Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2010., 17:19   #91
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Ako netko slucajno odluci se rijesiti G700,PM me =)
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 21:53   #92
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
evo ja prešao sa MX 518 na G700 i zadovoljan sam, sve je kako štima
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2010., 10:47   #93
adam2204
Premium
Moj komp
 
adam2204's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
G500 ce biti uredu jos koju godinu
__________________
adam2204 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 12:43   #94
lacoste
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: VG
Postovi: 35
Neznam cemu toliko pucanje DPI-a na svakome misu , to je visa bila razerova kampanja , Logitech je uvijek odusevljavao kvalitetom , a ne kvantitetom !

U svakom slucaju , jedna serija koju nitko od proizvodjaca gaming miseva nece moci preteci je serija proizisla od mx518 - g5 - g5 rev2 - g500

vjerojatno cemo vidjeti jos par akvizicija na tu seriju , sa pojacanom hercazom i DPI-ima u nebesa ..
lacoste je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 13:40   #95
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor lacoste Pregled postova
Neznam cemu toliko pucanje DPI-a na svakome misu , to je visa bila razerova kampanja , Logitech je uvijek odusevljavao kvalitetom , a ne kvantitetom !

U svakom slucaju , jedna serija koju nitko od proizvodjaca gaming miseva nece moci preteci je serija proizisla od mx518 - g5 - g5 rev2 - g500

vjerojatno cemo vidjeti jos par akvizicija na tu seriju , sa pojacanom hercazom i DPI-ima u nebesa ..
Hercaza -jel to neki novi izraz u informatici?

@mamutarka Jel ti nije cudan taj oblik od g700? Meni je prvi dan bio sasvim ok al nakon duzeg vremena sam shvatio da je mx518/g500 daleko bolji (znam da su ga vec dvojica nakon par dana prodali dalje bas zato jer njim nije pasal u ruku )
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 20:18   #96
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
@ viper ja sam kupio G700 i odmah sam osjetio itekakvu razliku, naspram G500, ali radi se o tome da je meni G500 bio malčice prevelik, ali ne u smislu da je predugačak već je previsok pa me nakon par sati gejmanja počeo boliti zglob dok kod G700 toga nema a ergonomija ova dva miša je gotovo identična!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 09:15   #97
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
@ viper ja sam kupio G700 i odmah sam osjetio itekakvu razliku, naspram G500, ali radi se o tome da je meni G500 bio malčice prevelik, ali ne u smislu da je predugačak već je previsok pa me nakon par sati gejmanja počeo boliti zglob dok kod G700 toga nema a ergonomija ova dva miša je gotovo identična!
Meni je bas bilo obratno

zglob me poceo bolit i poceo mi je trnut mali prst nakon 2h. Na g700 mi je onaj zadnji dio previsok pa mi je ruka bila u nekom povisenom polozaju, dok mi je na g500 nekak u polozenijem polozaju
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 13:27   #98
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Apsolutno je idiotski razglabati o korisnosti dodatnih gumbova na mišu. AKo je to suvislo upakirano - zašto da ne, odmoći ne može.

A ovi kojima to ne treba vjerovatno ne treba ni tipkovnica jer nabadaju po on-screen tipkovnici

Ne znam koliko inače mmorpg-ovi imaju naredbi, ali u LOTRO imaš 4 x 12 komada, tj svaka brojka zasebno a onda i u kombinaciji sa shiftom, altom ili ctrl ... ako se krećeš sa wasd , kako ćeš dohvatiti 6789 i dalje tipke ?? nikako . Ja ih nisam ni koristio niti uživao kad sam igrao.

A onda uzeo Razer Nagu , i preporodio se . totalno . Sad sve komande koristim a ne mičem ruku sa tipki za kretanje... tak da - o čemu se ovdje priča

Prije sam koristio logiteche ( imam i sad mx1000, g7 i g9 ) a sad je naga. Samo da su svi malo veći, to im je jedina mana.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 20:37   #99
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
I šta kažu na tu zvijer? je li ju netko ima?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 11:15   #100
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I šta kažu na tu zvijer? je li ju netko ima?
Nema svi su je prodali jer im ne pase

prodji po zadnje dvije strane pa ces vidjet iskustva drugih
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2010., 19:53   #101
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Nabavio ga uber povoljno, pa evo nekih dojmova:

- bezicno nisam uopce primjetio neki lag. imao usporedno spojen i g500 i g700 i ne primjetim nikakvih razlika (npr. lag i to). ili sam ja prestar ili laga stvano nema
- igranje na zici je koma. zica je jednostavno prekruta (u usporedbi sa zicama na normalnim zicanim misevima) i bas smeta.
- dodatne tipke -> not impressed. za tu klasu misa bi ocekivao tipke koje daju puno bolji osjecaj da su stvarno stisnute. posebno mi na jetra ide svojom "neosjetljivoscu" donja desna od 4 bocne tipke (G4). a i ove 2 koje su blize zahtjevaju poprilicno grcenje palca da bi se dohvatile
- materijal -> tak, tak. manje vise isti materijal kao na g500 koji je svjetlosnim godinama iza materijala koristenog na g9
- oblik -> OK je mada bi ja volio da je barem 15% veci, ali necu bas to uzimati za neku zamjerku

U samom radu mis je odlican i tu nema problema osim dodatnih tipki koje mene malo iritiraju jer bi ipak volio da daju malo bolji odaziv da su stvarno stisnute.
Software klasicni setpoint koji je meni stvarno dobar i mogu misa customizirat koliko god zelim.

IMHO, sve u svemu poprilicno dobar mis, ali nije vrijedan novaca za koje se u maloprodaji prodaje ponajprije jer bi za tu cijenovnu klasu ocekivao malo bolje rijesene dodatne tipke i bolje materijale plastike od koje je izradjen (npr. da je cak i gumiran). S obzirom da sam ga nabavio povoljno necu cjepidlaciti previse i te love koju sam dao je ipak vrijedan. Ako nista onda zbog iskustva igranja bezicno koje je identicno zicanom misu (zica na misevima mi poprilicno ide na jetra).
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 20:58   #102
Lewis
Freelancer
Moj komp