Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2007., 01:02   #61
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
baš sad nebi reko da je jedina prednost naspram hp-a,postolje,mislim ima dell svoje kvalitete...sad ispada da je dell tek prosječan monitor i niš više od tog...mada svi vidim u zadnje vrijeme fale samsung sa TN matricom,a zakaj,neznam.Vjerojatno je jedan i jedini razlog,a to je,lova...al mislim dok bi se imalo love onda bi se hvalil dell
ne, napisao sam da HP ima bolje postolje..cvrsce...probao sam oba...nisam napisao da je dell prosjek...takodjer Dell vise ili manje ima problema sa bandingom...HP nema tih problema...jedinu prednost dell ima u dizajnu a to je ionako subjektivne naravi...reci mi i jednu prednost della u odnosu na HP (osim dizajna)...nema je...i neznam otkud ti sad prica o TN samsungu ovdje....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 07:05   #62
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ne, napisao sam da HP ima bolje postolje..cvrsce...probao sam oba...nisam napisao da je dell prosjek...takodjer Dell vise ili manje ima problema sa bandingom...HP nema tih problema...jedinu prednost dell ima u dizajnu a to je ionako subjektivne naravi...reci mi i jednu prednost della u odnosu na HP (osim dizajna)...nema je...i neznam otkud ti sad prica o TN samsungu ovdje....
nema bandinga na Dellu 2007WFP kad staviš na desktop mode
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 10:39   #63
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ne, napisao sam da HP ima bolje postolje..cvrsce...probao sam oba...nisam napisao da je dell prosjek...takodjer Dell vise ili manje ima problema sa bandingom...HP nema tih problema...jedinu prednost dell ima u dizajnu a to je ionako subjektivne naravi...reci mi i jednu prednost della u odnosu na HP (osim dizajna)...nema je...i neznam otkud ti sad prica o TN samsungu ovdje....
ja mislim da su oba monitora odlična, osim dellove prednosti u dizajnu što igra ulogu kod dosta ljudi, prave razlike ili prednosti između ova dva monitora ćemo vidjeti ako neko pukne na netu direktnu usporedbu ova dva monitora, sve ostalo je nagađanje.
Ja sam sretan što nemam problema sa bandingom. Lovite onda Megatrend, možda ima dobru seriju. Moji su Made in Češka
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 14:13   #64
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
nema bandinga na Dellu 2007WFP kad staviš na desktop mode
znam....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 00:23   #65
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
nema bandinga na Dellu 2007WFP kad staviš na desktop mode
tako je..napokon neko ko progovara o tom zloglasnom bandingu
@gnomisa,iskreno neznam kakav je hp,tak da nemrem niš pričat o njemu,al zato znam kakav je dell al iz tvojih riječi samo vire subjektivni dojmovi
idem pogledat koji review o tom svehvaljenom hp-u

al i dalje mislim da ti dell ne leži najbolje....pa otud i takvo mišljenje o njemuNHF
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 03:19   #66
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
tako je..napokon neko ko progovara o tom zloglasnom bandingu
@gnomisa,iskreno neznam kakav je hp,tak da nemrem niš pričat o njemu,al zato znam kakav je dell al iz tvojih riječi samo vire subjektivni dojmovi
idem pogledat koji review o tom svehvaljenom hp-u

al i dalje mislim da ti dell ne leži najbolje....pa otud i takvo mišljenje o njemuNHF
Njemu bi još najviše pasao neki noviji samsung(uključiš i radi) samo što je problem što on kupuje monitor već 6mj. i nikako da se odluči.
Isto ko ja što čekam neke pare da ubodem još jednog Della jer je to po meni predobar monitor a k tome još je i dost jeftin osobno kad prelomim pdv je 2500kn što i nije tak puno.Kad se fino iskalibrira daje odlične rezultate.Onima kojima je malo presvijetla slika na defaultu neka si smanje svijetlinu na 47 i kontrast RGB na custom i na 90 svaki.I image mode svakako na desktop i vozi.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 04:30   #67
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Jel neko probao podešavati monitor (Dell 2007) preko service menua? Razmišljam da si uzmem ColorVision Spyder2 Express i da riješim tu kalibraciju kak spada :>
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 09:53   #68
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
tako je..napokon neko ko progovara o tom zloglasnom bandingu
@gnomisa,iskreno neznam kakav je hp,tak da nemrem niš pričat o njemu,al zato znam kakav je dell al iz tvojih riječi samo vire subjektivni dojmovi
idem pogledat koji review o tom svehvaljenom hp-u

