Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2022., 18:04   #31
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne zaboraviti da pojedini 3g/4g/5g routeri imaju / traže TS9 konektor za vanjske antene,
pa ako je to kod vas slučaj onda dodatno treba nabaviti 2x SMA female to TS9 adapter,
da gubici budu što manji, najbolje izvedba bez kabela.
Tnx. Imam adaptere, ali i ovaj Iskrin SMA "default" mi pase na novi ruter..
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 18:07   #32
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda nema brige
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 17:27   #33
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Pozdrav ekipa.

Trenutno imam Archer MR200 i u njemu SIM od A1, i 4G signal mi je dosta loš unutar kuće. Međutim, vani je signal odličan.

Evo napokon odlučio da ću uzeti antenu.

Pa s obzirom da trenutno imam MR200, pretpostavljam da bi antene Iskra P-56 UNICOM MIMO bilo logičan izbor. Ako sam dobro shvatio, uz njih dolazi 10 metra kabla sa SMA-male konektorom?


E sada, u bližoj/daljoj budućnosti planiram uzeti i 5G router, pa si mislim da li da odmah uzmem antene P-60 5G MIMO, da bude futureproof. Pa me zanima da li bi su one kompabitilne sa mojim trenutnim routerom?

A naletio sam i na OVO, koje je dosta jeftinije, pa da li bi mi i to moglo također odgovarati?

Hvala unaprijed
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 17:38   #34
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Iskrine P-56 MIMO antene "po defaultu" dolaze sa 2x 10m H155 kabla sa SMA konektorima (neki nude i TS9). Pricam za nove iz ducana, osim ako nisu rabljene, pa je netko kemijao sa kablovima i konektorima.

Kolko sam ja shvatio, P-60 ima samo 4 dodatna elementa zbog kojih antena moze hvatati i 5G na 3.6Ghz (teoretski i do 3.8). I dobit u dB(i) je mrvicu manja od P-56. That's it.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 22:17   #35
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Iskra P-56 su dvije antene dužine cca 1m svaka , a ta Triax je jedna i to kraća od pola metra pa razmisli malo bolje ....
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 08:55   #36
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
I trebao bi 2 Triax za MIMO tako da ne ispada jeftinije.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 11:52   #37
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Iskra P-56 su dvije antene dužine cca 1m svaka , a ta Triax je jedna i to kraća od pola metra pa razmisli malo bolje ....
Nije tolko ni bitna duljina antena, niti je ona usporediva, jer se radi o dvije potpuno razlicite konstrukcije.
Moja panel antena je dugacka svega dvadestak cm, pa svejedno ima usporedive podatke prijema sa Iskrinim P-56 antenama.
A to da je momak previdio da treba dvije takve kako bi nadomjestio Iskrine, mu je glavna greska...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 13:27   #38
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Burs Pregled postova
Iskrine P-56 MIMO antene "po defaultu" dolaze sa 2x 10m H155 kabla sa SMA konektorima (neki nude i TS9). Pricam za nove iz ducana, osim ako nisu rabljene, pa je netko kemijao sa kablovima i konektorima. Kolko sam ja shvatio, P-60 ima samo 4 dodatna elementa zbog kojih antena moze hvatati i 5G na 3.6Ghz (teoretski i do 3.8). I dobit u dB(i) je mrvicu manja od P-56. That's it.
Da, nove planiram uzeti, tako da je ok ako dolaze sa SMA. Hvala

Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Iskra P-56 su dvije antene dužine cca 1m svaka , a ta Triax je jedna i to kraća od pola metra pa razmisli malo bolje ....
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
I trebao bi 2 Triax za MIMO tako da ne ispada jeftinije.
Yup, nisam na to obratio pažnju, nisam išao za time da je samo jedna Triax u paketu

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nije tolko ni bitna duljina antena, niti je ona usporediva, jer se radi o dvije potpuno razlicite konstrukcije.
Moja panel antena je dugacka svega dvadestak cm, pa svejedno ima usporedive podatke prijema sa Iskrinim P-56 antenama.
A to da je momak previdio da treba dvije takve kako bi nadomjestio Iskrine, mu je glavna greska...
A Triax, jbg, mali ali tehničar

Šalu na stranu, hvala svima na informacijama, eto mislim da ću najvjerojatnije naručiti P60 - jest da su skuplje, ali ovo pucanje veze ne mogu trpiti više.

Jedina informacija koju ne uspjevam pronaći jest težina antenna - htio bih isplanirati kako da ih montiram, točnije želim ih staviti na terasu (namontirati na ogradu od terase)...
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 13:54   #39
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Jedina informacija koju ne uspjevam pronaći jest težina antenna - htio bih isplanirati kako da ih montiram, točnije želim ih staviti na terasu (namontirati na ogradu od terase)...
Ma lagane su, šuplji tanki aluminij (izuzevši nosače, šrafe i matice haha). I ja svoje imam montirane na ogradi. Rekao bih da obje teže 1-1.5kg (P60 mrvicu više).
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 14:09   #40
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nije tolko ni bitna duljina antena, niti je ona usporediva, jer se radi o dvije potpuno razlicite konstrukcije.
Moja panel antena je dugacka svega dvadestak cm, pa svejedno ima usporedive podatke prijema sa Iskrinim P-56 antenama.
A to da je momak previdio da treba dvije takve kako bi nadomjestio Iskrine, mu je glavna greska...

I Triax i Iskra su isti tip tj. LPDA antene samo su Triax ubacili u plastiku , možda da služe kao jedra za vjetar


Panel antene su sasvim drugačiji tip antene.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 11:39   #41
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Gdje ima iskri za kupiti? Tnx
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2022., 13:10   #42
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24