Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2009., 16:36   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
mouse i keyboard preko USB hub-a?

doma sam spojio komp sa 3m USB kabelom na usb hub koji mi stoji na malom stolu ispred ekrana i onda u njega ustekam Death Adder-a, Logitech keyboard i USB stick. pitanje je, dali mislite da bi moglo bit problema/usporavanja/sta ja znam sa doticnim nacinom spajanja (hub)?

Primjetio sam da mi doticna tipkovnica ne radi u BIOS-u i u tom slucaju moram spojit PS2 jeftinjak. neznam dal je to zbog USB-a ili hub-a, nije mi se dalo probavat .

P.S. sa kupnjom doticnog mouse-a sam prvi put saznao za fingertip/claw/palm drznje glodavca pa me sad interesira koliko vas stvarno koristi "palm" nacin jer meni je to nezamislivo .
ja sam oduvjek misonju drzao kao "fingertip". nije mi jasno kako uspijete furati cjelu ruku po povrsini bez da vas zeza lakat/ruka po povrsini?

hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 17:30   #2
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
trebas upalit u biosu da mozes koristit usb tipkovnicu u biosu
n30n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2009., 17:48   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
trebas upalit u biosu da mozes koristit usb tipkovnicu u biosu
znao sam da sam trebao napisat da je to prvo probano .

poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 19:49   #4
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam imao tipkovnicu i misa spojene preko HUB-a. Al onda kao pravi paranoik sve lijepo ustekao direkt u plocu, a preko HUB-a spajam printer i ostale manje bitne potrosace. No i kad je bilo spojeno preko HUB-a nisam osjetio neke probleme. No, losiji HUB, losiji spojevi, losiji kablovi i vjerujem da su razni problemi ili lag sasvim moguci.

I mis oduvijek drzim "fingertip" (ili claw, koja ja razlika?). Imam vecu ruku pa mi je i najveci mis obicno premali da je cijeli dlan na njemu.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 19:57   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ja sam imao tipkovnicu i misa spojene preko HUB-a. Al onda kao pravi paranoik sve lijepo ustekao direkt u plocu, a preko HUB-a spajam printer i ostale manje bitne potrosace. No i kad je bilo spojeno preko HUB-a nisam osjetio neke probleme. No, losiji HUB, losiji spojevi, losiji kablovi i vjerujem da su razni problemi ili lag sasvim moguci.

I mis oduvijek drzim "fingertip" (ili claw, koja ja razlika?). Imam vecu ruku pa mi je i najveci mis obicno premali da je cijeli dlan na njemu.
a pazi ovo, sa hub-om je kod mene specificno jer ja njega ustvari koristim samo zato da ne vuces 2 duga usb-a do stola gdje su mi tast i misonja. malo je specificno jer imam ekran na zidu i onda stol priblizavam njemu zavisno o tome sta radim (citam/pisem/igram). htio sam vidjet ako neko zna za probleme oko ovoga. ja ih nisam do sad primjetio, ali nikad neznas.

ovo sto se tice drzanja, samo sam htio vidjet kako ljudi razmisljaju. vjerujem da vecina kao i ja nezna uopce za te razlike. to je razer na svojim stranicama pokusao objasnim. odi pogledat, zanimljivo je.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 20:04   #6
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ako je dobar HUB, mislim da ne bi trebalo biti problema. Mozda ako previse potrosaca spojis jer na hub-u dijele tih 0.5A. Ako imas hub s eksternim napajanjem jos je manje mogucih problema. Probaj igrat s hub-om i bez njega pa vidis i sam dal imas lag ili slicne stvari.

Sto se tice drzanja misa, vidio sam te stvari na razerovoj stranici, no ja misa ovako drzim vec vise od 15 godina tako da je i neki drugi nacin bolji vjerujem da se ne bi uspio prilagodit.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 20:12   #7
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ako je dobar HUB, mislim da ne bi trebalo biti problema. Mozda ako previse potrosaca spojis jer na hub-u dijele tih 0.5A. Ako imas hub s eksternim napajanjem jos je manje mogucih problema. Probaj igrat s hub-om i bez njega pa vidis i sam dal imas lag ili slicne stvari.

ima prikljucak za ext napajanje, ali ga nisam dobio snjime nit mi se da to spajat jer bih onda opet imao dodatnu zicu .
cilj je bio minimizirat kabele, a izbjec wirelless uredaje zbog lag-a i cjene.
a nis, budem probao, za sad nema problema, bar ih ja nisam primjetio.

