Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2007., 11:21   #1
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Kako spojiti 2 računala na internet preko Optime (Huawei SmartAX MT880)

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...=0&Sifra=50027
Huawei SmartAX MT880 ADSL


Kupio sam i router i sada me zanima da li vec netko ima uspjesno spojena 2 kompa preko optime....???
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 18:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Za kupljeni router podršku imaš ovdje. Obrati pažnju da izabereš podršku prema reviziji koju imaš. Ovaj Huawei SmartAX MT880 adsl modem iako ima samo jedan lan izlaz može raditi u router modu rada. To znači da bi ti zapravo bio dovoljan samo switch. Optima router mode postavke imaš ovdje. Obrati pažnju (a i za one koji budu ovo čitali naknadno) da se adsl postavke za Optimu razlikuju od T-Coma. Naravno da je bolje da routerski posao odrađuje nabavljeni router. Prvo ga priključi na računalo preko lana i promjeni default IP na 192.168.1.2 (zbog kolizije sa modemom), također postavi gateway na 192.168.1.1. U postavkama modema isključi DHCP server obzirom da ćeš koristiti isti u routeru. Također je potrebno a nakon šta konfiguriraš pojedini uređaj u postavkama mrežne na računalu promjeni gateway u 192.168.1.2.
Pretpostavljam da ti je ovo zvuči komplicirano ali ovo su činjenice i potrebni koraci.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2007., 20:11   #3
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Ajd baš dobro da je netko naišao a da nešto zna

Problem je sljedeći:

Optima router mode postavke opisane na njihovoj stranici i one što sam dobio sa uređajem nisu iste kao postavke koje dobijem kada uđem u router (modem) !
Ovaj moj ima Firmware:
Version: V200R001C01B021SP03
Firmware Date: Jul 6 2005

a na stranici i u knjižici je: Version: V100R002B023
Firmware Date: 01.10.2006

Dakle dobio sam modem sa starim firmware-om i niš koristi od tih uputa, kako da ga flesham ?
Ima u modemu opcija za fleshanje ali ne prihvaća novi firmware ni da ga cipelom guram....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 21:32   #4
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
a gdje si pronasao novi firmware...daj link postaj molim te!?
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 21:48   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Pogledaj ovo, izgleda da update firmware - a radi preko TFTP - a.
Prije igranja sa firmware - om svakako popiši sadašnje postavke i nezaboravi da su sadašnje postavke vjerojatno za Bridge mode rada (koristi se PPPoE Dial - Up na računalu. Po dostupnim informacijama Optima na svojim adsl linijama koristi Annex A verziju što je važan podatak ako ćeš sam nabavljati drugi modem / router. Možda bi najlakše rješenje bilo da preko njihove podrške pokušaš dobiti drugi (noviji) uređaj, svakako spomeni da ti treba istovremeno spojiti više računala (router mode rada).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 23:55   #6
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
a gdje si pronasao novi firmware...daj link postaj molim te!?
http://www.sendspace.com/file/dlfifz

extenziju .bin treba promjeniti u .xDSL jer originalni Huawei firmware ima istu no onda modem javlja da je kriva veličina fajla. Jedino da netko tko ima novi firmware proba beckup po uputama dolje pa da se usporedi veličina.


Inače, zvao sam ih i zamjenit će mi modem. Više ne daju modele sa starim firmware-om a kako se kod mene ovaj našo... greška reče tip.

Inače, ok je modem. Veza ne puca, grije se onak... malo je topliji na onom djelu gdje je trafo no ništa strašno, brzina sa torrentima 105kB/s pa čak do 127kB/s od jutra do sutra, evo 2 dana nisam gasio komp.
Pošto sam na Visti, sve mi je nekako čudno kak sve dobro radi

Da je ona stranica na engleskom još bi ga i sam fleshao međutim, šta je ono španjolski, portugalski ? Nema šanse.

edit: našao sam englesku veziju, to je samo za beckup koliko sam ja skužio, nigdje se ne spominje kako staviti novi nego kako sačuvati postojeći.

http://64.233.183.104/search?q=cache...ient=firefox-a

Zadnje izmijenjeno od: stuc. 30.07.2007. u 00:21.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 16:04   #7
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Hej decki evo ja imam isto ovaj stari firmware i uspio sam sve nastimat da radi bez greske....sve je stabilno i bitno da nepuca veza....

uglavnom namjestio sam modem da se sam spaja na net cim se spoji zica od adsl-a i samo spojio novi router koji sam kupio NETgear i na router spojio Laptop i komp.....i sve radi bez beda...
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 11:22   #8
cosmo
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
Hej decki evo ja imam isto ovaj stari firmware i uspio sam sve nastimat da radi bez greske....sve je stabilno i bitno da nepuca veza....

uglavnom namjestio sam modem da se sam spaja na net cim se spoji zica od adsl-a i samo spojio novi router koji sam kupio NETgear i na router spojio Laptop i komp.....i sve radi bez beda...
Kako???
cosmo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 11:32   #9
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
koji ulet...
reci sta te za***ava pa cemo ti probat pomoć
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 22:28   #10
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Trebam novi firmware za Huawei SmartAX mt880
Trenutno imam: Jul 06 2005
uploader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2008., 19:02   #11
Pajser
Universal TooL
 
Pajser's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Evo ja upravo pokušavam napraviti to iz naslova.
Ajmo bacajte savjete, odakle da krenem?

Zadnje izmijenjeno od: Pajser. 25.08.2008. u 19:40.
Pajser je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 19:44   #12
Pajser
Universal TooL
 
Pajser's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Pajser Pregled postova
Evo ja upravo pokušavam napraviti to iz naslova.
Ajmo bacajte savjete, odakle da krenem?
Evo uspio sam sve spojiti i sve radi OK.
Ali me sad zanima kako mogu provjeriti (za svaki slučaj) preko kojeg DSL accounta sam spojen?
Naime imam dva accounta, jedan je flat, a drugi je paket od 5GB.
Sve sam podešavao preko ovog koji je flat, ali naravno sad kad se spajam samo palim mozzilu pa nisam siguran dali sam spojen preko flat accounta.

Zna netko kako to mogu provjeriti?
Pajser je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2009., 21:41   #13
GoPal
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 4
Ja ne uspjevam pristupiti internetu putem OptiCarneta

Imam Huawei Smartax880 modem/router putem kojega se uspješno spojim na net i u bridge i u router modu rada i to putem OptiADSL ili OptiCarnet računa kada je računalo direktno spojeno sa modemom. Problem nastane kada modem u bridge modu (isto i ako ga ostavim u router modu) spojim sa Canyon žičnim routerom. Gdje griješim? Adrese modema i routera su različite (192.168.1.1 - modem i 192.168.1.2 - router), podatci o ISP upisani u router su Carnetovi, a veza je namještena na "Continuous". Postavke mrežne kartice su na automatici ili sa Carnetovim DNS podatcima. I ne radi.
Molim vas za savjete.
Sve me skupa frustrira jer sam prešao na OptiCarnet sa OptiADSL - a sa kojim je sve šljakalo.

poz!
GoPal je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na