Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2008., 20:16   #91
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ne shvaćam što si želio reći... misliš na sRGB presetove u navedenim monitorima, koji u pravilu ništa ne valjaju?

eizo standardno najbolje kalibrirani?

http://www.prad.de/en/monitore/revie...t8.html#deltaE
http://www.prad.de/en/monitore/revie...31w-part8.html
http://www.prad.de/en/monitore/revie...1w-part11.html
http://www.prad.de/en/monitore/revie...1w-part11.html

a gle sad ovog malog TN-a:

http://www.prad.de/en/monitore/revie...10.html#deltaE
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 20:28   #92
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ne shvaćam što si želio reći... misliš na sRGB presetove u navedenim monitorima, koji u pravilu ništa ne valjaju?
Htio sam reci da postojanje istih preseta, obicno govori da je posao bolje napravljen kao cjelina. Dal ce nekome boja biti nakon toga pre topla ili biti smatrana devijacijom od njegovih potreba... to se barem more podesiti ionako uobicajenim postupcima.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2008., 20:50   #93
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ma kakvi, to ne znači ništa. sRGB preset u wide gamut monitorima je čista šminka.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 20:58   #94
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ma kakvi, to ne znači ništa. sRGB preset u wide gamut monitorima je čista šminka.
Meni znaci, a tebi... voljno
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 22:34   #95
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
dobro, bitno je da tebi znači, iako u praksi - potvrđeno testovima i mjerenjima - uglavnom sliku pomakne još dalje od toga da ju se može nazvati dobrim. ako te veseli da ti u izborniku piše "sRGB", bez obzira na to kako uništilo sliku, široko ti polje.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 22:43   #96
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
dobro, bitno je da tebi znači, iako u praksi - potvrđeno testovima i mjerenjima - uglavnom sliku pomakne još dalje od toga da ju se može nazvati dobrim. ako te veseli da ti u izborniku piše "sRGB", bez obzira na to kako uništilo sliku, široko ti polje.
Lose smisljen odgovor
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 01:45   #97
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ma kakvi, to ne znači ništa. sRGB preset u wide gamut monitorima je čista šminka.
Kako sam razumia wide gamut "dolazi" upotrebom kvalitetnijeg pozadinskog osvijetljenja(lampi) kod novih monitora ili čak LED pozadinskog osvjetljenja.

Znači svi noviji ne-TN monitori će biti wide gamut?

Kako se "problem" manifestira kod CRT-a? (još uvijek gledam u jedan 17" Trinitron)
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 09:33   #98
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
čekaj, ti tražiš od LCD-a da postane ono što nikada neće biti...profi monitor? kupi fino profi CRT (ali nema baš više neki izbor kolko znam) pa mjeri boje cijeli dan....ili čekaj oled, možda zadovolji jednog "DTP operatera"...gledaj, bolje od IPS matrice nema..to je to...bolje nema...kara je toliko dugačka..kako da ti objasnimo?
kako da ja vama objasnim da proizvođač monitora može u izbornik staviti opcije "sRGB", "pero" i "gurtna", i da sve to skupa nema previše veze s kvalitetom slike (osim što u većini slučajeva dodatno pokvari stvar u odnosu na standardan preset)?

gle: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

The LP2475W offers a supposed sRGB simulation mode via the OSD menu as well, so we wanted to test how this performed, again with everything else left at default. The screen immediately looked darker and slightly more 'murky' to the eye, and the colorimeter revealed luminance was reduced down to 232 cd/m2 now. Colour temperarture moved further away from the desired 6500k (being 16% out now) and colour accuracy didn't really change. The main thing this mode is supposed to do is simulate the sRGB colour space, which is important for those not wanting to work with extended colour spaces. Strangely, this mode did nothing for the screens gamut, and the CIE diagram on the left shows the colour space remains considerably larger than the sRGB reference triangle! I am left to assume that all this mode really does is darken the image! Very odd...


terminator02: nema ništa kvalitetnije u tim lampama i u wide gamutu, to je pošast koja u najboljem slučaju može aproksimirati standardan gamut (ali uz gubitak diskretnih razina boja). bit će bolje jednom kada sve vezano uz grafiku pređe 8 bitova po kanalu.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 17:17   #99
Mario P.
Premium
Moj komp
 
Mario P.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: stan
Postovi: 97
Pradov review dotičnog HP2475w:
http://www.prad.de/new/monitore/test...p-lp2475w.html

Pokupio odlicne ocijene!
__________________
Kaaaaaaaj si!
Mario P. je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 17:25   #100
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
na hardforumu je sve puno ljudi koji imaju ogromne probleme s monitorom - zeleno i rozo na rubovima ekrana, čudan izgled teksta (crveni rubovi, stepeničaste linije), "white glow"... nešto tu nije u redu.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2008., 18:13   #101
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
na hardforumu većina ljudi je zadovoljna s monitorom te ga ( istina neki od njih ) proglašavaju best buy (24''),normalno za prvo izdanje da ima i problema ( kao i za veliku većinu drugih proizvođača - samo se sjeti koliko revizija ima npr Dell s svojim modelima ),
btw "white glow" postoji na svim H-IPS modelima kad se gleda sa strane ( osim kod Neca 2x90 serije koji to masno naplacuje jer ugrađuje A-TW polarizator ),ja kod sebe ( Dell 2007WFP S-IPS ) imam ljubičasti
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 02:40   #102
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
na hardforumu je sve puno ljudi koji imaju ogromne probleme s monitorom - zeleno i rozo na rubovima ekrana, čudan izgled teksta (crveni rubovi, stepeničaste linije), "white glow"... nešto tu nije u redu.
evo ja ću ga kupit i zajebat se..javim ti svoje probleme
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 22:07   #103
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
sretno.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 22:28   #104
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Ja se nisam htio kockat sa 5000kn, radije sam dodo još 1500 i kupio Eizo, i prezadovoljan. Oći ne žuljaju, glava ne boli, osvjetljenje uvijek na optimalnoj razini jer ima senzor koji javlja upravljačkoj elektronici koja automatski pojačava i smanjuje svjetlinu u ovisnosti o svjetlu u prostoriji, pa imaš dojam ko da je slika uvijek ista, tj optimalna. Nikad prije ni na jednom monitoru nisam vidio tako korisnu funkciju.
Ma neznam zašto ovo pišem kad je dovoljna samo jedna riječ: EIZO
Index je offline