Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.03.2015., 20:20   #31
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Joj super ste mi vi likovi...
Ali ti si jedini ovdje koji sve uvjerava da to nikako ne radi i ne može raditi. Ja sam samo iznio činjenicu da mi to imamo u firmi na oko 400 računala instalirano i da nema BITNIH problema u korištenju u protekle 3 godine. Ljudi stvaraju dokumente, dijele, koriste... Ti se cijelo vrijeme braniš kao da si sam napravio MSO, namećeš svoje mišljenje kao jedino ispravno, napadaš druge jer evo svi su mutavi jedino ti znaš i umiješ. Nemam potrebu da se kao branim od tebe, jer znam da radi u stvarnom životu i nastavit će sa tvojim odobrenjem ili bez.

Prihvaćam to da za nekog drugog to neće biti dobro, jer mu posao ovisi o svakom zarezu u doc/docx dokumentu i njegovom položaju, i Word mu je glavni alat za zaraditi novce. Naravno da se onda neće zajebavati sa LibreOffice nego platiti MSO i raditi. Ali meni ne ovisi.

Siguran sam da znaš onu "Ne svađaj se sa budalom, jer će te spustiti na svoju razinu, a onda dotući svojim iskustvom."
Ja cijelo vrijeme pokušavam ne ulazit u kavgu, ali si uporan.

Zadnje izmijenjeno od: Mikeyy. 16.03.2015. u 20:26.
Mikeyy je offline  
Staro 16.03.2015., 21:30   #32
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
samo da se osvrnem na ovo da se u windowsima sve moze otvarat bez brige i pameti , pa nije to kao linux imuno na viruse i razna smeca

daleko od toga da je linux super, ali tako hvaliti win sustave isto nema potrebe..

slazem se da je neki put jeftinije kupiti win licencu, ali neki put ni to nije jeftinije, a moze biti isto tako skupo.. svaki novcic ima dve strane pa tako i ova dva..

sve se svodi na samog korisnika.. i na njegove potrebe ali i zelje ..ne treba se bojati linuxa, bar ne u ovako manje zahtjevnim zadacama
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 16.03.2015., 21:48   #33
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
najbolje da autor ovog pitanja k1ter pokuša žrtvovat jedan laptop i stavi neki linux. mint ili ubunto i da sam vidi dal bude to njemu pasalo.. nema mu druge.
Jer ovo što ste vi svi ovdje raspisali.. bljazgate
dadoremix je offline  
Staro 16.03.2015., 22:20   #34
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
a jel nije zorin distribucija nesto najbliza windowz UI-u ?
mislim da bi ga ubuntu samo shebao
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline  
Staro 16.03.2015., 23:30   #35
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Studentu skup MS? Postoji DreamSpark i Office 365 Education.
Startupu skup MS? Postoji BizSpark.
ODF support OOB? Office 2013 to ima.

Preporuka za OP-a - ako je u pitanju isključivo kućna i jako jednostavna upotreba onda instaliraj Mint (ili elementary OS jer mi je lijep ) i LibreOffice gore i to je to.

Za iole ozbiljniji rad mislim da su Windoze bolji odabir.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online  
Staro 17.03.2015., 05:01   #36
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Postoji, no za malen broj studenata. Evo mi smo na svom faksu nakon godina moljenja uspjeli dobiti samo W7, W8.1 i VS.

