Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2005., 01:19   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Exclamation SATA (RAID) kontroleri PCI/PCI-E za kućnu upotrebu

Dakle, trebam preporuku (ma i ime modela bi bilo dovoljno) za jedan najobicniji cetverokanalni SATA kontroler. Dakle, _ne_ zanima me RAID, cache, hot swap, PCI-X i slicne djidje, nego obican cetverokanalni SATA host adapter. Trazim li previse?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2005., 01:27   #2
Pinokio
Lajbek
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Kontroler Promise SATAII150 TX4 Serial ATAII 150 Controller 4-Port, retail 499.00 kn Autronic
Pinokio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2005., 01:36   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Originally posted by Pinokio
Kontroler Promise SATAII150 TX4 Serial ATAII 150 Controller 4-Port, retail 499.00 kn Autronic
Ne znam kako sam to previdio... Ima i staggered drive spin-up; savrseno! Ima li netko first hand iskustva (da ne budem bezobrazan i pitam je li ga netko trpao u starije Netfinityje)?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 23:50   #4
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Serial ATA kontroler-PCI express

zanima me jel bi šta dobio ak bi diskove spojio na ovaj kontroler,naime radi se o raidu pa me zato zanima?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 18:59   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
zanima me jel bi šta dobio ak bi diskove spojio na ovaj kontroler,naime radi se o raidu pa me zato zanima?
Bi da imas 8 diskova u raidu ispod toga nista neces dobit, a ako imas 8 diskova koje bi stavio u raid onda se za to koristi PCI-X sucelje.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 20:13   #6
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
ništa što bi primjetio...Lihto, prestati tražiti kruha prek pogače, drži mašinu zatvorenu i uživaj

koji SATA kontroler si našao da je na PCI-E sučelju?
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 20:34   #7
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
ništa što bi primjetio...Lihto, prestati tražiti kruha prek pogače, drži mašinu zatvorenu i uživaj
hehehe....
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
koji SATA kontroler si našao da je na PCI-E sučelju?
ma naletio sam na nešt u hgspotu al ništ nisu precizirali tak stoji na webu,a ono gledao jedan test matičnih i fino tip ubo kontroler u pci-express 16x baš kakav mi je slobodan pa ono idem pitat...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 20:40   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
zanima me jel bi šta dobio ak bi diskove spojio na ovaj kontroler,naime radi se o raidu pa me zato zanima?
Dobio bi SATA RAID na PCI-E kontroleru. Ono sto je bitnije da nam kazes je vise o diskove, RAID-u kojeg planiras koristiti, kontroleru, namjeni, ploci, operativnom sustavu, aplikacijama i konacno $ s kojim raspolazes.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 21:58   #9
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Recimo i da je ta kartica pci-e sigurno nije 16x nego 1x ili mozda 4x max.
Evo za referencu dajem link od najboljih raid kontrolera: http://www.3ware.com/products/serial_ata2-9590.asp
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 22:40   #10
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dobio bi SATA RAID na PCI-E kontroleru. Ono sto je bitnije da nam kazes je vise o diskove, RAID-u kojeg planiras koristiti, kontroleru, namjeni, ploci, operativnom sustavu, aplikacijama i konacno $ s kojim raspolazes.
diskovi su ovi iz siga,trenutno u raid 0,oću naravno koristit raid 0,za kontroler nemam pojma zato sam i pitao,namjena brži rad,windows XP sp2,aplikacije photoshop,premier,igre,glazba,filmovi...,što se para tiče a recimo 500kn bi dao ak bi imao koristi od toga...znači brži rad...e sad jel to ostvarivo ili ne?Šta bi ti preporučio?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2006., 23:02   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
diskovi su ovi iz siga,trenutno u raid 0,oću naravno koristit raid 0,za kontroler nemam pojma zato sam i pitao,namjena brži rad,windows XP sp2,aplikacije photoshop,premier,igre,glazba,filmovi...,što se para tiče a recimo 500kn bi dao ak bi imao koristi od toga...znači brži rad...e sad jel to ostvarivo ili ne?Šta bi ti preporučio?
500 kn? Za SATA RAID kontroler, jos uz to i PCI-E? Igre? Glazba? Filmovi? Vrtis stream Nede Ukraden feat. Kamen na kamen te Jolene_from_Amazing_Creampie_Sluts.XxX.avi za par tisuca korisnika?

Batali - imas Raptore koji su prilicno brzi sami po sebi, pa jos strpane u RAID 0, pa ti za "igre, fotosop i filmove" vise stvarno ne treba, jer ionako pucas na STR only performanse, koju su, vjerujem, i sada vise nego zadovoljavajuce. 500 dodatnih kuna ulozenih u diskovni sustav nece ti donjeti ama bas nista...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 23:12   #12
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
500 kn? Za SATA RAID kontroler, jos uz to i PCI-E? Igre? Glazba? Filmovi? Vrtis stream Nede Ukraden feat. Kamen na kamen te Jolene_from_Amazing_Creampie_Sluts.XxX.avi za par tisuca korisnika?
Ne.:clap:
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Batali - imas Raptore koji su prilicno brzi sami po sebi, pa jos strpane u RAID 0, pa ti za "igre, fotosop i filmove" vise stvarno ne treba, jer ionako pucas na STR only performanse, koju su, vjerujem, i sada vise nego zadovoljavajuce. 500 dodatnih kuna ulozenih u diskovni sustav nece ti donjeti ama bas nista...
ne,imam raptora i na njemu su samo windowsi i programi tipa photoshop.a na raidu(2x160gb) je ostalo,svejedno thx na odgovoru.E sam čist informativno kakav bi mi to kontroler doprinio bolje performanse i naravno o kojoj svoti se radi?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 23:52   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Ne.:clap:
Steta, Visage i Buljo su se vec mislili prikaciti...

