Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2008., 11:54   #1
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Monitor prvenstveno za obradu fotografije

Dajte mi preporucite neki LCD monitor koji bi bio dobar za obradu fotografije,ali da nije preko 2000kn(ako je moguce).
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 12:18   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Neki 19" s PVA ili IPS matricom je jedino što ti upada u budget.
Ako imaš još 500kn, preporučio bih ti da kontaktiraš člana mcclariona na ovom oglasu:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120262
te si uzmeš Lenovo L220x.

Također za 2500kn imaš u Mikronisu dosta dobar 21" PVA Samsung:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=215t&x=0&y=0

Inače ako imaš max 2000kn pokušaj naći neki 19" model s boljom matricom tipa Lenovo 192p ili stariju verziju Philipsa 190P7 (nove su TN), ili ako naletiš na kakvog jeftinijeg Samsunga 970/971P.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2008., 12:25   #3
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
monitor za obradu...

Definitivno si razmišljaj o nekom Samsungu, npr. 2032MW ili 2232BW, ovo kaj je Boldano su INCHI, odnosno veličina monitora
Samsung je vrlo blizu došao CRT monitor sa bojama, isprobano sa puno testova i kalibratora...
Jedan od - kojeg može svatko isprobati na svom monitoru:
XRITE - Hue test
Meni je na tom testu sa 2032MW ispalo 3, dok na CRT-u 0 bodova (što manje to bolje!), a na laptopu 16!
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 02:47   #4
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
Definitivno si razmišljaj o nekom Samsungu, npr. 2032MW ili 2232BW, ovo kaj je Boldano su INCHI, odnosno veličina monitora
Samsung je vrlo blizu došao CRT monitor sa bojama, isprobano sa puno testova i kalibratora...
Jedan od - kojeg može svatko isprobati na svom monitoru:
XRITE - Hue test
Meni je na tom testu sa 2032MW ispalo 3, dok na CRT-u 0 bodova (što manje to bolje!), a na laptopu 16!
neznam jel smješnije pitanje ili tvoj odgovor....onaj koji misli raditi profi obradu fotke (najčešće u svrhu zarade neke love) daje puno više za monitor....ako je za obradu obiteljskih fotki (micanje redeye efekta i sl.) onda mu je fakat dosta i neki TN...btw, ovo gore je moderni dobro predložio....kao treća alternativa...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 03:27   #5
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
I ja razmišljam o Lenovo L220x. u plusu je 4 usb porta , lijepota izrade ( nema ono glupi fensi šmensi dizajn ) što je oku ugodan i fino skrivanje kablova.

samsung je ok ali ružna kinenska plastika kao ogledalo. jednostavno mi smeta kad sam usredočen u radu
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 10:18   #6
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor lordVerdranius Pregled postova
Definitivno si razmišljaj o nekom Samsungu, npr. 2032MW ili 2232BW, ovo kaj je Boldano su INCHI, odnosno veličina monitora
Samsung je vrlo blizu došao CRT monitor sa bojama, isprobano sa puno testova i kalibratora...
Jedan od - kojeg može svatko isprobati na svom monitoru:
XRITE - Hue test
Meni je na tom testu sa 2032MW ispalo 3, dok na CRT-u 0 bodova (što manje to bolje!), a na laptopu 16!
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
neznam jel smješnije pitanje ili tvoj odgovor....onaj koji misli raditi profi obradu fotke (najčešće u svrhu zarade neke love) daje puno više za monitor....
dobar odgovor,ići preporučit TN monitor za obradu slika je u svaku ruku bedasto
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
I ja razmišljam o Lenovo L220x. u plusu je 4 usb porta , lijepota izrade ( nema ono glupi fensi šmensi dizajn ) što je oku ugodan i fino skrivanje kablova.

