Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2006., 17:02   #1
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
usb108 i se555(na win2k): nikad iz prve!

da bi se ja spojio na ruter (http://192.168.2.1/home.stm) nakon reboota-nja (ili nakon paljenja računala idući dan), uvjek i obavezno moram disable-ati, pa enable-ati mrežu.

to mi govori(valjda?) da dhcp server ne sync-a nakon reboota, a ja mislim da bi trebao.

sad, kakve su postavke u drugih, i da li drugi sa ovom opremom imaju iste probleme.

e da, se555 je stalno upaljen, i tako će i ostati. nećem da ja idem u drugu sobu uvjek paliti gasiti to kad želim da se to pokrene.

hvala

ps/
ovdje sam našao nešto što mi se čini dobrim opisom kvara
http://www.macintouch.com/imacdhcp.html
Citiraj:
It is obvious that the DHCP Relese is causing our problems. The computer assumes it still has the IP address after reboot and it is skipping DHCP discover step. Now once it fails (times out ) then the next time the TCP/IP stack is initialized it once again does a dhcp-discover and it is eventually able to obtain an IP address.
gledajući ip status (od usb108..onaj iz tray-a) tek kad dhcp i gateway dođu do one adrese iz prvog reda ovog posta, tek tada to proradi. prije toga dhcp stoji na sve 255, a gateway je ugašen.

Zadnje izmijenjeno od: i4004. 18.05.2006. u 16:16.
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 17:06   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa ugasi dhcp i postavi fiksnu ip adresu, što je to takav problem? i još jedna stvar NEMOJ koristiti software od usb 108, nego podesi mrežu preko wireless zero configuration utilitya.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2006., 18:34   #3
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
Citiraj:
Pa ugasi dhcp i postavi fiksnu ip adresu, što je to takav problem?
zato jer se bojim da ako ugasim dhcp neću se uopće moći povezati.


po pitanju softvera..ovo je windows2000...
http://www.velocityreviews.com/forum...16&postcount=4

on nema "wireless zero configuration utilitya".

možda da ovo

stavim na automatic.

šta mi drugo preostaje, ne mogu skinuti driver za usb108, jer bez njega neće raditi(mislim da bi deinstalacija programa deinstalirala i driver...dapače, vrlo sam uvjeren u to...)
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 18:45   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor i4004
zato jer se bojim da ako ugasim dhcp neću se uopće moći povezati.
LOL. U properties od mrežne odi na internet protocol->properties-> i ako nisi dirao ip adresu od routera upiši 192.168.2.2, subnet mask samo klikni sama će se upisat, default gateway 192.168.2.1, ugasi na routeru dhcp i to je to.
I da na win2000 moraš koristiti soft od mrežne, nema ti druge. Ako se odlučiš za XP tu imaš uputstva kako napraviti konekciju preko wireless zero configuration utilitya:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=32903
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 19:15   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
DHCP će ti radit probleme, najbolje ga je isključit i staviti fixne IP. Također, i software od mrežne je isto ok, radi kako treba kad se cijeli router postavi kako treba.

Uglavnom, još kaj ti preporučujem je upisati DNS adrese (od ISP-a) u router i maknuti QoS ako koristiš "connect on demand" ili "connect manually". Ako ti je router na "always on" onda Qos ne trebaš gasit.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 19:32   #6
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
ovo je stvarno prekomplicirano; osjećam se kao da sam u sobi sa 10 kvaka22.


u međuvremenu sam se o********************žio , ugasio dhcp i stavio adresu(u props od mreže) 192.168.2.100.
na taj način proradi(evo, spojen sam na web..heh), ali se to izbriše nakon rebootanja.
pa sam opet nigdje.
(i još gore, jer kako sam i pretpostavio, ako je dhcp ugašen i adresa se tako sam izbriše,kako da se uopće automatski spojim na ruter? nikako, eto kako...moram ručnu upisivati adresu...blagi bože...).

