Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2011., 13:08   #61
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Aha, CLIP funkcija, moguće da sada nije aktivna. Po Setup_User_Guide to možeš napravit kontrolnim kodovima (aktivacija: *30# deaktivacija: #30# provjera statusa: *#30#) ili kroz web konfig (Telephony Services) i tamo aktiviraj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 13:30   #62
zayzo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 41
Aktiviran mi je calling line identification presentation ali se i dalje ne vidi

Tj sada mi pise broj nedostupan

Zadnje izmijenjeno od: zayzo. 22.01.2011. u 14:26.
zayzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2011., 21:36   #63
AsuraKatz
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Wireless

Nije baš da se kužim u išta vezano za mreže, pa ću vjerojatno napisati neke ubitačno očite ili bolno nebulozne stvari, no nadam se da će ovo upozorenje pretvoriti ikakvu frustraciju u patroniziranje. To mi je sasvim ok budući da, jel, ne znam.
Danas mi je Tcom uslijed pucanja veze zamijenio router za Thomson TG782i. Dečko (Vista) se spojio dok su bili tu s lozinkom koja piše na poleđini routera, no svoj sam laptop (Win 7) dobavila tek nakon što su otišli. Cimerica (Xp) se uspjela spojiti naknadno uz lozinku, dok ja ne uspijevam.
Tcomovci su pokušali postaviti lozinku koju smo mi odabrali, ali to nije funkcioniralo, pa koristimo ovu s poleđine routera.
Moj laptop vidi mrežu sa zadanim SSID-om, no kad se pokušam spojiti kaže da je unable bez da me uopće pita za lozinku. Troubleshoot ne vidi problem.
Pokušala sam ući u Thomson Gateway, ali me traži user i pass koje očito nemam. Pokušala sam koristiti user i pass koje je netko postao na ovoj temi nešto ranije i nije funkcioniralo (ili sam nešto krivo shvatila). Pokušala sam sve moguće kombincije uz mrežu vezanih i meni znanih lozinki i korisničkih, čisto blefa radi, što, naravno, nije urodilo.
U user guidu piše da uđem u Gateway i pritom piše da ukucam user i lozinku koju sam kao jednom prije odabrala, ako uopće jesam. Zanima me jesu li Tcomovci ukucali nešto što su mi zaboravili reći, pa ih trebam zvati, ili postoji neki generični user i pass koje nisam uspjela ubrati iščitavajući postove po forumima? I trebam li uopće ulaziti u Gateway?
Hvala na ikakvoj povratnoj
AsuraKatz je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 09:05   #64
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Potrudi se malo više, sav potreban info imaš tu na forumu.
Kod tog uređaja web konfig je na 192.168.1.1 a postoji više user / pass "kombinacija", tebi je dovoljna user / [ modem_access_code ] (vidi naljepnicu ispod ili administrator / !tc0Mht[ modem_access_code ].
Probaj odradit onaj poznati "štos":
- spoji se na router preko žice (Lan) i otvori web konfig
- u wireless postavkama privremeno isključi zaštitu (postaviš na None)
- sada bi se trebala moći spojit bežično sa problematičnim lapom (možeš odradit oboje sa istim lapom), testiraj tako da ištekaš Lan
- nakon uspješnog spajanja i izlaska na net, ponovo spoji Lan, aktiviraj zaštitu (preporuka WPA/WPA2 tipa
- ponovno spajanje preko wireless - a s tim da bi te sad trebalo pitat da uneseš pass
- opet slijedi test
- ako radi riješila si "problem"
Ako neznaš ovo odradit onda angažiraj nekog tko zna, još jedna preporuka, ako je aktivno isključi mogućnost pristupa web konfiga routera preko wireless - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 13:07   #65
zayzo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 41
Ovo sa prikazem broja nisam uspio rjesiti. Samo me jos jedna stvar zanima kako podesiti da jedan izlas koristi 12voip a drugi izlas nekog drugog voip operatera
zayzo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 13:41   #66
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A nađi full user manual (ne ove domaće prevedene i skraćene verzije), mora pisati ako uopće podržava više VoIp accounta.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 22:52   #67
AsuraKatz
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
tebi je dovoljna user / [ modem_access_code ] ili administrator / !tc0Mht[ modem_access_code ].
Hvala na odgovoru

