Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2005., 11:52   #1
petrarca
Registered User
 
petrarca's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Sisak willage
Postovi: 20
savjet za case modding dorodosao!!

Ovako:imam obicni midi tower presprican u crno,lijeva bocna strana pleksi,i ultra ljub. neonka unutra.prespricao bih kuciste iznutra,samo me zanima kojom bojom,da dobim sto bolji efekt;ubacio bih i 2 venta s ledovima-plavim na sebi,zallmane,jedan izvlaci,drugi ubacuje zrak s prednje strane,e sad za ovaj iza taman imam mjesto za njega-mrezica postoji (odma iznad graficke),i to je 5!posto s prednje strane neam bas mjesta,dal je frka da ga bacim na taj pleksi sa strane?

imam AMD AthlonXP 2500+ procesor,Throughbred-B-prepoznaje ga kao 1600+,stavio bih veci cooler na njega,pa savjet koji model uzeti,osobno cujem da ima i neki koji se vrte na istim procovima brze nego moj.nadam se da ne ispadam glup,pa da mi neko malo to pojasni.hvala
__________________
OK,priznajem da je ovo weird forum,zbunjen sam tim vasim konfama,i nis ne kuzim,ali zelim nauciti neke stvari,sto je maticna,za pocetak i gdje se nalazi?
petrarca je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2005., 12:02   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
sto se tice boje, najbolje ce ti ispasti ako prespricas sa bijelom.

rezanje plaxia je vrlo jednostavno. neki to rade dremelom,
ja sam busio pocetnu rupu sa busilicom i dalje rucnom pilicom iz tehnicke kulture sto sam je koristio u skoli pred x godina.
no bez obzira na to, josh uvijek sluzi.

no, zasto ti procesor prepoznaje kao slabiji?

sto se tice hladjenja, svatko ce ti reci svoje, ali nije da itko i grijeshi jer,
postoji dosta dobrih hladnjaka za procesore.

baci malo oko na ovu temu, imash dosta korisnih linkova na coolere o kojima se raspravljalo tu na podforumu overclocking,
sa popisom za koje sockete su podrzani.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2005., 16:41   #3
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ako bijelom pofarbaš unutrašnjost onda ti bude plavo florusciralo (ko što ti npr. bijele čarape u disko klubovima svijetle )
Ako budeš išo u dućane sa bojama i lakovima, ni slučajno nemoj reći UV Reaktivni lakovi, ili te čudno pogledaju, ili ti žele uvalit lak koji ne mjenja bolju pod utjecajem UV zračenja već reci da ti treba floroscentna boja/lak/sprej šta hoćeš....
A ovo zašto ti pokazuje da je 1600+ a ne 2500+ , skini si CPU-z i napravi screenshot i postaj ga ovdje, misim da ti je FSB na 100 MHz (bilo da je zbog restarta BIOS-a ili krivo podešenih jumpera na matičnoj)
Eh, što se tiče coolera, ja sam si pikno Coolermastera JET7 za 67 kn u Linksu, na najmanje okretaja hladi odlično (drži moj procesor na 2.5 GHz na 40 C) a ne proizvodi buku....
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2005., 19:58   #4
petrarca
Registered User
 
petrarca's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Sisak willage
Postovi: 20
hvala na savjetima,danas sam zamijenio plosnate HDD kablove,okruglim,sharkoon-ovim crni kablovima,za hdd,i dvd,jedan
plavo fluo za przu s maticnom,i ljubicasti sharkoon za floppy.oko 140 kn,mogao sam i jeftinije proci.
inace imam chaintech CT-7NJL3/4 133Mhz!!! maticnu,koju definitivno mijenjam Gygabayticom 400Mhz,mozda zbog slabe maticne proc gleda kao1600,jer sam piknuo za 600-injak kn novi
proc 2500 amd-ov.slikat cu kuciste pa postam slike da vidite.iako je jos u izradi.glupo mi je uzimat 939,nije neka prevelika cijena maticne koliko procesora,tako da jos neko vrijeme mislim bit na socket A.
__________________
OK,priznajem da je ovo weird forum,zbunjen sam tim vasim konfama,i nis ne kuzim,ali zelim nauciti neke stvari,sto je maticna,za pocetak i gdje se nalazi?
petrarca je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2005., 12:44   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Originally posted by petrarca
glupo mi je uzimat 939,nije neka prevelika cijena maticne koliko procesora,tako da jos neko vrijeme mislim bit na socket A.
ako nemash neke velike koristi,nema ti smisla, jer ovo ti radi cisto solidno.
znam po sebi, a racunalo koristim za sve i svasta.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2005., 14:18   #6
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
maticnu definitivno promijeni a kupi si abit NF7-S ili SL, ili gigabyte 7N400 Pro2 nForce2 ploce ali mislim da je abit malko bolji, a i sto se tice clockanja abit ti je odlican, a evo netko na news grupama ti prodaje NF7-S plocu za 350 kn...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2005., 16:33   #7
petrarca
Registered User
 
petrarca's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Sisak willage
Postovi: 20
Citiraj:
Originally posted by atha
ako nemash neke velike koristi,nema ti smisla, jer ovo ti radi cisto solidno.
znam po sebi, a racunalo koristim za sve i svasta.
standardno,glazba,dvd,internet,i igre.zbog igara u biti ovo i radim,
recimo fear mi malo steka,na pol detalji,800x600,dok nfs most wanted radi glatko na 800x600,cak ako ga piknem na 1024x...
na pol detalji ide nekako.prokleti komp!!!
__________________
OK,priznajem da je ovo weird forum,zbunjen sam tim vasim konfama,i nis ne kuzim,ali zelim nauciti neke stvari,sto je maticna,za pocetak i gdje se nalazi?
petrarca je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2005., 22:20   #8
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
meni se i dalje cini da je njemu proc underclockan
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2005., 22:22   #9
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
sve se bojim i ja...
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2005., 22:39   #10
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
da vjerovatno jer njegova matična podržava samo 200 o 266 fsb procesore, a njegov je 333
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2005., 22:54   #11
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
malo sam googlao i iskopao da ta maticna podrzava procesore sa fsb 266/333/400 MHz, tako da....ali sudeci po kvaliteti ploce, takve sam i podatke nalazio, znaci svagdje drugacije...
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2005., 17:49   #12
petrarca
Registered User
 
petrarca's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Sisak willage
Postovi: 20
u biti s novom maticnom,procesor bi trebao doci do izrazaja u punom sjaju.jer bi ona bila na 400mhz,inace,atha,vidio si slike,pa mozes otprilike vidjeti kako to izgleda.cini mi se da i graficka ne radi
na svom max-u,sve zbog maticne,koja bi trebala rijesiti sve moje probleme,i koju ce mi pod bor strpat cur.....,ovaj, djedica bozicnjak.:clap:
__________________
OK,priznajem da je ovo weird forum,zbunjen sam tim vasim konfama,i nis ne kuzim,ali zelim nauciti neke stvari,sto je maticna,za pocetak i gdje se nalazi?
petrarca je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2005., 11:15   #13
đo dalton
Mrzim Lucky Luke-a!!
Moj komp
 
đo dalton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Divlji Zapad,kaznionica
Postovi: 113
petrarca je bio u pravu.proc mu je bio underclockan.s novom asusicom A7V880,sock A,400Mhz,i dual channel DDR memory,512MB,otkrili smo da proc sljaka kao amd sempron 2500+,sto je ok!!
đo dalton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na