Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2009., 21:57   #1
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Trebam pomoc oko izbora ozvučenja, bitno je da nabija

Zamolio bih vas za pomoć,

uskoro će mi trebati ozvučenje za dva eventa na kojima će biti maksimalno 50 ljudi, prostor je pravokutan i ima cca. 50 m^2.

Treba mi neko ultrajeftino ozvučenje, nije mi bitna neka kvaliteta, bitno je da nabija, i da se može razaznati šta svira, jel. Al' bitnije je da nabija. To planiram spojiti na laptop, što mi je dodatni problem, jer se 5.1 bez nečega dodatnog ne može spojiti izravno, laptop naravno nema 5.1. izlaz nego obični 3.5 mm, jel, jack. Prepostavljam da na to mogu spojiti 2.1.

Tako da bih zamolio, cjelokupno rješenje, kako bi vi to riješili da ste u toj situaciji sa što manje potrošenih novaca.

Kalibar toga što sam gledao, da vam ilustriram koliko to jeftino treba biti je ovo i ovo, k tome mi nije jasno kako je više vata u ovom slučaju jeftinije.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:46   #2
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova

Kalibar toga što sam gledao, da vam ilustriram koliko to jeftino treba biti je ovo i ovo, k tome mi nije jasno kako je više vata u ovom slučaju jeftinije.
To da nabija u 50 kvadrata 50 ljudi.
ili nešto drugo u tom cjenovnom rangu = LOL
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2009., 18:50   #3
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
to bi se culo jedino kad bi svi sutili, a da nabija, to nikako
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 18:58   #4
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Hm, dobro, znamo što ne ide, što bi išlo?

Onda neki 2.1 u rangu koliko novaca bi mogao biti na granici dovoljnog?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 19:41   #5
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 19:52   #6
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Uf, to mi je previše novaca, morat ću razmislit o nekom drugom rješenju, osim kupovanja, jer je upotreba jednokratna.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 20:36   #7
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
a nabavit neku liniju? ili 2 zvučnika i pojačalo?

neka sony/panasonic/kenwood linija sa 100W bi bila dosta...

ne kupit, posudit od frenda nekog.. snađi se...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 21:07   #8
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Rabljeno, oglasnik..................
nemoraš novo kupovati ako je za jednokratnu upotrebu kako kažeš, uostalom možeš posuditi ili u krajnjem slučaju iznajmiti(makar sumnjam da bi ti to bilo u buđetu)

Recimo ovo http://www.njuskalo.hr/pc-audio/p-il...p-oglas-307365
ili ovo
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvuc...0-oglas-731182

Ali ovakvo nekaj bi bilo dovoljno
http://www.croportal.net/link/view/949192
imam ja seriju prije i svi koji ih imaju znaju da ti zvučnici nabijaju!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 21:07   #9
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Ja sam sebi to rjesio tako da sam nabavio OVU zvucnu karticu - 140 kuna. To je 7.1 kartica, ostaje ti da nades neke zvucnike koje ti odgovaraju po cijeni, nebih ti preporucavao nista jer nista nisam ni provao osim OVIH - 250 kuna i bila je skroz mala prostorija - ok je bio zvuk.

Stoga biraj sam, a ova ti zvucna kartica nudi mogucnost da spajas zvucnike od 2.0 do 7.1.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 21:42   #10
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
A da iznajmis razglas onda od nekog?? Npr firma Audikor, dobit ces sigurno najbolji omjer kvalitetnih kilovata zvuka i cijene (jer nisu napuhane zagrebačke).

