Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2011., 09:38   #121
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ljudi ovako imam par pitanja... Instalirao sam napokon svoj Mugen 3, i sada je nastao problem.. Digao sam Athlon II x4 620 na 3.0 i baca mi blue screen (bez dizanja voltaže).. Spustio ga na 2.9 i sad je ok, ali ja bi jošššš


Prvo pitanje, kako se diže voltaža i koja točno voltaža se treba dići, a drugo pitanje zašto mi sada ne kaže temperature na HWmonitoru, a u bios kaže da je oko 35, i treće pitanje je kako smanjiti buku mugena? Kako da smanjim rpm venta, i gdje se to vidi uopće, i koji je rpm najbolji.. Matična je Msi 770-c45...Hvala puno

Pozz
Može meni pomoć oko ovoga?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 09:38   #122
kukuriku
Registered User
 
kukuriku's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Mislim da bi trebao malo proučiti stranice o overclokingu, u principu sve ti piše samo si trebaš dati truda.
kukuriku je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2011., 13:15   #123
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor kukuriku Pregled postova
Mislim da bi trebao malo proučiti stranice o overclokingu, u principu sve ti piše samo si trebaš dati truda.
Eto, hvala puno.. Nisam prije to našao...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 16:56   #124
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo danas se malo igrao s OC.. Imam Mugen 3, i digao sam Athlon II x4 420 (stoc @ 2.6) na 3.0, s malim dizanjem voltaže.. Išo bi on do 3.5 ali neću prije nego kupim grafu bolju... Zanimljive su temperature u ovo doba godine... 26-27 stupnjeva na OC-u... Ja zadovoljan...




Uploaded with ImageShack.us
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 17:15   #125
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo danas se malo igrao s OC.. Imam Mugen 3, i digao sam Athlon II x4 420 (stoc @ 2.6) na 3.0, s malim dizanjem voltaže.. Išo bi on do 3.5 ali neću prije nego kupim grafu bolju... Zanimljive su temperature u ovo doba godine... 26-27 stupnjeva na OC-u... Ja zadovoljan...




Uploaded with ImageShack.us

Na slici je 1.168v, a proc je na 3GHz. Jel to stvarno tako, ili se još nije "uključio" Cool&Quiet.. A još kažeš da si dizao voltažu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 17:57   #126
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Na slici je 1.168v, a proc je na 3GHz. Jel to stvarno tako, ili se još nije "uključio" Cool&Quiet.. A još kažeš da si dizao voltažu
Cool&Quiet mi je ugašen... A ovo s voltažom, iskreno pojma nemam... Neznam koji je stock To sam ja sam malo prvi puta u životu radio
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 18:26   #127
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Kako znaš da si dizao voltažu ako ne znaš koja je tvornička?
CPU-Z je 1.58 znači da bi trebao pokazivati dobro. Čini se dobar primjerak. Nekih 1.35, za Athlone je možda i 1.4v tvornički napon.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 18:34   #128
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Kako znaš da si dizao voltažu ako ne znaš koja je tvornička?
Najgore je šta sam ja smanjio voltažu mi se čini.

Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
CPU-Z je 1.58 znači da bi trebao pokazivati dobro. Čini se dobar primjerak. Nekih 1.35, za Athlone je možda i 1.4v tvornički napon.
Kada stavim na auto onda prikazuje 1.3v... Da stavim na auto, ili je ovako dobro?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 18:51   #129
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Testiraj s nekim programom (LinX, OCCT, Prime95) da li ti stvarno može raditi na 3GHz na ~1.16v.. Ako može, ostavi .. S tim da ako ćeš ići na ~3.5GHz, ne vjerujem da će ti to bit dovoljno . I svakako nemoj ostavit na Auto kad clockaš, nego manualno promijeni voltažu, čak bi bilo jako dobro da i ostale postavke staviš manualno (ram voltaža, nb voltaža, ram množitelj, latencije itd)
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2011., 18:59   #130
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Testiraj s nekim programom (LinX, OCCT, Prime95) da li ti stvarno može raditi na 3GHz na ~1.16v.. Ako može, ostavi .. S tim da ako ćeš ići na ~3.5GHz, ne vjerujem da će ti to bit dovoljno . I svakako nemoj ostavit na Auto kad clockaš, nego manualno promijeni voltažu, čak bi bilo jako dobro da i ostale postavke staviš manualno (ram voltaža, nb voltaža, ram množitelj, latencije itd)
Probao sam s AMD Overdrive 1h testiranje, i 3d mark sam ostavio sve testove, nikakve greške nije javio.. Možda je u redu
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas