Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2007., 01:41   #1
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Jumper na Benq 1655

Kako treba stojati da bi uredjaj radio u Master modu? Nesto sam prckao a one oznake na snimacu me jako zbunjuju.
Sad mi prza radi ocajno sporo, iako je u DMA modu.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 01:48   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Na kojem kablu ti stoji, 40 ili 80-žilni? Jesi li probao reinstalirat IDE kontroler? Kakve su oznake? Je li nisu CableSelect, SLave and MAster?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2007., 02:08   #3
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma da, te su oznake, ali me zbunjuje jer nije jasno napisano CS, MA, SL. Nego kao u dva reda, pojma nemam...

Fazon je sto ga sad ne mogu ni vadit da procitam, jer je na taj optikaner nalijeljena spuzva radi stisavanja diska Ali koliko se sjecam da su oznake ful nejasne.

Jedno vrijeme je jumper bio u sredini, ali jako dugo nisam nista przio pa i ne znam je li bio u master modu kako treba...sad sam ga premjestio skroz lijevo(odozgo gledano) i ponovno isto. Mora da su ta dva Master/Cable select. Uredjaj je naravno spojen na kraj kabela, a sam kabel je 80-zilni.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 02:27   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pa onda vidi u BIOS-u ili POST screenu, ako nisi siguran.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 02:36   #5
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
To ce ti 100% @igorba znati odgovoriti,taj covjek zna napamet svaku przilicu i svaki dio njen di treba i kako treba,kladim se u pivu da ga sad probudis u pol 3 ujutro da ce iz prve pogoditi
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 02:43   #6
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
To ce ti 100% @igorba znati odgovoriti,taj covjek zna napamet svaku przilicu i svaki dio njen di treba i kako treba,kladim se u pivu da ga sad probudis u pol 3 ujutro da ce iz prve pogoditi
: lol2 :
Al stvarno,šta je je,čovjek je maher za te stvari
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 02:45   #7
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa onda vidi u BIOS-u ili POST screenu, ako nisi siguran.
U BIOS-u uvijek pise da je u Master modu, a i Windowsi uvijek vide przu. Evo sa cu je izvadit pa pogledat, vec polako pizdim...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 02:47   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Probaj je spojit na drugi konektor/kanal pa vidi šta će bit. Nisi kako treba definirao "spora". Spora u čemu?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 03:01   #9
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Probaj je spojit na drugi konektor/kanal pa vidi šta će bit. Nisi kako treba definirao "spora". Spora u čemu?
Sporo snima, maloprije je jedan DVD skopirala za 5 min, sto je kao i prije.

Evo sam je izvadio i stavio na jumper na kojem pise "MA" dakle definitivno je sad Master.

Da, spajao sam i na drugi kanal na kojem je inace LG, a mijenjao sam i kabel(isprobao ovaj od LG-ja).

Reinstalirao driver od chipseta, ovaj put sam stavio VIA Hyperion 5.10a, prosli put sam stavio drivere koji su dosli s maticnom.

Traxdatu koju je ovaj Benq inace przio u roku od 7-8 min sad przi oko 20min. Kao da stoji, kao da uopce ne przi, nece da se "zalaufa".

Evo sad gledam da reinstaliram neru, mozda je do programa...iako mi je ova verzija uvijek radila.

I da, svako malo zacvrci.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 13:37   #10
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Rijesio sam problem. Nakon sto sam promijenio kabel, IDE kanal, drivere od chipseta maticne, jumper prebacio u Master, reinstalirao Neru sve 5. Radi kao i prije.

Mislim da je bilo do Nere, ali nisam ziher jer sam neke stvari odjednom radio. No svejedno, glavno da sad radi...
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2007., 13:51   #11
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
To ce ti 100% @igorba znati odgovoriti,taj covjek zna napamet svaku przilicu i svaki dio njen di treba i kako treba,kladim se u pivu da ga sad probudis u pol 3 ujutro da ce iz prve pogoditi
Zašto me nitko nije probudio? :clap: : lol2 :

Ako jumper ne mijenjaš (i ne dodaješ recimo nove uređaje), ne može on biti kriv za to što je prža odjednom usporila. Može biti sto stvari: matična, kablovi (vrlo čest uzrok problema), driveri, softverski konflikt... No, bitno da je riješeno. : goood :
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 14:02   #12
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma vec mjesec dana otkak imam ovu maticnu oz siga nisam nista przio na Benq-u. Na LG-ju jesam nekoliko Verbatima.
E sad posto imam nekolicinu Traxdata govana na koje przim manje vazne stvari, i obzirom da ih tad przim u Benq-u(LG jednostavno nije za to), primjestio sam problem. Inace bas cuvam Benq-a, ne daj Boze da mu sta bude

Jumper sam bio postavio u sredinu(Slave), greskom, ali sad je definitivno u Master modu, jer sam ovaj put izvadio przu kad sam stavljao jumper.

Uglavnom, sve 5. Malo sam se iznervirao no eto...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 01:55   #13
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
@srv steta kaj nisi 2 benq prze uzeo,sjecas se....

@igorba pitao sam ja @domya kaj budemo te zvali ali veli on da bolje ne

Glavno da je problem rijesen i da benq przi i dalje kak spada
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 12:19   #14
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
@srv steta kaj nisi 2 benq prze uzeo,sjecas se....

