autu sam imao dobar stari hladnjak koji je bio 99% hrđa. I tako on meni pukne i voda se izlije van.
I odoh u trgovinu kupio hladnjak, 99% sjajni prekrasni metalni novi, i ugradim i vozim se kad ono temperatura mi 70 stupnjeva (vozim na plin pa hladi i tu), a prije je bilo 90. I ne kužim kako to, kad padne mi na pamet da imam sada bolji hladnjak koji radi svoj posao kako spada

Automobili imaju termostat tako da je radna temperatura motora uvijek oko 90° , dakle propuštaju prema hladnjaku tekućinu tek kad prelazi 90°


ps: jutros a ispravno pokazuje https://ibb.co/jGbP6y5
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na