al i dalje mislim da ti dell ne leži najbolje....pa otud i takvo mišljenje o njemuNHF

gledaj, nigdje nisam napisao da mi dell ne lezi...gluposti...to je bio moj prvi izbor...cinjenica je da dellovi imaju problema s bandigom...vise ili manje izrazene - ovisno o primjerku (i to im nije jedini problem btw)...a to cak u potpunosti niti desktop mode ne rjesava (citamo forume?)....i monitor ne kupujem 6 mjeseci...mjesec dana gledam modele....mislio sam cijelu pilu kupit ovaj mjesec ali radi povrata pdv nista do 1mj 2008. Daleko od toga da je dell los monitor...dapace, odlican je monitor...samo ja ne zelim biti pusionicar koji je za 3500 kn dobio monitor koji ima neke probleme koji meni kao picajzli sigurno idu na zivce...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 09:59   #69
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@gnomisa,navedeno je gore da više nema banding...a čuj,po meni tak ispada tj po tvom pričanju o dell-u,al dobro svak ima svoj favorit.A čuj evo ja ti mogu reč da sam zadovoljan s njim,a i cijena pada oko 3100,mislim da svaki monitor ima svoje "probleme"ama baš svaki bilo za 1000kn bilo da košta 7000kn....
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 10:05   #70
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
@gnomisa,navedeno je gore da više nema banding...a čuj,po meni tak ispada tj po tvom pričanju o dell-u,al dobro svak ima svoj favorit.A čuj evo ja ti mogu reč da sam zadovoljan s njim,a i cijena pada oko 3100,mislim da svaki monitor ima svoje "probleme"ama baš svaki bilo za 1000kn bilo da košta 7000kn....
jasno da danas svaki lcd ima problema....ali neki manje a neki vise...za iste novce ... a ja cu ti reci da je kod HP-a daleko cvrsce, teze i kvalitetnije postolje pa je tako Hp-a puno teze "klimat" na stolu nego della...probao u ducanima oba...a vidis mene smeta ak malo svojom skembom dotaknem stol pa mi se monitor trese kao da sam ga sakom lupio ak je dell sam nasao najjefitniji za 2288 kn u ADM-u.....s-ips vecinom kupuje ekipa koja bi nesto i radilu na njemu..tipa DTP...i sad zamisli otvoris photoshop i zviznes jedan ferlauf...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2007., 20:37   #71
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
kaj se kod dell-a sharpness ne da podesit?
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 23:09   #72
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
kaj se kod dell-a sharpness ne da podesit?
da bas me podsjeti...kod della se neke postavke moraju softverski (prek drivera grafe) podesavat na kompu...dakle nemre ici prek on screen menija na monitoru...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 02:48   #73
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
kaj se kod dell-a sharpness ne da podesit?
ak te muče fontovi, neznam dali si probao Cleartype tuning. Koristim to na dosad svakom LCDu, olakša život pri čitanju a i ljepo izgleda, dobro, kako kome.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 09:26   #74
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
ak te muče fontovi, neznam dali si probao Cleartype tuning. Koristim to na dosad svakom LCDu, olakša život pri čitanju a i ljepo izgleda, dobro, kako kome.
ma znam za to,al sharpness nemrem podesit nit u njegovim opcijama nit u opcijama od drivera,onemogučeno je...
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 10:03   #75
Dancho
Regis