Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2011., 00:09   #1
Tonymelo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
(riješeno) Na novoj konfiguraciji igre zapinju neovisno o grafičkim postavkama

Nisam siguran da li se ovdje radi o hardverskom ili softverskom problemu pa se unaprijed ispričavam u slučaju da sam promašio kategoriju. Dakle, zamolio bih za pomoć u riješavanju sljedećeg problema. Nedavno sam kupio novo računalo.

Konfiguracija je sljedeća:
  • Matična: ASRock H61M-VS
  • Procesor: Intel Core i5 2500 CPU @ 3.30 GHz
  • Grafička: Gainward GeForce GTX 560 Ti
  • Memorija: Kingmax 1x4GB
  • Napajanje: Corsair ATX Power Supply CX600W
  • Hard: WD Caviar Black 500 GB
Prije nego što sam instalirao Windowse 7(32x) sam još unutra dodao formatirani hard ( seagate 160GB SATA-3000) sa starog računala. Na taj hard sam instalirao Windowse i odmah updateao sve moguće drivere. Problem je nastao kada sam pokušao pokrenuti Fifu12. Prvih par minuta je bilo sve u redu no onda je igra odjednom počela trzati i zapinjati. Smanjio sam sve grafičke postavke na najmanje no ništa se nije promjenilo. Nakon toga sam instalirao neke starije igre koje su bez ikakvih problema radile na prijašnjoj konfiguraciji i problem se i tamo pojavljivao. Kada bih izašao iz igara Widnows gadget bi pokazivao CPU usage 100% što ne bi trebalo biti moguće.
Skinuo sam nekoliko programa tipa Intel Processor Diagnostic Tool i neke druge testove za procesor i grafičku i svi su pokazivali da je sve u redu. Ako netko možda zna u čemu je problem bio bih mu jako zahvalan ako bi mogao pomoći.
Unaprijed hvala.
Tonymelo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 00:53   #2
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
A da jednostavno pokreneš Task manager i pogledaš koji od procesa siluje procesor (Ctrl-Alt-Delete stisnut istovremeno i odabrat "Start Task Manager")? znači odabrat tab Processes i gledat u stupcu "CPU" iskorištenost procesora, naravno tu odmah piše i ime samog procesa... i ako gledaš usage cpu-a isto gledaj u task manageru-naravno tab Performance a ne neke gadgete...samo nisi napomenuo jel procesor stalno pod opterećenjem ili samo nakon izlaska iz igara? ako je stalno opterećen...disable antivirus, costum firewall, automatic updates i sve moguće instalirane background aplikacije i onda pratit iskorištenost procesora...isto tako ako je moguće postaj screenshot taba Processes u Task manageru...
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2011., 11:50   #3
Tonymelo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Procesor postane opterećen otprilike 5 minuta nakon što uđem u igru s time da u početku sve funkcionira normalno. Evo dva screenshota iz Task Managera na kojem se vidi da ga igra preoptereti.

http://imageshack.us/photo/my-images/855/31012285.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/37/unledhgo.png/

Isto to vrijedi i za sve ostale igre. I Oblivion i League of Legends bilo na najnižim ili najvišim postavkama izazivaju istu situaciju. Probao sam sa disableanim svim mogućim procesima iz Task Managera no situacija ostaje ista...
Tonymelo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 12:04   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A iz kojeg razloga nisu windowsi na wd black disku instalirani?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 12:32   #5
Tonymelo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Nema nekog posebnog razloga. Na starom računalu su Windowsi isto bili instalirani na ovome hardu od Seagatea i također sam imao još jedan disk od 500GB (mislim da je isto bio WD Caviar Black) pa sam iz navike opet sve isto instalirao. Na C: bi stavio windowse i programe, a sve ostale podatke bi stavljao na D: pa mi je to ostalo u navici.


Edit: Evo samo da javim da sam uspio riješiti problem. Ventilator na procesoru nije bio dobro spojen pa se pregrijavao. Ponovno sam spojio ventilator i sad sve radi. Hvala svima na pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Tonymelo. 21.10.2011. u 17:06.
Tonymelo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na