Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2010., 14:41   #1
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
Pitanje o kondenzatorima

znaci zanima me koje mogu posljedice ako na monitoru umjesto 2 kondenzatora od 820mikroF stavim 2 od 1000mikroF?? naravno ovi od 1000 ista ili veca voltaza....znam da kad ima manje V da onda eksplodiraju...
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 14:58   #2
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Sto vise to bolje tak da se nis lose nemre desit
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2010., 15:15   #3
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Veći kapacitet neće smetati.
Promjena napona mjenja određene karakteristike. U slučaju da novi kondenzator bude namjenjen za veće napone onda će se sporije puniti (biće mu potrebno više vremena da se napuni). Ukoliko staviš kondenzator sa nešto manjim nazivnim naponom ne bi trebao eksplodirati, samo će se brže puniti nego što bi trebao.

Bitno ti je da ne staviš kondenzator koji ima manji kapacitet jer onda vjerovatno neće raditi posao koji treba (prebrzo će se prazniti) i neće održavati ono što je "iza" njega dovoljno dugo u životu nakon prekida ulaznog napona u kolo.

Obrati pažnju na vezu kondenzatora (redna ili paralelna) kada ih budeš mjenjao.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 15:16   #4
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Sto vise to bolje tak da se nis lose nemre desit
A po čemu si ti to zaključio? Ovisi za što ti kondenzatori služe...

Ako služe za peglanje napona na izlazu ispravljača onda ovo što si rekao stoji, ali ako služe za nešto drugo ne mora biti...

A napon nigdje nisi spominjao... Kod napona ti vrijedi kada ih mjenjaš da nikada ne smije biti manji od onoga kojeg si zamjenio...

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Veći kapacitet neće smetati.
Promjena napona mjenja određene karakteristike. U slučaju da novi kondenzator bude namjenjen za veće napone onda će se sporije puniti (biće mu potrebno više vremena da se napuni). Ukoliko staviš kondenzator sa nešto manjim nazivnim naponom ne bi trebao eksplodirati, samo će se brže puniti nego što bi trebao.

Bitno ti je da ne staviš kondenzator koji ima manji kapacitet jer onda vjerovatno neće raditi posao koji treba (prebrzo će se prazniti) i neće održavati ono što je "iza" njega dovoljno dugo u životu nakon prekida ulaznog napona u kolo.

Obrati pažnju na vezu kondenzatora (redna ili paralelna) kada ih budeš mjenjao.
Ajde nemoj pisati gluposti ako ne znaš, da se razumijemo ne znam ni ja, ali ovo tvoje ne stoji. O kapacitetu i otporu (tj. RC konstanti) ovisi brzina punjenja i pražnjenja kondenzatora, dok o njegovom nazivnom naponu ovisi do kojeg on napona smije raditi, tako da ako staviš veći napon na kondenzator, vjerojatno će doći do proboja njegovog dielektrika, te on više neće raditi...

Zadnje izmijenjeno od: Fantač. 22.12.2010. u 15:24.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 15:34   #5
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Sve zavisi gdje se ti kondenzatori nalaze i koja im je uloga u sklopu.
O kakvom tipu monitoru se radi i zapravo, o kojem modelu? Imaš kakvu shemu tog monitora ili servisni priručnik i znaš li u kojem dijelu se ti kondenzatori nalaze (napajanju i sl.)?
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 23:21   #6
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
ovo je problem znaci: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=203915
znaci isti monitor ko u mojem zadnjem postu tj onom linku i tamo se vidi di su smjesteni kondici
nadam se da ce raditi ovi od 1000mikroF normalno jer ako ne onda cu morati narucivati sa ebaya repair kit tj sve kondice.....jedino me zanima dali moze nastati kakvo ostecenje na ploci zbog kondica veceg kapaciteta jer kuzim da ako ima veci kapacitet da bi se samo duze trebao puniti e sad dali ce to utjecati na rad monitora?
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 23:38   #7
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Kondenzatori, iako su svi istog principa rada, imaju različite uloge u sklopovima - npr. za filtriranje smetnji uzrokovanih ispravljanjem izmjeničnog napona, propuštanje ili blokiranje signala određenih frekvencija i mnoge druge kompliciranije uloge u sklopovima. Smještanje kondenzatora i odabir njegove vrijednosti nije trivijalan posao.
Obično kod IC-eva koji služe kao regulatori, kondenzatori koji su vezani na njih moraju biti unutar određenih granica, inače ne radi uopće, oscilira i radi stvari koje nikako nisu poželjne. Oscilacije mogu onemogućiti normalan rad ali dovesti i do uništenja drugih dijelova (tranzistora, IC-eva, itd.).
Ne bi bilo loše kad bi priložio sliku koja prikazuje stanje kakvo je baš kod tebe i kad bi očitao što piše na integrircima oko napuhnutih kondenzatora.
Moguće je kako zamjena sa kondenzatorima većeg kapaciteta neće utjecati na sklop, ali bez sheme (koju ne mogu naći na netu) i bez ideje što se točno nalazi na toj pločici - stvar se svodi na sreću i pogađanje što ne preporučam.

Također, možda ih nema u Chipoteci, ali jesi gledao Kronos, Elmatis?
Osim toga, možeš kombinirati i spojiti dva kondenzatora u seriju kako bi im smanjio kapacitet ili spojiti ih u paralelu pa povećati...

I za kraj, zapravo, što bi bilo najbolje rješenje i moj najbolji savjet: odnijeti monitor u RTV servis.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 22.12.2010. u 23:48.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 00:16   #8
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
hvala na odgovoru,sutra cu zvati ove dvije trgovine da vidim dali oni mozda imaju..
a sliku nemogu trenutno staviti jer je monitor kod mlađeg brata a on zivi s roditeljima,ali sutra idem doma pa cu sutra detaljno napisati sta sve pise
a o servisu sam razmisljao ali nisam mislio da je toliki problem oko tih kondenzatora ja sam mislio da ih mozes samo zamijeniti i pazis na polaritet i ostalo.... pa sam mislio da prvo probam sam jeftino proci i zamjeniti kondice koji su napuhani ili imaju zutu tocku a tek onda ako se nastavi problem odnesti na servis kriza je
a ovo sa spajanjem u seriju ili paralelu mi je nekako komplicirano i jbg treba se podsjetiti osnova elektrotehnike onda ali definitivno je opcija
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 01:09   #9
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
Ajde nemoj pisati gluposti ako ne znaš, da se razumijemo ne znam ni ja, ali ovo tvoje ne stoji. O kapacitetu i otporu (tj. RC konstanti) ovisi brzina punjenja i pražnjenja kondenzatora, dok o njegovom nazivnom naponu ovisi do kojeg on napona smije raditi, tako da ako staviš veći napon na kondenzator, vjerojatno će doći do proboja njegovog dielektrika, te on više neće raditi...
Ja lijepo boldovao riječ "nešto" da istaknem da se radi o jako maloj razlici, ali ti opet ne citas.

Naravno da se doci do proboja ako ga stavis na dosta veći napon nego što je predviđeno, ali neke mizerne razlike mu sigurno neće škoditi.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 02:00   #10
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Ajmo polako, dio po dio...

Znači ti si rekao ovo:


Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Veći kapacitet neće smetati.
*Kako znaš? Uopće nisi vidio shemu, sklop, pločicu... Možda hoće, možda neće. Ali u svakom slučaju ti to tvrdiš kao da si dipl.ing.el...

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Promjena napona mjenja određene karakteristike. U slučaju da novi kondenzator bude namjenjen za veće napone onda će se sporije puniti (biće mu potrebno više vremena da se napuni). Ukoliko staviš kondenzator sa nešto manjim nazivnim naponom ne bi trebao eksplodirati, samo će se brže puniti nego što bi trebao.
Nisam komentirao ovo za "eksploziju" kondenzatora zbog prevelikog napona, nego sam komentirao ovu tvoju smiješnu izjavu, da o nazivnom naponu kondenzatora ovisi brzina pražnjenja i punjenja kondenzatora... Pa evo ovaj put sam boldao ispravno... I samo jedna stvar definiraj nešto manji, jer baš ne možeš samo tako nabaviti kondenzator napona kojeg ti želiš, ali dobro...

