Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2013., 13:06   #601
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor thumbdown Pregled postova
Hvala.
Nego zanima me kako onda posluje ova trgovina: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252077

On naručuje robu iz inozemstva i tu istu prosljeđuje kupcu, tu nema uvoznika koji će prevoditi na hr jezik, barem koliko sam ja shvatio.
Ako griješim, nek me netko ispravi.
I tu sam vidio potencijalno upitnih stvari (uputstva, tipkovnice i slično). Nije problem ako kupac ne digne frku, ali ako netko digne upitno je što će se i kako riješiti.
Formalno, trgovina je uvoznik i odgovorna je za sve.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 20:19   #602
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Citiraj:
Autor thumbdown Pregled postova
Hvala.
Nego zanima me kako onda posluje ova trgovina: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252077

On naručuje robu iz inozemstva i tu istu prosljeđuje kupcu, tu nema uvoznika koji će prevoditi na hr jezik, barem koliko sam ja shvatio.
Ako griješim, nek me netko ispravi.
Osobnog iskustva nemam, a nisam niti čitao o tome pa ne mogu komentirati jeli to istina ili ne, ali kako sam već rekao zakon je zakon i iznimke ne smije biti.
Jezik tih uputa uopće nije poanta onoga što sam ja mislio reći kroz svoje komentare. Edigital je u vrlo kratkom vremenu u kojem posluje na našem području prevario i oštetio velik broj ljudi o čemu se može čitati po raznim forumima.
Odnos prema pravima kupca je nikakav i sramotan i uopće se ne trude oko toga da isprave svoje greške. I baš radi ovakvih stvari sam ja spomenuo deklaraciju i upute, jer je to način da se i njih ošteti. Možda će se onda malo spustiti na zemlju i poslovati kako treba.
Misliš li da bi itko ikad spomenuo/primjetio jezik uputa ili bilo kakvu sličnu glupost da posluju kao npr. ADM ili slični shopovi? Ja ti garantiram da ne bi! Zašto? Pa mi kao kupci bi imali vrlo povoljan shop u vrhunsku uslugu. Zar ima netko tko bi to želio uništiti?
Ista stvar vrijedi i za Nina i njegov shop kad već upireš na njega. Čovjek se godinama bavi prodajom i koliko znam nema niti jedne mrlje u karijeri. I onda da se takvog ide prijavljivati...?
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 20:20   #603
dirk
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 28
pogledajte ovo, molim vas, on mi se čak zahvaljuje Nkaon što sam mu osobno pisao, nije odgovarao, a sada nakon Mail-a upravi zahvaljuje se što sam ga prijavio...

Dana Wed, 16 Oct 2013 15:44:22 +0200, Edigital Menadzment <menadzment@edigital.hr> napisao/napisala je:

Poštovani!

Smatrao sam da je to riješeno,upute Vam danas šaljemo na adresu.

Isprike radi čekanja

Hvala Vam

S poštovanjem,

Eniz Haušić | Voditelj poslovnice
Extreme Digital
Importanne Galleria, 10000 Zagreb, Iblerov trg 10.
Digitalna trgovina tehničke robe d.o.o.
10090 Zagreb, Kovinska Ulica 4./A
www.edigital.hr

Dostava | Servis, jamstvo | Načini plaćanja | Popusti za plaćanje | Karijera


15/10/2013 14:36 - Dirk wrote:
Poštovani,
sredinom lipnja tekuće godine dobio sam od vas, kurirskom dostavom,
naručene proizvode (iRobot Roomba 620 robot usisavač i Pioneer MVH-150UI
auto hifi), za koje u paketu nisam dobio račun, kao ni upute na hrvatskom
jeziku. U više navrata sam telefonski i E-Mail_om tražio to od prodaje,
ali unatoč obećanjima to do današnjeg dana nisam dobio.
Zadnju poruku sam poslao menadžmentu 9. rujna, na koju sam 16. rujna dobio
obećanje da će to isti dan poslati na moju adresu.
Prilažem kopiju zadnjeg Mail-a.

Nadam se da ću tražene upute i račun uskoro dobiti.