sad, ja sam imao ovu ideju; čini mi se da 108 softver to zeza, pa on forsira dhcp da bude upaljen, a to mu je malo bezveze jer je ugašen na ruteru.

možda sam radio obrtnutim redom?
ja sam prvo ugasio dhcp pa postavljao adrese..ima li to veze?

joj, koji kupus.

idem staviti tu adresu koja završava na 2, ali mislim da ju neće zapamtiti.
nikad nije.

mreža se resetira na auto ip adrese nakon rebootanja.

idem vidit...wish me luck...lol! trebat ću tone sreće da ovo proradi!

e da, za xp se sigurno neću odlučiti..radije bih sve vratio ht-u.
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 19:37   #7
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor i4004
o********************žio
Jel bi ovo trebalo biti "o********************žio" : bonker : : goood : Neš ti psovke od koje treba zaštitit naivnu mladež. Ajmo nagradna igra: ko pogodi psovku smije jedamput na mjesec opsovat na forumu bez cenzure.
@i4004: poslušaj Vučka i ugasi QoS. Potraži u soft od mrežne opciju za automatsko dohvaćanje ip adrese (dhcp), ako je uopće ima, pa je i tu ugasi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 20:30   #8
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
nije to psovka, već je netko bio preažuran u postavljanju filtriranja ovog foruma:
bilo je 'o_k_u_r_a_ž_i_o'.

kakve veze ima QoS sa ovim? nisam reko da imam probleme u spajanju na web, već spajanje sa samim ruterom je problem. soft od mrežne? nema ovjde mrežne kartice, već je samo usb108 uštekan u usb port, a on nema opciju automatskog dohvaćanja koju bih ja mogo ugasiti.

probao sam bez ovoga usb108 softvera..bez njega naravno ne radi mreža uopće.

a onda...treba li ovdje upisivati onu mac adresu:

?

definitivno je potvrđeno da mi ručno upisane adrese ne ostaju memorirane, a ne da mi se više reboot-ati danas. mora se prvo doznati zašto se te adrese izbrišu same od sebe.
i koji dns treba upisati kad upisujem ručno adrese?
t-com-ov ili adresu rutera?
šta je dns u mom slučaju, ruter ili t-com-ov server?

_p_o_s_e_r_e_m onoga tko je projektirao ovakav sistem.
zašto nije logično odvojeno adresiranje web i lokalne mreže, već se morao rabiti tcp/icp i tu?
koju gospu je mac adresa ako već imaju tcp/icp adrese? zbog bežične mreže? da, lijepo mi sve to olakšava život.
ovo stvarno nije za ljude.
imaš 100 mjesta gdje nešto može krenuti krivo.

ponovo sam upalio dhcp; pa neću valjda svaki put ručno upisivati adresu jer ju on zaboravi ako je unosim manulano. (doduše, zaboravi on nju i ovako, ali bar ne moram upisivati adresu)
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 20:54   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Za psovku: skužio sam i ranije
QoS ne radi dobro na tvom routeru i preporučljivo ga je ugasit
Mac adrese se upisuju samo radi sigurnosti i to ne u propertise od mrežne
Usb 108 je mrežna kartica, sviđalo se to tebi ili ne
A što bi ti koristio za mrežni protokol ako ne tcp/ip? Web i lokalne adrese su logično odvojene, samo što ti neznaš razliku.
DNS upisuješ t-comov, ali neće riješiti tvoj problem. (primary:195.29.150.3, secondary: 195.29.150.4)
Probaj pod internet protocol-advanced- wins- enable netbios over tcp/ip, normalno nakon što upišeš fiksnu ip adresu (ovo prepisujem iz xp, na 2000 možda ni nema ove opcije)
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2006., 22:36   #10
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
web i lokal adrese nisu logično odvojene; imaju istu sintaksu (4 polja).
bile bi odvojene da lokal ima jedno polje sa toliko i toliko znamenaka.

ovo što si zadnje reko nema smisla, jer se to upali samo od sebe (automatski) čim se ide dati manualno adresa.

