Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2005., 22:00   #1
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Moj plan

Imam plan napravit do kraja ove godine(nadam se) svoj modding. Njavjerovatnije ću uzet ovo kučište i u takvoj boji http://www.azzausa.com/case/RAIDMAX-...ILVER-868-.jpg
Stavit ću u njega barem 2 neonke samo još neznam koje boje razmišljam o plavoj no malo mi je već plava dosadna pa me zanimaju vaša mišljenja o tome da li paše srebrno kučište uz zelene neonke i sleeving. Onda vidio sam na mnogim slikama da ima kontroler neonki pa me zanima gdje se to može kupit jer bi čak želio imat kučište u 2 varijante UV i ono kaj sam spomenuo (zelena ili plava varijanta). E sad me zanima Da li može istovremeno radit recimo plava neonka i UV neonka a da se vidi ono kaj je UV pofarbano pa me još zanima di se može kupit ta UV boja da se pofarba unutarnji dio kučišta. Još jedna stvar oni potenciometri za coolere kak se spajaju sa coolerima i dali to kontrolira i procov hladnjak ili samo one na kučištu.
Mislim da sam pretjerao sa pitanjima
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 22:59   #2
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
To kućište ti je najvjerojatnije smeche
Nemoj bojati kućište ispast će kao da ti ga je susjed farbao
Sa neonkom (ak nije dodatna) dobiješ kontroler, tj. napajanje, i na nj možeš spojit dvije bilo koje (samo ne ThermalTake!!!) sad koje ćeš boje sam biraj
UV ima slabu intenzivnost svijetla tak da ak hoćeš neki veći light ti baš treba neonka LAMPA ''boja'' (crvena, plava, zelena, žuta...) sada UV ti osvjetljava sam ono što na nj reagira (npr neki UV reactive sleev) pa zapravo onda ON blješti i tako stvara kul efekt a baš lampa ti obasjava sve...
evo ovako ti nekako funkcionira UV:

cheers
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2005., 20:55   #3
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
imam navedeno kučište i nije smeće. dapače, nemam nikakvih zamjerki, osim što su mi nakon nekog vremena vrata postala malo kičasta pa sam ih moddao. http://www.links.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=2062i one krakove na pleksiju sam spilio.
ja svoje imam več duže vrijeme pa neznam za novija al moje ima rupe samo za 80mm ventove. pa sam sprijeda malo pilio da metnem 120mm.

imaš tu članak o kučištu http://www.pcekspert.com/articles/375.html

što se lakiranja tiče, to sve ovisi o tebi i tvojoj spretnosti.

možeš spojit istovremeno i plavu i UV

ja sam si kupio u bauhausu UV zeleni sprej za kojih 30 kn i farbao ventove s njim.

naravno da možeš spojit i vent s proca na potenciometar.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 22:02   #4
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Originally posted by fanATIk
imam navedeno kučište i nije smeće. dapače, nemam nikakvih zamjerki, osim što su mi nakon nekog vremena vrata postala malo kičasta pa sam ih moddao. http://www.links.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=2062i one krakove na pleksiju sam spilio.
ja svoje imam več duže vrijeme pa neznam za novija al moje ima rupe samo za 80mm ventove. pa sam sprijeda malo pilio da metnem 120mm.

imaš tu članak o kučištu http://www.pcekspert.com/articles/375.html

što se lakiranja tiče, to sve ovisi o tebi i tvojoj spretnosti.

možeš spojit istovremeno i plavu i UV

ja sam si kupio u bauhausu UV zeleni sprej za kojih 30 kn i farbao ventove s njim.

naravno da možeš spojit i vent s proca na potenciometar.
Da znam vidio sam to tvoje modanno kučište na linksovom forumu već davno. A još me zanima na koji način se ti potenciometri spajaju sa coolerima.
@Sniperwolf mislio sam na onaj kontroler znači da mogu prek njega palit jednu neonku pa kad mi dosadi onda upalit drugu a ovu ugasit na ovo mislimhttp://forum.ocklub.net/galerija/displayimage.php?album=1&pos=67
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 22:58   #5
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Originally posted by Dawar dk
Da znam vidio sam to tvoje modanno kučište na linksovom forumu već davno. A još me zanima na koji način se ti potenciometri spajaju sa coolerima.
@Sniperwolf mislio sam na onaj kontroler znači da mogu prek njega palit jednu neonku pa kad mi dosadi onda upalit drugu a ovu ugasit na ovo mislimhttp://forum.ocklub.net/galerija/displayimage.php?album=1&pos=67
potenciometri se spajaju preko 3 pinska ona qurca (malko sam umoran pa neznam točan naziv- imaš to na matičnoj za ventove)
dakle potenciometar se napaja preko molexa a na njega (potenc) spojiš ventove e ak imaju molex a ne taj mali onda je problem.
uz neonku se dobiva starter na koji možeš spojit dvije neonke, i ima prekidač svaki starter, dakle ak hoćeš posebno onda moraš imat dva startera za dvije neonke.
eh da ja imam 3 UV neonke, zeleni sleeve, UV reaktivne ventove, UV reaktivne ide kablove...
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2005., 16:25   #6
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
I? Kak napreduje?
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2005., 16:30   #7
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Originally posted by SniperWolf
I? Kak napreduje?
nažalost morao sam na neko vrijeme odustat jer moram kupit novo napajanje i to tak da neće bit ove godine
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2005., 16:44   #8
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Originally posted by Dawar dk
nažalost morao sam na neko vrijeme odustat jer moram kupit novo napajanje i to tak da neće bit ove godine
Ah jebg tak sam i ja mislio novog mishonju kad ono crkne monitor i DVD rom počne štekati...
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2005., 10:31   #9
Taljibanac
Seljf Distroljer
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 11
još uvijek me znima jedna stvar, nisam nikad imao starter, a nisam baš skontao. da li ja mogu na jedan starter da prikopčam više neonki? i da li mogu uopšte svu rasvjetu (neonke, diode) i ventove na taj starter? nisam baš siguran jel taj starter prekidač ili nešto drugo
__________________
talji mi banana
Taljibanac je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2005., 11:52   #10
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
na starter se mogu prikopčati dvije neonke. nemreš ventove prikopčat na to a nema ni potrebe. ak nemaš potenciometar, prikopčaj ih na molexe.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na