Pokušala sam u prvom postu reći da mi to nije funkcioniralo. Modem access code ne mogu toliko puta krivo upisati.
A sad, da možda "user" ili "administrator" nisam dobro shvatila? To sam, u biti, htjela pitati prvim postom.
Probala sam i s "user" i s "administrator". Probala sam zamijeniti to svim username-ovima koje znam da su mi vezani uz laptop i korisnički račun, opet blefa radi, da vidim hoće li profunkcionirati. Nije. Naravno.
Pitala sam tatu, dečka i cimericu da pročitaju tvoj post i cijeli thread da vidim je li pitanje moje inteligencije, no isto su shvatili kao ja, tj. kako piše, probali i nije im funkcioniralo.
Tell me, what am I doing wrong?
I hvala opet
AsuraKatz je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2011., 23:33   #68
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
1. Govorimo o otvaranju web konfiga TG782 sa T-Kom firmware - om
2. Spoji laptop sa routerom preko Lan kabela (dakle žicom a ne preko wireless - a)
3. Isti se otvara upisivanjem http://192.168.1.1 u URL browsera
4. Dobit ćeš upit da uneseš user name i password u odgovarajuća polja
5. Koje "kombinacije" user / pass igraju ti je već rečeno, sigurno negdje griješiš
Kako su drugi shvatili u ovoj i http://forum.pcekspert.com/showthrea...82#post1614682 temi ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 16:13   #69
AsuraKatz
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 3
Preko kabla sam i spojena svo ovo vrijeme. O wirelessu sam govorila jedino u smislu problema što mi ne funkcionira, ne da pokušavam ući u web konfig preko wirelessa.
Korake koje si navela u odgovoru sam pokušala i prije negoli sam uopće tražila pomoć na forumu. Pročitala sam ovu temu par puta i natjerala druge da je čitaju čisto da provjerim jesam li što propustila upravo zato što vidim da drugim forumašima funkcionira, a meni ne. Nije problem u upikavanju kabla ili u ulaženju na stranicu http://192.168.1.1 Da nije toliko čudna (čitaj sluđujuće apsurdna) situacija, ne bih postala na forumu.
Problem je u tome što "kombinacije", ovdje navedene, na drugim forumima navedene, one iskopane iz podneblja moje podsvijesti, ne funkcioniraju.
Ali hvala ti na linku na drugu temu. Iako sam je već vidjela, barem sam se podsjetila na to da ne smijem c/p !tc0Mht i na razliku između velikih i malih slova, te da 0 uistinu je nula.
No, ovo tu http://forums.modem-help.co.uk/viewtopic.php?t=1090, recimo, sam previdjela, pa ću pročitati da vidim ima li ičega novog, neiskušanog i avanturističkog tamo.

Glup je problem i sigurno mora biti da radim nešto uvrnuto glupo pri retardiranom utipkavanju user/pass kombinacija. Ali, hej, rade i to moji bližnji.
Ništa, hvala na pokušaju pomoći, idem sad iskopčati kabel i zadavit se njime.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.01.2011. u 17:52.
AsuraKatz je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 23:48   #70
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Mozda sad ispadnem totalni noob ali ubite me moram pitati kako
sa ovim glupim ruterom otvoriti portove za utorrent i cod2mw?? DA RADE!!
...slijedio sam tutorijal na portforwarding i nista,jednostavno mi ne uspjeva..mozda grijesim i u postavkama wind.firewall-a...radi se o win7..
kvi kvi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2011., 07:58   #71
zayzo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 41
sada sam spojio sve isto na otkljucanom modemu i na modemu sa t-com fw. na t-com normalno radi pise broj pozivatelja, a na ovom otkljucanom pise broj nedostupan. Kako mogu vidjeti u cemu je problem
zayzo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 08:51   #72
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Iz oba uređaja "izvadi" konfig (user.ini), isprintaj i usporedi. Tih VoIp postavki ima mali vagon, uz pomoć CLI manuala i zdrave logike bi trebao detektirat gdje je razlika / problem / rješenje. Ako nađeš, dobro bi bilo da napišeš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 09:00   #73
zayzo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 41
samo mi reci kako da izvadim taj user ini pa cu usporediti ta dva.
zayzo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 09:15   #74
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa u web konfigu nađi Backup & Restore (mislim da se tako zove), odabereš Backup i trebao bi ti "ponuditi" da snimiš file na komp.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 09:16   #75
zayzo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 41
ok hvala to cu napraviti. ako nedem rjesenje napisem ga. A dali mogu napraviti backup fw da imam negdje spremljen fw od t-coma
zayzo je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 09:26   #76
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ne možeš, jedino možda čupanjem kroz jtag ako ga ima. Mislim da ga nema u "opticaju".
Itako ti je dovoljno konfig file kojeg ćeš snimit a osnovni fw je iste verzije ako se ne varam (usporedi brojeve, ovaj generic je R8215).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2011., 12:59   #77
chucky
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 1
Ja sam taj problem riješio preko CLI tako da sam uključio CLIP.
Da li znaš ući u CLI i koristiti ga?

uđeš u CLI i mislim da je bilo pod
services
configure

uglavnom kad u CLI bilo gdje upišeš help dobiješ spisak komandi.

i kad promijeniš obavezno upiši

saveall
chucky je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 18:33   #78
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Pozdrav. Jučer sam nabavio navedeni uređaj i imam problem da mi dolazi do konstantnog pucanja veze tijekom online igranja. Isto mi se događa sa D-Linkovim 584T dok na staroj Kasdi sve radi bez problema. Svi aparati su spojeni LAN kabelom. Ako netko ima vremena i volje da mi objasni kako bih mogao riješiti taj problem. Hvala.