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Bitno ti je da ne staviš kondenzator koji ima manji kapacitet jer onda vjerovatno neće raditi posao koji treba (prebrzo će se prazniti) i neće održavati ono što je "iza" njega dovoljno dugo u životu nakon prekida ulaznog napona u kolo.
Oho, sada ipak brzina nabijanja/izbijanja ne ovisi o naponu nego o kapacitetu, zanimljivo...
A ovo boldano stvarno nema smisla komentirati, možeš pogledati *.
Koje kolo?!

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Obrati pažnju na vezu kondenzatora (redna ili paralelna) kada ih budeš mjenjao.
A ovo mi je stvarno vrhunac. Pa kakve to veze ima? Oni su zalemljeni na pločici i sada ih čovjek nekako nabavi, nije važno, odlemi ove stare i na ista mjesta (rupe) stavi nove, kakve veze ima na koji su način oni spojeni?

Evo sve sam lijepo pročitao...

Zadnje izmijenjeno od: Fantač. 23.12.2010. u 02:09.
Fantač je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2010., 11:53   #11
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
*Kako znaš? Uopće nisi vidio shemu, sklop, pločicu... Možda hoće, možda neće. Ali u svakom slučaju ti to tvrdiš kao da si dipl.ing.el...
Pogledaj par quoteova ispod.

Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
Nisam komentirao ovo za "eksploziju" kondenzatora zbog prevelikog napona, nego sam komentirao ovu tvoju smiješnu izjavu, da o nazivnom naponu kondenzatora ovisi brzina pražnjenja i punjenja kondenzatora... Pa evo ovaj put sam boldao ispravno... I samo jedna stvar definiraj nešto manji, jer baš ne možeš samo tako nabaviti kondenzator napona kojeg ti želiš, ali dobro...
Kao prvo, nisam nigdje napisao da brzina praznjenja zavisi od ulaznog napona nego punjenje.
Nešto manji znači da nije upola manji od onog koji je bio na originalnom kondenzatoru nego da se radi o jako malim razlikama. Opet dolazimo do toga da autor nije naveo karakteristike originalnih kondenzatora pa nemogu reći tačne vrijednosti. Koliko je on precizno postavio pitanje oliko je precizan i odgovor dobio.

Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
Oho, sada ipak brzina nabijanja/izbijanja ne ovisi o naponu nego o kapacitetu, zanimljivo...
Pročitaj ponovo šta sam napisao. Od ulaznog napona zavisi brzina punjenje, a brzina pražnjenja od elemenata koji se nalaze iza kondenzatora.

Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
A ovo boldano stvarno nema smisla komentirati, možeš pogledati *.
Ako stavi kondenzatore manjeg kapaciteta oni neće biti u mogućnosti dovoljno dugo napajati ostatak kola za koji su zaduženi (nakon nestanka ili smanjenja ulaznog napona), pa kakvo god to kolo bilo.

Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
Koje kolo?!
Onakvo kakvo je autor naveo.
Pošto nije naveo ništa konkretno, a ja nemam kristalnu kuglu, dobio je uopštene odgovore koji, naravno, ne moraju biti 100% za njegov slučaj.
Kad napiše za šta mu tačno treba dobiće i konkretniji odgovor.

Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
A ovo mi je stvarno vrhunac. Pa kakve to veze ima? Oni su zalemljeni na pločici i sada ih čovjek nekako nabavi, nije važno, odlemi ove stare i na ista mjesta (rupe) stavi nove, kakve veze ima na koji su način oni spojeni?
U prvom čitanju sam preskočio ovo da se radi o monitoru, pa sam pretpostavio da pravi nešto svoje i zbog toga sam to naveo.

Ovo se sve odnosilo na post koji sam pisao prije nego što je autor teme naveo model monitora o kojem se radi.
Kako god bilo, ova naša prepirka nema nikakve svrhe u njegovoj temi.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 12:21   #12
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ukoliko staviš kondenzator sa nešto manjim nazivnim naponom ne bi trebao eksplodirati, samo će se brže puniti nego što bi trebao.
Dobro nisi rekao da ovisi o brzini izbijanja. Ali to nije važno kada ionako ovo što si gore napisao nema veze jedno s drugim. Jel ti sad jasnije?

Ti uopće ne kužiš u čemu je problem. Uopće ne znaš razliku između ulaznog i nazivnog napona na kondenzatoru... I cijelo vrijeme mješaš pojmove, malo je jedno, malo je drugo.

