Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2015., 15:49   #1
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
(riješeno) Komp zamrzava

Ajde prvo konfa je slijedeća:
Matična ploča Asus M5A97 EVO R2.0
Procesor AMD X8 FX-8350
Cooler Zalman CNPS 10X Optima
Memorija 16Gb Kingston Hyper Blue X 1600 MHz (4x4 Gb)
Grafika Zotac GeForce GTX 750ti 2Gb GDDR5
SSD disk Kingston 120GB, SSDNow V300 SATA 3
Sata disk Samsung HD105SI 1000Gb
Optički uređaj Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS
Napajanje Thermaltake Smart M650W
Kućište Zalman Z9

Komp je složen prije godinu i pol dana od novih dijelova.
Inače radio do sada besprijekorno, udarani satima najnoviji Call of Duty nastavci, Battlefield 4 itd...Komp zadnjih 6 mjeseci radio gotovo dan-noć ali koristi se samo za surfanje, igranje Ogame-a i sitnice....sve radilo besprijekorno do danas...

Uglavnom prije tjedan i pol dana sam ugasio komp i otišao na put, nitko ga nije upalio tjedan dana, došao doma upalim i sve radi ok, skontam da je vrisnuo adsl modem i nazovem telekom, oni danas donijeli novi..
I tu problemi krenuli, surfam fejsom i radi Vuze, sve ok...odem na ogame, uvijek na istom screenu komp se zamrzne i moram ga resetirati. Ugasim ogame, fejs i Vuze rade normalno. Odem ovdje na forum, zamrzne se, odem na gmail zamrzne, evo zamrznio mi je 5 puta za vrijeme pisanja ove poruke, pa ju bacam copy-paste u notepad...
dobio sam 2 puta BSOD slijedeće poruke:
System service exception
Driver IRQL Not Less Or Equal

Inače komp je redovno čišćen, nema prašine i sl. Hlade ga 3 coolera od 120mm u kućištu, ova optima x10 je na processoru cooler 120mm i veliki hladnjak, temperatura kućišta se vidi na lcd-u i ona je oko 25 do 28, preko 28 ne ide, ako dođe na 28 tu zamrzava najčešće...Hardovi su gotovo prazni a na ovome SSD je samo sistem...Windows 7 64 bitni star nekih 10 mjeseci, virusa nema...Ni jedna komponenta nikad nije overclockana...
Zna li itko što bi mogao biti problem?
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 16:51   #2
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Jesi nedavno instalirao kakve nove drajvere? Ja sam upravo taj BSOD dobio nakon instalacije TP-Link drivera. Pogledao što kaže event viewer?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t

Zadnje izmijenjeno od: nino. 08.06.2015. u 21:26. Razlog: nepotreban kvote
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 17:25   #3
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Ne, nikakvi novi driveri niti hardware nisu stavljani već mjesecima.
Ovo od neta ne treba nikakve drivere, to je običan wlan ruter, spojen utp kabelom.

Jedino sjetio sam se da je frend jedan šarafao cooler na ploču jer se ja nisam imao vremena tim coolerom zezat a i nije mi se dalo, u biti samim time on je i stavio procesor, kaže da je gotovo siguran da je zaboravio staviti termo pastu na procesor i eto to je nešto što sam uspio naći da nije u redu od svega.

Inače evo komp radi već oko sat i pol vremena, Vuze skida neke torrente, ostalo je sve zatvoreno i nije se smrznuo, gledam kućište temp. unutra je 29, što je prvi puta da je prešla 28 da se nije smrznuo... lol
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 17:27   #4
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Skini hw monitor i pogledaj temperaturu CPU-a. Nije stavio termalnu pastu? Pa di si tog majstora našao...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t

Zadnje izmijenjeno od: nino. 08.06.2015. u 21:26. Razlog: nepotreban kvote
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 17:43   #5
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
http://prntscr.com/7eky83

Kaže max 40 iako mi se taman kad sam instalirao komp smrznuo pa sam resetirao i pogledao temp. u bios-u, bios kaže da je temp 45.....
To mi ne izgleda kao uzrok obzirom da znam da taj procesor ljudi gare bez problema na 70 stupnjeva...