O pravom DreamSpraku i O365 možemo samo sanjati. -.-
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je online  
Staro 17.03.2015., 07:18   #37
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Dečki, prepirete se ko babe ili neki tamo teen prištavci. Osobno volim koristiti Linux zbog tehničke slobode koju mi pruža ali ruku na srce - nije za svakog a pogotovo ne za početnika koji ga nikad nije sam ODRŽAVAO (održavanje sustava i korištenje su dvije jako različite stvari). Nije katica za sve a u poslovnom svijetu ljudi nemaju vremena za isprobavanja i svako malo formatiranje i prčkanje po kompu - trebaju riješanja koja će raditi - ZA NJIH. Munchen slučaj šljaka jer SVI koriste isti software - u konkretnom slučaju toga nema. Tako da senjor Bubba iako katkad sarkastičan u svojim nastupima (posljedica alergija na ljudsku glupost) ali - je u pravu jer se kao i ja nagledao krševa i komplikacija koji mogu nastati te zbog toga se čovjeku nudi sigurno i provjereno riješenje - jer na kraju je čovjek to i pitao jel A vjerujte mi - ovakvi slučajevi nemogu proć da početnik sve postavlja već Linux admin - koji košta.
tomek@vz je offline  
Staro 17.03.2015., 09:10   #38
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
najbolje da autor ovog pitanja k1ter pokuša žrtvovat jedan laptop i stavi neki linux. mint ili ubunto i da sam vidi dal bude to njemu pasalo.. nema mu druge.
To bi bio i moj prijedlog jer je iskustvo iz prve ruke ipak najbolje. Pitanje je samo da li se ima vremena za to pošto se radi o poslovnom korištenju, jer posao ne može dugo stajati i čekati dok se ne isprobaju sve MS alternative.

Nekom će rješenje Linux + LibreOffice/OpenOffice biti super kombinacija i moći će pomoću nje obaviti sve potrebno, dok će u nekom drugom okruženju ista ta kombinacija izazivati noćne more.
KhongLo je offline  
Staro 17.03.2015., 09:22   #39
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Studentu skup MS? Postoji DreamSpark i Office 365 Education.
Ja nemam Office 365 preko DreamSparka. Imam tonu svega, ali offica nema.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 17.03.2015., 09:40   #40
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Probaj prekk 365 education s mailom od faksa
Princ288 je offline  
Staro 17.03.2015., 09:54   #41
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,538
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Ja sam samo iznio činjenicu da mi to imamo u firmi na oko 400 računala instalirano i da nema BITNIH problema u korištenju u protekle 3 godine.
Jedan covjek i jedna zena...

__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 17.03.2015., 10:12   #42
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mikeyy je offline  
Staro 17.03.2015., 12:39   #43
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Studentu skup MS? Postoji DreamSpark i Office 365 Education.
Startupu skup MS? Postoji BizSpark.
ODF support OOB? Office 2013 to ima.

Preporuka za OP-a - ako je u pitanju isključivo kućna i jako jednostavna upotreba onda instaliraj Mint (ili elementary OS jer mi je lijep ) i LibreOffice gore i to je to.

Za iole ozbiljniji rad mislim da su Windoze bolji odabir.

pa gotovo svaka linux distribucija dodje sa svim potrebnim za rad na web stranicma..

za njegove potrebe mu je ako sam dobro shvatio dovoljan čak i samo browser.. jer sve što je potrebno je login na CMS, uređivanje teksta (copy, paste, uz malo tipkanja) , online photoshop i evo može i fotku obraditi.

u biti znam ozbiljne poslovne ljude koji rade većinu takvog "novinarskog" posla na android tabletu koji ima pristup internetu i to je sve.

ali dobro, google docs ili OO kao reader, ako mu treba još i FTP klijent, neki programski tekstualni editor, gimp ili slično za brzu obradu fotografije.. sve može raditi u linuxu bez neke velike potrebe za prethodnim znanjem..

ja stvarno ne znam cega se tu treba bojat? kakvi su to sad imaginarni strahovi?

s obzirom da znam sta je imat firmu, sta je imat web stranicu, i sta su troskovi u malom poslu , eto ja bi stavio ubuntu i znam da nebih imao nikakvih problema s mojom webstranicom , izradom iste, ili održavanjem, i definitivno bi si na taj nacin ustedio.

iako nisam siguran cemu potreba za tim uredom , jer taj posao se moze raditi od doma , ali dobro..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 17.03.2015., 13:02   #44
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Probaj prekk 365 education s mailom od faksa
Bome, radi! Hvala za ovaj info kolega! Sad još samo da mi ne ukinu mail jer fax sam završio prošle godine, ali ako nisu dosada.. Inače vjerujem da mnogi ne znaju, ali preko tih carnet podataka se isto može postati e-građanin, bez odlaska u FINA-u.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 18.03.2015., 17:47   #45
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Zahebano je tražiti i slušati savjete s Interneta jer zapravo ne znaš onoga tko ti daje savjet i ne znaš kakvo znanje i iskustvo ima. Vrlo se često desi da netko s vrlo ograničenim znanjem pokušava sebe prikazati kao vrsnim znalcem i uvjeriti te da je baš on u pravu. Nemaš apsolutno na temelju čega prosuditi zna li o čemu priča ili ne. Ali čim argumenti prestanu biti argumenti i počinju biti teorije zavjere, stvari bi trebale postati jasnije.