EDIT: Unatoč preporukama sa web da se UPnP stavi na enabled kad sam stavio na disabled ne dolazi do pucanja veze.
__________________
x230

Zadnje izmijenjeno od: asibulj. 24.03.2011. u 21:24. Razlog: Dopuna
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 00:13   #79
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Pročitao sam ovdje da bi za telefoniranje na ovom otključanom TG782 trebala USB slušalica..pa se pitam je netko možda probao spojiti obični telefonski aparat na PSTN izlaz nakon modanja firmware-a i da li stvar tako radi? Ako ne gdje nabaviti slušalicu/mikrofon koji bi radili na ovom ruteru..brijem da ne bi radio baš svaki i potencijalno najjeftiniji te najobičniji headset..ili možda bi?
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 13:36   #80
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Za VoIp na ovom uređaju trebaš obični telefon a nikakve USB slušalice, jasno uz ok fw + postavke + ispravno spojeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2011., 21:14   #81
baltazar007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da neće biti blem, još odgovori jel koristiš MaxTv i hoćeš li slagat VoIp?
Ako ne igra MaxTv, možeš imat sva 4 lan na raspolaganju.

Mislim da nisam falia negdi, ako slučajno i jesam detaljnije usporedi i trebao bi se snaći, maknut je Managment i za MaxTv je definiran samo Lan4, obrati pažnju na mlpuser.ini sekciju - ostavljeno samo dva usera, u gotovim profilima za PortForward ispravljeno nekoliko namjernih grešaka.
Pri brisanju namjerno sam ostavio praznu liniju, za view / edit koristi Notepad.

Ovo niže je tvoj origigi i editirani.
Nemam MaxTV pa bi želio iskoristiti preostala 2 porta za LAN, međutim ne mogu downloadati ove user.ini fajlove koji su postani već pred dosta vremena, pa ako može mala pomoć oko linija koje treba editirati?

Hvala
baltazar007 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2011., 21:46   #82
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Koji je FW u uređaju ?
Prije nego kreneš u manualni edit možeš probat odabrat /aktivirat 2 Play template ako je u uređaju, to bi trebalo dati rezultat sva 4 Lan za Internet.

Hm, nešto ne štima sa atachmentima na forumu, sad mi se neda, sutra napravim jednu varijantu bez njihovog Managmenta, bez MaxTv i bez IpTv - a, pa upload - am negdje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2011., 23:38   #83
baltazar007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
FW je 8.2.4.B i već je aktivirani 2Play

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.08.2011. u 10:13.
baltazar007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 10:28   #84
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Za svaki slućaj, prvo spremi na komp sadašnji konfig (user.ini) a evo editiranog: tg782_samo_net
ne zaboravi postavit svoj user / pass za Internet konekciju, sva 4 Lana su na raspolaganju.
Napomena: Iz svog (originalnog) user.ini kopirati i zamjeniti sekciju [ mlpuser.ini ] samo za user i administrator zbog user / pass za pristup uređaju, Remote Managment maknut.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.11.2011. u 10:06. Razlog: Update
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 19:27   #85
baltazar007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
To je to, puno hvala

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.08.2011. u 09:41.
baltazar007 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2011., 11:38   #86
ycancer
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Who cares
Postovi: 25
Isprike ako zvučim glupo na ovom pitanju, ali znači ne moram mijenjat FW (isto je 8.2.4.B), već mogu samo prepisat ovaj user.ini fajl? Kao i baltazar, htio bih samo 4 lan porta i možda kasnije voip, ali o tom potom.
ycancer je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2011., 11:56   #87
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Točno, isto prvo spremi na komp trenutni konfig a onda ubaci ovaj i postavi svoj user / pass za net. To je pročišćeni konfig i samo je Internet definiran.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2011., 20:14   #88
baltazar007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Da, ja čak ni nisam uzeo taj user.ini, nego sam na temelju njega u mojem dodao/obrisao par linija vezano za eth3 i eth4

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.08.2011. u 23:29.
baltazar007 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2011., 23:36   #89
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Onda se "sutra" nemoj čudit kad uređaj jedan dan osvane sa njihovim default postavkama, a to se može dogodit dok god je aktivan njihov Remote Managment.
Ostale posljedice njihovih postavki neću ponovo nabrajati, sve već piše u temama vezanim za taj uređaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 15:19   #90
baltazar007
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
da, maknuo sam i taj dio

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.08.2011. u 21:41.
baltazar007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na