Ovisi kakav je prostor, za 50 ljudi, ja bi stavio 4kw basa (ako nije dub ili nesh slicno onda je to i previse al si i sam rekel da ga treba) i barem 2kw middle/high a to je nekih 500tinjak kuna, mada bi trebal nazvat covjeka dal ima vremena i da se tocno dogovorite za cijenu.
Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2009., 13:56   #11
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Nemoj ni pokusavat s jeftinim PC zvucnicima. 50 ljudi je jebeno puno a i 50 kvadrata nije neka sreca. Najbolje sto mozes izvest je posudit liniju (sto jacu to bolju) kupit konektor male 3.5mm to 2*female chinch kupis chinch kabel i udri. Bojim se da to nije ono sto imas na umu ali za lovu na koju si osuden nebus bolje mogao
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 15:15   #12
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
sve u svemu s laptopom ibudžetom od 250kn iskreno nebi ti ništa bolje mogao savjetovati nego da posudiš od nekoga pojačalo i zvučnike...stavi u tržnicu...i obećaj da ćeš ih vratiti u jednom komadu i bez oštećenja
možda se netko javi...ko zna
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 16:03   #13
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
A da pitaš u nekom audio shopu? Tj. kažeš da si zainteresiran za kupovinu nekog pjačala, zvučnika ili sl. pa ih tražiš jedan dan testiranja. Znam da je stari kada je kupovao ozvučenje doma dobio na testiranje opremu od 30-ak tisuća kuna (pojačalo, 5.1 sustav zvučnika) i tako od par različitih audio shopova.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 16:19   #14
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
to bi se culo jedino kad bi svi sutili, a da nabija, to nikako
Poštovani, pozivamo Vas na proslavu eventa, nije bitno kojeg, cuga i klopa besplatni, vatromet, bogata tombola, samo, molimo Vas, tišina mandatorna pri ulasku

Moglo bi proć, odaziv bi sigurno bio dobar, ne mislite li?

Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
a nabavit neku liniju? ili 2 zvučnika i pojačalo?

neka sony/panasonic/kenwood linija sa 100W bi bila dosta...

ne kupit, posudit od frenda nekog.. snađi se...
Izgleda da će tako morati biti, posudit ću od nekoga.

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Rabljeno, oglasnik..................
nemoraš novo kupovati ako je za jednokratnu upotrebu kako kažeš, uostalom možeš posuditi ili u krajnjem slučaju iznajmiti(makar sumnjam da bi ti to bilo u buđetu)

Recimo ovo http://www.njuskalo.hr/pc-audio/p-il...p-oglas-307365
ili ovo
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvuc...0-oglas-731182

Ali ovakvo nekaj bi bilo dovoljno
http://www.croportal.net/link/view/949192
imam ja seriju prije i svi koji ih imaju znaju da ti zvučnici nabijaju!
S obzirom da mi je novo izvan budžeta, vjerojatno neću kupovati, ali da se odlučim za kupnju uzimao bi nešto novo pa razmišljao gdje to smjestiti poslije.

Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Ja sam sebi to rjesio tako da sam nabavio OVU zvucnu karticu - 140 kuna. To je 7.1 kartica, ostaje ti da nades neke zvucnike koje ti odgovaraju po cijeni, nebih ti preporucavao nista jer nista nisam ni provao osim OVIH - 250 kuna i bila je skroz mala prostorija - ok je bio zvuk.

Stoga biraj sam, a ova ti zvucna kartica nudi mogucnost da spajas zvucnike od 2.0 do 7.1.
Ovo je solution 2, čini mi se da je dobra stvar imati ovakvu USB stvarčicu, što god hoćeš možeš spojiti, a nije nešto astronomski puno novaca, kada bi znao da će se ovi događaji ponoviti, pa makar i jednom godišnje, definitivno bi si ovo uzeo.

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
A da iznajmis razglas onda od nekog?? Npr firma Audikor, dobit ces sigurno najbolji omjer kvalitetnih kilovata zvuka i cijene (jer nisu napuhane zagrebačke).

Ovisi kakav je prostor, za 50 ljudi, ja bi stavio 4kw basa (ako nije dub ili nesh slicno onda je to i previse al si i sam rekel da ga treba) i barem 2kw middle/high a to je nekih 500tinjak kuna, mada bi trebal nazvat covjeka dal ima vremena i da se tocno dogovorite za cijenu.
Mislim da mi je preskupo iznajmljivati profesionalnu opremu, nisam se raspitivao, ali s obzirom na to što gledam, mislim da je jasno da mi je i to izvan budžeta, ali ideja je odlična.

Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Nemoj ni pokusavat s jeftinim PC zvucnicima. 50 ljudi je jebeno puno a i 50 kvadrata nije neka sreca. Najbolje sto mozes izvest je posudit liniju (sto jacu to bolju) kupit konektor male 3.5mm to 2*female chinch kupis chinch kabel i udri. Bojim se da to nije ono sto imas na umu ali za lovu na koju si osuden nebus bolje mogao
Ovo je zasad najrealnije rješenje, starih linija ima nekoliko, ako ih strateški dobro razmjestim i iz laptopa izvedem dva ili već kolko linija budem imao, ženskih 3.5 mm, kupim ovo što si predložio, piknem svaku u struju i nabijat će. Mislim da sve te linije imaju AUX funkciju. Stisnem gumbić i konfigurirano je. Jedino što me muči ovo forkanje iz laptopa, ako u laptop upiknem muški 3.5mm na dva ženska 3.5mm, potom u svaki ženski po dva 3.5 muška, onda imam 4 ženska u koji ide 4 muška 3.5 na ženski chinch. Hoće li to funkcionirati?

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
sve u svemu s laptopom ibudžetom od 250kn iskreno nebi ti ništa bolje mogao savjetovati nego da posudiš od nekoga pojačalo i zvučnike...stavi u tržnicu...i obećaj da ćeš ih vratiti u jednom komadu i bez oštećenja
možda se netko javi...ko zna
Ne bi posuđivao od nepoznatih

Najljepša hvala svima na idejama, puno ste mi pomogli, ne posustajte.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 16:30   #15
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova

Ovo je zasad najrealnije rješenje, starih linija ima nekoliko, ako ih strateški dobro razmjestim i iz laptopa izvedem dva ili već kolko linija budem imao, ženskih 3.5 mm, kupim ovo što si predložio, piknem svaku u struju i nabijat će. Mislim da sve te linije imaju AUX funkciju. Stisnem gumbić i konfigurirano je. Jedino što me muči ovo forkanje iz laptopa, ako u laptop upiknem muški 3.5mm na dva ženska 3.5mm, potom u svaki ženski po dva 3.5 muška, onda imam 4 ženska u koji ide 4 muška 3.5 na ženski chinch. Hoće li to funkcionirati?
ovako...kupiš u chipoteke za 8 kn onaj 3.5mm splitter pa onda lijepo splitaš jedan 3.5mm ulaz na dva i tako redom koliko ima linija...i sve ih na aux staviš...trebalo bi raditi teoretski...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 18:34   #16
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
ovako...kupiš u chipoteke za 8 kn onaj 3.5mm splitter pa onda lijepo splitaš jedan 3.5mm ulaz na dva i tako redom koliko ima linija...i sve ih na aux staviš...trebalo bi raditi teoretski...
Dok sve to ne skuris, pocevsi od zvucne kartice pa do linija.
Preporuka autoru, okani se corava posla.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 18:39   #17
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Raspitaj se malo prije nego sto ustekas 100 racvi jednu na drugu u laptop. Dovoljno je da ti negdje otpor padne na nisku vrijednost zbog paralelnog spajanja i imas prakticki kratki spoj.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 18:49   #18
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ček, kud ste sad otišli? ako posudi liniju ili pojačalo, ako mjuza ide sa laptopa.. treba ti jedan obični 3,5mm->chinch kabel..

T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:24   #19
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Da si mi bliže ja bi ti posudio liniju, ionako ide ća ubrzo pa neka vidi još jedan party i onda kod mene na šljaku.

BTW, Sony linija sa 2 trosistemska zvučnika+sub...
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:33   #20
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Ovo je zasad najrealnije rješenje, starih linija ima nekoliko, ako ih strateški dobro razmjestim i iz laptopa izvedem dva ili već kolko linija budem imao, ženskih 3.5 mm, kupim ovo što si predložio, piknem svaku u struju i nabijat će. Mislim da sve te linije imaju AUX funkciju. Stisnem gumbić i konfigurirano je. Jedino što me muči ovo forkanje iz laptopa, ako u laptop upiknem muški 3.5mm na dva ženska 3.5mm, potom u svaki ženski po dva 3.5 muška, onda imam 4 ženska u koji ide 4 muška 3.5 na ženski chinch. Hoće li to funkcionirati?
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
ovako...kupiš u chipoteke za 8 kn onaj 3.5mm splitter pa onda lijepo splitaš jedan 3.5mm ulaz na dva i tako redom koliko ima linija...i sve ih na aux staviš...trebalo bi raditi teoretski...
Kao sto vidis imao je namjeru spojit vise linija
Chuby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na