Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2014., 19:26   #1
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Acer 5552G ne radi lcd

Dakle, upalim danas navedeni laptop, a ekran "ni makac". Jednostavno ne radi. Jedino se na početku prilikom paljenja pojavi jedva vidljiv natpis "acer" koji onda nestane i to je to.. Kad pokušam ekran upaliti/ugasiti s kombinacijom FN + F6, samo bljesne i ništa se ne događa. Slika se normalno prikazuje na vanjskom monitoru kada ga spojim.
Pretpostavljam da je ekran odslužio svoje? Ili inverter? Unaprijed hvala na odgovorima

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 05.10.2014. u 19:49.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 21:54   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Tu bi trebao biti LED ekran tako da nema invertera, dakle ostaje samo mogućnost da je ekran (ok, ili kabel, što je malo vjerojatno).
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2014., 08:46   #3
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Nije trenutno laptop kod mene, a i ona naljepnica je odljepljena, no koliko se sjećam, kod mene je u pitanju verzija koja nema LED ekran (Athlon II P340, Radeon 5470). Jer znam da je frend nedugo nakon mene kupio 5552G s Pentiumom i, između ostaloga, LED ekranom...

EDIT: po ovoj stranici i taj laptop je imao LED ekran, iako sam 100% siguran da Acer to nije reklamirao s ovom verzijom (I nije - klik). Druga stvar je da na stranici piše da je to ekran LP156WH1-TLC1 koji, koliko sam uspio iskopati, nije LED. Treća stvar koja me zbunjuje su inverteri za taj laptop koji se prodaju po internetu? To je neka navlakuša onda ili?

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 06.10.2014. u 09:07.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 09:21   #4
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
najsigurnije ti je provjeriti tip panela sa aidom64, pod display, monitor, kod sebe imam jedan 5552 i panel je isto LP156WH1-TLC1, po specifikacijama je to CCFL panel
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 09:23   #5
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor zdravko_c Pregled postova
najsigurnije ti je provjeriti tip panela sa aidom64, pod display, monitor, kod sebe imam jedan 5552 i panel je isto LP156WH1-TLC1, po specifikacijama je to CCFL panel
To mi uopće nije palo na pamet. Probam i to pa javim, hvala!
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 12:37   #6
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
U pravu si, taj laptop se isporučivao i sa CCFLom.

To što se slika pojavi na trenutak kad se upali definitivno vuče na kvar CCFL lampe. Vidi li se baš išta na ekranu?
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 18:04   #7
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Samo prilikom paljenja se pojavi natpis "acer", ali se jako slabo vidi. Nakon toga crnilo. Pokusavao sam lampom posvijetliti no ja pod njom na ekranu i dalje nista ne vidim...

EDIT:
Da ispravim samog sebe, ipak se vidi pod lampom i direktnim dnevnim svjetlom ekran.. Čak donekle mogu i "rukovati" s laptopom u takvom stanju problem je što nemam kako provjeriti (ne)ispravnost ekrana i invertera jer ostali laptopi koje imam pri ruci su s LED ekranom..

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 08.10.2014. u 17:31. Razlog: uzastopni
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 17:29   #8
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Onda je poprilično vjerojatno otišla lampa. Lampa se može promijeniti, nije ni pretjerano komplicirano, ali treba dosta paziti (jednom sam to odradio dosta uspješno, a jednom sam uništio panel u postupku). Potražiš neispravan 15.6 CCFL LCD s ispravnom lampom, ne bi trebao biti više od 50kn i pokušaš zamijeniti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 22:44   #9
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Nema druge nego ici tako metodom pokusaja i pogreske pa raditi eliminaciju pocevsi od najjeftinijih stvari. Zamjenu cijelog ekrana kao najskuplju varijantu ostavljam za kraj :-)
Wuchko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na