Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2017., 00:17   #541
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Hahaha.. stvarno cudno.. tko zna sta se kod tebe desilo, mozda se driveri zbugali ili nesta..

5H/s je stvarno premalo za GPU.. toliko sa smece CPUom mozes izvuch hehe
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 00:25   #542
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
ili drugačije sad prikazuje
sad bas gledam.. 110 sol/s
a drugome piše 4,3 Ksol/s
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2017., 00:28   #543
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ma prikazuje dobro..

4.3 Ksol/s = 4300 sol/s

kad predje 1000 pokaze 1 Ksol
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 00:35   #544
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
i koliko sad treba da radi.. kad se stigne neka isplata ?
pošto na tom claymoru .. nije ko nicehash .. da sve prikazuje.. izračune i stanja
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 00:39   #545
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ovisi kad nadjemo block.. sto vise hashrate-a pool ima to je redovitija isplata..

Ovako kak sad stoji isplata bi trebala biti u prosjeku jednom mjesecno, mozda cak nesto malo vise, jer premalo nas ima trenutno na pool-u..

Sto nas vise ima to ce isplata biti brza..

U biti ovo sad kad nas je malo je na cistu srecu, znaci moze se desit da udarimo vise blockova od prosjeka pa bi ti profitabilnost bila veca nego na vecem pool-u, a moze se desit da ne nadjemo block ni u roku 2 mjeseca

Tak da jbg.. trebamo jos hashrate-a
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 08:36   #546
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Ovisi kad nadjemo block.. sto vise hashrate-a pool ima to je redovitija isplata..

Ovako kak sad stoji isplata bi trebala biti u prosjeku jednom mjesecno, mozda cak nesto malo vise, jer premalo nas ima trenutno na pool-u..

Sto nas vise ima to ce isplata biti brza..

U biti ovo sad kad nas je malo je na cistu srecu, znaci moze se desit da udarimo vise blockova od prosjeka pa bi ti profitabilnost bila veca nego na vecem pool-u, a moze se desit da ne nadjemo block ni u roku 2 mjeseca

Tak da jbg.. trebamo jos hashrate-a
A kako to da ste se odlučili otvorit svoj pool?
For the lulz ili se daju neke pare zaradit eventualno?
kopija je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 09:52   #547
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Pa mogu se zaradit fine pare ak se skupe mineri..
ja sam racunao, sa 50$ po coinu, ako imas 50% mreze i 1% fee, zarada ti je 1500$ dnevno
Ali onda si vec ogroman pool i prijetnja za sigurnost mreze.. tak da ono, s 10% mreze i 1% fee je 300$ dnevno
Ali od toga treba platit servere, domenu i ljude koji rade na razvijanju i odrzavanju pool-a..
za sad nas je dvoje al jos troje bi nam se trebalo pridruzit, tak da ce se profit dijelit, ako ga bude uopce hehe..

Jedino je problem skupit minere na pocetku kad nema hashrate-a na poolu..
al bit ce mo ustrajni i doradjivat pool, pa ce valjda vidjeti da smo ozbiljni i preci kod nas

Volio bi spojit ovaj pool sto je sad gore sa M-POS verzijom poola, tj da M-POS bude frontend and ovo sto sad imamo backend, kao suchpool sto su napravili..
i onda napravit app za mobitel od pool-a.. al za to treba vremena dok se razvije.. ima dosta posla al da se fino zaradit..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 18:10   #548
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma jasno je meni kako ide pumpanje/stampedo/iskrcaj/korekcija pa ponovo u krug (kao i svaka burza dionicama) , htio sam reci da nema nekog "posebnog" razloga jer ovo nije razlog nego klasika kako burza funkcionira - na spekulaciji .
Devaluacija Yuana nije nesto poseban razlog u-um Pa pokusaj PBOC-a da spasi Yuan i pustanje infa u javnost - koja je opet prenapuhala vijest i krenula panicarit s izlizanim "china banned crypto !!", a ovce brzo prodale u panici Meanwhile meni portfolio raste iz dana u dan
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 19:29   #549
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Devaluacija Yuana nije nesto poseban razlog u-um Pa pokusaj PBOC-a da spasi Yuan i pustanje infa u javnost - koja je opet prenapuhala vijest i krenula panicarit s izlizanim "china banned crypto !!", a ovce brzo prodale u panici Meanwhile meni portfolio raste iz dana u dan

Uopće ne sumnjam da će partija prije ili kasnije pokušat zaustavit masovni bjeg novca u inozemstvo direktnim napadom na bitcoin enkripciju kvantnim računalima (kasnije) ili (prije) nekom vrstom hakiranja.
A možda im ono super-duper superračunalo već radi mjesecima na razbijanju BTC enkripcije.
Evo par linkova interesantnih:
http://www.zerohedge.com/news/2015-0...omy-which-grea
http://www.zerohedge.com/news/2016-1...china-turmoils
Ako im uspije sjebat BTC, ode on dolje u dvoznamenkaste vode.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 08.01.2017. u 19:45.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 02:15   #550
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Dok god ne uspiju valjda jedini pozitivni utjecaj ovih negativnih temperatura....



280X na 59.... moze..... meni super... ove sto su na 80 su ocito preblizu jedna drugoj... ali ove ostale vesele
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2017., 03:36   #551
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Smo malo zamrli? Jel se meni cini ili se profitability smanjio dosta na nicehashu? A i opcenito?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 07:04   #552
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Hehe.. moje nvidije jos uvijek drze profitabilnost od 1.80-2.00 usd na dan po kartici na ZEC-u..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 08:24   #553
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
prije valjda 5 godina sam kupio nekih 1.1 ghs (10$) na cex.io. Od onda se nisam ulogirao da vidim koliko sam "zaradio".

Salju mi mejlove, ali racunam da je sve sica...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 22:52   #554
Dusan.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Nis
Postovi: 4
Pozdrav svima, razmisljao sam se kako doci do dodatne zarade, uz malo googlanja oko minninga kriptovaluta dosao sam na ovu temu. Kako sam po struci programer i za ovo laik zamolio bih za par saveta.

Dakle koje valute je trenutno najprofitabilnije kopati i ako moze neki kalkulatori za iste, i kolika su minimalna pocetna ulaganja da bih imao pristojnu zaradu (500e? 1000e?)
posto nisam bas pun para.

Sto se struje tice prosek cene za kW/h mi mesecno izadje oko 5-6 RSD odnosno 0.3-0.4 kuna.

Hvala unapred
Dusan. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 22:59   #555
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Pozdrav i tebi

Sta je profitabilno za rudarit mozes saznat na whattomine.com i coinwarz.com

Ovisi dali se oducis za AMD ili NV, ali ethereum, monero i zcash je trenutno najisplativije rudarit..

Definiraj pristojna primanja
minimalna pocetno ulaganje ti je koliko kosta jedna graficka i struja
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 23:01   #556
Dusan.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Nis
Postovi: 4
Uf pa pazi pristojno mislim da ima npr. 100 evra ciste zarade mesecno... i jos ako bi moglo da se otplati za godinu dana
EDIT: malo mi je konfuzan ovaj whattomine ali koliko ja kontam zcash mu dodje trenutno najisplativiji?
Dusan. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 23:09   #557
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Na whattomine upises koliko ti grafa daje za odredjene algoritme i on ti izracuna sta je najprofitabilnije, a imas i kalkulatore pod coins gore..

S tom cijenom struje mozda bi i mogao izvuci da otplatis sve u roku godinu dana.. znaci 12-13 mjeseci, ako ides na gtx 1070.. svaka grafa ti pravi oko 51 euro mjesecno, stim da moras struju oduzet od toga, racunaj da jedna grafa trosi 150W.. pa eto ja bi reko jedno 3 grafe da ti treba takve, znaci nekih 1500-2000 eura uloga za +100 eura cistog mjesecno..

To je po trenutnim cijenama, al ako drzis to sto namajnas i ne prodajes, tko zna kakvu cijenu mozes dobit ili izgubit naravno.. pa sad..