ali, kako rekoh, meni se ta adresa sama izbriše nakon reboot-a.
tako da nema svrhe upisivati to ikako kad se samo izbriše.

problem leži negdje u inicijalnom povezivanju se555 i pc-a.
a ne pomaže ni automatski dhcp, a manualni se sam izbriše (a niti pomaže ako ostavim upaljen dhcp i upišem adresu pc-a pod "clients"..onu koju unesem manualno..).

ovdje jednostavno ništa ne pomaže, i mislim da je najbolje da čika t-com donese neki drugi se555, pa da vidimo promjeni li se tada išta.

ili da nauči koje postavke treba da se stave kad se to instalira na win2k.

ja gubim živce zbog ovakih bedastoća..pih.

u biti je problem bio očigledan odmah, jer je on iščupao kabel od usb108 (usb kabel), vratio g anazad i onda j eto proradilo.
to ja isto sad radim, samo virtualno(gašenjem i ponovnim paljenjem mreže),a to tako bome neće ići, jer osjećam ko da igram ruski rulet: nekad se spoji(nikad iz prve!), nekad ne, nekad treba 2x resetirati mrežu. nekad neće da surfa web-om iz prve.
100 sranja.

želim da ovo kusa onaj koji je i u_s_r_a_o.


edit/
ništa, stavio sam u driveru 'scan valid interval' na 20 (bilo 60), pa taj reset mreže sada malo brže ide.

Zadnje izmijenjeno od: i4004. 17.05.2006. u 23:47.
i4004 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2006., 07:00   #11
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor i4004
web i lokal adrese nisu logično odvojene; imaju istu sintaksu (4 polja),bile bi odvojene da lokal ima jedno polje sa toliko i toliko znamenaka.
Okej, ne pada mi na pamet ti ići sada objašnjavati razliku između lokalne i web adrese. Sve što ti za ovo tvoje "logičko" razlikovanje trebaš znati je da na web-u ne možeš ni pod razno naletit na ip adresu koja se nalazi u 192.168.X.X range-u.
Što se soft od usb 108 tiče, istu ni ja nisam mogao natjerati da radi kako treba, barem ne na duže od 2 tjedna, ne sa onim smećem od softwera šta dolazi s njom. Rješenje je po meni WZC, ali ga nema na win2k.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 09:27   #12
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Ma sve mi se čini da je ta kombinacija za poludit.Bio sam kod frenda to konfigurirati,izgubio sam 5-6 sati i uspio nekako to naštelati da radi,samo moram još ovih dana poštelati security jer ako stavim enkriopciju onda ono govno od 108-ice ne vidi ruter.
Moratću probati ovo WZC pa vidjeti sto se onda događa.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 10:07   #13
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Meni preko WZC radi o urica, ali trebaju win biti čisti od onog soft što dolazi sa usb 108. Vrati mu restore point da win budu čisti, digni driver od 108-ice i poštelavaj preko WZC.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 10:11   #14
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Budem jer ce ionako trebati reinstal windowsa,pa ću onda i to probati.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 12:03   #15
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Također nemam problema sa XP + SP2. Solo driveri + WZC.

Sa time da mi je WEP/WPA maknut, a na routeru postavljena samo filtar MAC adresa...

Na net se spajam/odspajam tako da enable-am/disable-am 108-icu
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 12:05   #16
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Vucko
Na net se spajam/odspajam tako da enable-am/disable-am 108-icu
Dobra fora, probat ću iduči mjesec, ovaj sam već pretjerao s prometom, a zadnji put kad sam router stavio na always on "nešto" mi je pojelo 150 mega prometa :clap:
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 12:07   #17
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
A jesu ga zaje*ali,frendu sa ruterom 515 i sa 108-icom sve radi savrseno.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 12:11   #18
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor acer
A jesu ga zaje*ali,frendu sa ruterom 515 i sa 108-icom sve radi savrseno.
Nemora bit, meni je ista kombinacija pojela kilo živaca što misliš kako je nastao moj stiki : wtf :
Na se555 nemoj zaboravit isključiti QoS, ustvari disejblaj na routeru sve što frendu ne treba.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 12:13   #19
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
budem,cini mi se da ću se morati dobro naoružati živcima,cigaretama kad to budem ponovno štelao
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 12:59   #20
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Pomo
Dobra fora, probat ću iduči mjesec, ovaj sam već pretjerao s prometom, a zadnji put kad sam router stavio na always on "nešto" mi je pojelo 150 mega prometa :clap:
Kako imam paket od 512MB kod mene ne dolazi u obzir da mi je router non stop online (iliti "always on").

