Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2010., 20:45   #1
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Uspoređivanje stupaca u Excelu

Pozdrav svima.

Trebao bi vašu pomoć....trebam usporediti jedan stupac tablice A i jedan stupac tablice B i pronaći duplikate,na način da mi se highlightaju ili fillaju nekom određenom bojom. Tako da ih mogu sve odjednom selektirati i kopi pejstati u novi sheet npr.
Ima tko kakvu ideju kako da to napravim?
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 21:02   #2
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
pozdrav...

ajd malo specificiraj..o kakvim se podacima radi (brojčani, tekstualni), po kakvim kriterijima ih hoćeš bojati?

npr.. u stupcu A imaš brojeve...u stupcu B također imaš brojeve od kojih se neki nalaze i u stupcu A, ali i neke koji nisu u stupcu A...i sad ti trebaš one koji se ponavljaju, tj one koji su i u stupcu A i u stupcu B i njih staviti u novi stupac?...da li sam dobro shvatio?
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2010., 21:36   #3
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Nešto tako,s tim da ni svi brojevi iz stupca A se ne nalaze u stupcu B. I da se u stupcu B više puta može pojaviti broj iz stupca A.

Ali da još malo pojasnim.Radi se o brojčanim podacima,točnije brojevima računa. Tablica A ima 4 stupca. Tablica B ima 4 stupca. Ono što mi treba je neki makro/formula koji će pofarbati svaku vrijednost u zadnjem stupcu tablice B koja se pojavljuje i u zadnjem stupcu tablice A. Kasnije ja to lako sortiram po boji itd.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 21:40   #4
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Ako trebaš samo ofarbati onda ti treba Conditional Formatting, a ukoliko ipak tražiš nekaj "inteligentnije" onda bi to trebao isprogramirati u VBA.
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 21:51   #5
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Označim range u jednoj tablici->conditional formatting-> i onda mi piše 'format cells that are equal to' -> označim drugi range,ali mi javlja grešku u formuli,da može uspoređivati samo sa jednim brojem...koju formulu da koristim da uspoređuje sa cijelim rangeom?
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 22:51   #6
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
dakle...ovo je samo primjer kako se to može napraviti...

otvori novi book...u stupac A prvog sheeta1 upisuj redom brojke 2 4 6 8 10

u stupac A drugog sheeta2 upisuj redom brojke 2 5 7 6 3

dakle imaš popunjenih prvih 5 ćelija stupca A na prvom i drugom sheetu koji zapravo simboliziraju zadnje stupce tvojih tablica...

zatim u ćeliju b1 drugog sheeta2 upiši formulu:
=IF(ISERROR(MATCH(Sheet1!A1;$A$1:$A$5;0));"";Sheet1!A1)

...i prenesi formulu do ćelije b5..ako si sve dobro napravio vidjet ćeš da su ti u ćeliji b1 i b3 drugog sheeta ispisane vrijednosti koje se pojavlju u oba stupca A pojedinih sheetova...to su zapravo ti tovji računi koji se ponavljaju...taj stupac b možeš kasnije i hide...

sad ti još preostaje da pomoću conditional formatinga ofarbaš te koji se ponavljaju..odaberi prvih pet ćelija stupca A na drugom sheetu i odi na conditional formating...odaberi formula is i upiši formulu:
=COUNTIF($B$1:$B$5;A1)>0
odabereš boju kojom hoćeš da ti ofarba ponavljajuće vrijednosti i to je to..ofarbat će ti prvu i 4 ćeliju stupca A, tj. vrijednosti koje se ponvaljaju u oba stupca..

ako nije jasno, samo viči, pitaj...ovo je napravljeno uz pretpostavku da su ti tablice na različitim sheetovima..

poz
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na