Zadnje izmijenjeno od: Shamanix. 24.01.2017. u 23:21.
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 23:11   #558
Dusan.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Nis
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Na whattomine upises koliko ti grafa daje za odredjene algoritme i on ti izracuna sta je najprofitabilnije, a imas i kalkulatore pod coins gore..

S tom cijenom struje mozda bi i mogao izvuci da otplatis sve u roku godinu dana.. znaci 12-13 mjeseci, ako ides na gtx 1070.. svaka grafa ti pravi oko 51 euro mjesecno, stim da moras struju oduzet od toga, racunaj da jedna grafa trosi 150W.. pa eto ja bi reko jedno 3 grafe da ti treba takve, znaci nekih 1500-2000 eura uloga za 100 eura cistog mjesecno..
Hvala puno, sto se ovog tice ako bude nekog kapitala od freelancinga inace tesko haha A ja bio pod utiskom da se minning ne isplati zbog neupucenosti i cele price oko bitcoina...
Dusan. je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 00:05   #559
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor Dusan. Pregled postova
Hvala puno, sto se ovog tice ako bude nekog kapitala od freelancinga inace tesko haha A ja bio pod utiskom da se minning ne isplati zbog neupucenosti i cele price oko bitcoina...
Pa jedno vrijeme se i nije isplatio mining. Sad se isplati i sa placanjem struje, ali ne znamo sta nas ceka u buducnosti. Tako da se sve svodi na "ne ulazi u to ako nisi spreman izgubiti" jer za 6 mjeseci mozda bitcoin padne nazad na 300 dolara, a onda ti nece biti isplativo ni rudariti ni prodavati kartice jer ce ih mnogi prodavati.

Ukratko: ako struju ne moras placati, isplati se u svim varijantama, a ako moras, predvidjanja kazu da sad nije bas pametno ulagati.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 09:55   #560
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
padobransko pitanje:
ukoliko bi struja bila džabe. recimo odnesem mašineriju u firmu i to radi 0-24 i ne plaćam struju da li bi onda bilo isplativo kopati?
naime u mogućnosti sam to izvesti kako stvari stoje i ima još jedna stvar: da li i koliko je potreban internet za to? brzine, prometi ....
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 16:15   #561
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Padobranski odgovor: Ako je struja dzabe i da radis 1 dolar dnevno, isplati se. Pa i da je tako, to je 365 dolara za godinu dana, sto je dovoljno za 3 dana toplica

Sto bi ti moj frend reko koji rudari tako vec 4 godine, ne smijes gledati na ovo kao ulog (koji moras isplatiti) nego kao kupovanje dionica koje ce ti povremeno davati dividendu. Sto upravo i je ulaganje u rudarenje.

Edit: potreban ti je internet, ali ne pretjerano puno prometa i brzina nije jako bitna.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 25.01.2017. u 16:26.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 07:51   #562
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Pitanje za veterane.
Što znači "market cap" linija u ovom slučaju?
https://coinmarketcap.com/currencies/zcash/
kopija je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 07:59   #563
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Ukupna vrijednost svih raposlozivih (trenutno) ZECova

Znaci svi ZECovi u ponudi puta njihova trenutn avrijendost = Market CAP.

Znaci ako trenutno imas 20.7 miliona dollara mozes is kupiti SVE - naravno teoretski pod uvjeotm da svi bas hoce prodait tebi po trenutnoj cijeni (a nece nego bi cijena drasticno naralsla da neko tako mahnito pocne kupovati ) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 16:37   #564
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Padobranski odgovor: Ako je struja dzabe i da radis 1 dolar dnevno, isplati se. Pa i da je tako, to je 365 dolara za godinu dana...
koliko para je mašinerija? ako je 1000 dolara onda nakon tri godine nemam ništa zarade. ako je više onda ni nakon pet godina nema zarade...
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 16:48   #565
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
To je s jednom karticom od 300 dolara
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 19:36   #566
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
koliko para je mašinerija? ako je 1000 dolara onda nakon tri godine nemam ništa zarade. ako je više onda ni nakon pet godina nema zarade...
Dakle, gledaj na to kao da si kupio kafić ili gostionu. Rigovi/mašinerija ti rade plaću. Plaću trošiš. Gosti možda prestanu dolaziti ili se presele u susjedni objekt i tebi padne promet (ekvivalent padanju vrijednosti coina). Dok god imaš jednog gosta (ekvivalent dolara dnevno), ako ne moraš plaćati nabavu robe, u plusu si.

