Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.08.2008., 12:21   #1
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
MSAN Konfiguracija

Pozdrav svima!
Imam mogučnost preko gazde nabaviti komp iz MSAN-a,a pošto ste vi eksperti molim vas za vašu pomoć u vezi slaganja konfiguracije. Znam, gledao sam sve moguće vezane teme na ovom forumu, no opet je specifično jer MSAN nema matične od GigaByte-a, napajanja od Fortrona, Chifteka ili Corsaira, i tako dalje.
Već sam nešto složio (vidi sliku), no više nemaju ASUS P5K ploču u novom cjeniku.
Kao što se vidi iz slike, zanima me gejming konfa (sa monitorom i periferijom) do uvrh glave 5600 kn.
I ajmo biti realni, zbilja me zanima best buy, a ne bacanje para. U obzir može doći i AM2 procesor. Uglavnom, periferiju zadržavam, tu se nemam kaj misliti, a molim pomoć s komponentama u kučištu (i kučište) da se zadržimo u tom cjenovnom rangu.
Novi cjenik od MSAN-a od 2.8.2008 možete skinuti ovdje
Zahvaljujem svima na konkretnim odgovorima!

Zadnje izmijenjeno od: aCiD Mac. 06.08.2008. u 16:09.
aCiD Mac je offline  
Staro 06.08.2008., 12:42   #2
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Dobra konfa, samo mi je PSU sumnjiv, mada po cijeni može biti i dobar, ako je neki rebrandirani od neke poznatije(bolje) firme.

Neznam za disk jeli ovo AAKS...on se pokazao dobar.
BladeRunner je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2008., 12:50   #3
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Dobra konfa, samo mi je PSU sumnjiv, mada po cijeni može biti i dobar, ako je neki rebrandirani od neke poznatije(bolje) firme.

Neznam za disk jeli ovo AAKS...on se pokazao dobar.
Thnx, brz si! Disk je AAKS (WD Caviar Blue), a za PSU baš nemam neki preveliki izbor, a da je povoljan (vidi cjenik).
Koju matičnu da sad utopim, a da se zadržim u cjenovnom rangu?
aCiD Mac je offline  
Staro 06.08.2008., 13:09   #4
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Matičnu neku P5Q i vidim da oni imaju Antec napajanja koja su dosta dobra.
BladeRunner je offline  
Staro 06.08.2008., 13:59   #5
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
BUMP!
Ispricavam se svima, linkovi su krepali, sad rade.
aCiD Mac je offline  
Staro 06.08.2008., 14:17   #6
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Gledajuci ove VPC cijene, zakljucujem da hrv. ducani informaticke robe imaju marze 30% - 50%
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline  
Staro 06.08.2008., 16:58   #7
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
P5K na acidovoj slici kosta 582 Kn. Acidov sef vjerovatno ima rabat ~10% na tu plocu u m-sanu. Na tih 582 Kn dodas 22% pdv i ispada 710 Kn. Ista ploca u protisu kosta 670 Kn, sto znaci da covjek u protisu vjerovatno radi sa 6-8% marze. Go informaticki ducani!

Ontopic - dobra konfa! Samo zamijenio bih P5K sa P5Q Vanilla (mrvicu skuplja ploca), Kingston sa transcendom (isto 800 mhz, po mogucnosti kit 2x1gb;malo povoljnije i provjereno radi na toj ploci).
Sto se tice napajanja - nigdje nemogu pronaci review pa bi ti radije preporucio da radije uzmes fortron 400w-pnf iz ve-mila. budes ustedio koju kunu a dobit ces napajanje koje svi preporucuju :P

Zadnje izmijenjeno od: Nammoth. 06.08.2008. u 17:37.
Nammoth je offline  
Staro 06.08.2008., 19:53   #8
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
P5K na acidovoj slici kosta 582 Kn. Acidov sef vjerovatno ima rabat ~10% na tu plocu u m-sanu. Na tih 582 Kn dodas 22% pdv i ispada 710 Kn. Ista ploca u protisu kosta 670 Kn, sto znaci da covjek u protisu vjerovatno radi sa 6-8% marze. Go informaticki ducani!