@igorba pitao sam ja @domya kaj budemo te zvali ali veli on da bolje ne

Glavno da je problem rijesen i da benq przi i dalje kak spada
Nemoj me podsjecat na to kvragu bile su 250kn...: hitthewa

Da, przi kao blesava, sprzio jucer 4 Traxdate i tri Verbatima. : goood :
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 13:29   #15
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Nemoj me podsjecat na to kvragu bile su 250kn...: hitthewa

Da, przi kao blesava, sprzio jucer 4 Traxdate i tri Verbatima. : goood :
Pa nađeš nekog papka koji ju ima, i kažeš mu "Pa ti još imaš 16x pržu?! Zar ne znaš da sad imaš 18x i 20x prže, one rade puno bolje, peru veš, kuhaju ručak, bla-bla... Nabavim ti ja jednu jeftino, i još ti udomim to staro smeće za recimo 10 KM..."

I evo ti još jednog BenQ-a.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 13:36   #16
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Hehehehe doooobraaaaa
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 13:44   #17
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Nikad ne znaš, ima i takvih papaka. Kupiš mu 20x (ej, pazi 20x! ) LiteOn-a i "spasiš" mu BenQ-a za recimo 30 KM. On sretan, ti sretan, BenQ te košta 30 KM...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 13:47   #18
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma bed je sto svatko tko kupi Benq-a dobro zna sta je to, uglavnom su prze bile 300kn dok je Benq bio 400kn.(ovo sto sam ja svoju ubo za 250kn je nesto drugo ). Takav seljak koji bi doplatio za 20x Lite-On-a, npr., ionako nema Benq nego neki smrdljivi Asus.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 14:25   #19
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Za tvoju informaciju jedan takav "smrdljivi" ASUS je za vikend sprzio 100Kom. Verbatima 16x bez iti jednog pokvarenog medija, to sto ti nisi probao nijednog Asus-a nedaje ti za pravo da plujes po njima.Mnogi moji poznanici imaju Benq posto ih je ovdje Printex prodavao i nisu bas svi odusevljeni sa njim kao ti, a sve su to ljudi koji malo vise snimaju i malo vise se bave tim poslom, e sada je moguce da ih je zapao neki skartni model mada sumnjam jer je u pitanju 4-5 ljudi nisu valjada svi baksuzi.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 15:02   #20
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Karikiram ovo za Asus-a. A Verbatime ce ti gotovo svaka prza dobro snimat.

Takodjer znam ljude koji pljuju po LG-ju a jedino sto su ubacili u njega je smece od Ritek-a G05. LG je daleko bolja prza nego sto se misli(govorim za BiH), jer u Bosni prevladavaju upravo te Ritek Traxdate(u Tuzli gotovo i jedino sto se ima kupit, izuzev Verbatima)

Ne znam za te Benq-ove iz Printex-a, moguce da je to bio skart...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 19:01   #21
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ja uprincipu ne pljujem po necemu sto niasm probao licno, tako je i za LG o kojima postoji dosta oprecnih misljenja tako dok nekupim jedan necu komentarisati, ali isto tako nakon 4 NEC-a mogu reci da su se pokvarili najbolji mi je bio 2500 i 3520 svi noviji su mi pravili probleme.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 00:19   #22
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Svaka prža ima svoga kupca, svaki kupac svoje specifične potrebe, svaki brand ima boiljih i lošijih modela, svaki model boljih i lošijih primjeraka... i za svaki model prže može se naći barem 100 ljudi koji će po njoj pljuvati, i 100 koji će ju dizati u nebesa. Imam ideju za jednu temu u kojoj ću pokušati iznijeti prednosti, mane i specifične karakteristike modernih DVD prža (po brandovima), mada je i to generaliziranje, a generaliziranje nikad nije dobro...

p.s. Ma, dobar je Asus (jer je zapravo Pioneer).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2007., 18:05   #23
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Danas sam postao vlasnik BenQ-a 1655 pa malo citam starije postove...i vidim da sam utrzio pravu stvar...iako mi je to bilo jasno cim sam istestirao 4-5 DVD medija (prije kupnje sam ju istestirao doma...)...BenQ ce sluziti kao citac i tester DVD medija...a kostao me je smijesnih 150kn, oslobodio sam susjeda beskorisnog komada hardvera koji je stajao na polici jer susjed ima brzeg LiteOna 18x he, he...a bas tako nekako idu price u prijasnjim postovima, samo sto su kod mene one istinite.
A BenQ nevjerojatno dobro cita...kao sto LG H42N snima - di ces bolje kombinacije.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2007., 18:33   #24
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Danas sam postao vlasnik BenQ-a 1655 pa malo citam starije postove...i vidim da sam utrzio pravu stvar...iako mi je to bilo jasno cim sam istestirao 4-5 DVD medija (prije kupnje sam ju istestirao doma...)...BenQ ce sluziti kao citac i tester DVD medija...a kostao me je smijesnih 150kn, oslobodio sam susjeda beskorisnog komada hardvera koji je stajao na polici jer susjed ima brzeg LiteOna 18x he, he...a bas tako nekako idu price u prijasnjim postovima, samo sto su kod mene one istinite.
A BenQ nevjerojatno dobro cita...kao sto LG H42N snima - di ces bolje kombinacije.
Cestitke na dobrom ulovu! I ja sam sad prezadovoljan sa kombinacijom LG+Benq.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na