Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2010., 08:14   #61
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Ja sam uzeo HTC Desire i tarifu Sve za mene 150 u VIP-u. Ušao sam u akciju prijenosa broja te ostvario pravo na 50kn tokom 24 mjeseca i 50% na tarifu.
Dakle, plaćam po defaultu 75kn+10kn radijsku frekvenciju i to bi trebalo biti 85kn, al ima caka da na sve to ide još i uspostava poziva. Znači za nekih 80 uspostava poziva dobi se još i 20kn + na račun. Isto tak tih 50kn ne pokriva iznos na kraju mjeseca, nego se on prvo troši.

Dakle, krenete surfati 1.12. i skinete nekih 10mb. Oni računaju 1mb = 0,49 lipa i ode vam vaših 50kn bonusa. Kratko i jasno - PLJAČKA. No s druge strane ako ne surfate onda je to ok

Isto tako mi je žestoka provjera stanja na računu za pretplatnike putem sms-a. To se plaća i ide na paket

Al, još bolje mi je bilo kad sam ih zvao tamo oko 3.12. da provjerim stanje na računu. Potrošio sam 5 min razgovora iz paketa, 3mb prijenosa podataka i kaže meni automat da sam trenutno potrošio 0,64kn??? Zovem ja operatera i pitam kako sam potrošio 64 lipe? Jesam li prekoračio 50kn bonus. Veli da nisam onda kako je račun 64 lipe ako je jedna uspostava poziva 0,25lipa??? Ili može biti 50 ili 75 lipa kako jebemu 64lipe???
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 10:18   #62
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Ja sam uzeo HTC Desire i tarifu Sve za mene 150 u VIP-u. Ušao sam u akciju prijenosa broja te ostvario pravo na 50kn tokom 24 mjeseca i 50% na tarifu.
Dakle, plaćam po defaultu 75kn+10kn radijsku frekvenciju i to bi trebalo biti 85kn, al ima caka da na sve to ide još i uspostava poziva. Znači za nekih 80 uspostava poziva dobi se još i 20kn + na račun. Isto tak tih 50kn ne pokriva iznos na kraju mjeseca, nego se on prvo troši.

Dakle, krenete surfati 1.12. i skinete nekih 10mb. Oni računaju 1mb = 0,49 lipa i ode vam vaših 50kn bonusa. Kratko i jasno - PLJAČKA. No s druge strane ako ne surfate onda je to ok

Ovo je totalna debilana
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2010., 10:27   #63
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Tele2 Među nama.
0kn prema Tele, 0,69 prema ostalima, 0,29 SMS, 0,99 MMS, 1kn/MB, 0,25 uspostava, 15sek i 1kB obračunska jedinica.

Sada ne znam da li bi prešao na Bonbon:
0kn prema Bonbon, 0,70 prema ostalima, 0,20 SMS, 0,70 MMS, 0,70/MB, 0kn uspostava poziva, 60sek i 100kB obračunska jedinica.

Doduše na Tele2 se mora nadoplatiti svaki mjesec 100kn ili se u protivnom prebacuje na osnovnu (nepovoljniju) tarifu. GPRS me ne smeta, više me smeta prebacivanje s ručnog T-mobile signala na Tele2 kada se pokaže potreba za netom, a u blizini nema WLAN-a ili recimo kada odlaskom u Zagreb budem „ugašen“ sat vremena prije nego skužim da moram prebaciti na automatsko biranje mreže. Dakle net bi koristio samo za mailove pa brzina nije toliko bitna, ali obračunska jedinica je pošto su oni daleko od 100kb.
I što mi je na kraju bolje uzeti? Tomato ne dolazi u obzir jer ne mislim samo razgovarati, a i gade mi se s onim reklamama + time što su pod Vip-om, a Vip otpada samim time što je Vip + što je preskup.

S Bonbona se ne može besplatno zvati ostatak T-mobilea, no mogu li oni zvati Bonbon ako imaju besplatno prema T-mobileu?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 10:38   #64
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zakaj ne VIP. Sada je idealno pošto imaju akciju da ti prepolove preplatu na pola.

Primjera radi, sa jednom tarifom 250 bi mjesečno imao 125 za platiti skupa sa gigom prometa, 500 minuta poziva i 200 SMS-a.
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...tarife#panel_2


Primjer kaj možeš dobiti za 900 kuna
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...i/-/phone/1645

,a otplaćuješ onda po 125 kuna mjesečno.

---

150 kuna (75 mjesečno) bi ti bilo nekak idealno ako ne ideš na novi mobač.
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 11:53   #65
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Pročitaj moj post gore više pa ćeš skužiti zašto je i nije dobro biti novi VIP korisnik. Mislim ja sam si izračunao i meni recimo to odgovara, al ovaj tvoj od 125 ide 10kn radijska frekva i uspostave poziva.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:12   #66
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kaj me ispadne 30 kuna za uspostavu mjesečno valjda. Meni sve ispod 200 kuna mjesečno paše. (mora biti net uključen=
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:18   #67
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Da, ako obaviš 120 uspostava * 0,25lipa = 30kn. Mislim da se razumijemo meni ni to nije loše. Al dok sam došao do tog podatka i podatka o trošenju 50kn morao sam zvati 5 puta SZK i pitati na prodajnom mjestu i opet mi nisu točno rekli sve dok nisam potpisao ugovor
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 12:25   #68
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da, to je bedara. Ja sam na prodajnom mjestu tamo prek puta hotel dubrovnik sve obavio i "preispitao" i žena je bila neka susretljiva i sve objasnila.
  Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 14:05   #69
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Isto tako mi je žestoka provjera stanja na računu za pretplatnike putem sms-a. To se plaća i ide na paket
probaj uslugu moj vip, besplatna je i radi dobro
ili s mobitela odi na live.vip.hr i onda na scroll dolje na moj račun - to se valjda ne naplaćuje (ali provjeri još da ne bi bio...)
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 14:51   #70
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hvala na infu, informirao sam se o tome.

Al opet i tu možeš "natući" internet prometa pa nije besplatno Mislim šalim se, al sve su oni dobro izračunali.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2010., 17:56   #71
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Hvala na infu, informirao sam se o tome.

Al opet i tu možeš "natući" internet prometa pa nije besplatno Mislim šalim se, al sve su oni dobro izračunali.
U tarifi sve za mene 150 (tj tvojih 75) imas ukljucenih 512 MB mjesecno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2010., 21:41   #72
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Pa naravno da imam, ali ako gledaš da imaš 50kn bonusa na raspolaganju prvo će ti njih potrošiti ako surfaš (nakon što se potroši taj bonus onda ide trošenje tarife) i onda će ti naplačivati uspostave poziva. Dakle, opet si u banani Nadam se da kužiš što hoću reći.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote