Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2013., 11:08   #1
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
EVOtv - usluga televizije - iskustva?

Gledam nešto uzeti glede TV-a i proširenja programa pošto na klasičnom TV-u sa ponuđenim programima nema ništa pametno za gledati.
Ovo mi izgleda dobar odabir iz razloga što nema ugovorne obaveze što je + u odnosu na druge(T-com,Optima,Iskon,B-net) a pošto sam na T-comu MAX TV mi je preskup i nudi se samo uz ugovornu obavezu, a vjerojatno ću i preći na nešto drugo nakon prestanka obaveze pa se nebi za nikoga vezao opet.

Jedini minus koji sam mogao naći je kupnja uređaja cca 450kn ali jbg. ako je samo to onda OK.

E sad ima li tko i koristi li usluge istog i kakvo je stanje na terenu glede svega navedenog-zadovoljstvo/nezadovoljstvo uslugom i sl. iskustva korisnika.

Nisam našao sl. temu glede navedenog, ako mi je nešto promaklo molim MOD da uklone post.Ako tema nespada ovdje molim preseljenje iste.

Hvala
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 16:58   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovaj EVOTV djeluje zanimljivo za ljude koji odu na vikendicu po par mjeseci godišnje, možeš poniti sa sobom pa ne triba imati dva priključka za IPTV.

Mene samo zanima kad će i hoće li krenuti i net preko toga...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2013., 19:24   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ovak, moj otac ti radi u pošti i prvo kaj je rekao je BIG FUCKING NO!

Mi smo uzeli na probu, imaš 40-tak programa sve ukupno (discovery, national, eurosport, i ostale te poznate)...

Uređaj nemožeš kupiti na rate, već prilikom potpisivanje platiš tih 450kn i dobiješ 8 programa (hrt 1,2,3, nova, doma, rtl, vtv i z1 (nisam 100% siguran)). To ti je prijamnik kakav možek kupiti u bilo kojem dućanu mješovitom robom, oblik isti ko i ova digitalna televizija (prijamnik), i daljenski isto.. I moraš imati antenu ofc :=
Ostatak su ti paketi, tipa hbo paket.. I to doplačuješ mjesečno...

I na kraju te izađe dosta skupo, tehnička podrška im je za sad 0, potpisanih ugovora isto tak nekaj...

Kažem kaj sam čuo iz internih info. Ja kad sam uzeo, to je bilo mjesec dana nakon edukacije kaj je stari išao, i nisu imali ni jedan potpisani ugovor... Jest da je to grad od 6000 stanovnika, ali opet nije malo...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:30   #4
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
posta svastari umjesto da se bavi svojim poslom.
obzirom da im je sami core business katastrofa informaticki slozen i organiziran i da propadaju rapidno, uzeti uslugu televizije od njih nije bas pametno.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:35   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ko i svaka tvrtka, nije važno propasti ili ne, važno je da oni na vrhu pokupe svoje na vrijeme i zbrišu s mjesta događaja...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:17   #6
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ovak, moj otac ti radi u pošti i prvo kaj je rekao je BIG FUCKING NO!

Mi smo uzeli na probu, imaš 40-tak programa sve ukupno (discovery, national, eurosport, i ostale te poznate)...

Uređaj nemožeš kupiti na rate, već prilikom potpisivanje platiš tih 450kn i dobiješ 8 programa (hrt 1,2,3, nova, doma, rtl, vtv i z1 (nisam 100% siguran)). To ti je prijamnik kakav možek kupiti u bilo kojem dućanu mješovitom robom, oblik isti ko i ova digitalna televizija (prijamnik), i daljenski isto.. I moraš imati antenu ofc :=
Ostatak su ti paketi, tipa hbo paket.. I to doplačuješ mjesečno...

I na kraju te izađe dosta skupo, tehnička podrška im je za sad 0, potpisanih ugovora isto tak nekaj...

Kažem kaj sam čuo iz internih info. Ja kad sam uzeo, to je bilo mjesec dana nakon edukacije kaj je stari išao, i nisu imali ni jedan potpisani ugovor... Jest da je to grad od 6000 stanovnika, ali opet nije malo...
Ne bih se složio s tobom u ovome, barem iz osobnog iskustva jer imam evo tv već par mjeseci i iskreno mogu reći da nemam nekih pritužbi na njihovu uslugu. Tu i tamo nestane signala, ali to je svega na par minuta tako da mi to nije neki veliki minus...