Sto se tice drzanja misa, vidio sam te stvari na razerovoj stranici, no ja misa ovako drzim vec vise od 15 godina tako da je i neki drugi nacin bolji vjerujem da se ne bi uspio prilagodit.
a eto ista stvar i kod mene. klikam od 94-e i uvjek sam ga ovako drzao. htio sam jednostavno vidjet dali neko koristi ovaj drugi nacin da mi pokusa to objasnit jer ja ne kuzim kako se to moze. pise tamo recimo da ovaj palm manje opterecuje ruku/manje umara.

poz.

update: sori, uspio sam zeznut post, again :-(
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 21:24   #8
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Ja koristim nesto izmedju "claw" i "palm". Meni nije jasno kako nekog tko koristi "fingertip" ne zaboli ruka od drzanja u zraku?

Zadnje izmijenjeno od: DanielDJ. 29.01.2009. u 21:25. Razlog: gramatičke greške
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 21:56   #9
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Ja koristim nesto izmedju "claw" i "palm". Meni nije jasno kako nekog tko koristi "fingertip" ne zaboli ruka od drzanja u zraku?
kak to mislis u zraku? cuj nakon dost igranja malo bude ruka umorna, al ono. meni pak nije jasno kak ti uspijes drzat taj drugi nacin. ocito sve stvar navike. jel ti mices cjelu ruku zajedno sa misem kad igras ili ti je brzina misa toliko velika da radis minimalne pomake?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 22:20   #10
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Pa kak sam ja vidio na netu kad drzis "fingertip" zapravo drzis sa samo 4 prsta mis(Neznam sta radis sa malim prstom?). A ovo drugo, i jedno i drugo. Mičem ruku zajedno sa mišem i micem misa u kvadratu od otprilike 1-2 decimetra.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2009., 22:35   #11
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Pa kak sam ja vidio na netu kad drzis "fingertip" zapravo drzis sa samo 4 prsta mis(Neznam sta radis sa malim prstom?). A ovo drugo, i jedno i drugo. Mičem ruku zajedno sa mišem i micem misa u kvadratu od otprilike 1-2 decimetra.
ovak. ja ga drzim u biti samo prstima. palac i mali prst su svaki sa svoje strane, a ostala 3 prsta su mi rasporedena po tipkama (lijeva/middle/desna) i to je to. al mi je cjelo vrijeme ruka naslonjena na mouse pad na zglobu koji se nalazi ravno dole ispod malog prsta (oko 10cm). ruku micem u biti samo u tog zglobu i to je to (jako rijetko i malo pomaknem ruku dalje od tog zgloba). misonja leti isto tako kao i tvoj otprilike.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 22:43   #12
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Ja kad koristim onu gel podlogu(koja i nije bas dobra) onda mi je palac i mali prst sa strane misa, kaziprst na lijevom clicku, srednji prst na desnom clicku a prstenjak izmedju malog i srednjeg prsta(malkoc dodiruje desni click). A kada ne koristim podlogu onda je isto tako samo sto mi je ruka nize i cijela je na stolu i malim dijelom dlana dodirujem stol.

EDIT: E, da. To sto ti koristis meni nekako vise zvuci na claw.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 10:14   #13
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Ja kad koristim onu gel podlogu(koja i nije bas dobra) onda mi je palac i mali prst sa strane misa, kaziprst na lijevom clicku, srednji prst na desnom clicku a prstenjak izmedju malog i srednjeg prsta(malkoc dodiruje desni click). A kada ne koristim podlogu onda je isto tako samo sto mi je ruka nize i cijela je na stolu i malim dijelom dlana dodirujem stol.

EDIT: E, da. To sto ti koristis meni nekako vise zvuci na claw.
pa neznam, mozda je nesto izmedu jer meni dlan skoro nikad ne dodiruje glodavca.
ne kuzim kakva ti je to gel podloga? jesi mislio na onaj komad koji sluzi za odmaranje ruke ili?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 14:16   #14
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Da
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 17:06   #15
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Evo maloprije sam vidio na Razerovim stranicama "fingertip". Ja sam gledo taj fingertip na jednoj drugoj stranici gdje tip drži miš u zraku samo sa 4 prsta. Sad sam skuzio da ja drzim zapravo fingertip.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na