No dobro..

Samo bih se osvrnuo na ovo jer me profesionalno jako dira pa eto..

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kolegije Baze podataka radimo na faksu u MS Accessu a ne u npr MySQL koji je puno puno bolji,zato jer je mikrosoftu placeno samo 17 mil kuna za te licence umisto puno vise sta bi se platilo i mora se radi u mikrosoftovom programu, tako da da, prisiljen sam, a jeli access kvalitetna i bolja baza podataka od oracla?Ne! Prvo programiranje mi je bilo Visual Basic pa sljedi C# itd itd.
Kao prvo MySQL != Oracle
Apsolutno je svejedno na kojoj bazi radiš jer to što je MySQL baza bolja od Accessa (ovo je relativno) ne znači ništa. Ja radim sa relativno velikim brojem mladih "programera" koji su friško došli s FER-a i još nitko nije došao s iole boljim znanjem od osnovnog SQL-a. Pojmovi poput selektivnosti, pristupnog puta, vrste joinova, plana izvršavanja su apsolutna nepoznanica. Poznavanje funkcioniranja b-tree indeksa je rudimentarna a razumijevanje gdje i kada staviti neki index je nepostojeća (podrazumijeva poznavanje onih pojmova). Bazira se na nagađanju.
Za takav nastavni plan, Access je i više nego dovoljan.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Prvo programiranje mi je bilo Visual Basic pa sljedi C# itd itd.
C#? Jadan... Šta bi trebao Javu učiti?
Al usput, da li znaš da je .NET (jedan njegov dio) odnedavno Open Source? Da je kompajler oduvijek bio free. Da MS čak aktivno potpomaže i sudjeluje u projektima poput Monoa koji rade na tome da se .NET podrži na ostalim platformama. I to rade poprilično uspješno. Pogledaj Xamarin.
Btw, jedna od najbolji razvojnih platformi na svijetu (Visual Studio) u svojoj Pro verziji je odnedavno potpuno besplatan za male timove!
Kažeš, učiš C#? Ipak postoji netko s mozgom koji piše nastavne planove...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 18.03.2015., 21:11   #46
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Kao prvo MySQL != Oracle
Apsolutno je svejedno na kojoj bazi radiš jer to što je MySQL baza bolja od Accessa (ovo je relativno) ne znači ništa. Ja radim sa relativno velikim brojem mladih "programera" koji su friško došli s FER-a i još nitko nije došao s iole boljim znanjem od osnovnog SQL-a. Pojmovi poput selektivnosti, pristupnog puta, vrste joinova, plana izvršavanja su apsolutna nepoznanica. Poznavanje funkcioniranja b-tree indeksa je rudimentarna a razumijevanje gdje i kada staviti neki index je nepostojeća (podrazumijeva poznavanje onih pojmova). Bazira se na nagađanju.
Za takav nastavni plan, Access je i više nego dovoljan.
Ozbiljno???? ja sam mislio da je to ista stvar samo sta je sql besplatan a oracle naplacuje identicnu stvar. Nevirujen da je bas relativno. Pa to osnovno sam i ja naucio na teoriji, al ja nisam vidio od SQL nista vise od selecta kod querrya. Dobro, poanta faksa je da se nauči logika i način razmišljanja, a ne da izađeš i kažeš ja znam radit, al i dalje smatram da bi bilo puno bolje i korisnije da se baze podataka rade u MySQL nego accessu. A access je obavezan, a MySQL je izborni predmet.