Ontopic - dobra konfa! Samo zamijenio bih P5K sa P5Q Vanilla (mrvicu skuplja ploca), Kingston sa transcendom (isto 800 mhz, po mogucnosti kit 2x1gb;malo povoljnije i provjereno radi na toj ploci).
Sto se tice napajanja - nigdje nemogu pronaci review pa bi ti radije preporucio da radije uzmes fortron 400w-pnf iz ve-mila. budes ustedio koju kunu a dobit ces napajanje koje svi preporucuju :P
, evo nove konfe
aCiD Mac je offline  
Staro 06.08.2008., 20:13   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ja bi eventualno išao na bolje zvučnike. Preporuka za Logitech X230. Koštaju duplo od ovih tvojih, ali sigurno su dosta bolji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 06.08.2008., 20:15   #10
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
si siguran da želiš tog miša?

imaš temu negdje na ovom forumu o ''pozitivnim'' iskustvima
Bambusha je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2008., 21:31   #11
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Dobro kaze Bambusha. Daleko od toga da je Ergo 525 los mis, dapace, medjutim mis je nesimetrican (samo za desnjake), i prilicno velik. RX300 koji ti je bio u prethodnoj konfiguraciji je (barem meni) osjetno bolji mis. Malo je tezi, prilicno robustan, simetrican, dosadan "2 tipke i kotac" mis, zabava za cijelu obitelj :P I iskombiniras nizu cijenu RX300 misa sa zvucnicima koje je coconut preporucio i opet dodjes na 5630 kn.
Nammoth je offline  
Staro 06.08.2008., 23:24   #12
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Re: Bambusha i Nammoth

Ovo za miš stoji, prihvaćam vaš prijedlog da se vratim na RX300. No, za zvucnike X230, ako ih stavim cijena se penje na točno 5762,89 kn, previše!
Nego, zanima me što mislite o ASUS-ovom kučištu TA-951? Na netu sam samo našao jedan komentar, pozitivan, kupca takvog kučišta.
Neznam jel mi se isplati uzeti MSI kučište Zeus ili Poseidon koja s FORTRON-ovim napajanjem od 400W koštaju 360 kn?
aCiD Mac je offline  
Staro 07.08.2008., 00:50   #13
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
cuj sto se tice rx300 logitecha, mis nije losh za web surfanje, ali si naveo da ce ti konfa sluziti za gaming, e tu je sasvim druga prica, trebas imati neku podlogu srednje kvalitete, ja preporucujem SHARKOON 1337 Aqua XL, imam ju vec 2 mijeseca i u upotrebi je cijelo vrijeme, jednostavno sam se preporodio od kad koristim podlogu, na drvo( stol) mis nemoj stavljat, padovi od mise ce nakupit smeca sa stola i jednostavno pocinje grebat, kako stol reflektira mis se zna nekadamalo zbuniti, ako nemas dovoljno mijesta na stolu onda preporucujem SHARKOON 1337 Shooter, bitw uz miš dobiješ usb u ps/2 i preporucujm da odmah ustekas s njim, nema velike razlike a imas jedan usb port više, ali stvarno mis ce ti za gaming posluzit ali nece dugo, meni je gumb koji se aktivira kada stisces kotacic prestao raditi posto u call of duty 2 mi je to postavljeno za bacat granate i jednostavno je bolje, zato sam sad pametniji i gledam za sljedecu konfu g5 misa ili mx518 logitecha, a mozda i razera, kada sam bio kod frenda vijeruj mi razlika je osijetna, kasnije se nisam htio vratitivise na rx300 , tipkovnicu isto za gaming preporucujem neku fullsize nego sto sam nja panj uzeo mini verziju neku prestigio koja za gaming jednostavno nevalja, imam 2 slova ž, a sve je naboljeno kao na laptopu, jos sam sretan sto imam numpad posto da nemam zavrila bi u kanti prepolovljena , ako imas pitanja uvezi te dve podloge ili rx300 samo pitaj, vrlo cu rado odgovoriti
grizli1 je offline  
Staro 07.08.2008., 12:37   #14
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Ovo za miš stoji, prihvaćam vaš prijedlog da se vratim na RX300. No, za zvucnike X230, ako ih stavim cijena se penje na točno 5762,89 kn, previše!
Nego, zanima me što mislite o ASUS-ovom kučištu TA-951? Na netu sam samo našao jedan komentar, pozitivan, kupca takvog kučišta.
Neznam jel mi se isplati uzeti MSI kučište Zeus ili Poseidon koja s FORTRON-ovim napajanjem od 400W koštaju 360 kn?
AFAIK i zeus i poseidon dolaze sa ms shrotex 400w napajanjem. Kucista su sama po sebi poprilicno lose kvalitete i nebi bilo lose izbjegavati ih Nevjerujem iskreno ni da ce ovaj asus biti puno bolji, ali imo bolji je odabir od MS-a Ako vec zelis MS kuciste preporuka onda apolo il andromedu.
Nammoth je offline  
Staro 07.08.2008., 19:30   #15
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
RX300 miš je dobar za gaming i za sve ostalo. Ima i boljih al ovaj je po meni best buy do 140 kuna...
Imo sam ga, prelazio igre na njemu znam šta pričam
Bambusha je offline  
Staro 07.08.2008., 20:53   #16
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Bambusha Pregled postova
RX300 miš je dobar za gaming i za sve ostalo. Ima i boljih al ovaj je po meni best buy do 140 kuna...
Imo sam ga, prelazio igre na njemu znam šta pričam

