Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2016., 13:48   #24901
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Dakle, Castrol Edge 5W-30 i 5W-40 su "smeće" jer su HC sintetika, a ne prava sintetika? Bez obzira što su prva ugradnja u VW i što je to preporučeno ulje koje ide u TDI PD motore? Ako imaš bolju ideju što stavljati u TDI PD motor oznake AVF, otvoren sam za sugestije.
Ovisi koji Castrol Edge 5w40, nisu svi isti... Neki su grupa IV i V (PAO i ester), dok su neki grupa III (HC).

Vidi treći post:

https://www.bobistheoilguy.com/forum...erman_Castrol_)

U principu Edge 5W40 Turbo Diesel bi trebao biti PAO + Ester. To je zlatna ambalaža sa Titanium oznakom.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 14:12   #24902
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Pa auto kuće od MUP-a traže i dobivaju svake godine licencu za korištenje (izdavanje) probnih (pokusne) i prenosivih pločica (probnih koliko misle da će im trebati tj. koliko vozila prodaju i prenosivih od 1 do možda 5 komada što ovisi o veličini auto kuće)... probne služe za kupce (za odlazak na tehnički), a prenosive za potrebe auto-kuće (carinjenje, prijevoz od skladišta do trgovine, pranje, i za kaj im već treba unutar njihove djelatnosti)... i ja sam do sad kupio dva nova auta i niti jedna auto kuća nije ciganila na probnim pločicama, odnosno na jednom su vrijedile 5 dana, na drugom 3...

Zapravo, ako ćemo gledati pravno bez obzira platio ti osiguranje ili ne unaprijed, ne bi ni smio voziti tehnički ne pregledano vozilo već bi ga od auto-kuće do STP trebao prevesti šlepom što je suludo i zato AK izdaju probne ploćice.. ako po novom više ne daju onda je to ciganjenje kupaca samo takvo .
A nezz kod mene očito ne, u oba slučaja, čak je baš naglasio u toyote da ne daju to nego daju papire unaprijed da se sve može to sredit

A u forda samo došli po auto, dobili papire, otišli uplatit osiguranje i onda na tehnički bez tablica ikakvih (doduše tehnički je udaljen od forda 500 metara al aj)
OuttaControl je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2016., 14:12   #24903
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
@MAGARAC, vidio video... malo se čuje dizel .. je li izolacija stvarno tako loša ili snimka vara?
Svaki put kad ga cujes pogledaj sa strane kojom brzinom sve nestaje Inace je dosta tih auto za normalnu voznju . U sport modu se dosta brze zavrti i vuce preko 4k tak da ga se jace cuje ali ima medu ubrzanja ko da ima benzinski sestak nutra.. Bolje da se cuje tako da ne ostanem bez vozacke kad preticem nekog penzica kaj se vozi 40 di je ogranicenje 50. Malo me cak zatekal kak dobro vuce i kojom brzinom ostavlja aute u retrovizoru. Tesko je mobitelom snimit takve zvukove jer pokupi sve zivo i pojaca kak mu pase..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 01.11.2016. u 14:21.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 15:22   #24904
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ovisi koji Castrol Edge 5w40, nisu svi isti... Neki su grupa IV i V (PAO i ester), dok su neki grupa III (HC).

Vidi treći post:

https://www.bobistheoilguy.com/forum...erman_Castrol_)

U principu Edge 5W40 Turbo Diesel bi trebao biti PAO + Ester. To je zlatna ambalaža sa Titanium oznakom.
Zlatnih ambalaža ima ih puno. Počeli su mješati sa čepovima s bojom
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 15:54   #24905
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ovisi koji Castrol Edge 5w40, nisu svi isti... Neki su grupa IV i V (PAO i ester), dok su neki grupa III (HC).

Vidi treći post:

https://www.bobistheoilguy.com/forum...erman_Castrol_)

U principu Edge 5W40 Turbo Diesel bi trebao biti PAO + Ester. To je zlatna ambalaža sa Titanium oznakom.

Koristio titanium dok sam imao 320d. Na PD-u prije sam koristio mobil 1 esp.

Za motul i sam htjedoh navesti da su vrlo kratki intervali izmjene, cca 6000 km preporučeno. Koristim ga na motoru i taman toliko je prosjek sezone.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 15:54   #24906
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
upravo piknuo 2 TS860,dvoumio se izedju njih i provjerenih UG9,ali uzeo Contia..vjerujem da su to najbolje zimske trenutno na tržištu,mada TS860 nije testirana od ovih ozbiljnijih..
Testirana je i daleko je najbolja.

http://www.autoexpress.co.uk/accesso...rices-compared

Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Michelin A5 je bolja na mokrom i snijegu, zajebo si se
Michelin Alpin 5 u ukupnom poretku zauzima 5. mjesto, ispred njega su Continental, Nokian, Pirelli i Goodyear. Vrlo je dobar na snijegu, no na suhom i mokrom zaostaje za najboljima.

http://www.autoexpress.co.uk/accesso...alpin-5-review
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 16:57   #24907
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Iz posljednjeg linka je jedino šokantno koliko je ljetna guma lošija (Dunlop Blueresponse) u kočenju na mokrom od zimske. Čak bih rekao nevjerojatno...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 17:01   #24908
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kaj trgovac (auto kuća) prije isporuke auta više ne stavlja probne (pokusne) ploćice i za njih plati osiguranje.

Koliko se ja sjećam auto-kuće izdaju probne ploćice u trajanju od tri dana (imaju s lijeve strane broj 3) i služe kako bi kupac unutar tri dana mogao autom otići do STP i obaviti TP.
Auto-kuća ti ne bi smjela ni isporučiti auto bez probnih (pokusnih) pločica i plaćenog osiguranja.

Edit:

Stare probne ploćice su imale skroz lijevo broj koliko dana vrijede:

... po novom pravilniku je sad tamo šahovnica i piše proba:

.. a osiguranje (trajanje) je regulirano potvrdom.
Zar nije da ganc novi auti ne idu na tehnički pregled? A ja sam prije dva tjedna uzimao polovni auto i probne tablice su izgledale kao ove što si naveo pod stare.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 17:06   #24909
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor partwish