samsung je ok ali ružna kinenska plastika kao ogledalo. jednostavno mi smeta kad sam usredočen u radu
ma što kvalitetnija matrica i nema problema ili taj Lenovo ili Dell ali obavezno sa S-IPS matricom...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 20:59   #7
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
dobar odgovor,ići preporučit TN monitor za obradu slika je u svaku ruku bedasto...
TN-ac će zadovoljit za amatersku obradu (znači nekakvo micanje red eye efekta sa lica s obiteljskih snimaka i sl.)
napisao sam da za ozbiljan rad na fotki treba ići na nešto bolje ali to košta više od 2 soma kuna koliko čovjek ima....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 16:30   #8
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Hvala svima na odgovorima.Trazio sam po ducanima Philips 190P7ES,ali tesko da ce ga biti,navodno stizu novi modeli,a bio je dosta povoljan(1700kn).Sto kazete na nesto od Viewsonica?I ipak mislim da ce meni kao (trenutnom)amateru biti dovoljan i neki monitor sa TN matricom.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 20:15   #9
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
Lenovo L220x best buy. ogromna radna povrsina sto je najbitnije za obradu. ..mislim kad se kupuje monitor kupi se posten monitor, a ne neko smece za 1700kn....radje onda uzmi neki crt za te pare.

monitor je ipak periferija koja traje 4-5god.
__________________
nVIDIA+INTEL=klasika
This message is hidden because Crash009 is on your ignore list.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 12:36   #10
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Hrubi Pregled postova
Hvala svima na odgovorima.Trazio sam po ducanima Philips 190P7ES,ali tesko da ce ga biti,navodno stizu novi modeli,a bio je dosta povoljan(1700kn).Sto kazete na nesto od Viewsonica?I ipak mislim da ce meni kao (trenutnom)amateru biti dovoljan i neki monitor sa TN matricom.
Hmpf... obrada slike - treba ti vjernost boja. Ali u tvom slucaju, 2000 kn je premali budzet za bilosta vece od 19", tako da zaboravi vjernost boja i uzimaj bilokoji 22" model koji mozes dobit za te pare. Slike nisu lose, a mislim da svi osim Lenovo-a imaju TN matricu...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2008., 16:47   #11
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Hvala.Evo jedan linkic sa popisom matrica LCD monitora.
http://lcdtech.no-ip.info/en/data/lc...n.monitors.htm
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 00:04   #12
Mirotvorac
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Doma
Postovi: 4
[quote=BraBUS;1151425]Lenovo L220x best buy. ogromna radna povrsina sto je najbitnije za obradu. ..mislim kad se kupuje monitor kupi se posten monitor, a ne neko smece za 1700kn....radje onda uzmi neki crt za te pare.
  • Viewing angle (typical) Horizontal: +/- 89 degrees, Vertical: +/- 89 degrees
i na drugom mjestu podatak o 178°..


Meni treba monitor za kućnu upotrebu (široki kut gledanja) i obradu fotki - nisma PRO ali ne želim upropastiti fotke-kad nešto radim, radim to ozbiljno.
Ne zanima me gledanje filmova preko monitora.

Razmišljao sam o Lenovu L220x i SyncMasteru. Lenovo ima fenomenalan bezvremenski dizajn, Samsung užas od sjajne plastike.
Mirotvorac je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 09:46   #13
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
[QUOTE=Mirotvorac;1252995]
Citiraj:
Autor BraBUS Pregled postova
Lenovo L220x best buy. ogromna radna povrsina sto je najbitnije za obradu. ..mislim kad se kupuje monitor kupi se posten monitor, a ne neko smece za 1700kn....radje onda uzmi neki crt za te pare.
  • Viewing angle (typical) Horizontal: +/- 89 degrees, Vertical: +/- 89 degrees
i na drugom mjestu podatak o 178°..


Meni treba monitor za kućnu upotrebu (široki kut gledanja) i obradu fotki - nisma PRO ali ne želim upropastiti fotke-kad nešto radim, radim to ozbiljno.
Ne zanima me gledanje filmova preko monitora.

Razmišljao sam o Lenovu L220x i SyncMasteru. Lenovo ima fenomenalan bezvremenski dizajn, Samsung užas od sjajne plastike.

ti gledaš dizajn samog monitora a prije toga spominješ da ti je bitno da ima dobru sliku/boje/kut gledanja (za obradu fotki)??? WTF?
da pažljivije i temeljitije čitaš ovaj forum znao bi da je izašao HP LP2275W (1680p,s-PVA matrica).....2900 kn
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 10:22   #14
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ti gledaš dizajn samog monitora a prije toga spominješ da ti je bitno da ima dobru sliku/boje/kut gledanja (za obradu fotki)??? WTF?
da pažljivije i temeljitije čitaš ovaj forum znao bi da je izašao HP LP2275W (1680p,s-PVA matrica).....2900 kn
A gdje ga ima za kupiti?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na