Lijep pozdrav!
dirk je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 21:45   #604
dirk
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 28
Upute za jedan proizvod dobio, za drugi ne, a od računa ni traga...
dirk je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 07:19   #605
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Traži ih!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 15:59   #606
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
eh prestaje mi raditi 1 bočna tipka na cyborg RAT 5, bojim se i početi konverzaciju kad vidim da nisu baš najbolji sa reklamacijama. ali probat ću pa ćemo vidit šta kažu. Javim rezultate.
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2013., 16:13   #607
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
eh prestaje mi raditi 1 bočna tipka na cyborg RAT 5, bojim se i početi konverzaciju kad vidim da nisu baš najbolji sa reklamacijama. ali probat ću pa ćemo vidit šta kažu. Javim rezultate.
Meni na RAT 9 crkao desni klik mjesec dana nakon isteka garancije, na sluzbenom supportu nisu nikako ama bas nikako htjeli pomoci, otvorio sam ga, i izjasnilo se da koriste najsocijalnije switcheve koji se samo mogu naci, narucio sam od kineza i cekam da stignu novi... uglavnom support im los, proizvod socijalan.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 12:41   #608
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
Meni na RAT 9 crkao desni klik mjesec dana nakon isteka garancije, na sluzbenom supportu nisu nikako ama bas nikako htjeli pomoci, otvorio sam ga, i izjasnilo se da koriste najsocijalnije switcheve koji se samo mogu naci, narucio sam od kineza i cekam da stignu novi... uglavnom support im los, proizvod socijalan.
ma otvorio sam ja ovo, ali nisu oni klasični switchevi nego neki manji, i smd je tak da to neću sam popravljati. pošaljem pa šta bude bit će.
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 16:02   #609
Iggy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Gornja Bistra
Postovi: 1
Evo mojih dojmova glede extreme digitala.
+ strane-cijena,te donekle točnost u mojem slučaju (većina artikala bila je spremna za preuzeti u roku 7 dana)

- strana-organizacija te neprofesionalnost

A sada o mojem iskustvu:
Naime,ja sam naručio nekoliko artikala (konfiguraciju) te su rekli da čekam,eu skladište,bla bla...ok.
Čekam ja tako 2 tjedna,iako su rekli da je to u zg-u za najviše 11 dana.Prođe 11 dana,ja zovem ED oni kažu sve je došlo osim matične,ona se očekuje,do kraja tjedna,nazovem opet,kažu doći će slijedeći tjedan.Nakon toga,šalju mi mail da je narudžba spremna te da mogu doći po nju,ali ne i matična,koju:"naši dobavljači nisu mogli isporučiti."Iako sam na njihovu webu uredno vidio da se može naručiti.Ono što me smeta jest da su oni mene zavlačili 6 dana uredno mi govoreći da nabava matične neće biti problem usprkos situaciji na webu (2 dana nakon online narudžbe na matičnoj je pisalo da se ona više ne distribuira).Također,čekanje me ubilo,znam da je možda bilo više artikala,ali to bi trebalo ići mnogo brže i efikasnije.Na kraju matičnu sam nabavio u drugom dućanu,gdje ne samo da su mi poslali mail u roku 1 sat sa upitom želi li oko 4 popodne (istog dana) doći po komponentu (jelda matična),ako vas zanima išao sam sutradan ujutro...Cijene u tom dućanu su mrvicu,ali zbilja mrvicu skuplje (20-50) kn,ali otada kupuje kod njih jer za tu brzinu ispunjenja narudžbe to i zaslužuju.Ako vas zanima ime dućana,mogu vam reći,neću sada tu reklamu raditi.
Iggy91 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 11:37   #610
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
U par dana sam uzeo više sitnica poput sluški i wlan usb stickova, ubrzali su poslovanje. Nema cekanja, naplati i klikne liku u skladištu da donese robu. U par minuta je gotova kupnja.

Imaju više ljudi u odnosu na početak, odgovaraju na mailove unutar par sati, te radi mala slatka cura na blagajni.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:58   #611
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Kuponi

Besplatna dostava je recimo korisna stvar. Vrijedi do 17.11.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 11:48   #612
coconut
Premium