Citiraj:
ne,imam raptora i na njemu su samo windowsi i programi tipa photoshop.a na raidu(2x160gb) je ostalo,svejedno thx na odgovoru.E sam čist informativno kakav bi mi to kontroler doprinio bolje performanse i naravno o kojoj svoti se radi?
Opet ti kazem, performanse za "igre, film i glazbu" ne mogu se strpati u kategoriju koja bi iziskivala izvanredne kontrolere i konfiguracije. Drugim rijecima, imao ti ne znam kakav RAID i cuda, DaVinci_Load.avi ce se vrtiti podjednako dobro kao i na bilo kojem disku u zadnjih 10 godina.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 00:12   #14
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Opet ti kazem, performanse za "igre, film i glazbu" ne mogu se strpati u kategoriju koja bi iziskivala izvanredne kontrolere i konfiguracije. Drugim rijecima, imao ti ne znam kakav RAID i cuda, DaVinci_Load.avi ce se vrtiti podjednako dobro kao i na bilo kojem disku u zadnjih 10 godina.
nije mi jasno zašt si zapeo za filmove,ak nisi vidio primarno sam naveo photoshop i premier pa mogo si bacit komentar onda na to
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 01:06   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
nije mi jasno zašt si zapeo za filmove,ak nisi vidio primarno sam naveo photoshop i premier pa mogo si bacit komentar onda na to
Spomenuvsi filmove, igre i prijatelje, nisi se establirao kao ozbiljni korisnik tog softvera, a obradjivanje kolegica iz razreda u Fotosopu i sjeckanje home made videa u Premieru, stoga, nema nikakve koristi od silnih RAID-ova.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 01:39   #16
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Sa tim kontrolerom ces moci napraviti soft raid koliko se sjecam u windowsima postoji takvo nesto, ali sad ne vidim koji je smisao kad su ti diskovi na maticnoj vec spojeni u sata.

Ako bas hoces napraviti hardverski raid onda ovo moze posluziti kao opcija sto kosta 780kn. Naravno nije pci-e ali sabirnica ti u tvom slucaju nije usko grlo, a svi pci-e raid kontroleri imaju min 4 porta i kosta od 1500 na vise kn.

Highpoint RocketRAID 1640, 4-channel, SATA RAID 5 host adapter, which provides multi level RAID support, including RAID 5, 0, 1, 1/0, JBOD
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 02:13   #17
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Spomenuvsi filmove, igre i prijatelje, nisi se establirao kao ozbiljni korisnik tog softvera, a obradjivanje kolegica iz razreda u Fotosopu i sjeckanje home made videa u Premieru, stoga, nema nikakve koristi od silnih RAID-ova.
uglavnom idem pokušat ponovo....photoshop mi nije za***************ancija kao što je možda tebi...al uglavnom stvar je ovakva da se bavim dost digitalnom fotografijom,to mi je sad trenutni posao,igre su hobi(mislim valjda čovjek se smije malo opustit poslije posla).I sad je stvar što dobijem hrpu fotografija za obradit i ono raptor radi svoj posao super,brzo mi otvara slike,obavlja akcije,sprema isto kao i raid(mada nisam se još odlučio kome da prepustim posao jer stavim slike na C: (raptora) i spremim na raid) i u biti ne žalim se ja,stvarno leti,samo me bilo zanimalo jel bi na tom području ja sebi još ubrzao rad ak bi stavi neki bolji kontroler,samo mi je brzina bitna.I sad naravno ajd mi odgovori na ono pitanje koje sam ti postavio čist informativno.thx
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 12:27   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
uglavnom idem pokušat ponovo....
Ajde de...

Citiraj:
photoshop mi nije za***************ancija kao što je možda tebi...
Hmda... Rece Litho brisuci prasinu sa 19" Zmazung LCD-a.

Citiraj:
al uglavnom stvar je ovakva da se bavim dost digitalnom fotografijom,to mi je sad trenutni posao,
Dooooobro... I gdje je tu tocno nevidjena zahtijevnost koju bi obrada digitalnih fotografija predstavljala Photoshopu? PS ionako ima jalovu RAW podrsku, mastodontske panorame se rade u necem sasvim drugom, hm..

Citiraj:
igre su hobi(mislim valjda čovjek se smije malo opustit poslije posla).
Moze, ako kupi Plejstejsn. Inace ne vidim kako bi se netko na masini na kojoj _radi ozbiljan posao_ mogao opustati igrajuci bloatane softverske ispljuvke od igara. Netko s gaymerskom grafickom od par tisuca kuna ne izgleda mi kao "covjek koji se *malo* opusta poslje posla". No dobro...