Tako da od kad je rečeno da problem sa "connect on demand" riješava disejblanje QoS-a, od tad furam net na ovaj način.

I naravno, podešen mi je router tako da se net sam zgasi nakon 5 minuta ako nema veze sa wi-fi karticom (iliti ako niti jedan program ne traži vezu na net, a to je kod mene nemoguće, zato i disejblam wi-fi karticu, najlakši i najsigurniji način).

A WZC me ubijao u pojam sa WEP/WPA enkripcijom od točno određenog broja znakova (što nije problem kod korištenja software-a od 108-ice) pa sam to i maknuo.

I naravno, kad enable-am 108-icu, automatski mi se spaja na moju kućnu wireless mrežu
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 13:32   #21
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Ja nkako ne mogu bez njihovog softvera..cak i na custe windows pokrenem Wireless Network Setup Wizard i fino konfiguriram postavim sve u redu...SSID upisem i kjuc unesem ali nikako.. Mislim da nisan nesto kod rutera njvjerojatnije dobro podesija...mozda ovo :confused:



Ispalija san na zivce..imam jos i Linksysovu PCI karticu koju takoder ne mogu osposobiti ako idem na isti nacin..ty. bez njihovog softvera?
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 13:55   #22
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
@G0RKI: Što nebi trebalo:UBR Without PCR
LLC/SNAP
upnp stavi na off (sigurnosni razlozi)
Tako je bar kod mene, pogledaj pa vidi jel uopće imaš takve opcije, jer sam ja na se515, pa cijela stvar malo drugačije izgleda.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 13:56   #23
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
IP adresa ne smije biti static . Ti si tu narihtao fixnu IP adresu za net, a ne za router, kolko ja kužim!? A kolko ja znam, niti jedan naš ISP ne omogućuje statičke IP adrese za internet.
Pitam se jedino kak ti radi sa software-om od te kartice?

Ovako je kod mene, problema nema...
Slika

Naravno, idle time je opcionalno, kao i connect on demand.

Sad neznam dal to ima veze, ali ovo su postavke za T-com ISP-a

@Pomo
Koji sigurnosni razlozi su da se unpn stavi na off? Prvi put čujem...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:03   #24
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ček, ček. jel to static prema van? Ako je onda gasi, ali ja sam brijao da to za palit/gasit dhcp.
EDIT: moj bed, izgleda da je ipak static prema van, dakle gasi.
Sigurnosni razlozi? Neam pojma, preporuka by MasterX, netko je bio pitao, potraži malo...
Evo nađoh: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=38878
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:08   #25
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Vucko i ja vezan na T-dikanima!
Iskljucja san IP adress tipe i sad je na auto.

Citiraj:
Autor Pomo
UBR Without PCR
LLC/SNAP
Nema ta opcija barem ne kod 555.. jedino UBR,VBR ili CBR!
UpnP sam stavija na OFF
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:15   #26
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Nadalje sta je opcijama:
Dynamic DNS..meni je na OFF?
Address Translation (NAT) meni je ON?
Firewall je ukljucen!
ovo?
Da li je vazno podesiti i opciju Use custom DNS servers? Nisanm je podesava na ruteru barem..mislim da bi trebao ako podesavam i na kartici...jesam u pravu?
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:27   #27
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
Citiraj:
Na net se spajam/odspajam tako da enable-am/disable-am 108-icu
....
I naravno, kad enable-am 108-icu, automatski mi se spaja na moju kućnu wireless mrežu
pa po čemu onda to bolje radi na xp nego na 2k, kad i ja to isto moram raditi.

