Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2008., 15:53   #1
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Audio player i muzika kod vas opcenito

Nisam znao da li da napisem topic ovdje ili pod Ostalo pa ako je krivo molim admina da premjesti.

Evo, zanima me koji vi player koristite za reprodukciju muzike na kompu (vjerojatno foobar/winamp) i kako slazete albume, singlove i sl. Ja se stalno mucim s tim i nikako do jedanput posteno napravim, u jednom folderu su mi stari singlovi, u drugom novi singlovi, a u trecem albumi... Zanima me neka pametna ideja kako ste vi to rjesili. Koristim winamp i navikao sam se na njega, iako ce dosta vas rec da je foobar vjerojatno bolji za ovakve stvari, ali eto... BTW. Zanima me kako se mogu dodat nove pjesme na playlistu iz foldera gdje ima i starih pjesama koje su vec na playlisti, a da nije zasebno klikanje svake...

I jedno OT pitanje: Koji je video player trenutno najbolji...

__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 15:59   #2
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Jos jedna stvar...Ako npr prebacim folder sa pjesama na drugi particiju ili promjenim ime foldera, playlista ga vise nece moci prepoznati...kako je moguce promjenit cijeli path, a da se opet nemora jedna po jedna mijenjat...
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2008., 18:16   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
Evo, zanima me koji vi player koristite za reprodukciju muzike na kompu
Foobar.
Prije par godina bil je Winamp, ali pošto gospoda koja ga razvijaju vole (sa svakom novom verzijom) trpati nepotrebne gluposti u najobičniji audio player, ne vidim potrebe i smisla da ga koristim.
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
kako slazete albume, singlove i sl.
Albume po izvođačima, singlove po kompilacijama. IMHO trpanje mase singlova u jedan folder nema smisla, a stvara kaos i nepreglednost.
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
I jedno OT pitanje: Koji je video player trenutno najbolji...
Neovisno o materijalu koji se gleda: VLC, MPC ili GOM, pa se uz njih po potrebi kombinira ffdshow, Core AVC i slična rješenja.
Korištenje mase codec-packova i popularnog BSplayera dovodi do žešćih glavobolja, 101 teme na forumu i(li) naposlijetku reinstalacije Windowsa.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.07.2010. u 01:24.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 19:46   #4
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Foobar.
Prije par godina bil je Winamp, ali pošto gospoda koja ga razvijaju vole (sa svakom novom verzijom) trpati nepotrebne gluposti u najobičniji audio player, ne vidim potrebe i smisla da ga koristim.

Ovako...

Albume po izvođačima, singlove po kompilacijama. IMHO trpanje mase singlova u jedan folder nema smisla, a stvara kaos i nepreglednost.

Neovisno o materijalu koji se gleda: VLC, MPC ili GOM, pa se uz njih po potrebi kombinira ffdshow, Core AVC i slična rješenja.
Korištenje mase codec-packova i popularnog BSplayera dovodi do žešćih glavobolja, 101 teme na forumu i(li) naposlijetku reinstalacije Windowsa.
Nisam znao ovo za BSP Znači najnoviji GOM bi trebao imati sve potrebne codece i ne bi trebalo ništa dodavati?
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 19:51   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Nisam znao ovo za BSP
BSplayer je već neko vrijeme krcat spy/adwareom, a iz verzije u verziju (baš poput Winampa) ide nizbrdo. Starije verzije su bile vredu, ali ovo danas je koma, pogotovo dok se zna da ima puno boljih rješenja poput prije navedenih.
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Znači najnoviji GOM bi trebao imati sve potrebne codece i ne bi trebalo ništa dodavati?
Da, GOM (kao i VLC) ima svoje codece i razne druge korisne sitnice, pa nema potrebe za codec-packovima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 20:09   #6
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Hvala McG. VLC vec imam, a GOM cu pogledati. Ma singlovi u ovom folderu su mi stare pjesme koje sam prije pojedinacno skidao...
BTW. jel ima last.fm plugin za zadnju verziju?
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 09.04.2008. u 20:11. Razlog: dodatak
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 20:20   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
BTW. jel ima last.fm plugin za zadnju verziju?
Zadnju verziju kojeg playera? Trebalo bi biti, mada se lako napravi update Last.fma. Osim toga, prilikom instalacije, Last.fm prepozna sve instalirane playere, pa lako odabereš ono kaj trebaš. Ja za Foobar već dulje vreme imam Audioscrobbler 2.3.1.

McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 20:40   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
jetAudio za poslušat nešto na brzinu, a Silverjuke mi drži arhiviranu svu muziku koju imam razbacanu po diskovima i većinom ga koristim za tulume. Savršen jukebox program
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 22:49   #9
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
yep,nasao mcg...i moze jos jedno pitanje..odkud skidas teme za foobar
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 22:55   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
yep,nasao mcg...i moze jos jedno pitanje..odkud skidas teme za foobar
Nema Foobar teme, već setupe. Dugo vremena koristim ColumnsUI (koji je na gornjem screenshotu), a kaj se tiče PanelsUI, trenutačno imam FooAvA 1.03+.
Sve kaj treba imaš u vodičima (1, 2) od morpha i crnog.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2008., 22:55   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Winamp za mjuzu
GOM za video
K-Lite codec pack

Foobar ponekad...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 03:09   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
I jedno OT pitanje: Koji je video player trenutno najbolji...

BS player je bio i ostao sirotinja prema ostalima. Ali sirotinja koju su mnogi zavoljeli zbog oku jako ugodnog sucelja.
Na listu spomenutih playera svakako dodaj i probaj :Kmplayer (13MB)

Meni trenutno najbolji video player. Konacno mekoca BS-a sa adekvatnom snagom. Tko nemoze bez BS-a, nek ovo digne. Cak sam ga stavio umjesto VLC-a kao Emule temp player.




8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 07:12   #13
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
Evo, zanima me koji vi player koristite za reprodukciju muzike na kompu (vjerojatno foobar/winamp) i kako slazete albume, singlove i sl.


Koristim foobar i kao player i za rename foldera prema tagovima, muziku slazem u formatu:
A\artist\(date) album\
B\artist\(date) album\
itd


Citiraj:
Ja se stalno mucim s tim i nikako do jedanput posteno napravim, u jednom folderu su mi stari singlovi, u drugom novi singlovi, a u trecem albumi... Zanima me neka pametna ideja kako ste vi to rjesili.
A zasto se mucis tj. sto ti ne odgovara u takvom rasporedu?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 07:26   #14
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 897
Winamp s classic skinom i to je to. Znam što želim slušati, tak da mi libraryji i sliččno uopće ne treba. keepin' it simple
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 09:45   #15
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Koristim foobar i kao player i za rename foldera prema tagovima, muziku slazem u formatu:
A\artist\(date) album\
B\artist\(date) album\
itd

Ovo je dobro, kad uhvatim vremena procitat cu vodic koji si napisao.


Ma mucio sam se sa stalnim radjenjem liste, onda bi se nekad i nesto pomijesalo, pa bi slucajno dodao pjesme koje vec imam itd itd..[/quote]
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 10:46   #16
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Foobar za slušanje kolekcije, dok MPC HC služi za pojedine glazbene uradke te za video reprodukciju uz FFDShow.
Ako ta kombinacija zakaže, onda VLC koji redovno koristim za gledanje nedovršenih video fileova.
Kod foobara funkcionalnost > izgled, tako da se držim Columns UI ili trenutno Default UI zbog odličnog Facets.

Što se tiče sortiranja glazbe to ide ovako:
Artist\[date] Album\tracknumber - title

Album art ide pod folder.*.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na