Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2019., 08:16   #541
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
400kn je novi, ulovi se i za manje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 08:22   #542
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
BT, ali dolazi bez wirelless adaptera, pa moraš koristiti USB kabel.

https://www.mall.hr/gamepad/microsof...rc=bestsellers
sti je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2019., 13:47   #543
martin999
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 35
Bok,
gledam malo gamepadove pa mi je upal u oko ovaj za Xbox One kojeg svi hvale. Prodaje se za 40 eura kaj mi se cini ko dobar deal.
https://www.mimovrste.com/igralni-pl...-za-windows-10
Jedino, kolko vidim, ta novija verzija gamepada koja se prodaje je bezicna i navedena je kompatibilnost iskljucivo s Win10. Je mozda netko imao iskustva s tim - je li stvarno tako ili se moze to nekako zaobici da proradi na x64 Windows 7? Jos zivim u povijesti :P a stvarno mi se ne prelazi prisilno na Windows 10 samo zbog toga pa mi je to malo dealbreaker.

Kolko sam citao po netu, nekako mi se cini da se mozda i ne moze zaobici problem, ali je malo zbunjujuce jer kolko sam skuzil postoji vise iteracija Xbox One gampada pa ovisi da li je noviji ili stariji.

Edit:
ako nekog zanima:
https://answers.microsoft.com/en-us/...8-b7e5bbf5130a
tvrdi da najnoviji wireless usb radi samo na win10, a stari radi i na ostalim win verzijama. Taj stariji usb se moze koristiti jos uvijek, ali ga je teze nabaviti. Izgleda da microsoft to namjerno radi..

Zadnje izmijenjeno od: martin999. 16.10.2019. u 14:29.
martin999 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 03:40   #544
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Kao što si otkrio, M$ je namjerno smanjio kompatibilnost bežičnih prijemnika novih verzija kontrolera samo na novije verzije Win 10 (čak ni starije verzije 10-ke ne rade).
Novi kontroler može se upariti sa onim starijim, većim originalnim prijamnikom ili njegovom kopijom i onda radi bežično u starijim Windowsima.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 07:12   #545
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Uzmes zato Speedlink Torid, jeftin, kvalitetan, radi na svemu...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 08:10   #546
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Ja imam od speedlinla nx strike i fkt sam zadovoljan.kupio iz druge ruke za 70kn
  Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 08:21   #547
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Ja imam od speedlinla nx strike i fkt sam zadovoljan.kupio iz druge ruke za 70kn
A dobro, on nema veze s XBOX gamepadom, Torid ima.

Fakat dostojna kopija za te novce.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 08:46   #548
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Deder reci koliki je deadzone na tome toridu? Još nisam naletio na jeftini gamepad da ima prihvatljiv deadzone na analognim palicama.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 08:57   #549
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nemam pojma, nisam testirao, no provjeri po netu.

Koliko vidim, postoji deadzone, ali zanemariv.

Vjeruj mi, za te novce, nema bolje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 09:01   #550
martin999
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 35
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Kao što si otkrio, M$ je namjerno smanjio kompatibilnost bežičnih prijemnika novih verzija kontrolera samo na novije verzije Win 10 (čak ni starije verzije 10-ke ne rade).
Novi kontroler može se upariti sa onim starijim, većim originalnim prijamnikom ili njegovom kopijom i onda radi bežično u starijim Windowsima.
Tnx na potvrdi.
Bas tuzno.. Stvarno sam bio spreman malo vise uloziti u gamepad i cak se pognjaviti sa slaganjem drivera ako treba, ali ovakva marketinska taktika je stvarno niska.. olaksali su mi izbor

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Uzmes zato Speedlink Torid, jeftin, kvalitetan, radi na svemu...
Hvala na preporuki, tak sam i ja razmisljal vidim da ga ljudi dosta hvale po temi.
Kupljen vec prek neta

Zadnje izmijenjeno od: martin999. 17.10.2019. u 09:09.
martin999 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 09:49   #551
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nemam pojma, nisam testirao, no provjeri po netu.

Koliko vidim, postoji deadzone, ali zanemariv.

Vjeruj mi, za te novce, nema bolje.
Nema nekih pouzdanih informacija. Uđi u windowsima u game controlers i vidi koliko moraš maknit gljivu da bi se kursor počeo micat.

To mi je inače jako iritantno. Proizvođači softwareski kompenziraju nekvalitetne komponente. Npr. na logitechu je pomak praktički milimetarski, dok kod jeftinijh gamepadova (kod nekih manje, nekih više) je odsječen odziv u sredini, te na kraju. I onda dobiješ u jednu stranu nekih 30-50% iskoristivog hoda palice, šta je neupotrebljivo.