Citiraj:
I sad je stvar što dobijem hrpu fotografija za obradit i ono raptor radi svoj posao super,brzo mi otvara slike,obavlja akcije,sprema isto kao i raid(mada nisam se još odlučio kome da prepustim posao jer stavim slike na C: (raptora) i spremim na raid) i u biti ne žalim se ja,stvarno leti,samo me bilo zanimalo jel bi na tom području ja sebi još ubrzao rad ak bi stavi neki bolji kontroler,samo mi je brzina bitna.
Hrpu? 1000 komada? 10000 komada? Koji format? Koja rezolucija? Koje akcije?

Citiraj:
I sad naravno ajd mi odgovori na ono pitanje koje sam ti postavio čist informativno.thx
Bolje performanse u Photoshopu ce ti prije donjeti vise RAM-a nego bilo koji RAID.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 13:10   #19
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To je kad se nezna di ce se s lovom , stvarno su ti Bubba i Lesa dobro rekli, radije za tih 500kn kupi patike i ajde trcat malo okolo - cujem da oko Osijeka ima lijepog krajolika za rekreaciju.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 15:16   #20
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Lihto, evo reko sam ti osobno svoje mišljenje, dobio si mišljenje Bubbe i ostalih na forumu, red je da tih 500 kn zapiješ, a meni kupiš te ćevape više, što si obećao.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 19:43   #21
Crypt0
Premium
Moj komp
 
Crypt0's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 174
sata 2 kontroler

Ovako ide prica. Kupio sam sata 2 disac i sata 2 kontroler jer moja ploca abit an8 ima samo sata 1 kontroler.Podigao sam sistem ponovo windozi i sa f6 digao driver za taj kontroler. Zanima me dali trebam dizati i drivere koje imam na disketi od ploce za nf4 chip a tamo su 2 drivera jedan za raid a drugi za nf4 chip.hvala na pomoci: hello2 :
Crypt0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 21:17   #22
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ne treba... Ali zašto si kupovao dodatni kontroler??? Čisto bacanje love jer ne vidim nikakvog smisla...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 23:33   #23
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Šta ima uopće za kupit taj kontroler? Šta se s time postiže?
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 23:35   #24
Crypt0
Premium
Moj komp
 
Crypt0's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 174
Pa disc je sata2 a kontroler mi je na ploci sata 1 da mi radi u modu sata2 jer inace pise na discu ako je sata jedan kontroler da stavim jumper tako da moze raditi samo na sata 1.zato sam kupil sata 2 kontroler.
Crypt0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 01:50   #25
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Bacio si novac. Današnji diskovi ne mogu iskoristiti niti SATAI propusnost, a kamoli SATAII. Trebao si samo namjestiti jumper da ti disk radi u SATAI modu i gotovo. Nikave razlike u brzini, kvaliteti, stabilnosti, tišini, , mogućnostima, trajanju diska i sl. nećeš imati.

Trebao si prije kupovine pitati ili proguglati.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 23:50   #26
Crypt0
Premium
Moj komp
 
Crypt0's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 174
Vjerojatno si u pravu.A bili dics radio na sata kontroleru od ploce da ne stavim jumper za sata 1?
Crypt0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 00:00   #27
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ne. Staviš jumper i nema problema. A ovaj dodatni kontroler utopiš nekome tko uopće nema SATA na ploči.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 00:04   #28
Crypt0
Premium
Moj komp
 
Crypt0's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 174
Ok thx budem tako napravio.
Crypt0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2007., 14:38   #29
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
PCI-E x1 eSATA + SATA kontroler - koji, gdje?

Trebam dakle kontroler koji bi imao barem 1 externi SATA konektor i barem jos jedan unutarnji (nije toliko presudan). Morao bi se kacit na PCI-E 1x slot (jos jedini slobodan). Ako ima tko preporuka kojeg kontrolera, a da nije cifra od koje ti se zavrti. Znaci nesto do 200-ak, 300-ak max. kuna. Ne treba mi RAID mogucnost. Bilo bi super kada bi pasao i na PC i na Mac Pro (Intel). Vjerujem da pase bez obzira, ali barem da je certificiran da radi na Macu i na PC-u. Dakle, nesto poput ovog:



I da li ima kakve razlike izmedju eSATA i SATA kad se spaja externo Icybox kuciste koje na sebi ima obican SATA konektor? Moze li se koristiti obicni SATA kabel, mislim zbog ovog:



S druge strane bi mi trebao neki FireWire kontroler, pa ma zanima da li bi se dalo naci to tvoje u obliku jedne kartice?

Hvala
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2007., 10:45   #30
xgarbage2002
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Gdje kupiti PCI SATA2 kontroler?

Znaci PCI na SATA2 kontroler trazim (ne PCIex)
gdje to naci?

ono sto sam nasao - cijene su cca 500 kn?! pa za to kupis novu plocu sa sata2 kontrolerom!!!


Hvala
xgarbage2002 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na