imam ga i ja pa znam što pricam, probaj infinite dimensions krater u audiosurfu na pro mono igrat sa logitechom mx 518 i s njim pa ces se zacudit kako ce ti score i preciznost biti bolja, mis je ok za neke igrice ali ja vise zahhtijevam, za photoshop posluzi ali meni nekada mis zna poluditi o dok radim u phooshopu trebam precznos a ja odem ljevo a on ode desno pa poludim i dođe mi da ga bacim u zid ali se suzdrzim jel bi mozda iscuopao USB port( sto kod MS-ovog kucista niti nije rijetkos, jednostavno mi ispadaju svi vraziji portovi od kucista XD) :P
grizli1 je offline  
Staro 07.08.2008., 23:38   #17
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Re grizli1: "nekada mis zna poluditi o dok radim u phooshopu trebam precznos a ja odem ljevo a on ode desno pa poludim i dođe mi da ga bacim u zid ali se suzdrzim jel bi mozda iscuopao USB port( sto kod MS-ovog kucista niti nije rijetkos, jednostavno mi ispadaju svi vraziji portovi od kucista XD) :P"



Pozdrav svima koji su reply-ali, ostajem pri ASUS-ovom kučištu i RX300 mišu, a danas sam gledao za napajanja od FORTRONA 400W u HgSpotu pa se pitam jel PNF budući je najjeftinije na tržištu, a ak ne to, uzimam Blue Storma 2 za 100 kn više, za koji se kaže da je "prefarbani PNF" sa 2 SATA priključka?
aCiD Mac je offline  
Staro 08.08.2008., 12:13   #18
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Da, definitivno 400PNF.
Nammoth je offline  
Staro 17.08.2008., 16:50   #19
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
, evo nove konfe

imam istu situaciju tj. trebam uzeti nešto iz m san-a (proc,matična,graf,rami i eventualno monitor), no igrice i ne igram previše stoga mi se grafička čini poprilično overkill za moje potrebe pa mi treba preporuka neke grafičke (s time da bi cura radila obradu videa na tome...zaboravio sam koji program) a za razliku u cijeni bi uzeo josh 2 gige rama?


EDIT: da li ce mi staro enermax napajanje od 430 biti dosta?
kmee je offline  
Staro 17.08.2008., 20:53   #20
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Bit će dosta.
BladeRunner je offline  
Staro 14.12.2008., 01:27   #21
giga_games
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 40
da li je u cijenu(M SAN) ovih komponenti uračunat PDV(22%)?
i odakle je skinio cjenik(nema cijena nekih komponenti koje sam našao na njihovoj stranici)?!
giga_games je offline  
Staro 14.12.2008., 12:51   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Čisto sumnjam jer je msan veleprodaja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.12.2008., 14:48   #23
giga_games
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 40
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čisto sumnjam jer je msan veleprodaja.
misliš da nije uračunat PDV?
giga_games je offline  
Staro 14.12.2008., 15:16   #24
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Nije uracunat.
Crash009 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na