Meni se ne da više kometirati tvoje postove, očito je to uzalud, pa sada odustajem...

A ti i dalje piši o temi o kojoj očito nemaš blage veze i još tvrdi da si u pravu...

Zadnje izmijenjeno od: Fantač. 23.12.2010. u 12:27.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 12:27   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Jedan zanimljiv test kaj se tiče napajanja
I kondića.

http://www.jonnyguru.com/modules.php...tory&ndar_id=8
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 20:40   #14
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52


evo par slikica pa ako sa tih slika netko moze procijeniti koja je namjena tih kondica tj dali smijem zamjeniti sa onima veceg kapaciteta,ako se na slici ne vidi ono sta vam treba samo javite,veoma sam zahvalan na dosadasnjoj pomoci
edit: kao sta se vidi zamjenio sam sve osim ova dva koja su napuhana,vidi se na slici
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 21:13   #15
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Ako još uvijek nisi našao onakve kakve ti odgovaraju, onda možeš probati sljedeće.
Kupiš jedan od 470µF, drugi od 330µF, (imaš ih u Kronos-u, različitih nazivnih napona (zapamti da nazivni napon novog mora biti veći ili jednak nazivnom naponu starog kondenzatora)) zalemiš jednog na pločicu, a na njegove nožice (znači paralelno) drugog i dobiješ jedan koji ima ukupni kapacitet od 470µF+330µF=800µF što je skoro 820µF.

Mislim da bi to trebalo raditi jer je stvarno mala razlika, ali ako neće uvijek možeš dodati još jednog od 22µF.

EDIT: Ono što je rekao mymoon ti je lakše i bolje za napraviti. Nisam gledao slike i nisam vidio da su spojeni paralelno...

Zadnje izmijenjeno od: Fantač. 23.12.2010. u 21:26.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 21:17   #16
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
c111 i c110 možeš zamijeniti sa el.kond. većeg kapaciteta bez problema.

ako ugradiš jednog od 1000uF, a drugog od 680uF, dobiti ćeš isti kapacitet kao i sa 2x820uF.
nazivni napon neka ostane isti ili "mjeru" veći (ako se ne varam, radi se o 13V. nazivni napon el.kond. 16V ili 25V je standard).
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 22:43   #17
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
hvala puuuuno na pomoci,uspjesno sam sve napravio i stavio one od 1000 i sada sve radi bez titranja ali nije bas ostra slika,neznam kako da to kazem,kao kada npr smanjis one boje sa 32 na 16 bit ima ko kakvo rjesenje?
evo i nesto korisno ako ce nekome jos trebati pomoc,ona strana di je na kondicu svijetla linija je - ili moze biti kraca jedna zicica a na ploci je - oznacen tako da je srafiran ili zatamljen i uvijek dajte kondenzator skroz do ploce tako da dodiruje plocu a onda ostatak zicica odrezite sa druge strane

Zadnje izmijenjeno od: h3ll5cr3am. 23.12.2010. u 22:48.
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 16:30   #18
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
dali to moze biti zbog toga sta su ovi stari kondici bili od 25V a ovi novi koje sam stavljao imaju 35V??? jer sam lud vec sad s njim...
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 17:34   #19
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
nema to veze sa slikom, negdje drugdje je problem.
slikaj ekran da vidimo o čemu se radi. možda si pomaknuo potenciometar od fokusa...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 19:31   #20
h3ll5cr3am
Premium
Moj komp
 
h3ll5cr3am's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: RIJEKA
Postovi: 52
evo ovako to otprilike izgleda,znaci nema onih finih prijelaza između boja nego bas kao da je 8-bitni color depth


u drugoj slici obratite paznju na start traku....
imam novog glavnog osumljicenika,dvi kabl koji se spaja u grafu i monitor,probao sam monitor ukopcati u laptop da vadim da nije slucajno nes sa grafom ili driverima ali opet isto znaci grafa otpada
sad cu izguglat malo vise o ovom potenciometru
hvala
h3ll5cr3am je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 12:39   #21
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
ups. mislio sam da se radi o crt monitoru.