Na kraju prodaš objekt (mašineriju) ako nikako ne ide ili posao skroz stane, vrati ti se dio uloga, a do tad si sigurno na nuli ako ne i u plusu.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 13:52   #567
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova

Na kraju prodaš objekt (mašineriju) ako nikako ne ide ili posao skroz stane, vrati ti se dio uloga, a do tad si sigurno na nuli ako ne i u plusu.
Pod uvjetom da svi birtijaši u državi nisu odlučili prodat kad i ti :-)
kopija je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 14:08   #568
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Pod uvjetom da svi birtijaši u državi nisu odlučili prodat kad i ti :-)
Nisam bas siguran u tu tezu. I da svi krenu istovremeno prodavati sve, zasto bi jedni drugima rusili cijene kad se moze prodati po normalnoj cijeni? Konkurencija je zdrava stvar, no na svoje oci sam vidio kako to zapravo funkcionira - 2 su kafica jedan do drugog - jedan ima pivu 14 kn, drugi stavi po 10. To su bile svadje pa cak i prijetnje vlasnika od 14 kn, dok ovaj sa 10 nije dignuo cijenu na 14. Onda se fino raspodijeli ekipa i svi profitiraju.

Tako ce biti i sa karticama kad krene masovna prodaja, isto je da li ih je 10 na trzistu ili 1000 kad potraznje nema ili je slaba.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 12:35   #569
KriptoSusjed
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Kod susjeda
Postovi: 2
Pozdrav svim kolegama. Već duže vrijeme razmišljam u majnanju altcoina i pratim ovaj thread. 3 god u Bitcoinu i altcoinima kao trader, ugodno sam se iznenadio kad sam naišao na ovaj thread i vidio da se i u HR ljudi ozbiljno bave majnanjem kriptovaluta.

Molim za preporuku riga koji bi mogao nadograđivati prema potrebi.

Preporuke za najbolju roi GPU? Dvoumim se između AMD RX 480 i NVIDIA GTX 1070. Čini mi se da je ROI bolji za AMD?

Uglavnom, bio bih jako zahvalan na preporukama za:
- MBO
- GPU
- NAPAJANJE
- CPU
- SSD
- RAM
- OS (Linux / Windows / najbolji Driveri)
- kablovi

Planiram kupiti u HR radi garancije i ispada da je linkshr najpovoljniji, a kupio bih sve po mogućnosti kod istog dobavljača, i tražio još neki rabat...

Što mislite o ovome? Ovdje je screenshot komponenti.
Hvala puno unaprijed!



EDIT: majnao bi ETH, XMR, ETC, ZEC itd.

Zadnje izmijenjeno od: KriptoSusjed. 03.02.2017. u 12:59.
KriptoSusjed je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 16:23   #570
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Prvi savjet: ako mislis ozbiljno rudariti, nemoj slagati kantu nego slazi "rig" odnosno otvoreni stroj, dakle ploča na stolu i neko improvizirano "kućište" koje drži grafičke u zraku iznad ploče.

Sto se ostalog tice, dobro si izabrao, mada bi mozda trebalo vidjeti kako RX460 rudare (ima ih ispod 1000 kn - novih) ili sacekati RX490.

Umjesto 2x 1070 ja bi rađe isao na 5x RX470, samo bi ti onda trebala 2 napajanja.

edit: sto se tice kablova, odmah si naruci powered risere sa ebaya i adapter za spojiti 2 napajanja da se pale skupa sa plocom (iako ti mozda nece trebati, da ne prifali)
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na