Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2009., 01:05   #91
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Pitanje koje se mota nevjestom PC anti gameru koji uopce inace ne prati ovu kategoriju karti :

Dozive li ulješure ovakvih gabarita ikad pasivne nadomjestke? Sve prijasnje X ili HD golijat ATI-ce ovih gabarita i hladjenja. Jel to uopce pokrivao koji uobicajeni Accelero kandidat ili neki drugi mega pasivnjak? Nekako me strah da bi pasiva uzela 3 mjesta a to je onda uzas druge kategorije

Znaci ovakve perjanice kapitalke.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 01:48   #92
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Samo, ako onda nije zaživjelo, teško da će sad... Pa tko si može priuštiti toliko monitora i prostora za njih. Sama cijena toga garantira da neće postati mainstream, a to znači da niti neće biti masovne podrške za to.
Ali opet negledaš dobro, gledaš iz perspektive hrvata, ima puno zmalja u svijetu gdje je kartica jeftinija i gdje je bolji standard nego kod nas, npr USA tamo 5870 košta oko 400$ a njima je 400$ isto dat kao i nama 400 kuna, mislim da sam nagdje vidio da se kartice prodaju kao lude i da ATI jedva može pratit potražnju, Svijet nije hrvatska, ima puno zemalja gdje si ljudi mogu priuštit karticu i par monitora ako hoče igrat s time da če kad dođe GT300 ATI pojeftinit a i sa pojavom sve više modela monitora sa tankim rubom i oni će pojeftinit.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2009., 02:24   #93
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Joj dajte nemojte cjepidlačiti. Kad sam kupovao prosječan CRT monitor od 19" nekad davno sam ga platio koliko me danas koštaju 2 22" 1680x1024 LCD-a. Danas su monitori kako god okrenuo bagatela (svaka čast onima sa boljim matricama, ali ne govorim sad o njima). Ova "tehnologija" je došla opet u pravo vrijeme kada je tako nešto jednostavno isplativo.
  Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 15:19   #94
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Ali opet negledaš dobro, gledaš iz perspektive hrvata, ima puno zmalja u svijetu gdje je kartica jeftinija i gdje je bolji standard nego kod nas, npr USA tamo 5870 košta oko 400$ a njima je 400$ isto dat kao i nama 400 kuna, mislim da sam nagdje vidio da se kartice prodaju kao lude i da ATI jedva može pratit potražnju, Svijet nije hrvatska, ima puno zemalja gdje si ljudi mogu priuštit karticu i par monitora ako hoče igrat s time da če kad dođe GT300 ATI pojeftinit a i sa pojavom sve više modela monitora sa tankim rubom i oni će pojeftinit.

Da je vani bolje, svakako, mada opet mislim da klasa gamera nije tako brojna.

Moj point je bio da tehnologija već dugo postoji za dva monitora, i tehnologija nije dobila podršku. Zašto bi sada sa tri?

Jedina je razlika u marketinškoj kampanji koja je sada dosta jača.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 15:31   #95
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Da je vani bolje, svakako, mada opet mislim da klasa gamera nije tako brojna.

Moj point je bio da tehnologija već dugo postoji za dva monitora, i tehnologija nije dobila podršku. Zašto bi sada sa tri?

Jedina je razlika u marketinškoj kampanji koja je sada dosta jača.
Zato što danas možeš kupiti 2 ili 3 monitora za cijenu za koju si prije mogao jedan.
  Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 15:56   #96
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Zato što danas možeš kupiti 2 ili 3 monitora za cijenu za koju si prije mogao jedan.
Da, i ne samo to.
Danas prosječni 24" monitor košta ~1700kn (1000 za 22"), a prije si za prosječni 19" platio 3000kn i ne zaboravi inflaciju što bi došlo na ~6000kn da ga danas kupuješ
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 18:45   #97
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Držali su i CRT-ovi ok cijene do prije par godina, a tehnologija za 2 je tu i dulje.

I ako su danas jeftini monitori (a jesu, istina), i moguće je spojiti 2 na bilo koju grafičku, zašto ne postoji igra koja koristi 2 monitora?
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 19:02   #98
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Držali su i CRT-ovi ok cijene do prije par godina, a tehnologija za 2 je tu i dulje.

I ako su danas jeftini monitori (a jesu, istina), i moguće je spojiti 2 na bilo koju grafičku, zašto ne postoji igra koja koristi 2 monitora?
CRT-ovi nisu bili toliko jeftini, a bili su glomazni.

A to da ne postoji igra koja koristi 2 monitora nije istina.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:05   #99
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Stigla je, ide instalacij, stavim par fotki a u nedjelju i možda pokoji test!
Sutra nemrem imam LAN
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 19:11   #100
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Pa stavi veceras ako sutra ne mozes na lan
Gx25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2009., 19:51   #101
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pitanje koje se mota nevjestom PC anti gameru koji uopce inace ne prati ovu kategoriju karti :

Dozive li ulješure ovakvih gabarita ikad pasivne nadomjestke? Sve prijasnje X ili HD golijat ATI-ce ovih gabarita i hladjenja. Jel to uopce pokrivao koji uobicajeni Accelero kandidat ili neki drugi mega pasivnjak? Nekako me strah da bi pasiva uzela 3 mjesta a to je onda uzas druge kategorije

Znaci ovakve perjanice kapitalke.
pa nemoj tako, ova 4670 je nesto kao moja 8800gt znaci da bi 5670 mogla biti jaka pasivka... ipak se krece na napred. bar je to neko moje amatersko misljenje
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 21:12   #102