Ne kažem da je torid takav, ali po meni ako ima išta deadzone-a, ne vridi tih novaca. Prištedi si muke i kupi pošten komad hardware-a. Jer poslije će te izać, umjesto 100-200 kuna skuplje, čitavih 300-400 kn...
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:00   #552
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
evo jedan fini gempad

https://youtu.be/IfVrGw--HqI
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:31   #553
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Nema nekih pouzdanih informacija. Uđi u windowsima u game controlers i vidi koliko moraš maknit gljivu da bi se kursor počeo micat.

To mi je inače jako iritantno. Proizvođači softwareski kompenziraju nekvalitetne komponente. Npr. na logitechu je pomak praktički milimetarski, dok kod jeftinijh gamepadova (kod nekih manje, nekih više) je odsječen odziv u sredini, te na kraju. I onda dobiješ u jednu stranu nekih 30-50% iskoristivog hoda palice, šta je neupotrebljivo.

Ne kažem da je torid takav, ali po meni ako ima išta deadzone-a, ne vridi tih novaca. Prištedi si muke i kupi pošten komad hardware-a. Jer poslije će te izać, umjesto 100-200 kuna skuplje, čitavih 300-400 kn...
Eto, slažemo se da se ne slažemo.

Torid je jedina dostojna kopija XBOX-ovog kontrolera.

To dolazi od mene, koji nikad nije ništa kupio što nije neki High End brand name proizvod.

Pogledaj review.
https://www.play-gen.de/review-speed...er-pc-und-ps3/
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:49   #554
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ne slažeš se sa čime? Da su jeftini gamepadovi loši?! Nisam za torida to rekao, nego samo da ako ima taj deadzone (koji se nigdi ne spominje, i ovaj linkani review je u najmanju ruku smješan) da ne vridi para.

Zato te i pitam iz prve ruke, jer bi rado uzeo komad-dva za rezervu ukoliko mu rade analgne osi kako treba.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 12:25   #555
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Deadzone i općenito kontroler lako testirate ovdje https://html5gamepad.com/

Osobno imam onaj bežićni xbox (one) za pc i odličan je. Isplati se pratiti akcije, pa upiknut. Mislim da se na mallu dao naći za 300 i nešto kuna povremeno.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 18:45   #556
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor nub Pregled postova

Osobno imam onaj bežićni xbox (one) za pc i odličan je. Isplati se pratiti akcije, pa upiknut. Mislim da se na mallu dao naći za 300 i nešto kuna povremeno.
Također imam taj xbox one sa novim adapterom za pc i zaista je odličan a kupljen u mallu na sniženju. Kompatibilnost sa starijim sustavima meni nije važna jer tako uvijek to ide. Tko želi nove stvari mora imati novi operativni sustav, svijet ide dalje. Da to nije tako još bi imali windows 95 i pentiume mmx.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 21:35   #557
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Ne slažeš se sa čime? Da su jeftini gamepadovi loši?! Nisam za torida to rekao, nego samo da ako ima taj deadzone (koji se nigdi ne spominje, i ovaj linkani review je u najmanju ruku smješan) da ne vridi para.

Zato te i pitam iz prve ruke, jer bi rado uzeo komad-dva za rezervu ukoliko mu rade analgne osi kako treba.
Ne slažem se s tim da ako ima imalo deadzone-a da ne vrijedi tih para.

Ima sigurno, minimalno, ali ima, ali ne slažem se s tim da ne vrijedi 180kn.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 09:23   #558
martin999
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 35
Ok da tehnologija ide naprijed, ali nije sad da je Windows 10 svemirski brod u usporedbi sa sedmicom ili osmicom, bas sam bacio pogled na neki sajt i ako im je za vjerovati 35% korisnika koristi jos uvijek Win 7 - naravno, taj broj ce pasti, ali jos uvijek je vrlo velik. Sto ako ja sad stavim Win 10, ali hocu kasnije taj gamepad odnesti do prijatelja koji jos uvijek ima stare windowse da kod njega igramo nesto. Kolko mi se cini, ovo je bila svjesna odluka ne podrzavanja starih winsa s ciljem prisiljavanja korisnika na prijelaz. Cak i ako nije bila bas tako crno-bijela situacija u vezi odluke, ne svida mi se takav pristup jer mislim da bi periferija trebala raditi na cim vise os-a i biti cim fleksibilnija. Makar fleksibilnost i Microsoft mozda i nisu bas neka kombinacija

-

Usput, Torid se prodaje za 150kn trenutno, tak da je poprilicno jeftin. Nisam isprobao Xbox One gamepad pa kad nabavim Torida, ne mogu usporediti. Nadam se da bude Torid ok
martin999 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 10:05   #559
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Imao sam XBOX One i XBOX360, prodao i nisam imao gamepad 2 godine.

