Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2011., 21:52   #1
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
(riješeno) Problem s novom konfiguracijom

Veliki pozdrav svima. Evo nakon dosta lurkanja ovdje po forumu, odlučio sam se registrirati, jer imam problem s novom konfiguracijom, pa mi je potreban stručni savjet.

Naime, kupio sam jučer, tj jučer mi je stigla nova konfiguracija iz ADM-a (imate komponente u potpisu), no međutim ima jedan problem. Nakon što sam stavio Windows 7 32-bitne, i otišao na "My Computer" pa na "Properties" vidio sam da mi procesor radi na 2.20 GHZ, a inače bi trebao raditi na 3.2 GHZ. Procesor u pitanju je AMD Athlon II X3 450, koji bi trebao raditi na 3.2 GHZ, ali radi na 2.2 GHZ. Matična ploča o kojoj se radi jest MSI 760 GM-P23FX, dakle AM3+ ploča. E sad me zanima u čemu je problem.

Bio sam nazvao danas ADM, ali pošto im je bilo prošlo radno vrijeme, čovjek mi je onako nabrzinu rekao da nađem na Internetu novi BIOS i spomenuo "BIOS Flash". Koliko sam vidio preko SIW-a (gdje sam također vidio da za procesor priše "Original Clock: 3200 MHZ, i Max CPU Speed: 2200 MHZ), BIOS i JEST najnoviji.

Također je čovjek spomenuo da pogledam (nisam siguran jeli rekao BIOS, jer je brzo pričao i rekao da im je radno vrijeme do 13 sati, prije nego mi je rekao "Nemojte se ljutiti, ali 13 sati je prošlo i spustio mi slušalicu ) jeli nekakav Auto Detect uključen ili isključen (stvarno nisam siguran što je rekao), i rekao je da ako je, ili ako nije da je normalno da će mi krivo pokazivat.

Ja se nadam da ćete mi moći pomoći bez one opcije koje me najviše strah, a to je da ću morati komp slati ponovno u ADM. I još nešto. Na jednom drugom forumu sam postavio isto pitanje kao i ovo i savjetovano mi je da isključim u BIOSU "Cool n Quiet" opciju, što sam i napravio, no ništa se nije promijenilo. Također tamo mi je tema preimenovana u "Clock Procesora", što me nekako asocira na prćkanje oko BIOS-a, clockanja i overclockanja, što ja iskreno ne znam raditi, a i ne bih jer je garancija još tu, a znam da se ona gubi ako kvar nastane overclockanjem ili nepravilnim rukovanjem.

E sad savjetovano mi je da stavim u BIOS-u multiplier (Kod mene piše CPU Ratio), koji je sada na 11 da ga stavim na 16, ali čim to napravim, zacrveni se taj broj 16 i sa desne strane piše "Not Reccomended", iako se vidi da gore u BIOS-u piše da je procesor na 3200 GHZ. Naravno, nisam stisnuo "Enter" ni ništa, nego sam samo vratio nazad do 11, i izašao iz BIOS-a. (BTW, također svaki broj iznad 11 koji stavim za CPU Ratio, je crven i piše "Not Reccomended" sve dok ga ne vratim nazad na 11, onda je sve ok)

Sve u svemu, nadam se da ćete mi moći pomoći oko mog problema i da ćemo ga moći riješiti.

Eto, to je moj problem.

Hvala unaprijed,

Boky
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 23:21   #2
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Pa eto locirao si sam problem.

Taj procesor bi i trebao raditi na x16 mnozitelju, ako ga je tebi zbog nekog razloga ploca stavila na nizi mnozitelj stavi na 16 i bok. Apsolutno nemas straha da ces nesto sprzit ili tako nesto.
Mandusin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2011., 00:17   #3
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Ok. Dakle rečeno mi je ovako. Da napon ne diram ako ne prelazi interval od 1,4 V. Kod mene je 1,368 pa do 1,376 V i to je to. Također je rečeno da FSB fixiram na 200, što mislim da već jest ili je eventualno na Auto.....i još da memorijski množitel/djelitelj prilagodim da memorija ne ode nekuda visoko. E sad...što je to memorijski množitelj? (sorry ljudi, stvarno sam laik). Jel to ono što piše CPU-NB Ratio ili nešto drugo?

Ili u biti ja samo mogu otić u BIOS, stavit množitelj 16 i to je to. Jel ono.....stvarno me strah prćkat po tom BIOS-u, pa da se ispostavi da je nekakav kvar bio u samom sastavljanju ili do prodavača, a onda sam ja išao prćkat po BIOS-u i nešto zeznuo, pa ode garancija.....
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:36   #4
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Dobro su ti rekli, ali nemoj previse razbijat glavu s tim. CPU multiplier nije vezan za memoriju tako da ti ni ona niti ista drugo nece otici nebu pod oblake . Dakle digni multi na 16 i to je to.

Nakon toga ako hoces biti mirne duse skini AIDA64 i provjeri jesu li sve postavke na mjestu.
Mandusin je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 00:45   #5
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
a btw, ne može ti otići jamstvo jer si prćkao po biosu...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 21:30   #6
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Sve je u redu zasada. Multiplier je na 16 i sve je ok, zasada.

Hvala svima na savjetima i pomoći.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na