Citiraj:
C#? Jadan... Šta bi trebao Javu učiti?
Al usput, da li znaš da je .NET (jedan njegov dio) odnedavno Open Source? Da je kompajler oduvijek bio free. Da MS čak aktivno potpomaže i sudjeluje u projektima poput Monoa koji rade na tome da se .NET podrži na ostalim platformama. I to rade poprilično uspješno. Pogledaj Xamarin.
Btw, jedna od najbolji razvojnih platformi na svijetu (Visual Studio) u svojoj Pro verziji je odnedavno potpuno besplatan za male timove!
Kažeš, učiš C#? Ipak postoji netko s mozgom koji piše nastavne planove...
To na C# je bio sakrkazam, samo zato jer se bazira na ms .NET. Malo me nazivciralo bubbino MS je najbolji, nista drugo osim MS nevalja itd. itd. Dobro to da pokusavaju prebacit .NET na druge platforme nisam zna, i to je pohvalno sta se mene tice. Ali za iduce programiranje je u c i c++(doduse ovisno o smijeru). Inace imamo pregrst predmeta i smjerova i jedan od njih je programiranje za Win. Tako da to nije prisilno. A taj ko pravi plan i program je vrhunski profesor(od nedavno na poziciji), i dogodine ce zamjenit Visual Basic sa pytonom. A protiv Visual Studia necu rec nista jer mi je dobar i koristim ga, em za faks em van faksa za neke sitne programcice i u C# kako mi stakod zatriba.
OuttaControl je offline  
Staro 18.03.2015., 22:40   #47
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Bubbino navijanje za MS u ovoj konkretnoj situaciji je proizvod iskustva. U poslu. Profesionalno. Za novce.
Moje misljenje je apsolutno identicno. Takodjer rezultat iskustva. U poslu. Pogadjas, profesionalno i za novce.

Bezrazlozna mrznja neceg (ili je jedini razlog mrznje to sto nesto kosta) je vrlo neprofitabilno i ne bas najbolje za karijeru. A da ne gazem glupo. Kada bi se meni javio za posao s takvim stavovima bio bi vrlo brzo otpisan...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 19.03.2015., 01:37   #48
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mene zanimaju dvije stvari: prva je da li tko ima informaciju (tko tu propagira office + win) kako se kreću cijene ugovora onih za rentanje i otkup licenci šta idu na 2 ili 3 godine (ovisi o vrsti).

Te drugo pitanje za doublev: ti friški ferovci - da li su na diplomskom polagali "Napredne modele baza podataka" i "Sustave baza podataka".

mladi "programeri" koji su friško došli sa FER-a je širok pojam ako se uzmu u obzir svi smjerovi na FER.u te dva stupnja studija i mogućnost vlastitog izbora predmeta na diplomskom studiju - znači može biti PI i uspješno izbjeć oba gore navedena predmeta vezana za baze podataka.

I za kraj: VirtualBox - pa autor teme može do mile volje isprobavati linux verzije i distre . Ne mora žrtvovat nikakvo fizičko računalo .
Forace je offline  
Staro 19.03.2015., 14:26   #49
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ma kakav virtualbox, neka boota linux s CDa ili tako nesto.. jednostavnije je, a i sumnjam da se topistarteru da "isprobavat" linux ..nek sprzi cd, restarta komp i to je to.. neka uzme 15ak minuta i sve ce mu jasnije.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 19.03.2015., 17:33   #50
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
Interesantno kako se zaboravljaju sitnice poput samih nekompatibilnosti među verzijama MS office-a, a naglašava se razlika među Libre i MS u podržavanju doc i docx što su MS formati... Zatim se spominje Open Office koji već duže vrijeme nije glavna najviše razvijana alternativa već LibreOffice. Zaboravlja se da razvijeni dio Europe naginje ODF-u koji je "standard". Bubba želiš možda napisati document u Libre-u i ODF-u pa ga otvoriti u MS Wordu? Da vidimo pravilno praćenje standarda?

