Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2015., 15:57   #1
fartorix
Premium
Moj komp
 
fartorix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Iskustvo sa Computer Universeom i UPS-om

Pozdrav svima!

Iskustvo sa UPS-om moram podijeliti s vama jer bilo bi pokvareno da pustim da opet netko prolazi kroz nešto slično. Naime 26. lipnja je computeruniverse.net na moju adresu (i moje veselje) poslao ASUS PQ321QE. Radi se o 32" 4K IGZO IPS monitoru koji je sa 3500€ pao na bezbolnijih 932€ sa dostavom. Rok dostave je bio 1. srpnja te sam na UPS-ovoj web aplikaciji s nestrpljenjem pratio njegov put do Zagreba.

Te srijede 1. srpnja status se nije mijenjao i pokazivao je da je monitor zapeo u Gornjem Stupniku. Pred kraj radnog vremena sam nazvao Overseas (UPS Hrvatska) gdje mi je gospođa nakon provjere, nezainteresiranim glasom, priopćila da je paket oštećen, da se to događa (nije to ništa strašno ni neobično) i da će me netko kontaktirati. Par sati nakon toga zvao me njen kolega da mi kaže kako im je na monitor pala kanta sa autolimarskim filerom i ubila ga. Uzeo je moju email adresu da bi mi poslao svoje kontakt podatke i rekao da ga nazovem u petak za dva dana jer će do tada to biti riješeno.

Kontakt podatke nije poslao. U petak su mi se na pozive službi za korisnike javljale operaterke koje samo znaju da je paket oštećen i da će sigurno sve biti riješeno do ponedjeljka. Nakon nekoliko poziva, gospodin je napokon poslao mail u kojem je napisao samo da je paket oštećen i da ide u obradu (što god to značilo).

Nakon neuspješnih pokušaja dolaska do konkretnih informacija preko službe za korisnike (jer naravno u ponedjeljak ništa nije bilo rješeno) obratio sam se UPS-u email obrascem, koji je pak moj upit preusmjerio na koordinatora međunarodne administracije u Hrvatskoj. Pitam zašto se ništa ne događa dok UPS aplikacija svakodnevno izbacuje novi status koji kaže kako će obavijestiti pošiljatelja. Veli gospodin koordinator da je to automatski status i da je šteta priznata, obrađena i novac će biti vraćen pošiljatelju. Nigdje se ne spominju vremenski okviri. Ja se ovdje vjerojatno trebam veselit što sam nakon bezbroj poziva opet saznao kako su priznali štetu... Bilo je to 8.srpnja.

Danas, 16. srpnja, 13 dana nakon onog petka kada je sve trebalo biti riješeno, iz Computeruniversea mi javljaju da im je čudno što je stranica sa statusima moje pošiljke prepuna copy/paste statusa (bla, bla... UPS will contact sender with details... bla, bla) a njima se nitko još nije ni javio iz UPS-a, pogotovo poslao refundaciju. Obećali su preuzeti komunikaciju s UPS-om. Možda će oni imati više sreće.

To je sve za sada. Daljnji tijek ću objaviti naknadno, ali mislim da je pametnima i ovo dovoljno. Na stranu rukovanje pošiljkama, shit happens, ali činjenice da se nitko nije udostojio to javiti dok nisam sam nazvao, da konkretne informacije o roku naknade nitko ne daje ni nakon bezbroj poziva, da nakon 15 dana nisu ni kontaktirali pošiljatelja...


UPS/Overseas - nikad više!


Update!

Hello! Ulovio sam malo vremena podijelit s vama razvoj situacije, zapravo shituacije. Nakon prosvjednog maila koji sam uputio koordinatoru međunarodne suradnje u kojem sam najavio pravne korake, zahtjevao konkretan datum isplate štete te ga obavijestio da znam da nisu ni kontaktirali Computeruniverse.net - 17.srpnja dobio sam odgovor. Kaže čovjek da su još 7.srpnja kontaktirali gospodina ili gospođu Buchhaltung na broj telefona 060xxxxxx-xxx te da od tada zapravo čekaju potrebne podatke (IBAN itd.) za uplatu odštete koje ovi navodno nikako ne šalju. Također kaže kako je praksa da se zamjenski artikal pošalje kupcu neovisno o tome jeli već isplaćena naknada štete i da ja nebi trebao čekati njihovu uplatu (s čime se slažem jer ja sam svoje odavno platio a monitor nisam ni vidio).