Programi su više-manje sasvim ok i uvijek se ima nešto pametno za pogledati. Prva dva mjeseca su korisniku svi programi na raspolaganju i korištenje usluge općenito se plaća 1 kunu. Nakon isteka ta dva mjeseca korisniku ostaju programi iz buketa koje je odabrao i nastavlja se s plaćanjem od 70 kuna mjesečno. Po meni to nije skupo uopće.

Prijamnik se MOŽE uzeti na rate, odnoso svaki mjesec dodatnih 20 kuna na računu će dolaziti za prijemnik čime on ispadne 480 kn nakon dvije godine koliko je predviđeno za njegovu otplatu. Ako korisnik ranije želi prekinuti ugovor s njima treba otplatiti cifru koja mu je ostala za taj prijamnik.

Osobno mi se sviđa i šta mogu s njim bilo gdje bez razvlačenja pustih kablova. I ono najbitnije je da nema nikakve ugovorne obveze niti plaćanja penala u slučaju prekida ugovora.

Po meni je ovo sasvim ok i jeftina ponuda
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:21   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa gledaj, ja kažem ono što znam i koliko sam informiran.

Meni je ta usluga naspram max-tv-a kojeg imam već 6 godina, 0 bodova. Period
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:34   #8
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa gledaj, ja kažem ono što znam i koliko sam informiran.

Meni je ta usluga naspram max-tv-a kojeg imam već 6 godina, 0 bodova. Period
Sve je to meni jasno, max tv je kvalitetniji i u tome nema rasprave. Imao sam ga i ja godinama, tek nedavno sam t comu i njihovim uslugama dao odj... i baš iz tog razloga sam i uzeo ovaj evo tv.

Kako sam rekao, veliku ulogu mi igra to šta nemam ugovorne obveze i što me ispadne osjetno jeftinije od max tv-a
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:44   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa kao što sam reka gori, meni recimo baba 5 miseci godišnje boravi na vikendici i sad da ima MaxTV plaćala bi duplo plus zafrkancije sa isključivanjem, praznim hodom, plaćanjem a nekorištenjem itd...
Plus, ovo je sigurno stabilnije i ima kvalitetniju sliku od onog groznog maxtva...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:54   #10
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
E da to sam zaboravio reći, slika je puno kvalitetnija na evo tv-u. Barem meni tako izgleda
Volume je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2013., 21:54   #11
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Nije stabilnije i nije bolja slika, ali za tvoju baku je to idealno
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 22:04   #12
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa gledaj, ja kažem ono što znam i koliko sam informiran.

Meni je ta usluga naspram max-tv-a kojeg imam već 6 godina, 0 bodova. Period
Ma niti si informiran, niti šta znaš. Samo trolaš.

Evo ti pa uči http://www.evotv.hr/

Evotv je sasvim OK usluga digitalne televizije.
Nije IPTV pa nije ovisna o ADSL-u, nema ugovorne obveze.
Nije vezana za mjesto pa STB možete po volji seliti iz mjesta u mjesto.
Dovoljna je samo postojeća TV antena.
STB nije baš iz dućana mješovite robe, dapače.
Razne mogućnosti izbora programa, dakle onoga što ćete gledati i što ćete plaćati.
Dosta dobra pokrivenost signala.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 22:05   #13
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nije stabilnije i nije bolja slika, ali za tvoju baku je to idealno
Eto vraže sad će ispast da i ja imam vid ka u babe

Ne ozbiljno, slika izgleda sasvim pristojno i nestabilnosti nemam. Aj bolje da je ih pristanem hvaliti da ne bi tko pomislija da još radim za njih
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 22:53   #14
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Znači ovako: usluga ovisi o kvaliteti signala i konstrukciji samog objekta. S obzirom da u kući imam problema i lovim signal obične televezije zemljaske problematično siher bi i ovo bilo malo triky.

U prijevodu: onaj tko ima čisti LOS prema sljemenu (ili nekom drugom odašiljaču ako postoji) te dobru konfiguraciju kuće/terena može imat kvalitetnu uslugu.

Specifični slučajevi ili malo loše postavljenih zgrada itd. - nula bodova?

Iz gore navedenog je i vikendica upitna .

Žica je žica .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 23:09   #15
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Ma niti si informiran, niti šta znaš. Samo trolaš.