Praktičnost je u redu, da je kojim slučajem Bubba nastupio u stilu: prednosti su ove, nedostaci su ovi, možeš imati problema u ovim slučajevima, trebalo bi biti u redu u sljedećim slučajevima... onda bi bilo sve ok. No ovako je samo pokazao da je fanboy koji se skriva iza prividne stručnosti.
Josipva je offline  
Staro 19.03.2015., 23:57   #51
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,538
Citiraj:
Autor Josipva Pregled postova
Praktičnost je u redu, da je kojim slučajem Bubba nastupio u stilu: prednosti su ove, nedostaci su ovi, možeš imati problema u ovim slučajevima, trebalo bi biti u redu u sljedećim slučajevima... onda bi bilo sve ok.
Ja razumijem da je skolstvo na niskim granama te da je opcenita pismenost vec poprilicno "wow" za likove poput tebe, a citanje s razumijevanjem je striktno opcionalna disciplina u kojoj samo najjaci opstaju, no eto, da ti u ovom gigantskom threadu od citave dvije stranice izdvojim 3. (slovima: treci) post threada:

http://forum.pcekspert.com/showpost....35&postcount=3

Mozda dalje mozes pokusati sam, cisto kao domacu zadacu, imas i primjere u kasnijim postovima, vjerujem da ti je tesko, ali ako samo pokusas... Mozda... Tko zna... Jedna od 1000... Bit ces bas ti...

Citiraj:
No ovako je samo pokazao da je fanboy koji se skriva iza prividne stručnosti.
Šit, opet sam otkriven ko tor i Jelc kad zabrljugaju glavu u kazan pun masnih cvaraka a lazu zenama da kontroliraju kolesterol! Jebem ti zivot i sudbu kletu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.03.2015., 10:05   #52
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
Hah, koje jeftine provokacije... Najbolje što si mogao navesti na moj primjer kvalitetnog odgovora je tvoj "blanket statement" koji ukratko glasi nevalja i nebitno što je polu točan? Jedva da se tu nešto dublje ušlo u pitanje, ali bar si spreman na agresivno spominjanje pismenosti i sarkazam. Dobar pokazatelj...
Josipva je offline  
Staro 20.03.2015., 12:31   #53
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,538
Citiraj:
Autor Josipva Pregled postova
Najbolje što si mogao navesti na moj primjer kvalitetnog odgovora je tvoj "blanket statement" koji ukratko glasi nevalja i nebitno što je polu točan?
Mozes ga slobodno ispraviti, nabijacu besplodnih postova, mozda kada se budemo izvrtili jos jednu stranicu u krug napokon dobijes pristup trznici.

Citiraj:
Jedva da se tu nešto dublje ušlo u pitanje, ali bar si spreman na agresivno spominjanje pismenosti i sarkazam.
Je, je, znam da ti nije bilo lako kad je Šuvar razjebao sve, ali to svejedno nije razlog da ne mozes pratiti nekoliko koncizno slijednih postova...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.03.2015., 13:01   #54
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Josipva Pregled postova
Hah, koje jeftine provokacije... Najbolje što si mogao navesti na moj primjer kvalitetnog odgovora je tvoj "blanket statement" koji ukratko glasi nevalja i nebitno što je polu točan? Jedva da se tu nešto dublje ušlo u pitanje, ali bar si spreman na agresivno spominjanje pismenosti i sarkazam. Dobar pokazatelj...
ignoriraj bubbu, vjeruj mi, to je jedini lijek za njega i takve.. ...neki ljudi ne kuze da je racunalo neki put samo sredstvo, ne bitno je nekima koji je hardware ili software, ako stvar njima radi..

mikeyy ti je sve rekao:
Citiraj:
"Ne svađaj se sa budalom, jer će te spustiti na svoju razinu, a onda dotući svojim iskustvom."
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 20.03.2015., 13:08   #55
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,538
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
neki ljudi ne kuze da je racunalo neki put samo sredstvo, ne bitno je nekima koji je hardware ili software, ako stvar njima radi.
Moram priznat, doktor Đorđević bi bio ponosan kada bi mu ti bio pacijent!

Upravo u tome i jest poanta, no ono sto vi osorni i neispunjeni wannabe-socijalisti ne shvatjate jest cinjenica da ljudima racunalo treba za rad, gdje ce platiti novac i biti bez brige. Ili barem sa red velicine manje brige, da budem precizniji.