lcd nema fokusa, problem je negdje drugdje...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 23:26   #22
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
daj malo promjeni oscilatorić tamo negdje kod onog velikog čipa na onoj drugoj pločici koju nisi slikao, bude cca 20000hz(neki samsung-i imaju 20250 malo teže za nać) . Piše na njemu mali metalni
Čisto sumljm da mreža može napravit ovo od slike, al da se uvjeriš provjeri malo voltmetrom napone( onaj konektor na slici koji povezuje 2 ploče najčešće pišu di koji napon. Bude 3,3 5 12 v)
Ovi kondenzatori od 820uF su za peglanje napona sekundara i bilo bi dobro da ih zamjeniš istim kapacitetom al ako već nemaš....S naponom se nemoj previše zamarat može bit veći ako imaš mjesta možeš stavit i 200v
Jedini koji mora bit iskljućivo istog kapaciteta je onaj u krugu oscilatora u mreži jer direktno utječe na frekvenciju oscilatora i samim time rad mreže, ali koliko sam pročitao nisi ga mijenjao(on bude 1uF ili tako neki manjeg kapaciteta )
Ukoliko si stavio veći kapacitet kondenzatora koji pegla napon jedino što si loše napravi je to što mreža u trenutku nabijanja isporučuje veću struju tih šta ja znam 0,01s(nagađam) dok se kond ne nabije, što nebi smjelo utjecati na rad.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 16:45   #23
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 990
Citiraj:
Autor h3ll5cr3am Pregled postova
evo ovako to otprilike izgleda,znaci nema onih finih prijelaza između boja nego bas kao da je 8-bitni color depth

u drugoj slici obratite paznju na start traku....
imam novog glavnog osumljicenika,dvi kabl koji se spaja u grafu i monitor,probao sam monitor ukopcati u laptop da vadim da nije slucajno nes sa grafom ili driverima ali opet isto znaci grafa otpada
sad cu izguglat malo vise o ovom potenciometru
hvala
Jesu kondenzatori ispravno okrenuti? Elektroliti imaju plus i minus pol i mora ih se ispravno okrenuti. Inače, probaj na monitoru stisnuti "auto" tipku, da podesi fazu. Kad se ta faza poremeti onda stupci piksela ne sjedaju ispravno na matricu displaya, da se slikovito izrazim.

Drugo, ako su kondenzatori u krugu nekog SMPS napajanja, bilo bi poželjno uzeti low-ESR kondenzatore.
Night je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2015., 19:10   #24
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, trebao bih pomoć oko nalaženja određenog kondenzatora, naime treba mi 22uf 1250V kondenzator, u tevetron sam našao od 1600v 22uf i u elmatisu, ali taj mi je prevelik i ne mogu ga stavit na mjesto gdje je ovaj original bio jer mu smeta keramički kondenzator. Prijatelj to lemi pa ga ne bi htio gnjavit da se zeza sad sa manevriranjem po ploči nego bi htio iste veličine i mjera bude pa ako zna netko kakvu još prodavaonicu, znači kontaktirao sam čipoteku nemaju tako jake, elmatis i tevetron imaju samo 1600 22uf koji su mi preveliki znači.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.08.2015. u 21:27.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2015., 21:48   #25
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Jel si probao ovdje?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2015., 22:32   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
...znači kontaktirao sam čipoteku...
... i nepovrat bacio 5 minuta života
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2015., 22:56   #27
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Jel si probao ovdje?
Njih sutra planiram nazvat pa pitat, naletio i na njihov sajt, samo već mi je kasno bilo za zvat, ali tnx.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
... i nepovrat bacio 5 minuta života
Da ono...mislim da ih više nikad neću zvat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2015., 23:09   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ni nemoj, vjeruj mi.

za ništa mimo ono tipa - imate li kejs za iphone 5?

imamo.

ali ne trenutno.

syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2015., 09:15   #29
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ni nemoj, vjeruj mi.

za ništa mimo ono tipa - imate li kejs za iphone 5?

imamo.

ali ne trenutno.




Evo nazvao sam kronos, ali nemaju ovog šta mi treba, najjači šta imaju je 1000V DC 600V AC, a meni treba 1250V DC i 500V AC ne znam šta ću tražim dalje, na ebayu su po 200kn i to sve shippinga koji je nenormalnih 37$ dok kondić čak nije tolko ni skup, a ništa kombiniram dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 14.08.2015. u 09:41.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na