Torid dobio za rođendan, i bio sam skeptičan. Svi koji me znaju, znaju da Speedlink, MS Industrial i ostale trećeraznredne firme kod mene ne dolaze u obzir.

Ali...

Taj Torid me iznenadio, i to pozitivno.

Već sam brdo puta napisao, nije na razini XBOX-a, ali nije ni daleko iza toga.
Uloženo/dobiveno, top izbor.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 10:09   #560
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ha gledajte, microsoft je utucao 100 milja dollara u razvoj trenutnog gamepada. Ima manji lag bežično nego prijašnja žičana verzija i hebeno precizne gljive. Nikaki deadzonei i ostali bakrači. Jbg, ipak im je konkurencija DS4 na PS4 pa je ljestvica postavljena dosta visoko.

Pa sad, ko može prijuštit i želi imati peace of mind bolje uzet pravu stvar. IMO

I onak je to nešto što se dobrano isplati za svog vijeka trajanja s obzirom na broj utučenih sati u igrama. Ako se već u gaming setap uloži xxxx kn zašto štediti na kontroleru xD

Ako postoji svega igra dvije koja se želi proći s gamepadom, onda je, naravno, i torid dovoljan.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 16:58   #561
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor martin999 Pregled postova
Cak i ako nije bila bas tako crno-bijela situacija u vezi odluke, ne svida mi se takav pristup jer mislim da bi periferija trebala raditi na cim vise os-a i biti cim fleksibilnija. Makar fleksibilnost i Microsoft mozda i nisu bas neka kombinacija

-

Usput, Torid se prodaje za 150kn trenutno, tak da je poprilicno jeftin. Nisam isprobao Xbox One gamepad pa kad nabavim Torida, ne mogu usporediti. Nadam se da bude Torid ok
Da kao da samo Microsoft radi takve stvari, to ti se skraćeno zove kapitalizam i potreba za profitom i naravno da je namjerno i ne samo od strane Microsofta. Ima takvih primjera dosta kod većine. Ali zato imaš izbor pa biraj i ako Torid zadovoljava to je to.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 10:32   #562
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Torid izbjegavati, imam dva kupljena prošle godine prije 2 tjedna sam oba reklamiral u hg šrotu, naravno nisu me još zvali. Problem na oba je s gljivom da zna preskakati u drugi smjer na sekundu.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 10:35   #563
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Mogu i ja potvrditi da je Torid los oko smjerova, uzeo ga za Mortal Kombat i slicne igre, i sad ti je glavna stvar kod nekih poteza napravit samo jedan smjer, a on umjesto desno uhvati dolje-desno, i tako hrpu puta.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2019., 13:06   #564
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Koji gamepad za pc mi preporučate? Imam od play stationa 1 i taj mi je ok (spojen preko adaptera). Sad bih uzeo još 3 neka jeftinija da možemo igrati MarioKart64 (preko emulatora). Ne treba mi za nikakve ozbiljnije igre.


P.S.
da li će biti i oni od 80ak kuna uredu?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2019., 14:34   #565
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
naravno, nema potrebe za skupljim ako je za ekipu.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:01   #566
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Danas prodao f710 pa sad gledam sta da uzmem. Nije da bas nesto koristim to hardcore al necu ni da uzmem nesta bzvz. Gledam ovaj xbox ali nekuzim sta imaju dva modela tih xbox kontrolera jedan je sa usb-om a drugi je sa kablom?

Ima li gdje kakvih akcija na xbox?

https://www.njuskalo.hr/xbox-ostalo/...oglas-28256887

Zadnje izmijenjeno od: tbogovi1. 12.11.2019. u 16:08.
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:22   #567
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ovaj links što si stavio je stari kontroler (360). Gledaj radje novi uzet jer je dosta bolji. Bio je prije na akciji dosta dugo u mallu

http://www.mall.hr/gamepad/microsoft...d-zicnibezicni


http://www.mall.hr/gamepad/microsoft...-za-windows-10

Oba su bežična ali prvi ima kabel a drugi bežični reciever ako sam dobro skužio. Plus prvi je trenutno nedostupan
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:40   #568
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Znaci xbox one trebam uzeti? Ajd vidit cu dali ce biti kakvih popusta sad za veliki petak ili negdje, sad trenutno nema nigdje na popustu
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 20:23   #569
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma s njim ne možeš fulat, fakat top gamepad.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 21:28   #570
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Ako bude opet dostupan po toj cijeni (315 kn), bez razmišljanja uzeti, uz to i baterije dosta dugo traju. Meni je taj primarni, a za rezervu/društvo sam uzeo Speedlink Torid (oko 170 kn u Linksu), praktički kopija Xbox-ovog i odlično funkcionira u svakoj igri bez dodatnog naštimavanja kontrola.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na