I onda naravno, kao svaki poslusni aparatčik, cak i kad vidite skrinšot, ne mozete si pomoci da ne lupetate dalje. A na upite da pokazete nesto konkretno (poput frika kojeg si citirao, i njegove imaginarne firme cije ime nikada nismo saznali, ili barem cime se bave... ah... sve se bojim), dizete nos do neba i povrijedjeno odlazite iz diskusije.

Da nije zabavno, bilo bi zalosno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.03.2015., 13:19   #56
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ne ono sto ti ne shvacas je da ja imam firmu, imam vise webstranica, cak i radim webstranice neki put nekima sa strane, i razumijem problematiku ovog tipa bolje nego ti..

niti radis kao novinar, niti radis webstranice, a koliko znam niti jednu ne odrzavas niti sadrzajem niti administratorski.. prema tome po cemu ti mislis da je svaka tvoja rijec jedina istina?

kao sto rekoh, covjeku ja vjerovatno za njegov rad dovoljan browser, nije bio detaljan u opisu onoga sto treba, ali izmisljati imaginarne probleme to nema smisla? s kojim se to novinar problemom susrece da mu obican google docs nije dovoljan, kum mi ima novinarsku redakciju puno posla odradjuju preko mobitela i tableta , a ti sad tu filozofiras kao da si marsa pao.. ali nije ti ovo ni prvi put.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 20.03.2015., 13:38   #57
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,538
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
niti radis kao novinar, niti radis webstranice, a koliko znam niti jednu ne odrzavas niti sadrzajem niti administratorski.. prema tome po cemu ti mislis da je svaka tvoja rijec jedina istina?
01 3713 270

Dok cekas da te pokupe, dovoljno ti je kliknuti na link u mom potpisu pa ces uociti da sam napravio barem jednu web stranicu i da barem tu jednu odrzavam sadrzajem i administratorski (sto god to znacilo). Iako ne znam kakve to veze ima s icime.

A o ozbiljnim novinarima s Google Docsom se nisam susreo. Ono sto ocito jos ne znas da radim s dvije najvece novinske izdavacke kuce u Hrvatskoj (jednu referencu imas na mojim stranicama... oh, wait, pa to su jos jedne stranice koje sam radio!?!? Sad imam dvije!!!) i obe koriste Office u produkciji, nigdje nisam susreo Google Apps uopce, a kamo li Docse. Mozda bi im bio dovoljan vi ali onda se gubi smisao bilo kakvog tekst editora kao takvog, jelda.

Mozda zato oni prljavi nikogovići iz Adobea u InDesignu imaju Import from Word/Import from Excel, a nesto nisam primjetio kako su uveli Import from OO/LO ili Google Docs. Da se zapitas...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.03.2015., 13:45   #58
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mozes ga slobodno ispraviti, nabijacu besplodnih postova, mozda kada se budemo izvrtili jos jednu stranicu u krug napokon dobijes pristup trznici.

Je, je, znam da ti nije bilo lako kad je Šuvar razjebao sve, ali to svejedno nije razlog da ne mozes pratiti nekoliko koncizno slijednih postova...
Premlad sam za priče o Šuvaru, a postovi možda jesu koncizni ali osim prvog nisu bili pretjerano vezani uz ono što je pitano. No eto, kad već tražiš, ispraviti ću ga

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Gotovo sigurno je odgovor na ovo pitanje "ne".

Ako imas interakciju s istim ekosustavom, odnosno Linux distribucijama, ovo moze proci.
Ja bi rekao da je odgovor za takvu upotrebu, vjerojatno da.
Prvo, nije baš pitanje ekosustava, file system nije problem, mreža nije problem, browser nije problem, docx vjerojatno je problem, odf nije problem, pdf vjerojatno nije problem.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sve ostalo donosi vise muke nego koristi. Windowsi nisu skupi, a nije ni Office, te ces imati apsolutno najveci moguci stupanj kompatibilnosti. Tjerati ljude s Windowsa na Linux bez jako specificnih namjera je pozitivno iskustvo samo u nekim apokrifno anegdotalnim primjerima.
S ovim bi se složio, ne zato što se ne može već zato što su većina ljudi robovi navike pa je drukčije = loše...