Ma sad kaže da me je nazvao i rekao da nema paste da sam mu ja rekao da stavi bez paste, sad ja se tog ne sjećam, mora da me je prekinuo u nečemu
Tko će ga znat....

Zadnje izmijenjeno od: zlocesti. 08.06.2015. u 17:56.
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 18:09   #6
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
obavezno stavi pastu...
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 18:20   #7
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Ma hoću samo sumnjam da je to uzrok ovome.
Prije bi rekao da je nešto drugo, odmah mi je driver neki pao na pamet, od grafičke recimo, ali j.. ga kad nisu driveri dirani da bi sada ova glupost ispala iz vedra neba, zadnju komponentu sam spojio i stavio drivere ima 6 mjeseci i više možda...inače ne diram ni drivere ni programe uopće osim neki programi ako se updateaju....ma nemam pojma koji mu je vrag.....pratim i tu temperaturu procesora, drži je 39-41 stalno...

Edt.
Evo sada sam ga malo napregao, digao se do 52 stupnja procesor, preko toga neće i nije zablockao komp... :O

Zadnje izmijenjeno od: zlocesti. 08.06.2015. u 18:28.
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2015., 22:24   #8
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Testiraj ti memoriju zatim grafičku pa hard disk možda probaj neko drugo napajanje...
Talaba je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 08:16   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Meni tu nekako najviše ''smrdi'' napajanje.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 00:17   #10
krista031
Parabola
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 16


ajde ti kao prvo i osnovno stavi pastu odmah odmah omg
uputa za pastu

zatim skini wdk kit za win, u njemu imas windbg s kojim mozes procitat minidump zapis od bsoda

ali nadam se da nisi iskljucivao zapisivanje u minidump nakon bsoda

u biti - upute za citanje bsoda - evo ovo prodji

i onda zalijepi vamo ss iz windbga

ajde stavljaju pastu, chop chop
krista031 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2015., 08:11   #11
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Formatirao hard i stavio novi sistem i problem riješen.
Pastu ću staviti ovih dana, znam ju staviti nego nemam doma a nikako da uhvatim vremena da odem kupit...
Ugl bio je nekakav software problem ipak...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 13:35   #12
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Poz ekipa meni se desava isti problem, dok sam u desktopu sve radi ok, cim uđem u neku igru ili probam testirat bilo koji dio kompa odma se zamrzava...
zadnje sta sam proba testirat je bilo napajanje preko occt programa i neznam dal je to problem al pokazuje mi na ocitavanju vcore +12v da radi na 11.76v...

evo i ss event viewera:


Posto su mi neki vec govorili da moze bit do graficke ili napajanje jer se zamrzavanje desava skupa sa zujanjem u zvucnicima, da se zna graficku sam kupio novu a napajanje sam probao od prijatelja i opet isti problem.
Isto tako sam mislio na pocetku da je do ssd-a tako da sam reinstalirao windowse i opet isto, pa sam probao instalirati win7 na obicni hdd ali se na pola puta isto zamrzne, znaci nisam bio u mogucnosti instalirat win na hdd... Radio sam check disk ssda i sve je bilo ok...
Cim pocnem radit prime test nakon par min se komp zamrzne... Znaci sta god idem radit komp zamrzava osim ako sam u desktopu, onda mogu gledat filmove, slusat muziku ili surfat, to je sve sta mogu trenutno...
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 13:44   #13
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Izvadi jedan modul memorije pa onda pokušaj, ako se opet bude smrzavao vrati taj modul pa izvadi drugi.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 00:32   #14
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Doink hvala na pomoci, premjestio sam memorije u druge utore i za sad radi sve kako treba, napravio sam i testove i igrao igrice....
vale_88 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 07:24   #15
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor vale_88 Pregled postova
Doink hvala na pomoci, premjestio sam memorije u druge utore i za sad radi sve kako treba, napravio sam i testove i igrao igrice....

E sad, iz toga se da zaključiti da je krepao utor na matičnoj, ako je ploča još pod garancijom a vjerujem da je onda nosi na reklamaciju da dobiješ novu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 10:50   #16
vale_88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Makarska
Postovi: 28
Nije pod garancijom, stara je 5 god... Ma iovako planiram u skoro vrijeme mijenjat komp pa me nije ni briga toliko
vale_88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na