Evo ti pa uči http://www.evotv.hr/

Evotv je sasvim OK usluga digitalne televizije.
Nije IPTV pa nije ovisna o ADSL-u, nema ugovorne obveze.
Nije vezana za mjesto pa STB možete po volji seliti iz mjesta u mjesto.
Dovoljna je samo postojeća TV antena.
STB nije baš iz dućana mješovite robe, dapače.
Razne mogućnosti izbora programa, dakle onoga što ćete gledati i što ćete plaćati.
Dosta dobra pokrivenost signala.
Ajde molim te sjaši...

Šta sam ja krivo rekao osim toga što piše tu. Imao sam doma to i sve je to ljepo na internetu, probaj i nabavi pa da te vidim. Jedino što se promijenilo od tog mog probnog uređaja je reciver. Bio je drugačiji nego je sad na slici. Znači osnovni paket + 2 paketa koja bi ja uzeo (dokumentarci i sport) bi izašlo preko 100kn, šta je meni za tu vrstu usluge previše..

Ne vrijeđaj bez razloga, jer je najlakše otvoriti google i pročitati šta piše... Razgovarao sam s ljudima koji to rade, i konkretno u pošti LEPOGLAVA, je žena rekla da nemože na rate uređaj ići. Toliko sam ja informiran, jer mi je tak ona konkretno rekla. I niko od tih ljudi koji rade nikad nebi uzeli tu uslugu.

Sve što si ti rekao je već gore rečeno.

Ti kažeš sasvim ok usluga, šta sam ja rekao prije, i nije u rangu nekih operatera koji pružaju tv usluge.

Citiraj:
Autor Volume Pregled postova
Eto vraže sad će ispast da i ja imam vid ka u babe

Ne ozbiljno, slika izgleda sasvim pristojno i nestabilnosti nemam. Aj bolje da je ih pristanem hvaliti da ne bi tko pomislija da još radim za njih
Sry krivo sam se izrazio. Usluga je za nju super, jer nema ugovora od 12-24 mjeseci ko kod ostalih operatera. Jedino to

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 08.05.2013. u 23:18.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 23:32   #16
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
Neznam, možda nije bilo baš sve super kad si ti uzeo. Može biti da je bilo problema na samom početku uvođenja usluge ali sad sve radi kako treba

Evo kakve su sad cijene za 4 paketa i načini na koje se može plaćati prijemnik

Volume je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 23:49   #17
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Može se, ali onda si na ugovor O tome pričam
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 23:54   #18
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Može se, ali onda si na ugovor O tome pričam
Nisi na ugovoru, ako želiš prekinuti korištenje njihovih usluga otplatiš koliko ti je ostalo za prijemnik i to je sve
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 00:12   #19
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
to nije obični prijemnik. to je mpeg4 HD dvb-t T2, standard iznad "običnih dvbt hd prijemnika, plus ima usb video player tako da vrijedi svake kune :P
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 00:34   #20
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Imaš u potpunosti pravo + što taj prijemnik vjerojatno mora primiti veću količinu informacija nego što prima obični, znači veća osjetljivost na smetnje i manja margina pogreške u slučaju položaja antene (odnosno manje je mjesta u kući koji su pokriveni zadovoljavajućom razinom).



Kad se samo sjetim one reklame za DVB-T prijemnike: siđite sa krovova, digitalno doba i te spike . Na kraju se sve svodi na koliko para za antenu toliko muzike ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 08:53   #21
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Svi na poćetku "pružanja usluga" moraju preboljeti djećje bolesti pa tako i oni vjerojatno kako bude vrijeme odmicalo da će i usluga biti OK, najbitnije je neimati nikakvih obaveza glede mogućeg raskida ugovora i plačanja penala kao kod ostalh koji nude slićno za više love, možda jesu bolji ali sve se plaća pogotovo povrh osnovne usluge(imao sam MAX TV znam o ćemu se radi) tako da mislim da je tih 70kn OK za ono što nude ali prićekat ću još malo nije "greda"

Naravno kupnja uređaja je jbg. kao i u trgovini možeš za keš ili na rate ali to nepodliježe "ugovornoj obavezi" i nakon eventualnog raskida uređaj "valjda ostaje u hiži" ali kakve su onda s njim mogućnosti tj. može li se i kako za nešto upotrijebiti barem kao "DVB-T prijemnik za neku telku" ili....
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 09:04   #22
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Na njuškalu se prodavalo par EvoTV uređaja. Kontaktirao sam poštu i rekli su mi da ga mogu kupiti, ali da mi treba ime, prezime, oib tko je kupio uređaj prvi puta. Nakon toga odem u poštu i taj uređaj prijavim na svoje ime i sve riješeno.