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
U suprotnom, ocekuj probleme s Flashom (ako ne koristis Chrome), vecinom Office dokumenata, simbolicnom podrskom za graficke drivere i ostalim veseljem koje donosi Linux desktop.
Ovdje imamo "ako ne koristiš Chrome" što ga vjerojatno većina koristi, a i čak da nije, ništa ga ne sprječava da ga koristi. Zatim imamo flash koji je svakim danom sve manje u upotrebi iz opravdanih razloga... Da li mu uopće treba podrška za flash? Youtube ga je praktički eliminirao...

Simbolična podrška drivera? Nvidia čiji je driver (proprietary) skoro ekvivalentan onome u Windowsu ? Točnije u 3D-u je često i par posto brži... Pravilan odgovor na takvo pitanje bi bio: Ako je AMD, kvalitetnog igranja nema, ako želi kvalitetan 2D tj. desktop neka koristi FOSS driver, ako je NVIDIA neka koristi proprietary i sve super.

Citiraj:
Autor k1ter Pregled postova
Potrebe su - pisanje tekstova, uređivanje tekstova, jednostavna obrada fotografija, prebacivanje fotografija, održavanje weba putem CMS-a, intenzivnije korištenje interneta i slično.
pisanje/uređivanje tekstova: Ovisi koliko interakcije imaš s drugim ljudima koji koriste doc i/ili docx. Ako pišeš za vlastite potrebe i printaš te nemaš razmjene (opcija je i ugrađeni "export to pdf"), nema problema, ako imaš razmjene dokumenata s ljudima koji koriste MS Word onda ovisi o kompleksnosti dokumenta i obavezno koristi zadnju verziju LibreOffice-a. OpenOffice se već duže vrijeme praktički ne razvija. Ovo se dakle odnosi na Word/Writer, ako koristiš Excel, Libre opcija nije na razini za ozbiljnije korištenje.

jednostavna obrada fotografija, prebacivanje fotografija: nema problema, imaš npr. Digikam

održavanje weba putem CMS-a, intenzivnije korištenje interneta i slično: nema problema

P.S.
@Bubba i ostali...
Savjetovao bi da se buduće usporedbe i provjere kvalitete obavljaju s zadnjom verzijom Libre Office-a. Open Office nije više glavni "office" FOSS alat.

P.P.S.
Postoji opcija i MS Office 2010 u wine-u, ali neću komplicirati...

Zadnje izmijenjeno od: Josipva. 20.03.2015. u 13:59.
Josipva je offline  
Staro 20.03.2015., 13:59   #59
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
01 3713 270

Dok cekas da te pokupe, dovoljno ti je kliknuti na link u mom potpisu pa ces uociti da sam napravio barem jednu web stranicu i da barem tu jednu odrzavam sadrzajem i administratorski (sto god to znacilo). Iako ne znam kakve to veze ima s icime.

A o ozbiljnim novinarima s Google Docsom se nisam susreo. Ono sto ocito jos ne znas da radim s dvije najvece novinske izdavacke kuce u Hrvatskoj (jednu referencu imas na mojim stranicama... oh, wait, pa to su jos jedne stranice koje sam radio!?!? Sad imam dvije!!!) i obe koriste Office u produkciji, nigdje nisam susreo Google Apps uopce, a kamo li Docse. Mozda bi im bio dovoljan vi ali onda se gubi smisao bilo kakvog tekst editora kao takvog, jelda.

Mozda zato oni prljavi nikogovići iz Adobea u InDesignu imaju Import from Word/Import from Excel, a nesto nisam primjetio kako su uveli Import from OO/LO ili Google Docs. Da se zapitas...
ako to sve znas, onda bi svakako treba znati kako i novinare rade, ali ipak ne znas..
zivio ti meni , a ponavljam covjeku je za njegov rad vjerovatno dobar i browser (neka razmisli o ovome), i zasto si doma radije nebi kupio nesto djetetu, nego platio nesto sto mu trenutno ne treba
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline  
Staro 20.03.2015., 14:12   #60
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Ne, nemojte sad stati! Pa tek se zakuhava, pliz nastavite raspravu, dan mi puno brze prolazi zahvaljujuci vama
Laszlo je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na