Sve što mi je napisao proslijedio sam isti dan u Computeruniverse.net. Ujutro me čekaju dva maila, jedan od dotičnog gospodina iz UPS-a koji se ispričava jer Buchhaltung nije prezime već njemački termin za odjel računovodstva i obećaje mi poslati pravo prezime kontakt osobe kojoj su priznali štetu i koju čekaju da pošalje podatke za uplatu. Drugi mail je od Computeruniversea, oni me također obavještavaju kako se radi o odjelu računovodstva a ne prezimenu osobe ali navode kako priloženi broj telefona čak i ne odgovara tom odjelu i ističu da taj odjel ionako nema nikakve veze s rješavanjem refundacija. Doslovno kaže da mu nije jasno što UPS izvodi i napominje opet kako će oni preuzeti daljnju komunikaciju s UPS/Overseasom.

Danas je 21.srpnja i strpljenje mi je na izmaku jer se (naravno) ni jedni ni drugi ne javljaju.



Update!

Ok, postaje opasno iritantno. Jučer mi je, kad sam shvatio da je prošlo 37 dana od narudžbe/uplate, pukao film. Poslao sam UPS-ovom europskom kontakt centru cijelu kronologiju događaja, ukazao na posljednji status na njihovoj aplikaciji (koji kaže da su se paketa odrekle obje strane) te ih zamolio da naprave nešto. Također sam ih zamolio da ne prosljeđuju zahtjev regionalnom centru jer to nema nikakve svrhe. Istovremeno sam Computeruniverseu poslao ultimatum u kojem sam im dao do znanja da više ne namjeravam biti posrednik između njih i njihovih kooperanata jer to nije moj problem. Ja sam svoje platio instantno i oni sigurno nebi imali razumijevanja da nekim slučajem zbog moje banke kasni uplata, pa mi dali da se koristim monitorom dok mi se ne javi moja banka. Pitao sam ih konkretno da mi vrate novac.

U ime UPS-a javio se opet gospodin regionalni koordinator koji kaže "...proslijedili su vas ipak ovdje..., možete li mi dati kontakt... bla bla bla bla, mi ćemo kontaktirati..."

U ime Computeruniversea pak odgovara neki drugi referent (ovaj put iz odjela pošiljki), ali ne na moj zahtjev za povratom novaca već na upit od prije dva tjedna. Dobio sam copy/paste odgovora njegovog kolege na taj isti mail: U kontaktu smo s UPS-om, javit ćemo vam se ako bude kakvih novosti. Povrat novca nije ni spomenuo.

Čini mi se da Computeruniverse ne posluje ništa ozbiljnije i odgovornije od UPS-a i sve sam sigurniji, nažalost, da će ovo kulminirati pravnom intervencijom. Fuj!



Update!

Otkad sam počeo zahtjevati povrat novca Computer Universe više uopće ne odgovara na mailove. To sada rješava PayPal (oni također još uvijek čekaju očitovanje Nijemaca).
Kada sam se odlučio ovo iskustvo podijeliti na forumu najvećim problemom mi se činila sporost i amaterizam UPS-a, ali do današnjeg dana se situacija kristalizirala a Computer Universe je poput golemog izmeta isplivao na površinu ove močvare kojom plivam i ronim posljednjih mjesec dana. Nažalost, nisam se prije kupovine potrudio pogledati iskustva s dotičnom trgovinom. Sada kada znam što rade i kakva im je reputacija među kupcima iz "donje polovice" Europe bit ću zadovoljan ako mi PayPal vrati novac da sve skupa što prije zaboravim.


computeruniverse.net - nikad više!