sad da je kažem kako bi to _trebalo_ raditi:
ako je se555 stalno upaljen, onda ne bi trebalo raditi ništa; pokreneš računalo, ono buta u win, weza se sama uspostavi, i onda ja odem u modem da upalim internet, naravno ako ga držim na manual.
ako je stalno on, onda ni to, već odmah surfam.
tako bi to trebalo raditi.

po tom pitanju kod ovog rutera me smeta što se stranica osvježava svako par sekundi, pa onda ako sam bio na onoj stranici za paljenje interneta (ručno) to ne ostaje, već se nakon kraćeg vremena vrati na početnu(login).
kakva li je to samo glupost.

frend is nizozemske što administrira mreže na nekom faksu tamo mi veli da je jednostavno rečeno usb smeće za tu namjenu.
(netko bi mogo reći da je usb smeće za svaku namjenu, i ne bi bio previše u krivu)
ja ne mogu a da se ne složim.
jedan drugi frend veli da je usb uglavnom spor.
i s tim se slažem.

sad, meni je posebno smješno to da se lakše spojiti sa dialup-om nego s ovim.
manje klikova.
pokreneš ie(1klik), connect(2.klik).
ovdje to jednostavno ne radi iz 2 klika.

a žice neću da vodim da me j.
već ih imam i previše.

a ako se ovoliko iživciram zbog ove glupsti, onda znači da adsl nije bio vrijedan toga.
jednostavno nije.
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:29   #28
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor G0RKI
Nadalje sta je opcijama:
Dynamic DNS..meni je na OFF?
To ti je u redu. Jedino ako oćeš, moš upisati DNS servere od T-com-a. Ali ne tu, već na:
advanced setttings->internet->internet connection->DNS servers na "on" i upisati
195.29.150.3
195.29.150.4
Citiraj:
Address Translation (NAT) meni je ON?
I to mislim da mora bit na "on". Ostavi tako kako je
Citiraj:
Firewall je ukljucen!
Meni je isključen, ali od viška ne boli glava. Ostavi kako oćeš.

Super G ne koristim jer buraz ima wi-fi koja nemre na Super G.

Kod opcija za mrežnu karticu, ja tamo di piše DNS (skroz na kraju) imam upisano u prvo polje IP od routera, znači npr. 192.168.1.1 a u drugi prvi DNS server od T-com-a (195.29.150.3)

@ip4004
Citiraj:
pa po čemu onda to bolje radi na xp nego na 2k, kad i ja to isto moram raditi.
Pa ako ostavim mrežnu na enable, kad ga zgasim i opet upalim, onda mi se odma spoji...Sad bome više neznam na kaj ti misliš?

A kad velim enable/disable onda ne mislim na vađenje USB- kabela, već na ikonicu u my connections (kojoj sam napravio shortcut na desktopu)

Ali npr. na XP sa SP1 mi se neće automatski spojiti, već moram sam se spojiti na wireless mrežu...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:40   #29
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
po tom pitanju kod ovog rutera me smeta što se stranica osvježava svako par sekundi, pa onda ako sam bio na onoj stranici za paljenje interneta (ručno) to ne ostaje, već se nakon kraćeg vremena vrati na početnu(login).
kakva li je to samo glupost.
Ček, misliš kad uđeš u router pa te hiti van, tamo di ponovno upisuješ pass za ulazak u router?

To mjenjaš na advanced->admin password->idle time before log off i tustaviš određeno vrijeme...

Isprike ako nisi na to mislio...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2006., 14:43   #30
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Vucko
Kod opcija za mrežnu karticu, ja tamo di piše DNS (skroz na kraju) imam upisano u prvo polje IP od routera, znači npr. 192.168.1.1 a u drugi prvi DNS server od T-com-a (195.29.150.3)
Ovako
G0RKI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na