Usluga je za cijenu čisto OK, IMO
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 21:46   #23
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
@ECHO možeš uzeti na probni rok od tjedan da vidiš kako ti se sviđa. Ako ne budeš zadovoljan samo im vratiš uređaj, oni tebi pare i miran si
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 22:05   #24
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Ja sam prodao evotv uredjaj u roku pola sata na njuskalu. Dan prije toga sam odjavio uslugu a novi vlasnik me nikad nije pitao za oib I ostalo.

Inace sa evotv sam bio zadovoljan ali manjak nekih meni bitnih programa je presudio da prijedjem na satelit I cs.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 17:51   #25
zoricsb
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 21
Može mala pomoć. Mogao bih dobiti bespalatno Evotv cam modul (susjed kupio dva Grundinga si dobio dva EvoTv cam modula) sad me zanima jel bih mogao to ja ubaciti u svoj tv i gledati, odnosno registrirati sebi EvoTv. Moj tv je LG 47LM660s. Na tv-u imam cam utor. Sad neznam jel ima on taj DVB-t2 tuner.
Puno hvala.
zoricsb je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 22:27   #26
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Ja imam Evo Tv. I stvarno sam prezadovoljan san njima. Uzeo sam dokum/vjesti, filmovi i sporti buket, stime da hbo+cinemax buket je gratis godinu dana tako da i njega dobijes. Isto tako sam uzeo uredjaj na rate i nisam vezan nikakvim ugovorom i mogu uvjek raskinit. Za 70 kn sam prezadovoljan. Dok moji imaju Max tv i placaju 150 + kn. Za one programe sta teoretski ni negledaju
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 12:34   #27
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Prijatelj je neki dan uzeo EVOtv. Slika na većini nacionalnih kanala je bila lošija od FTA kanala, preko iste antene. Zvuk je na svakom kanalu bio lošiji od FTA. HD kanali su bili nekih 1.5mbit/s ako se dobro sjećam. Možda sam pogriješio ali svakako je bilo premalo za HD i nije izgledalo uvjerljivo.
Što se tiče media playera na tom Strongu, nisam vidio kako radi, ali kaže mi da su slova jako mala, a ako se povećaju dobar dio titlova se ne vidi, a i dalje su premala. TV je 42" i gleda se s metar i pol do dva.
Vratio ga je u roku od 7 dana.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 12:41   #28
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Prijatelj je neki dan uzeo EVOtv. Slika na većini nacionalnih kanala je bila lošija od FTA kanala, preko iste antene. Zvuk je na svakom kanalu bio lošiji od FTA. HD kanali su bili nekih 1.5mbit/s ako se dobro sjećam. Možda sam pogriješio ali svakako je bilo premalo za HD i nije izgledalo uvjerljivo.
Što se tiče media playera na tom Strongu, nisam vidio kako radi, ali kaže mi da su slova jako mala, a ako se povećaju dobar dio titlova se ne vidi, a i dalje su premala. TV je 42" i gleda se s metar i pol do dva.
Vratio ga je u roku od 7 dana.
FTA kanali su FTA, nisu na nekoj posebnoj frekvenciji kada uzmeš EVO TV. I dalje je sve to isto, jedino je moguće da taj reciver stvara neke probleme, ali ne znam... malo je čudno.
partwish je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 05:41   #29
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Jel se moze kupit taj CAM modul negdje?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 20:19   #30
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Uspoređivao sam svojevremeno novu tv dobar analogni signal (tada je još bio živ,dakle 2010 godine), digitalni zemaljski, digitalni satelitski i iptv
Analogni signal je bila slika najbolja najbogatija detaljima, iza nje je išla digitalna zemaljska slika, zatim digitalna satelitska i na zadnjem mjestu tj najgora slika je bila iptv.
Stoga nije čudo da fta kanali izgledaju bolje nego evo tv orginalni satelitski programi koji oni "skidaju" sa satelita i puštaju u eter preko zemaljskih odašiljača
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na