Update!

Napokon gotovo. Otvaranje potraživanja na PayPalu je obavilo posao. U četvrtak sam otvorio raspravu na PayPalu i odmah je podignuo na razinu potraživanja uz opravdanje da trgovac ne želi komunicirati. Odmah u petak su se javili iz Computer Universea i obavijestili me da je upravo UPS završio istragu pa mi mogu poslati novi monitor ili vratiti novce. Gle čuda, baš se poklopilo sa mojom prijavom PayPalu. Za ne povjerovat kakva slučajnost. Danas ujutro je novac već vraćen na PayPal račun. Na kartici će biti kroz mjesec dana, što znači da sam umjesto kupovine novog monitora zapravo na više od dva mjeseca bezkamatno posudio novac. S obzirom na tečaj Eura, možda sam i izgubio nešto.

Ja sigurno više neću u životu ništa naručiti s Computer Universea a UPS/Overseas ću izbjegavat gdje god je moguće. Onima koji su avanturistički raspoloženi, odnosno nakon čitanja ovog pokušaja pljačke odluče riskirat i naručiti sa computeruniverse.net išta skuplje od USB kabla, preporučujem da plaćaju PayPalom. Da sam nekim nesretnim slučajem monitor platio klasičnom uplatom, do svog novca vjerojatno nebi došao još barem nekoliko mjeseci.

Probajte pogodit jeli se netko ispričao zbog svega...

Zadnje izmijenjeno od: fartorix. 03.08.2015. u 10:52.
fartorix je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 16:11   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,344
Ja sam nedavno isto imao negativno iskustvo s Overseasom, no ne tako loše kao ti.
Dnevno imaju tisuće dostava i tu i tamo nešto razbiju.
S druge strane ja sam se "izborio" i dobio sam 5 besplatnih slanja Overseasom u HR, do sada iskoristio samo 2 no svakako se i dalje bori za svoje.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2015., 17:17   #3
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor fartorix Pregled postova
UPS/Overseas - nikad više!
Ne znam baš koliko je to tvoj izbor ako planiraš i dalje kupovati online...
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 17:23   #4
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Svi su manje vise isti. Zadnja 2 paketa inter europa mi nije dostavila pa san o svom trosku isao po njih (2 puta jer u Caddya nije moglo stati, i zurilo mi se ajme), iako su sve uredno fakturirali.

Najveci problem je sta je shipping isao priko DHLa ali ovi u ZG predaju dalje kooperantima.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 17:32   #5
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja sam osobno primio par puta paket od Intereuropa i nikada problema.
primam pakete i od DHL-a, katkad ih oni direktno dostave, katkad HP express ovisi kako kada. jednostavno nema pravila barem ne tu kod nas
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 17:53   #6
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Eno u temi o amazonu sam napisao vec o njima. Danas pola dana izgubio. Nakon svakakvih zavrzlama i glupostima koje pisu u updateu i nememaju veze s vezom, djelatnica mi kaze da ce u 13 doc i neka bude netko doma, ja ostanem i cekam do dva. Opet ih zovem i kaze otpremljen bit ce oko 4-6 kod vas. Eto jos nije stigao. A 500m zracne udaljenosti -.-
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2015., 17:07   #7
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
I što je bilo na kraju?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2015., 17:10   #8
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
ja ih cekam da mi dofuraju grafu,mis i podlogu za mis...

pise da u toku danasnjeg dana, vremenski okvir od 15-17.

sad je 17.10 i jos ih nema,a sutra putujem za zadar
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2015., 19:06   #9
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
I što je bilo na kraju?
Dosao u 20:10, valjda na kraju radnog vremena kad se vracao u skladiste. Dogovorio se s njima da mi ne salju vise nego da cu sam dolaziti po stvari.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 11:47   #10
fartorix
Premium
Moj komp
 
fartorix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Update...

Molim promjenu naslova teme u "Iskustvo sa Computer Universeom i UPS-om". Hvala!
fartorix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na